Kochani! Emocje po Mirko-Volt #3 opadły, więc czas na oficjalną prezentację wyników!
Zwycięzcą został Lampaert, drugie miejsce osiągnął Nickurn, a zdobywcą najniższego miejsca podium został Kutanoid.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, oraz dziękujemy pozostałym za udział. Udowodniliście że jesteście wspaniałą społecznością.
Pełna tabela finału pod tym linkiem https://online.re-volt.io/sessions/results.php?file=main/session_2021-06-13_19-52-57.csv

Do zobaczenia na Mirko-Volt #4!
MirkoVolt - Kochani! Emocje po Mirko-Volt #3 opadły, więc czas na oficjalną prezentac...

źródło: comment_1626722292Gpx4GjPtNYahpvpFqUmtXg.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@waters: polecam obczaić Horizon Chase Turbo - gierka jest wzorowana właśnie na tych wyścigach, bardzo fajna z resztą, sam zakupiłem na Switcha. Jest też na "duże" konsole i PC
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Co robi szef sporej firmy kiedy nikt nie patrzy ? retrogaming!
Miesiac temu w czasie porannego spaceru gdzies w Germanii , zauwazylem w kartonie brazowa plytke z litera Q.
Dziwnie znajoma, ktos wywalil Quek 1 wraz z kilkunastoma innymi CD; Wziac jak daja :) W ciagu miesiaca
uzbieral sie caly zestaw : mysz nowa serial za 100 logitecha, komputer 166mmx 32ram, 24xd, hdd 3gb za 70zl,
monitor 15" za 15zl w stanie bdb,
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Co robi szef sporej firmy kiedy nik...

źródło: comment_1626633960Zjadf8UceE1A26geNrjos2.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#retrogaming #ps2 #playstation #konsole
Czy płyty DVD+R nadają się do odtwarzania przez konsolę? Czytałem różne opinie często tylko faworyzujące DVD-R, ale jak dotąd wszystkie gierki się odpalały, a część gier nagranych dawniej na -R konsola ma problem z odczytem płyt. Model plejaka slim SCPH-90004
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przed chwila natknalem sie na fajny emulator PSX - duckstation. Dopiero go odpalilem, ale juz mi sie podoba.
Dobrze sobie radzi ze zwiekszeniem rozdzielczosci x2/x3, bez zacinek (przynajmniej na razie nie zauwazylem).
Wystarczy wgrac bios i rom, zmienic: Enhancement settings->Internal resolution-> 2x lub 3x.
Jest tez duzo innych "ulepszaczy". Ja osobiscie korzystam tylko ze zwiekszonej rozdzielczosci, dzieki ktorej nie ma takiej pikselozy, oraz z "true color rendering", dzieki czemu kolory sa nieco bardziej
g.....n - Przed chwila natknalem sie na fajny emulator PSX - duckstation. Dopiero go ...

źródło: comment_1626614306g1Jk0sDlAJAG00zvwgepfd.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#komputery #90s #retrogaming

Troche dopadła mnie nostalgia i chęć pogrania na starym sprzęcie. Lata 95-00. Co fajnego mozna teraz kupić co bedzie w jakimś stopniu kolekcjonerskie, unikalne ? Chce postawić Windowsa 95, posluchać pierdzącej stacji dyskietek i popykać w pierwsze wersje Settlersów. Wtedy zawsze marzylem byc mieć PC od IBM ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobry IBM stacjonarny który obsłuży lata 95-00. Trudne zadanie. To musiałoby być coś jak Aptiva albo NetVista. Rzadkie toto i niczym specjalnym się nie wyróżnia. https://www.youtube.com/watch?v=RDTJUzprx-A
Co do laptopów to wybór jest dużo szerszy i sprzęt jest bardziej prestiżowy. Górna granica to moim zdaniem modele Thinkpad T40 i T41 bo to chyba ostatnie modele wspierające oficjalnie Windows 98 co przy niektóych grach może być przydatne. Ewentualnie jakiś starszy model, dla kompatybilności dźwięku
  • Odpowiedz
@Zulf: Niestety T43 jest pierwszym który nie ma wsparcia dla systemu Win98. Szukaj ThinkPad T40, T41, T42, T40p, T41p, T42p. Wersje p mają zazwyczaj wyższą szansę na posiadanie matrycy wysokiej rozdzielczości. No chyba że nie zależy ci na wyższej kompatybilności niektórych rzadszych gier.
  • Odpowiedz
Ostatnio sporo osób szuka informacji o podstawowej obsłudze C64 (co jest fajne - bo znaczy, że nowe osoby interesują się tematem) - stąd po 8 latach - ponownie na kanale - film o ładowaniu gier z kasety ()
#retrogaming #komputery #zainteresowania
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Richtig_Piwosz: Start lodówki, przesuniecie magnetofonu, kichnięcie, tupanie! Mi też kazano stać za framugą poza pokojem, żeby gra na Atari się wgrała :P

Po latach okazało się jednak, że to przez mały błąd w systemie komputera, który potrafił w złym momencie sprawdzać stan ładowania. Jakby, ktoś nie widział/wiedział - to może posłuchać:
https://www.youtube.com/watch?v=FoiA92j-lGw
  • Odpowiedz
Na platformy mobilne obecnie nie ma za wiele RPG mocno nawiązujących do klasyków takich jak pierwsze Ultimy czy Avernum. Dlatego bardzo spodobał mi się IceBlink, który ma wszystko to co miłośnik klasyki chcący poczuć trochę nostalgii może wymagać. W dodatku jest to cały silnik, pozwalający całkiem wygodnie tworzyć własne moduły, i to nie na desktopie ale smartofnie/tablecie. Gra zawiera 3 grywalne moduły plus jeden w postaci osobnej gry a kilka innych, jest
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jast: wygląda naprawdę super, właśnie sobie instaluję i pogram w weekend, jestem ciekawy, jak to wygląda i jak takie granie się sprawdzi, dzięki :D
  • Odpowiedz