Już kosiliście trawę na posesjach? Jeżeli nie to poczekajcie wysoka trawa to siedlisko cennych gatunków owadów i roślin a ponad to:
Utrzymuje wilgoć i zapobiega erozji ziemi – czyli mówiąc wprost, przeciwdziała jej przesuszaniu się. Dla porównania skoszony trawnik, by był zielony, musi być regularnie (co podczas upałów oznacza codziennie) podlewany. Krótka trawa zatrzymuje znacznie mniej wilgoci i ułatwia jej parowanie z ziemi, a w perspektywie nadchodzących susz woda jest bezcenna i
snorli12 - Już kosiliście trawę na posesjach? Jeżeli nie to poczekajcie wysoka trawa ...

źródło: comment_1620837495LDtA0z8HusKsnSFWPOsIFA.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na początku się cieszyłam z kwiatów, a teraz to bym się wszystkich pozbyła w cholerę. Zresztą robię to, ale i tak jak hydry odrastają i jest ich dwa razy więcej. Nie nadążam sprzątać. Co nie zmienia faktu, że kocham tę begonię całym sercem chociaż to żaden nadzwyczajny okaz :D
#rosliny #ogrodnictwo
magnes125 - Na początku się cieszyłam z kwiatów, a teraz to bym się wszystkich pozbył...

źródło: comment_1620835023BoUvKvFc91xasGYOLWqxQd.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Czyżby moja borówka amerykańska miała zakwitnąć? Człowiek się cieszy bo mija trzeci rok od posadzenia i byłoby to jej pierwsze kwitnienie...

Trochę kiepskie stanowisko dostała, bo lekki półcień od jabłoni, ale trudno - musi walczyć o swoje. W tym roku strasznie wystrzeliła do góry i jeszcze trochę i przegoni jabłoń ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ogrodnictwo #rosliny #owoce
pablo397 - Czyżby moja borówka amerykańska miała zakwitnąć? Człowiek się cieszy bo mi...

źródło: comment_1620797840htNwyrMs0xlAAUJeRxtplQ.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pablo397: Kwitnienie zużywa bardzo dużo energii, lepiej żeby w pierwszych latach ją poświęciły na rozrost niż na te kilka owoców ( ͡° ͜ʖ ͡°) Cięcie najważniejszy w pierwszych latach, z moich niewiele zostało jak sie za nie wziąłem :D Ale za to z uciętych kawałków można sobie zrobić sadzonki
  • Odpowiedz
Schludnie choć nasrane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Równo rok temu kupiłam działkę, na zdjęciu porównanie grządek w dniu zakupu ze stanem na dzień dzisiejszy. Posiane już wszystkie warzywka, posadzone selery, pory i ogórki w tym roku na podporach, a w szklarni już urzędują pomidorki (ʘʘ)

#ogrodnictwo #rosliny #pomidory #warzywa #uprawiajzwykopem
kluskizserem - Schludnie choć nasrane ( ͡° ͜ʖ ͡°) 

Równo rok temu kupiłam działkę,...

źródło: comment_1620762540bRflBqiDBL6DiNjKwYKhtK.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzieju41: głównie ja, ale pomagał też trochę niebieski i mama. Było o tyle ciężko że gleba jest wilgotna i zbita i oddzielanie trawy i chwastów od ziemi było mega ciężkie. Nie czułam wtedy rąk dobre 2 tygodnie po wszystkim xD przekopane jest jeszcze drugie tyle ale nie widać na zdjęciu. Wszystko niestety ręcznie łopata :')
  • Odpowiedz
Moja przed-tarasowa aranżacja. Wystawa południowa.

Na dole z desek zabezpieczających kamyczki przed wypadaniem zrobiłem doniczki na truskawki dla bombelkow, przyłączyła się do nich jakaś dzika malina - niech jest. W rogu spokojnie rośnie czarny bez z owocami na soki na zimę. Na półkach z jakiś odpadowych desek totalny misz-masz wiosennych #kwiaty

W donicy na pieńku rośnie jakis twardy s--------n - to jakas zeszłoroczna cebula zimowała na dworzu w rekordowych mrozach - chciałem
pablo397 - Moja przed-tarasowa aranżacja. Wystawa południowa.

Na dole z desek zabe...

źródło: comment_1620731272NEKbwNy1GOuZ0UMmy0rD1H.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pierwszy wypas papryczek, na początku bez słońca, ale za to na lekkim wietrze. Doczekały się w końcu miejsca na balkonie, które wcześniej w ciągu dnia okupowały hartowane pomidorki, które trafiły już do szklarni.

Kiedy planujecie sadzenie papryczek do tunelów/szklarni, a kiedy w gruncie? Bo ja ciągle się zastanawiam czy w połowie (o ile dalej będzie ładnie) czy pod koniec maja do szklarni, a pozostałe które się nie zmieszczą pójdą do gruntu

#
kluskizserem - Pierwszy wypas papryczek, na początku bez słońca, ale za to na lekkim ...

źródło: comment_1620726714c2FKjRpRr8LeZwZokbMl08.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach