Wpis z mikrobloga

Przygarnęłam takiego fikusa ze śmietnika. No wiem, wygląda jak wygląda XD
Zaraz go wypłuczę i przesadzę w nową ziemię, bo widzę że ma trochę ziemiórek i pleśń.
Nie wiem jak go przyciąć. Część gałązek jest całkiem wysuszona i raczej nic z nich nie odbije, ale niektóre są niby suche, a jednak puściły anemiczne listki. Mógłby mi ktoś zaznaczyć co obciąć? W komentarzu jeszcze jedno zdjęcie, z boku.

#rosliny #roslinydoniczkowe #fikus #zerowaste #kiciochpyta
Lenalee - Przygarnęłam takiego fikusa ze śmietnika. No wiem, wygląda jak wygląda XD 
...

źródło: comment_1621406825jewfsa43bLxYbIKxDMsxaW.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@Lenalee: jakieś zaskakująco klimatyczne to zdjęcie. Fajnie, że ratujesz kwiatka. Niech rośnie zdrowo :)
Ja się nie znam, żeby pomóc, ale chętnie pokibicuje.

Fajnie jakbyś potem wrzucił zdjęcie jak postępy :)
  • Odpowiedz
U P D A T E

Wypłukałam korzenie z tej spleśniałej ziemi z ziemiórkami. Bryła korzeniowa nie była duża, pewnie ziemiórki sporo podjadły. Przesadziłam do mniejszej doniczki. Przycięłam najbardziej suche badyle, te łyse które zostały nie są suche, bo po cięciu zaczął lecieć z nich sok i widać miejscami zielone zaczątki nowych odrostów, więc chyba nie wszystko stracone.

Był mocno przesuszony. O ile się przyjmie po tym płukaniu korzeni i puści nowe
Lenalee - U P D A T E

Wypłukałam korzenie z tej spleśniałej ziemi z ziemiórkami. B...

źródło: comment_1621420685p30dH5aZzKhe7p0brKwCIG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Lenalee mam podobne maleństwo. Chyba go przelałam ostro bo odkąd nie daje mu pokarmu w postaci wody zaczyna puszczać młode listki :) ostatnio go przesadziłam to korzeni praktycznie w ogóle nie było i zastanawiam się jak mogę jeszcze go ratować
  • Odpowiedz