Wpis z mikrobloga

Ja ostatnio tak z zimozielonymi jeżynami i paprociami zrobiłam, bo mogę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Pokazesz wiecej swoich roślinek?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Anofus69 a co chcesz zobaczyć? Jakoś super dużo ich nie mam, będzie około 50 sztuk. W sumie to więcej eksperymentuje niż kolekcjonuje, więc brak spójności. Mam:

Filodendrony:
- scandens ;
- lemon lime;
- Congo rojo;
- red sun;
- pink princess;
- Melanochrysum.

Monstery:
- deliciosa ;
- monkey mask;
- siltepecana;
- stadleyana;
- minima (tak wiem, to rhaphidophora);
- dubia.

Fikusy:
- elastica;
- beniaminia ;
- ginseng ;
  • Odpowiedz
@Idahoo: ło matko, a to myślałam że ja przegięłam by brać deliciose i małpią monstere, bo po prostu nie mogłam się zdecydować XD
Jo cie panie, znalazłam w końcu kogoś kto ma bardziej nasrane na punkcie posiadania roślinek niż ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

U mnie dominują sukenty, ale niestety czasem niektore mi gniją bez powodu, mimo że podlewam je bardzo oszczędnie, ale najczęściej padają zimą, kiedy
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Anofus69 ja się niestety na sukulentach nie znam w ogóle... Wiem, że należy podlewać obficie latem i mało zimą + to co mam trzymam na południowym oknie na nieogrzewanej klatce schodowej.

Ostatnio dostałem takie maluszki (to rebucja albo notokaktus - nie mam pojęcia ¯_(ツ)_/¯) to jedynie przesadziłem do nieco większej doniczki i dałem podłoże z dużą ilością minerałów.
Idahoo - @Anofus69 ja się niestety na sukulentach nie znam w ogóle... Wiem, że należy...

źródło: comment_1672730466ypNgrofiz7gKtGk3qcjj0T.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Idahoo: jakie fajne śnieżynki (ʘʘ)

Ja tez dostalam kaktusa na święta, jeszcze musze zidentyfikować gatunek, ale #!$%@? ma półtora metra ( ͡º ͜ʖ͡º)
Mama sobie o mnie przypomniała jak robili porządki w opuszczonym biurze na polibudzie i znaleźli tego #!$%@?, jej koleżanka chciala go wyrzucić ale jest już u mnie, posadzony w ziemi dla kaktusów wymieszanej z zdrębkami drewnymi ( ͡°
  • Odpowiedz