Gdybym miał superpamięć... co bym z nią zrobił?

Wyobraź sobie, że masz idealną pamięć. Wszystko, co przeczytasz, zobaczysz, usłyszysz - zapamiętasz natychmiast i na zawsze. Jakie możliwości by to otworzyło? Jak wykorzystać ten talent? Tylko dla własnego zysku czy altruistycznie dla dobra ogółu?

#rozkmina #pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adrian47: taka fotograficzna pamięć zdarza się, ale osoby mające taką mają różne problemy. Szczególnie z łączeniem informacji i wyciąganiem wniosków. Kojarzę jakiegoś gościa co po przeczytaniu 100 cyfrowej liczby raz potrafił ją powtórzyć.
Takie osoby mogą być wykorzystywane przez wywiad. Ale też przez prywatne firmy do działan wywiadowczych. Spojrzy raz i wynosi informację, którą może precyzyjnie odtworzyć.
W Pomniejszych bóstwach Pratchetta głowny bohater ma taką pamięć.
  • Odpowiedz
No dobra, wykop umiera, fb umiera, inne portale też albo umierają albo zatrzymały się w liczbie użytkowników, chyba tylko tiktok ma jeszcze jakąś sporą popularność ale raczej wśród dzieciaków, mniejsze stronki to już w ogóle trupy od dawna. Tylko ja się pytam gdzie ci ludzie uciekają? Wyrzucają routery i wrócili do tv i gazet? Czyżby internet zanikał na naszych oczach?

#pytanie #rozkmina #wykop #internet
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sztuczna inteligencja za kilkadziesiąt lat może naprawdę pomóc wprowadzić skuteczny socjalizm, który uniknie błędów przeszłości. Che Guevara krytykował świtę Castro za to, że po obaleniu starego systemu sami stawali się nową elitą. Nowoczesna technologia, jak sztuczna inteligencja, mogłaby zarządzać gospodarką i administracją w sposób uczciwy i efektywny, eliminując ryzyko nadużyć władzy. Socjalizm nie oznacza całkowitego zrównania ludzi ani karania tych ambitnych na rzecz nierobów. Chodzi o to, żeby każdy miał równe szanse
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ShadyTalezz che maltretował zwierzęta za dzieciaka, zabijał prostych chłopów, jeńców i swoich ludzi za byle co, pochwalał związek radziecki i morderców z chin. Zresztą po zdobyciu władzy dalej zabijał to nie wiem o czym my rozmawiamy
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
O co może chodzić osobie która mówi że za bardzo się róźnimy ? Ponodno przeciwienstwa się przyciagaja
Później widzimy się na studiach i pierwsza mówi cześć, w grupie znajomych tak jakby zerka?? na mnie ale nie pisze nigdy pierwsza na komunikatorze. O co tu może chodzić?

#logikarozowychpaskow #zwiazki #niebieskiepaski #rozowepaski #rozkmina

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Skoro szybowce są dla iluś pokoleń konstruktorów lotniczych okazją do puszczenia fantazji jeśli chodzi o "czystą aerodynamikę" i próby zastosowanych rozwiązań - czemu w powszechnym wyobrażeniu, na grafiki, przypinki, naszywki czy metaloplastykę trafia [pic rel] praktycznie ten jeden wizerunek tandemowego śródpłata z górną belką na ogonie?

...przed rokiem buszowałem wyszukując do czegoś obrazki, i przykuło to moją uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
wygolonylibek-97 - Skoro szybowce są dla iluś pokoleń konstruktorów lotniczych okazją...

źródło: naklejki-scienne-105549_2685591929

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@noise6 czyli względy praktyczne przesądzają? Z tego powodu też pewnie widać, że skrzydła są umiejscawiane gdzieś między górno- a śródpłatem.

Brakowałoby jeszcze do kompletu gdyby było widać jaka mechanizacja płata przeważa na wizerunkach (bo ponoć z powodu ryzyka uszkodzeń "zachodnie" szybowce mają tylko spoilery u góry)
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dlaczego klasy społeczne w Polsce zanikły? Inteligencja przemieszała się z warstwą robotniczą. Gościu malujący mieszkania zarabia więcej od inżyniera na państwowym stołku. Fryzjerka z dobrego salonu ma prestiż społeczny nie mniejszy niż nauczycielka przyrody z podstawówki. Za czasów moich rodziców (urodzeni w latach 50-tych), jednak osoby z wyższym wykształceniem trzymały się razem, było ich niewiele, ale były elitą. Na robotników patrzyli z pobłażaniem, nie było to wywyższanie się
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wygolony_libek-97: nie bardzo, bo strzykawka po pierwszym użyciu już się dosyć mocno tępi i następne wkłucie się nią już nie jest takie proste. A co do problemów z chorobami w niektórych kręgach to tak, niektórzy już mają totalnie w------e na wszystko i po prostu chcą się naćpać, nikt nie myśli o jakimś dezynfekowaniu strzykawki.
  • Odpowiedz
@eaxata w niektórych kręgach, gdzie gromadzi się zapasy na gorsze czasy poszukuje się m.in. nawet starych zapasów igieł i szklanych tłoczków wielokrotnego użytku - może właśnie dlatego, że igły się tępią

...ale jak ktoś jest w miarę porządnym użytkownikiem-ćpunem i nie ma tak zupełnie wywalone tylko dba aby nie żyć w syfie i mieć czyste szpryce - to jest szansa że uchroni się przed chorobami a np. będzie mieć tylko rozwalone
  • Odpowiedz
@fan_internetu: dla mnie to byli ludzie bogaci ale tacy co mieszkają w normalnym domu/mieszkaniu mają auta warte w przedziale 50k -100k. Mają jakiś tam biznes który się kręci na tyle że żyją dostatnie ale nie wynosi ich na zyski liczone w milionach. Kojarzą mi się też bardziej ze wsią albo małym miastem. Np Kwiatkowski z żoną z rodziny zastępczej mi się kojarzy z klasą średnią. Jędrula to już była wyższa
  • Odpowiedz
@Dzonsin to jeszcze nic. Co Ty na to jak Ci powiem ze są niedzielne obiady które są dzielne? Najczęściej dzieli się je na pierwsze danie (najczęściej zupę) oraz drugie danie tzw danie główne
  • Odpowiedz
Czemu wszystkie dni tygodnia są dzielne, a niedziela jest dniem nie dzielnym ?


@Dzonsin: bo jest niepodzielna przez piątki.
to jest wiedza z podstawówki, tego nie wiedzieć, jprd...
  • Odpowiedz
dziwi mnie nieco ta cała inba jaka się odstawia wokół (samego tylko!) nowego WZORU karty powołania, i określonych w nich 6 godz. na stawienie albo więzienie :-/

...czyżby zaszła tutaj podobna bylejakość biurokratyczna jak w przypadku dawnego rozporządzenia ws. wzoru #pozwolenienabron , gdzie na jednej z ostatnich stron zostało umieszczone nieumocowane ograniczenie (które nie było nigdzie "wyżej" przewidziane), przez co zwłaszcza posiadacze broni kolekcjonerskiej nie mogli dokupić do niej amunicji
wygolony_libek-97 - dziwi mnie nieco ta cała inba jaka się odstawia wokół (samego tyl...

źródło: temp_file7360984146033970775

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czyżbym właśnie patrzył na kolejnego płodnego i udanego Wielkiego Twórcę Muzyki do Anime?

Może póki co jeszcze mniej znanego i mniej powszechnie kojarzonego niż kompozytorzy od serii Ghost in the Shell, Avalonu czy Księżniczki Mononoke, W krainie Bogów, Podniebnej poczty, Ruchomego Zamku, ale...może sporo jeszcze przed nim...

#anime #animedyskusja #rozkmina #muzyka #muzykaelektroniczna
wygolony_libek-97 - Czyżbym właśnie patrzył na kolejnego płodnego i udanego Wielkiego...

źródło: m1vcfsoc

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nowy rząd mógłby skorzystać z okazji, że PiS jest zajęty przykuwaniem się do kaloryferów i usunąć pomnik Kaczyńskiego i schody z placu Piłsudskiego.
#tvpis #rozkmina
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bananek2: ale czego nie umiał? Ilość twoich urojen przekracza granice sensu pisania posta. Tak jak ktoś ci napisał, celem związku nie jest trwanie w nim bez sensu, a rola terapeuty par czesto jest pomoc w rozstaniu. Wiem że ci się to w ciasnym lbie nie zmieści, ale cele takiej terapii mogą być różne.
  • Odpowiedz
#rozkmina #kiciochpyta

Jak się bronić przed głupiomądrymi zaczepkami w pracy?

Głupiomądre zaczepki - zaczepki mające na celu zagajenie rozmowy przez osoby które nie potrafią w relację z ludźmi. Z reguły mają za zadanie udawać, że taka osoba ma do osoby zaczepianej pretensję np.
- "Eeee, za robotę byś się wzieła", kiedy np. zastanawiasz się jak coś zrobić
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach