• 2
Kiedy zaczynają się promocje na rowery (wyprzedaże starych modeli, bądź tegorocznych).
Jakieś stronki, fora do obserwowania? Poprostu planuje kupić jakiś rower taniej żeby mieć już na następny rok.
#rower #rowery #mtb #rowerzysci
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rdy102: Musisz łazić po sklepach. Najczęściej pod koniec sezonu, potem we wrześniu i październiku ceny spadają jeszcze bardziej, ale jest problem z rozmiarami. Ja bym polował od teraz. Zawsze możesz się targować w sklepie. :)
  • Odpowiedz
Czesc mirki,

Chce kupic rower szosowy. Znalazłem 3 modele za 1200, 1800 i 2000. Który z nich polecacie i czy warto dopłacać te 800 zł i kupić ten za 2000? Budżet tak do 2000 zł. Może ma ktoś jakies inne propozycje? Rower głównie na kilka dłuższych tras w ciągu roku.

Ps. Tak wiem, dołóż 10k i kup coś porzadnego ( ͡° ͜ʖ
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GajuPrzegryw: Liczę z dojazdami. Pracuję na 1,5-1,75 etatu bo chcę mieć jak najszybciej kredyt mieszkaniowy z głowy. Dzięki temu jeszcze 4 lata takiej pracy i stanę się wolnym człowiekiem jeszcze przed 40.
  • Odpowiedz
@solimoes: Wężykowanie, jeżdżenie ławą, gapienie w komórkę podczas jazdy, ignorowanie dzwonka i ludzi jadących z naprzeciwka, nie sygnalizowanie manewru skrętu, olewanie gdy inni je sygnalizują, pchanie się na przejazdach rowerowych pod prąd zamiast jechać gęsiego za innymi rowerzystami, olewanie reguły prawej dłoni itd. itd.
Nic tak nie podnosi ciśnienia jak inni rowerzyści ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WaveCreator: dokładnie opisałeś sytuacje które są mega wkurzające i niebezpieczne, dołożę rodziców na rowerach z bombelkami też na rowerach lat 3 na DDR i ogólnie dzieciaki które trzepią się z prawa do lewa, zajęci wszystkim tylko nie tym żeby prosto jechać
  • Odpowiedz
Koło 15:30 wróciłem sobie z pracy kolejką i już miałem wsiadać na swój rower w ten piękny słoneczny dzień.
Gdy okazało się, że jakiś gamoń spiął swój rower ze stojakiem i z MOIM.
Mówię sobie Kurła... ale nic dostałem się inaczej do domu, stwierdziłem, że wezmę #mevo i potem wieczorem jak gamoń się odepnie to swój odbiorę. Ale nic to godzina 20:00 rower nadal zablokowany.
Posiłki wezwane, ochrona dworca poinformowana,
reddin - Koło 15:30 wróciłem sobie z pracy kolejką i już miałem wsiadać na swój rower...

źródło: comment_wz6FoBE5jdGlIBrktOZ3hGND02YV0AhU.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gajowy23: Oczywiście, że rowerzyści na ulice, bo chodnik jest od chodzenia. Drogi rowerowe w Polsce powinny być wyznaczonymi zewnętrznymi częściami jezdni, a nie kostką brukową oddzieloną na odwal się białą linią od pieszych. Takie rozwiązanie, jak na obrazku zapewnia brak pieszych na drodze rowerowej, co w dobie elektrycznych rowerów i UTO powinno leżeć w interesie każdego. Prędkości coraz większe i zaczyna robić się coraz mniej bezpieczny jazz.
Lipwig - @gajowy23: Oczywiście, że rowerzyści na ulice, bo chodnik jest od chodzenia....

źródło: comment_rM9dwv7XjXxTRMcP1BqYrYg94FazqogG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Dumdeedum: No elo, ja tam widuję o wiele więcej głupich zachowań ze strony zupełnych casuali
Btw, gość na zdjęciu nie jest prawdziwym kolarzem, bo bezrękawniki są zabronione ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Może mi ktoś wytłumaczyć uprzejmie jak to jest z ciśnieniem w oponach? Dlaczego rower średnio ma oko 4 barów, a samochód który jest cięższy ma około 2 barów? Już nieraz słyszałem bo szersze opony. No ale tak z fizycznego punktu widzenia i wiem że to nie ma nic wspólnego. Samochody ciężarowe mają ponad 5 barów, a opony szersze (idąc tym tokiem myślenia powinny mieć 1 bar...). Z góry dzięki za pomoc w
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kolonko: tak jak kombinujesz, chodzi o powierzchnię. Samochody ciężarowe, poza większą powierzchnią opon ważą też dużo więcej niż osobówka, stąd i większe ciśnienie w oponach.
  • Odpowiedz
@kolonko: W grę wchodzi stosunek masy pojazdu do powierzchni styku opony z podłożem, rower jest lekki, ale ma wąskie oponki i naciska na podłoże mocniej niż samochód osobowy, dlatego żeby to wyrównać potrzebne jest wyższe ciśnienie powietrza w oponach.
  • Odpowiedz
3 lipca 2019, Bielsko-Biała, ul. Leszczyńska, godz. 17.25 - Potrącenie szesnastoletniego rowerzysty. Nastolatek zjechał z chodnika przed nadjeżdżające samochód. Zespoły ratownictwa medycznego odwiozły do szpitala nastolatka i kobietę w dziewiątym miesiącu ciąży. Więcej: http://www.bielsko.biala.pl/nasygnale/aktualnosci/40631/potracenie-nastoletniego-rowerzysty-na-leszczynskiej-foto

#bielskobiala #policja #wrd #pogotowieratunkowe #rower #rowerzysci #potracenie #bielsko
grishko - 3 lipca 2019, Bielsko-Biała, ul. Leszczyńska, godz. 17.25 - Potrącenie szes...

źródło: comment_zTo5w0TuQnmbZr9I9kATgIOM7df2gMoD.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach