Czas na moje mirkowyzwanie :)
Zadanie wykonałam już tydzień temu, ale zabrakło mi czasu na opisanie zadania. Taki zestaw dostałam:
1. Wiosna to idealny moment na zbudowanie hotelu dla owadów. Zbuduj jeden i zdaj relację. Wielkość dowolna.
2. Zrób miód z mniszka lekarskiego.
3. Idź na spacer. Zabierz ze sobą album roślin lub weź telefon z aplikacją dot. roślin i aparat (ten w telefonie jest OK). Znajdź 5 różnych roślin wiosennych, zrób zdjęcia, odnajdź jak
zielonasowa - Czas na moje mirkowyzwanie :) 
Zadanie wykonałam już tydzień temu, ale...

źródło: comment_1621515097ebycpEIqmfCrh0IdwwSrLG.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zielonasowa: Chyba pierwsza osoba, która robiąc to zadanie, podała nazwy do wrzuconych zdjęć roślin :)

Na pierwszym zdjęciu z komentarza wydaje mi się, że to rododendron lub coś z rodziny rododendrowatych, choć pewna nie jestem
  • Odpowiedz
@murdoc: podlewać tylko wtedy gdy podłoże przeschnie, najlepiej rośnie w przypuszczalnym substracie, np. podłożu do kaktusów, lubi dużo światła, ale nie powinien stać przy południowym oknie. Nie trzeba dużo nawozić.
Nie wygląda źle, wypuszcza dużo nowych liści
  • Odpowiedz
Aglaonema @magnes125 z wpisów https://www.wykop.pl/wpis/55904715/jak-skonczony-naiwniak-napalilam-sie-w-poprzednim-/ https://www.wykop.pl/wpis/55977841/dzien-dobry-dobry-wieczor-dzieki-uprzejmosci-i-wie/ w końcu u mnie. Oczywiście na przywitanie musiałem jej uciąć pół liścia nożem ale nie jest źle, już rozwija nowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe jak jej pójdzie dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°) #ogrodnictwo #rosliny
Niewiemja - Aglaonema @magnes125 z wpisów https://www.wykop.pl/wpis/55904715/jak-skon...

źródło: comment_1621451991YjmiWcebT6vMfZRcABWDSH.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czemu cyklamen nie kwitnie? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Kilka tygodni temu pochwaliłem się pąkami i jeszcze się nie otworzyły. Teraz zaczęły więdnąć, ale ostatnio podlaliśmy w odstępie jednego dnia nie wiedząc o tym i to mogło to spowodować. Stoi od strony wschodniej. Co można dodać z lodówki żeby się otworzył? Mam tylko jeden nawóz, w komentarzach zdjęcie butelki.
#rosliny #kwiaty
B.....y - Czemu cyklamen nie kwitnie? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Kilka tygodni temu pochwaliłem się ...

źródło: comment_16214436318a6aBReUcoBvDOtkuLMz1v.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W tym odcinku mirkowyzwania... ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

1. Zabierz drugą połówkę (lub kogoś bliskiego) na piknik w plenerze - przygotuj samodzielnie posiłek, który wspólnie zjecie na łonie natury.
2. Skomponuj bukiet z dzikich kwiatów i/lub roślin. Włóż go do wazonu i wyeksponuj. (pamiętaj by nie niszczyć roślin pod ochroną)
3. Zwiedź jedno miasto na Google Maps i zrób przewodnik
JakeKurtAcfino - W tym odcinku mirkowyzwania... ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

1. Zabierz drugą po...

źródło: comment_1621442372yUp2sROthtdWE8M8So15QH.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Parafrazując 'kto powiedział, że dziewczyny w depresji nie mogą nosić topów':

_ Kto powiedział, że nie można sadzic dalii w kwietniu? Można, tylko trzeba codziennie jak głupi wozić je wózkiem do garażu żeby chronić przed przymrozkami. To się nazywa odpowiedzialność. _

#ogrodnictwo #kwiaty #rosliny #dalia
pablo397 - Parafrazując 'kto powiedział, że dziewczyny w depresji nie mogą nosić topó...

źródło: comment_1621441163QhB24YuYV4EIrjw9q1DITy.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#zieloneidahoo #ogrodnictwo #ogrod #warzywa #rosliny #pomidory #domowyogrod #uprawiajzwykopem

Ponieważ nie mam talentu do robienia rozsad pomidora, to kupiłem dziś w PNOS przy al. Krakowskiej kolejne 5 krzaczków pomidora (wcześniej kupiłem 2 na bazarze). Odmiany to: Ożarowski Złoty (2 szt.), Betalux (2 szt.) i Maliniak (1 szt.). Od razu je posadziłem i wyściółkowałem świeżo ściętą trawą. Obok
Idahoo - #zieloneidahoo #ogrodnictwo #ogrod #warzywa #rosliny #pomidory #domowyogrod ...

źródło: comment_1621438034p7uCTk4mfbbZjKWt5muvvw.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przygarnęłam takiego fikusa ze śmietnika. No wiem, wygląda jak wygląda XD
Zaraz go wypłuczę i przesadzę w nową ziemię, bo widzę że ma trochę ziemiórek i pleśń.
Nie wiem jak go przyciąć. Część gałązek jest całkiem wysuszona i raczej nic z nich nie odbije, ale niektóre są niby suche, a jednak puściły anemiczne listki. Mógłby mi ktoś zaznaczyć co obciąć? W komentarzu jeszcze jedno zdjęcie, z boku.

#rosliny #roslinydoniczkowe
Lenalee - Przygarnęłam takiego fikusa ze śmietnika. No wiem, wygląda jak wygląda XD 
...

źródło: comment_1621406825jewfsa43bLxYbIKxDMsxaW.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gesslerowaa: Jest trochę irytująca i chyba najmniej odradzająca się ze wszystkich, ale daje radę. Moja się podnosi po nawilżaczu. Resztą już dała radę, a tej idzie powoli. Niech chociaż kwitnie :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@PachneImbirem: chłopaki tak mają.
Przyzwyczaj się.
Dziś mój syn był pierwszy dzień w szkole.
Zapytał co tam.
Odpowiedź nic ciekawego.

I 17 wywiadówka była. I jednak było o czym gadać
  • Odpowiedz
Siemaneczko Mirabelki i Mireczki. Poniżej efekty tegorocznego #mirkowyzwanie. Dziękuje serdecznie za zestawy, pierwszy wydał się zbyt prosty, drugi natomiast pokazał mi jak łatwo uzależnić się od sadzenia kwiatków ;-). Poza choinką wszystkie roślinki są z tego roku, część nie zmieściła się w kadrze a na dniach wjeżdżają warzywka. Bardzo dziękuję za możliwość udziału w zabawie oraz pachnący balkon! Pozdrawiam @mirkowyzwania ;-).

1. Wprowadź wiosnę do siebie do domu
dredyk - Siemaneczko Mirabelki i Mireczki. Poniżej efekty tegorocznego #mirkowyzwanie...

źródło: comment_1621248139sLEilJDwy6eeWlivA9xUqu.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pomóżcie. Jakiś miesiąc temu posadziłam głogi i dwa mają się bardzo dobrze, ale jeden mnie martwi. Ewidentnie się nie rozwija. Podsypałam mu nawozu, był okrywany w przymrozki. Ogólnie to jedno drzewko przyszło już ze słabymi korzeniami. Mogę mu jeszcze jakoś pomóc? Jest szansa, że w końcu ożyje?
#ogrod #ogrodnictwo #rosliny #drzewa
S.....a - Pomóżcie. Jakiś miesiąc temu posadziłam głogi i dwa mają się bardzo dobrze,...

źródło: comment_1621247422SnRgB7QLgG2ADBYHulC4U5.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sylwunia: U mnie w pierwszym roku nie kwitły i były mizerne. Sprzedawca uprzedził mnie, że dopiero na drugi rok zakwitną i faktycznie tak się stało. Daj mu czas.
  • Odpowiedz