@tentlen: na początku zakładałem żeby odkładać w btc dla dzieci ale chyba też emerytura z tego będzie. Zakładam wyjście ze 10-20% za 10-15 lat. Dokupuje cały czas co miesiąc niezależnie od tego ile kosztuje bitcoin i zamierzam to kontynuować cały czas.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zamawiał ktoś coś z Amazonu w USA za pomocą karty z Revoluta? Bo przewalutowałam sobie dokładnie taką kwotę na dolary jaką powinnam zapłacić, ale mi ciągle mi ona wisi na koncie. Jedyną akcją jaka się pojawiła to transakcja za 0$ od Amazona pic rel. Dodam że wcześniej już jak dodawałam tą kartę to mi testowo pobrał (i oddał) 4 zł jako to temporary hold, więc zastanawiam się co więcej on autoryzuje?

#
mikaliq - Zamawiał ktoś coś z Amazonu w USA za pomocą karty z Revoluta? Bo przewaluto...

źródło: comment_1610369195gW9mNTmiCqToeYAua5PcNC.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mikaliq: zamawiałem przed świętami i u mnie zatwierdzili płatność dopiero jak w statusie zamówienia ruszyło że zamówienie spakowane
  • Odpowiedz
Jeżeli ktoś nie wie to może mu się to przyda: Revolut nie realizuje przelewów do Bitpanda, na czacie dowiedziałem się że planują je kiedyś umożliwić.
Ktoś poleci mi dobra metodę na wpłatę EUR na Bitpanda? Bitpanda nie operuje w PLN. Oczywiście zależy mi na ograniczeniu opłat i zrobieniu tego po akceptowalnym kursie.
#bitcoin #revolut
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#revolut

Przestałem widzieć kurs premarketu. Od piątku wszystko stoi w miejscu, a zawsze widziałem jak się zmienia kurs, ztym że był napis (giełda jest zamknięta)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy robił ktoś ostatnio #chargeback w #revolut przy zakupie przez #paypal? Jestem rozczarowany podejściem PayPal do chińskich scamerów. Spór założony po 2 miesiącach czekania na zamówienie z Chin, numer trackingowy nadany przez sprzedawcę dopiero po założeniu sporu, a paczka fizycznie wysłana tuż przed terminem jego rozstrzygnięcia w Paypal. Razem minęły 3 miesiące od zamówienia, a PayPal po odwołaniu twierdzi, że nic nie mogą zrobić i
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rtg_: tak też przeczytałem na reddicie. Jednak warto trzymać się sprawdzonych portalu typu Banggood bo coś tych chinczykow musi trzymać w ryzach. Inaczej zrobią wszystko żeby nie zwrócić kasy
  • Odpowiedz
Muszę przyjąć kwotę z niemieckiego rachunku, w EUR. Do 2000 PLN (być może będzie to regularne).
Tamta osoba twierdzi, że może mi tylko wysłać euro. Jak to najlepiej przyjąć? Mam rachunek zwykły ROR w PLN i walutowy w EUR. Czy z mojego punktu widzenia powinienem podać ten walutowy i se potem przelać na polski, czy kazać jemu od razu przelać euro i pozwolić bankowi przewalutować?

Tą kasę muszę potem wykorzystać do opłacenia
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RRybak: Odbierz na konto w EUR i wymień w kantorze internetowym. Nigdy w życiu nie przyjmuj przelewu w walucie obcej na konto w PLN ani nie przelewaj sam waluty z konta w EUR na konto w PLN, chyba że lubisz bez sensu tracić pieniądze.
Ewentualnie odbierz na Revoluta (tam też masz numer konta w EUR), wymień tam na PLN i wyślij dalej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@RRybak: Swego czasu banki zablokowały przelewy walutowe na bardzo niskie kwoty, bo ludzie masowo wysyłali sobie po 1gr na rachunki w EUR czy GBP i to przychodziło jako 0,01 danej waluty, więc dawało zysk 300-400%.
  • Odpowiedz
Siema, próbuje bezskutecznie zamówić blender na #amazon FR płacąc #revolut. Płaciłem kartą wirtualną, jak i fizyczną, miałem na koncie PLN, jak i EUR i ciągle po 1-2 dn info o odrzuceniu transakcji. Na koniec próbowałem zapłacić używając #curve i dalej to samo. Gdzieś wyczytałem, żeby mieć 2x więcej kasy na koncie, niż opłata za towar i to również zawiodło.
Czy ktoś z Was może dopomóc?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema,
Jestem zielony w tych tematach i dopiero zaczynam się interesować takimi rzeczami (w miarę jak rośnie kapitał).
Mam parę pytań, i może ktoś jest w stanie odpowiedzieć na część z nich:
1. Zarabiam za granicą, płacę podatki, poza UE ale w w EOG. Dajmy na to, za rok chciałbym przelać kasę do Polski (zrobiłem tak z 3 lata temu, ale tylko 70K PLN), jak się ma sprawa gdy mam tego trochę? >150k? A jakbym
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kam1ll: całe życie dostajesz wszystko za darmo i jak trzeba za coś zapłacić to wielkie halo? Nawet mi cie nie żal...
  • Odpowiedz
#revolut #gielda #fiskus #skarbowka #pieniadze
Cześć,
Chciałbym zacząć inwestować drobne pieniądze (200-300zł miesięcznie) w akcje takie jak Tesla, Apple.
W ING Makler z tego co widzę nie ma tych akcji, dlatego planuje przejść na revoult - ale jak ma wyglądać rozliczanie z fiskusem przy okazji pitu? Revolut jakos to ułatwia? Macie doświadczenie?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@drgamidyga: było setki razy na tagu. Nie ułatwia. Ściągasz sobie roczne zestawienie, do sprzedaży dopasowujesz kupno według fifo, przeliczasz cenę kupna i sprzedaży na PLN po kursie NBP z dnia poprzedzającego transakcję. Podsumowujesz do zysku/straty i wpisujesz w PIT38.
  • Odpowiedz
Myślę nad założeniem konta maklerskiego w jakimś banku (aktualnie używam do tego revolut) do inwestowania długoterminowego w akcje na rynku zagranicznym. Konto osobiste mam w #bnpparibas i przeglądając ranking kont nie wygląda on jakoś słabo, choć szczerze 0.35% prowizji wydaje mi się sporo (to normalna kwota?) oraz 30zł za prowadzenie konta kwartalnie (polecany tu często mbank ma 50/25zł na pół roku). Plusem tu jest to, że miałbym darmowe przelewy. Natomiast
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jelony: Zawsze możesz wybrać 2 platformy na podstawie informacji z netu i pobawić się miesiąc na jednej jak i drugiej i wtedy samemu zdecydować. Ile ludzi tyle opinii będzie. Ja myślałem że santander będzie spoko ale interfejs tak mnie rozbroił że po kilku dniach zamknąłem tam konto.
  • Odpowiedz
@Anon2139: Zarobisz dwa złote, a w tym czasie mógłbyś odśnieżyć podjazd sąsiadowi i zarobić dwadzieścia. Mierz stosunek profitów do zaagażowania.
  • Odpowiedz