konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
Fiołki chyba mnie lubią () Dostałam kiedyś od koleżanki jedną doniczkę fiołka. Z jednego zrobiło mi się ich 10 i cały czas mi pięknie kwitną. Dodatkowo po ostatnim przesadzeniu wypuszczają śliczne nowe listki ( ʖ̯) Musiałam się po prostu pochwalić (ʘʘ)
#ogrodnictwo #kwiaty #rosliny #roslinydoniczkowe #chwalesie
S.....a - Fiołki chyba mnie lubią (。◕‿‿◕。) Dostałam kiedyś od koleżanki jedną doniczk...

źródło: comment_1621238639fLMBOamfi27W3hFHhg51mf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Miruny, mam pytanie.

Kupiłem w sobotę Aglaonemę i zanim przyjdzie czytam sobie o jej wymaganiach i dostaję sprzeczne informacje. Mianowicie, roślina jest opisywana jako stosunkowo łatwa w utrzymaniu, ale dużo źródeł podaje, że potrzebuje do życia wilgotności powietrza na poziomie 60-80%. To cholernie dużo, bo w tej chwili nawet używając nawilżacza powietrza (stojący ewaporacyjny, wiaderko takie), nie przekraczam 60%, poruszam się bardziej w zakresie 45-55%.

Czy ktoś z was ma jakieś
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@daysleeper11: "śliczna jest"

Jest cudna, byłem zakochany od pierwszego wejrzenia. Cena trochę przygniata, ale raz na jakiś czas mogę sobie pozwolić na takie szaleństwo, więc czemu nie w zasadzie ¯\_(ツ)_/¯

Jak będzie grymasić to na pewno tak zrobię, ale póki co bazując na tym co piszecie to powinna się czuć spoko tak jak jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
Dostałam taki pakiet zadań:
1. Wiosna to idealny moment na zbudowanie hotelu dla owadów. Zbuduj jeden i zdaj relację. Wielkość dowolna.
2. Zrób miód z mniszka lekarskiego.
3. Idź na spacer. Zabierz ze sobą album roślin lub weź telefon z aplikacją dot. roślin i aparat (ten w telefonie jest OK). Znajdź 5 różnych roślin wiosennych, zrób zdjęcia, odnajdź jak się nazywają i zrób na ten temat relację.

Numer jeden odpadł, bo nie miałam żadnego
Amestris - Dostałam taki pakiet zadań:
1. Wiosna to idealny moment na zbudowanie hote...

źródło: comment_1621166079M8rJoVIqy3aBmwQ2SiplOM.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kosciany: w sensie liście? Było napisane, żeby zieloną część odciąć, ale myślałam że chodzi o łodygi tylko. W smaku jest dobre, więc myślę, że nie jest źle
  • Odpowiedz
Mirki w jaki sposób zagospodarować i czy się da tzw. wąski ogród.. :-( między murkami sąsiad mi to sprezenotwał :-( coś takiego

inny przykład https://i.pinimg.com/564x/de/84/b0/de84b027363396b8b2d8e522cd21801e.jpg

https://jakbudowac.pl/Jak-zagospodarowac-waski-ogrod

tzw
nutka-instrumentalnews - Mirki w jaki sposób zagospodarować i czy się da tzw. wąski o...

źródło: comment_1621115887YHFaOqqUkpaNN56OLu2xkz.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nutka-instrumentalnews: to ci d-----l tę ścianę xD, 2,2m to wysoko, jeszcze weź pod uwagę czy spadek fachu jest w kierunku tej ścieżki, w ciągu najbliższych dni możesz Zaobserwować czy dużo wody ci tam spływa, jak tak to pomysł też o ścieżce jakiejś na płytach betonowych czy o kamykach, abyś nie miała błota w deszcze
  • Odpowiedz
@przyjacielsen: standardowo wg teorii ewolucji, tj istniały muchołówki różne różniaste o krótkich i długich kwiatach ale te o krótkich słabo się rozmnażały i egzystencjalny wyścig wygrały te o długich kwiatach
  • Odpowiedz
Mniszek lekarski - pytanie.
Czy jeśli wyrywając mniszka lekarskiego z trawnika pozostaje w ziemi nieco ponad połowa korzenia (powiedzmy ma on z 10 cm, uda się wyrwać ze 3-4 cm tej grubszej części, a w ziemi pozostanie chudsza reszta na głębokości tych 3-4 cm), to czy on sobie odrośnie, czy to za mało i korzeń zgnije?
#botanika #rosliny #trawnik #mniszek #pytaniedoeksperta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 2
@Niewiemja powstało takie miejsce dla mieszkańców jakiś czas temu. Dziś akurat robili prace w "ogródku społecznym" więc stwierdziłem że zamiast wyrzucać zbędne sadzonki mogę się nimi podzielić. Może przynajmniej się nie zmarjują.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@magnes125: u mnie zaczął się sezon na pchełki ziemne w-----------e rzodkiewkę oraz mączniaka jabłoni
I jeszcze mszyce na porzeczce
  • Odpowiedz