Mam idiotyczne pytanie ale potrzebuje pomocy. mam konto na Revolut, kupiłem akcje(koło 22) po czym przeczytałem że trzeba rozliczyć PIT a pewnie na zabawie by m stracił więc nie opłaca się bawić, anulowałem zakup akcji(kolo północy). Musze rozliczyć tego PIT czy nie? #revolut
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ing #gielda #revolut

Kiedy ING wysyła PIT?

Czy wyliczając "zysk" do opodatkowania używam tylko cenę zakupu akcji, czy pełną kwotę transakcji uwzględniającą też prowizje maklera?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Są jakieś limity wpłat dla nowych kont o których nie wiem? Wczoraj mogłem tylko 2k, a dzisiaj nie mogę wcale
#revolut
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym przelać środki z angielskiego konta na polskie(walutowe w GBP) i nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać. Najpierw muszę założyć konto na revolucie, tam dostaję jakiś numer konta, a następnie robię przelew międzynarodowy z konta angielskiego?

#revolut #uk #anglia #wielkabrytania
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lightzor Revolut ani żaden taki pośrednik nie przeleje Ci w GBP, to z banku do banku trzeba. Jeśli puścisz z revoluta do Polski to oni to przeliczą na złotówki, a Twój bank przeliczy to ze złotówek na funty z powrotem.
  • Odpowiedz
@kwiatosz:

Revolut ani żaden taki pośrednik nie przeleje Ci w GBP

Czemu nie, przeleje normalnie, tylko musi wskazać, że rachunek docelowy w polskim banku prowadzony jest w funtach. Revolut robi normalny przelew SWIFT, nie ma znaczenia, jaka waluta i jaki kraj.

@lightzor: sprawdź opłaty za przelewy międzynarodowe, być może masz za free, wtedy nie ma po co bawić się w revoluty, tylko puszczasz zwykły przelew SWIFT. Przykładowo Barclays
  • Odpowiedz
Bardzo dobra wiadomość dla użytkowników #revolut w #holandia

Od teraz iDeal, najpopularniejszy holenderski system płatności online, obsługuje również Revoluta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dyniel: trzeba pamietac o tym ze jak wyplacasz czy placisz holenderska karta w Polsce, to jak terminal pyta w jakiej walucie, to trzeba wybierac PLN i wtedy kurs przelicza moj bank a nie polski bank czy operator platnosci.
  • Odpowiedz
@Jelony: kiedyś też nie mogłem, ale teraz mi się udało, nie wiem kiedy wprowadzili wsparcie dla Revoluta. Pewnie dalej to używa do dolarów SWIFTa, więc dalej nie mam pewności ile pośrednie banki zjedzą kasy. Na próbę przelałem 100$ i doszło w całości.

https://www.xtb.com/pl/program-partnerski/qa
2. Akceptujemy konta bankowe tylko z banków posiadających licencje bankowe i Revolut. Nie akceptujemy dostawców usług płatniczych.
  • Odpowiedz
#revolut 4 miesiąc czekam na odblokowanie konta revolut. Mogę to jakos przyspieszyć? Pisze na ten czat podczas blokady i piszą ,ze robią wszystko co w ich mocy.. blokada nastąpiła podczas zakupu gry na ubisoft+ pobrało mi podwójnie płatność napisałem do ubisoftu i cyk blokada.. #pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ropemaxxer: Ewentualnie w ZEN założyć konto i z kodem chyba klawykod czy jakoś tak na darmowe 180 dni konta bo oni też mają tam atrakcyjne kursy jak Revolut. A jak nie to chyba internetowy kantor lub walutomat (oba to jest to samo bo należą do jednej firmy ale walutomat ma funkcje portfela walutowego) pozostaje
  • Odpowiedz
czym różni się właściwie revolut od revolut bank? Czy jak wcześniej byłem w revolut to z automatu jestem w revolut bank? Jeśli nie to czy warto przechodzić?
#revolut
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Godzinę temu zakończyła się sesja w USA i myślałem że jakoś odmuli #revolut a tu lipa. Ciekawe do kiedy będzie awaria.
Nie można zasilić salda. Nie pokazuje aktualnego kursu ano nie pokazuje właściwie wykresów. Płacenie działa
#gielda
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No i jak rekinki biznesu? Zadowoleni z sesji u jankesów?
Dużo pieniążków zarobiliscie/straciliscie?
A może nie wiecie bo #revolut nie działa wam :) ?
#gielda
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach