Wpis z mikrobloga

Skoro szybowce są dla iluś pokoleń konstruktorów lotniczych okazją do puszczenia fantazji jeśli chodzi o "czystą aerodynamikę" i próby zastosowanych rozwiązań - czemu w powszechnym wyobrażeniu, na grafiki, przypinki, naszywki czy metaloplastykę trafia [pic rel] praktycznie ten jeden wizerunek tandemowego śródpłata z górną belką na ogonie?

...przed rokiem buszowałem wyszukując do czegoś obrazki, i przykuło to moją uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

+w anglojęzycznych wyszukaniach popularne są także jakieś wojskowe emblematy, wizerunki jednostek szybowcowo-desantowych jeszcze z IIWŚ (choć nie wydaje mi się aby odegrały one jakąś znaczącą rolę, aby być tak ikoniczne wśród szybownictwa jako-takiego)

#szybowce #lotnictwo #rozkmina #spostrzegawczeoko #kiciochpyta
wygolonylibek-97 - Skoro szybowce są dla iluś pokoleń konstruktorów lotniczych okazją...

źródło: naklejki-scienne-105549_2685591929

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@noise6 czyli względy praktyczne przesądzają? Z tego powodu też pewnie widać, że skrzydła są umiejscawiane gdzieś między górno- a śródpłatem.

Brakowałoby jeszcze do kompletu gdyby było widać jaka mechanizacja płata przeważa na wizerunkach (bo ponoć z powodu ryzyka uszkodzeń "zachodnie" szybowce mają tylko spoilery u góry)
  • Odpowiedz