Wszystko
Najnowsze
Archiwum
American McGee's Alice. Jedna z moich ulubionych gier akcji/platformówek 3D przełomu wieków. Do dziś pamiętam jak ryła banię, szczególnie te poziomy w psychiatryku albo z figurami szachowymi. Jak na tamte czasy naprawdę spora różnorodność lokacji, super klimat i oczywiście ten creepy kot. Gamepleyowo wiadomo - to były jeszcze czasy, gdy nie używało się powszechnie padów i gry były nieco drewniane. Mimo to lubiłem do niej wracać. Jak grałem po raz pierwszy, to
źródło: comment_1626296940MDAg6ccE85FpEIZFVRfVqt.jpg
Pobierz- 1
@Eskim0s: Jeszcze trochę i będzie na Steamie
https://steamdb.info/app/897610/info/
https://twitter.com/Enric_Alvarez/status/1282581203649011712
https://steamdb.info/app/897610/info/
https://twitter.com/Enric_Alvarez/status/1282581203649011712
źródło: comment_1626331462KxNIsZp8Ao6r8ikNPoabqw.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Moja dzisiejsza zdobycz 4 gry -30 zł z czego jeden tytuł jakiś godny uwagi reszta to nikt nie słyszał nikt nie zna ale dodam zdjęcia w kom #retrogaming #psone #psx #playstation
źródło: comment_1626296224ZwwdJqUJPyumcURJwCdA4P.jpg
Pobierz683
Syberia 1 + 2 za darmo na GOG

Dziś już takich gier się nie robi. Jedne z najlepszych przygotówek w historii za darmo.
z- 96
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 10
Wykopki widziały? Fanowski remake Tie Fightera (jako mod do x wing alliance) #gry #retrogaming #starwars
19
Muzea Gier i Komputerów w Polsce

Zebrana lista i mapa muzeów komputerów, gier, starej elektroniki oraz salonów gier retro i pinballi w Polsce. Do odwiedzenia w wakacje.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Geforce fx5500 256mb ddr1. Jedna z moich pierwszych kart. Trzymam ją do dziś z sentymentu. Kiedyś to było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kartygraficzne #komputery #retrogaming
#kartygraficzne #komputery #retrogaming
źródło: comment_1626163115eiodyOUg67oE6TwT3kwibJ.jpg
Pobierz- 11
ja miałem jak wszyscy mx400
@NoMercYYY: Mam do dziś moją RiveTNT 2 :) To był kiedyś potwór... Ale później w kafejce zagościły pierwsze GeForce 2TI i te refleksy w NFS na samochodach... Na Rivie mogłem o tym pomarzyć.
#amiga #retro #retrogaming Niestety karty V2 ( w tym V1200) przestają być produkowane.. głownie ze względu na "niewydolność względem zapotrzebowania" osoby która je składała.. zamiast tego zespół Apollo, przygotował dwie nowe karty FireBird oraz IceDrake, które będą produkowane masowo jak ich V4.
wiecej informacji o nowych kartach:
http://apollo-core.com/knowledge.php?b=1¬e=35987
kolejka do zapisu:
http://apollo-computer.com/icedrake.html
wiecej informacji o nowych kartach:
http://apollo-core.com/knowledge.php?b=1¬e=35987
kolejka do zapisu:
http://apollo-computer.com/icedrake.html
"niewydolność względem zapotrzebowania"
@ZawzietyRobaczek: ładnie nazwane ruchanie Igora na kasę xD V2 było nie w smak Gunnarowi bo jego gniot V4 nie chciał się sprzedawać... Czyli niedawne newsy o setkach kart V2 u Igora których sprzedaż była rzekomo wstrzymana ze względu na problemy z legalnością kickstartu, okazały się kolejnym kłamstwem Gunnara.
Jak dla mnie przestając wspierać karty V2 wsadzili bolca w tyłek dotychczasowym nabywcom. Tyle gadania o AGA w V2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 9
Po ostatniej retro recenzji Archona, aż mnie naszło, żeby jeszcze raz sobie przejść Super Mario Land.
To zdziwienie gdy sobie przypomnisz, że żółwie po skoczeniu na nie wybuchają. Że na końcu planszy nie ma flagi tylko wieża, a na końcu każdego świata nie czeka na ciebie Bowser ( ͡º ͜ʖ͡º)
https://youtu.be/m7byimqW1sc
Ma ktoś jeszcze w oryginale na GB?
#nintendo #nintendoswitch #retrogaming
To zdziwienie gdy sobie przypomnisz, że żółwie po skoczeniu na nie wybuchają. Że na końcu planszy nie ma flagi tylko wieża, a na końcu każdego świata nie czeka na ciebie Bowser ( ͡º ͜ʖ͡º)
https://youtu.be/m7byimqW1sc
Ma ktoś jeszcze w oryginale na GB?
#nintendo #nintendoswitch #retrogaming
źródło: comment_1626037337oYsw5KFadnyyCqK1GFXNZn.jpg
Pobierz
konto usunięte via iOS
- 1
@Nessiteras_rhombopteryx: Mam razem z moim pierwszym gb. Marioland to pierwsza gra którą przeszedłem, co było wyczynem bo nie było save’ów.
Super Mario 64 na konsolę Nintendo 64 sprzedane za 1.560.000$!
Jest to prawie dwukrotność ceny za jaką została ostatnio sprzedana The Legend of Zelda na konsolkę NES - 870.000$
#nintendo #staregry #retrogaming
Jest to prawie dwukrotność ceny za jaką została ostatnio sprzedana The Legend of Zelda na konsolkę NES - 870.000$
#nintendo #staregry #retrogaming
źródło: comment_1626033941y8kngSVNviMTe6dCsttPCu.jpg
Pobierz- 5
Kiedyś na #retrogaming ktoś zapytał @Kocury czy działalność #thecompany jest legalna. Ten nie odpowiedział zlewając go dopisując "zadaj pytanie w oddzielnym wątku" Chyba @czarnobiala pytała, Mam dwa pytania do @Kocury
1. Czy legalna jest dystrybucja oprogramowania do którego nie macie żadnych praw? Tak, abdoware itd. ale... są tam zastrzeżone znaki towarowe różnych wydawców, do tego integrujecie w kod tworząc różne trainery kompilacje itd. Czy to
1. Czy legalna jest dystrybucja oprogramowania do którego nie macie żadnych praw? Tak, abdoware itd. ale... są tam zastrzeżone znaki towarowe różnych wydawców, do tego integrujecie w kod tworząc różne trainery kompilacje itd. Czy to
1. Czy legalna jest dystrybucja oprogramowania do którego nie macie żadnych praw? Tak, abdoware itd. ale... są tam zastrzeżone znaki towarowe różnych wydawców, do tego integrujecie w kod tworząc różne trainery kompilacje itd. Czy to jest w pełni legalne działanie? Jestem pewny że do tych gier dalej ktoś posiada prawa autorskie, pomimo że minęło 30+ lat.
@bidbid: To jest trochę szara strefa. W praktyce właściciel praw autorkisch musiałby to zdjąć
@bidbid: sam wykorzystany emulator korzysta z ROMu z kickstartem, który w commodorowskich wydaniach jest w posiadaniu Cloanto.
Żenujące jak #thecompany usuwa komentarze na FB dotyczące kontrowersji wokół ich zbiórki..
#amiga #retrogaming
#amiga #retrogaming
@Kokos: a tak troche z innej strony, jak thecompany tlumaczy sie z wykorzystywania rzeczy objetych ochrona praw autorskich? Przeciez pojecie abandonware nie oznacza, dowolnosci w uzywaniu, przerabianiu i dystrybuowaniu.
A tu dochodzi teraz zbiorka na dzialanosc, ktora moze podpadac pod paragraf i to juz chyba na wszelkiego typu zrzutkach/siepomaga itd jest zabronione.
A tu dochodzi teraz zbiorka na dzialanosc, ktora moze podpadac pod paragraf i to juz chyba na wszelkiego typu zrzutkach/siepomaga itd jest zabronione.
- 2
@Kokos: Oczywiście może się identyfikować jak chce - ma do tego prawo. Ale wystarczy poczytać wcześniejsze wpisy. To jest atencjusz, który chce zaistnieć. Skrytykuj jej (jego) muzykę - jesteś amatorem, który nie zna się na rzeczy. Ona (on) jest fantastyczna i jakakolwiek krytyka jest nieuzasadniona. Robi świetną grafikę i muzykę a jeśli komuś się nie podoba to jest idiotą albo nie zna się na rzeczy .... Klasyczny typ, który nie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@amelciAR: To było najlepsze, kiblostonoga. Ogólnie to oglądam Joela od lat, jest absolutnie walniety. Lubisz jego streamy? xD
@evolved: Ja najwięcej w WWP grałem na PlayStation z kolegą xD
Idąc w temat konsol, często sobie gram w masę gier na NDS, GBA, SNES, albo PlayStation na telefonie, a moja ulubiona gra kiedykolwiek to Chrono Trigger :D
@evolved: Ja najwięcej w WWP grałem na PlayStation z kolegą xD
Idąc w temat konsol, często sobie gram w masę gier na NDS, GBA, SNES, albo PlayStation na telefonie, a moja ulubiona gra kiedykolwiek to Chrono Trigger :D
Z konsol mam tylko GB i GBC, tak to zawsze miałem PC, także nie kojarzę Chrono Trigger, ale wygląda cholernie nostalgicznie ;)
@evolved: Chrono Trigger dostało tyle portów, że można zagrać właściwie wszędzie, jest pewnie też na Steamie. Polecam, to jest piękna gra ʕ•ᴥ•ʔ
Perłaman!
#pepsi #pepsiman #perelkanajlepsza #perla
A także #retrogaming #staregry bo Pepsiman to w sumie była gra na PS1.
#pepsi #pepsiman #perelkanajlepsza #perla
A także #retrogaming #staregry bo Pepsiman to w sumie była gra na PS1.
źródło: comment_1625926059EsQ1bBiZyLvgDCA1GWsWnF.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 196
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Patol0g: ok, ale tylko do trzeciego Owner of a lonely heart, potem muszę iść spać.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
The Legend of Zelda na konsolę NES sprzedana za 870,000$ !
Jest to o 200,000$ więcej od ostatnio sprzedanego cartridge z Super Mario Bros, którego cena wyniosła 660,000$ - https://www.wykop.pl/wpis/56609239
https://www.theverge.com/2021/7/9/22570401/legend-of-zelda-nes-sealed-copy-heritage-auctions-most-expensive-game
Jest to o 200,000$ więcej od ostatnio sprzedanego cartridge z Super Mario Bros, którego cena wyniosła 660,000$ - https://www.wykop.pl/wpis/56609239
https://www.theverge.com/2021/7/9/22570401/legend-of-zelda-nes-sealed-copy-heritage-auctions-most-expensive-game
źródło: comment_1625856096yVFwowZTrNwr4MlvlXdAMA.jpg
Pobierz- 1
O kurdę, ale staro się czuję oglądając ten film. Większość tych gier doskonale pamiętam, a ile to człowiek nagrał się w Homeworlda...(ʘ‿ʘ) #gry #retrogaming #retro #komputery
Moje TOP 10 najlepszych gier (PC)
Moje TOP 10 najlepszych gier (PC)






















https://www.wykop.pl/wpis/59034193/kiedys-na-retrogaming-ktos-zapytal-kocury-czy-dzia/
#thecompany #retrogaming #prawo #amiga #piractwo #afera80zlotych #pozyczkixandry #xandracontent
Zrób @Kocury zbiórkę dla leszczy na kamper dla prezesa i w-------l na jakieś wakacje.