W lutym skończę 21 lat a nie umiem porządnie ziemniaków obrać. Żałuję że matka urodziła i wychowała takie g---o jak ja. Oczywiście o żadnym wykształceniu czy doświadczeniu nie ma mowy, chociaż 3 lata pracuję.
#samobojstwo
#przegryw
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy są jakieś ubezpieczenia kredytu hipotecznego, które umarzają kredyt w przypadku samobójstwa? Pośredniczka mówi, że w #millennium jest opcja wzięcia ubezpieczenia z zewnętrznej firmy i są nawet takie, które działają w przypadku samobójstw po np. 3 latach od uruchomienia kredytu. To prawda?

#depresja #samobojstwo #kredyt #kredythipoteczny #kupnomieszkania #mieszkanie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy są jakieś ubezpieczenia kredytu hipotecznego, które umarzają kredyt w przypadku samobójstwa? Pośredniczka mówi, że w #millennium jest opcja wzięcia ubezpieczenia z zewnętrznej firmy i są nawet takie, które działają w przypadku samobójstw po np. 3 latach od uruchomienia kredytu. To prawda?


@becvvv: Zgodnie z art 833 Kodeksu Cywilnego s---------o nie zwalnia ubezpieczyciela z odpowiedzialności w przypadku ubezpieczenia na życie.

Przy ubezpieczeniu na życie s---------o ubezpieczonego nie zwalnia
  • Odpowiedz
@becvvv najlepsze i najtańsze ubezpieczenia mają zakres 2 letniej karencji od samobójstwa. Sprawdzę jeszcze czy jest opcja z roczną karencja bo ostatnio prowadziliśmy negocjacje z jedną firmą w tym zakresie. Napisz na priv to policzę Ci składkę. W grę wchodzi ubezpieczenie degresywne (suma maleje co roku). Dzięki temu składka jest 2-3 krotnie niższa. Można ogarnąć 0.5 mln za 50-60 zł.
  • Odpowiedz
Właśnie dostałem wiadomość, że mój dobry kumpel się powiesił. Był (ciężko się pisze o kimś w takiej formie) tzw. duszą towarzystwa, zawsze pogodny, otwarty, żartowniś, przyciągał ludzi swoją osobą. Zostawił żonę i dwójkę dzieci.
Ciężko mi się pozbierać. Mirki dbajcie o siebie, nie lekceważcie objawów depresji i nie unikajcie psychologa, psychiatry. Ja też się z nią zmagam, jest moim niechcianym pasażerem.
#depresja #s---------o
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Boje się, ze w mojej rodzinie istnieje ‚gen depresji’. Pochodzę z rodziny mówiąc wprost: osiągającej wybitne sukcesy zawodowe, inteligentnej. Nie da się jednak nie zauważyć, ze towarzysza temu załamania psychiczne, depresja i BARDZO LICZNE samobójstwa (babcia, jej siostra i brat, moi wujkowie, cztery kuzynki - to aż niewyobrazalne).
Ja z depresja zmagam się już od wielu lat i nie widzę szans na poprawę :( (teraz kolejny nurt, terapie i
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BiednyOsioł: Hej, jestem z podobnej rodziny i też zmagałam się wiele lat z depresją. Ostatnio miałam taki "insight". To co jest ogromną mocą w nas (inteligencja, zaradność, branie odpowiedzialności za innych, projektowanie rzeczywistości i inne osiągnięcia) jest okupione ryzykiem depresji wśród tych ludzi, którzy nie rozumieją skąd ona się bierze. Dla mnie to (taka wizualizacja, metafora) moc którą boję się kierować na zewnątrz, moc która może kogoś skrzywdzić - bo każda
  • Odpowiedz
Follow-up do tego wpisu.
tl;dr napisałem na #przegryw post jakich jest pełno cały czas, jakiś normik spoza naszego zacnego grona potraktował to poważnie, wyciągnął z kontekstu, zgłosił na policję, że chcę popełnić s---------o i była interwencja policji, ale już wszystko wyjaśnione.

A teraz pełen opis. Napisałem na #przegryw post "Lepiej skoczyć czy strzelić sobie w łeb?", wiadomo, typowy post na tym tagu. Wszyscy w komentarzach potraktowali to jak
H.....r - Follow-up do tego wpisu. 
tl;dr napisałem na #przegryw post jakich jest pe...

źródło: comment_1637684010tCVFqgudyeqQyVfY21uLsC.jpg

Pobierz
  • 153
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach