Mam idiotyczne pytanie ale potrzebuje pomocy. mam konto na Revolut, kupiłem akcje(koło 22) po czym przeczytałem że trzeba rozliczyć PIT a pewnie na zabawie by m stracił więc nie opłaca się bawić, anulowałem zakup akcji(kolo północy). Musze rozliczyć tego PIT czy nie? #revolut
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

susuke15
- 0

susuke15
- 1
@darek-jg: no niby tak ale wole się upewnic :)

Dpdp
- 0
@susuke15: Właściwie czy jeśli nie ma zysku złożenie PIT-38 jest obowiązkowe? Bo wykazanie straty ma sens dla podatnika, ale czy musi
To i ja się pochwalę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdzie odebrać dyplom? #bitcoin #kryptowaluty #gielda #revolut #heheszki
źródło: comment_1610653433m5uYZO2MElbVrptjXil5TW.jpg
Pobierz- 65
@Tygryskrzywyzgryz: dopoki nie sprzedasz to nie ma sie czym chwalic...
- 24
tyle floty na Revolut trzymać odważnie
@botereq: ile? XDDD
@Tygryskrzywyzgryz: za co chcesz dyplom łamago? nie wiesz kiedy się kupuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@albert107: W przypadku inwestycji giełdowych (PIT-8C) zgodnie z przepisami mamy go dostarczyć klientom do końca lutego. Panujemy udostępnić je na początku lutego w Moim ING.
- 1
Kupiłem w zeszłym w 2020 roku parę krypto <1000 zł na revolucie i sprzedałem chyba ze stratą xD.
Pytanie jak mam to rozliczyć? Jak mam uzyskać odpowiednie dokumenty od revoluta?
#kryptowaluty #podatki #revolut
Pytanie jak mam to rozliczyć? Jak mam uzyskać odpowiednie dokumenty od revoluta?
#kryptowaluty #podatki #revolut
@KwasowyProktolog10kJava rozliczasz się tylko z zysków.
- 1
@KwasowyProktolog10kJava: @Karaghora_:
rozliczasz się nie tylko z zysków, bo w pit trzeba wpisać przychody i koszty. Przy obrocie 1000zł na revolut to sobie odpuść. Szansa, że ktoś się doczepi to jeden na milion.
rozliczasz się nie tylko z zysków, bo w pit trzeba wpisać przychody i koszty. Przy obrocie 1000zł na revolut to sobie odpuść. Szansa, że ktoś się doczepi to jeden na milion.
- 0
Są jakieś limity wpłat dla nowych kont o których nie wiem? Wczoraj mogłem tylko 2k, a dzisiaj nie mogę wcale
#revolut
#revolut
- 0
Chciałbym przelać środki z angielskiego konta na polskie(walutowe w GBP) i nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać. Najpierw muszę założyć konto na revolucie, tam dostaję jakiś numer konta, a następnie robię przelew międzynarodowy z konta angielskiego?
#revolut #uk #anglia #wielkabrytania
#revolut #uk #anglia #wielkabrytania
@lightzor Revolut ani żaden taki pośrednik nie przeleje Ci w GBP, to z banku do banku trzeba. Jeśli puścisz z revoluta do Polski to oni to przeliczą na złotówki, a Twój bank przeliczy to ze złotówek na funty z powrotem.
@kwiatosz:
Czemu nie, przeleje normalnie, tylko musi wskazać, że rachunek docelowy w polskim banku prowadzony jest w funtach. Revolut robi normalny przelew SWIFT, nie ma znaczenia, jaka waluta i jaki kraj.
@lightzor: sprawdź opłaty za przelewy międzynarodowe, być może masz za free, wtedy nie ma po co bawić się w revoluty, tylko puszczasz zwykły przelew SWIFT. Przykładowo Barclays
Revolut ani żaden taki pośrednik nie przeleje Ci w GBP
Czemu nie, przeleje normalnie, tylko musi wskazać, że rachunek docelowy w polskim banku prowadzony jest w funtach. Revolut robi normalny przelew SWIFT, nie ma znaczenia, jaka waluta i jaki kraj.
@lightzor: sprawdź opłaty za przelewy międzynarodowe, być może masz za free, wtedy nie ma po co bawić się w revoluty, tylko puszczasz zwykły przelew SWIFT. Przykładowo Barclays
- 6
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@dyniel: trzeba pamietac o tym ze jak wyplacasz czy placisz holenderska karta w Polsce, to jak terminal pyta w jakiej walucie, to trzeba wybierac PLN i wtedy kurs przelicza moj bank a nie polski bank czy operator platnosci.
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Jelony: kiedyś też nie mogłem, ale teraz mi się udało, nie wiem kiedy wprowadzili wsparcie dla Revoluta. Pewnie dalej to używa do dolarów SWIFTa, więc dalej nie mam pewności ile pośrednie banki zjedzą kasy. Na próbę przelałem 100$ i doszło w całości.
https://www.xtb.com/pl/program-partnerski/qa
2. Akceptujemy konta bankowe tylko z banków posiadających licencje bankowe i Revolut. Nie akceptujemy dostawców usług płatniczych.
https://www.xtb.com/pl/program-partnerski/qa
2. Akceptujemy konta bankowe tylko z banków posiadających licencje bankowe i Revolut. Nie akceptujemy dostawców usług płatniczych.
- 0
@fnzavrjvrz: to zmienili, dobrze wiedziec
@ropemaxxer: walutomat?
@ropemaxxer: Ewentualnie w ZEN założyć konto i z kodem chyba klawykod czy jakoś tak na darmowe 180 dni konta bo oni też mają tam atrakcyjne kursy jak Revolut. A jak nie to chyba internetowy kantor lub walutomat (oba to jest to samo bo należą do jednej firmy ale walutomat ma funkcje portfela walutowego) pozostaje
- 0
- 0
czym różni się właściwie revolut od revolut bank? Czy jak wcześniej byłem w revolut to z automatu jestem w revolut bank? Jeśli nie to czy warto przechodzić?
#revolut
#revolut
- 1
- 0
@dixieman: https://en.wikipedia.org/wiki/Common_Reporting_Standard :
The Common Reporting Standard (CRS) is an information standard for the Automatic Exchange Of Information (AEOI) regarding financial accounts on a global level, between tax authorities [...]
Its purpose is to combat tax evasion.
- 0
- 1
@delbana: MBank przejął zarządzanie i równają performance do emaklera ;)
#revolut
Ktoś wie gdzie po aktualizacji znaleźć w aplikacji historię kursów walut?
Ktoś wie gdzie po aktualizacji znaleźć w aplikacji historię kursów walut?
@freestyle01: gwiazdka w prawym górnym rogu
- 0
Jak zalogować się na swoje konto w apce revoluta po reinstalacji? Wft, tylko button załóż nowe konto
#revolut
#revolut
źródło: comment_1610522506tWs6gQDoHmg921cbK6fwoL.jpg
Pobierz@AltCtrlSpace nawet nie wiedziałem, że w revolucie można zmieniać numer karty, wirtualna była kiedyś na skrillu, ale tak się stopniowo pogarszały warunki, no i nie wiem czy można zmieniać numer
- 3


























