American McGee's Alice. Jedna z moich ulubionych gier akcji/platformówek 3D przełomu wieków. Do dziś pamiętam jak ryła banię, szczególnie te poziomy w psychiatryku albo z figurami szachowymi. Jak na tamte czasy naprawdę spora różnorodność lokacji, super klimat i oczywiście ten creepy kot. Gamepleyowo wiadomo - to były jeszcze czasy, gdy nie używało się powszechnie padów i gry były nieco drewniane. Mimo to lubiłem do niej wracać. Jak grałem po raz pierwszy, to
jandiabeldrugi - American McGee's Alice. Jedna z moich ulubionych gier akcji/platform...

źródło: comment_1626296940MDAg6ccE85FpEIZFVRfVqt.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DITJU_FTP: widzę, że nie tylko mi pękały te cholerne pudełka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet nie pamiętam, że THPS 4 wyszedł na PS1. Już trójka była nieco okrojona względem nowszych platform i pc (poziomy w Kanadzie i Suburbia o ile dobrze pamiętam). Tak czy inaczej fajne rarytasy.
  • Odpowiedz
@NoMercYYY: Mam do dziś moją RiveTNT 2 :) To był kiedyś potwór... Ale później w kafejce zagościły pierwsze GeForce 2TI i te refleksy w NFS na samochodach... Na Rivie mogłem o tym pomarzyć.
  • Odpowiedz
#amiga #retro #retrogaming Niestety karty V2 ( w tym V1200) przestają być produkowane.. głownie ze względu na "niewydolność względem zapotrzebowania" osoby która je składała.. zamiast tego zespół Apollo, przygotował dwie nowe karty FireBird oraz IceDrake, które będą produkowane masowo jak ich V4.

wiecej informacji o nowych kartach:
http://apollo-core.com/knowledge.php?b=1¬e=35987

kolejka do zapisu:
http://apollo-computer.com/icedrake.html
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"niewydolność względem zapotrzebowania"


@ZawzietyRobaczek: ładnie nazwane ruchanie Igora na kasę xD V2 było nie w smak Gunnarowi bo jego gniot V4 nie chciał się sprzedawać... Czyli niedawne newsy o setkach kart V2 u Igora których sprzedaż była rzekomo wstrzymana ze względu na problemy z legalnością kickstartu, okazały się kolejnym kłamstwem Gunnara.
Jak dla mnie przestając wspierać karty V2 wsadzili bolca w tyłek dotychczasowym nabywcom. Tyle gadania o AGA w V2
  • Odpowiedz
Po ostatniej retro recenzji Archona, aż mnie naszło, żeby jeszcze raz sobie przejść Super Mario Land.
To zdziwienie gdy sobie przypomnisz, że żółwie po skoczeniu na nie wybuchają. Że na końcu planszy nie ma flagi tylko wieża, a na końcu każdego świata nie czeka na ciebie Bowser ( ͡º ͜ʖ͡º)
https://youtu.be/m7byimqW1sc
Ma ktoś jeszcze w oryginale na GB?
#nintendo #nintendoswitch #retrogaming
Tesseract - Po ostatniej retro recenzji Archona, aż mnie naszło, żeby jeszcze raz sob...

źródło: comment_1626037337oYsw5KFadnyyCqK1GFXNZn.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kiedyś na #retrogaming ktoś zapytał @Kocury czy działalność #thecompany jest legalna. Ten nie odpowiedział zlewając go dopisując "zadaj pytanie w oddzielnym wątku" Chyba @czarnobiala pytała, Mam dwa pytania do @Kocury
1. Czy legalna jest dystrybucja oprogramowania do którego nie macie żadnych praw? Tak, abdoware itd. ale... są tam zastrzeżone znaki towarowe różnych wydawców, do tego integrujecie w kod tworząc różne trainery kompilacje itd. Czy to
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. Czy legalna jest dystrybucja oprogramowania do którego nie macie żadnych praw? Tak, abdoware itd. ale... są tam zastrzeżone znaki towarowe różnych wydawców, do tego integrujecie w kod tworząc różne trainery kompilacje itd. Czy to jest w pełni legalne działanie? Jestem pewny że do tych gier dalej ktoś posiada prawa autorskie, pomimo że minęło 30+ lat.


@bidbid: To jest trochę szara strefa. W praktyce właściciel praw autorkisch musiałby to zdjąć
  • Odpowiedz
@Kokos: a tak troche z innej strony, jak thecompany tlumaczy sie z wykorzystywania rzeczy objetych ochrona praw autorskich? Przeciez pojecie abandonware nie oznacza, dowolnosci w uzywaniu, przerabianiu i dystrybuowaniu.
A tu dochodzi teraz zbiorka na dzialanosc, ktora moze podpadac pod paragraf i to juz chyba na wszelkiego typu zrzutkach/siepomaga itd jest zabronione.
  • Odpowiedz
@Kokos: Oczywiście może się identyfikować jak chce - ma do tego prawo. Ale wystarczy poczytać wcześniejsze wpisy. To jest atencjusz, który chce zaistnieć. Skrytykuj jej (jego) muzykę - jesteś amatorem, który nie zna się na rzeczy. Ona (on) jest fantastyczna i jakakolwiek krytyka jest nieuzasadniona. Robi świetną grafikę i muzykę a jeśli komuś się nie podoba to jest idiotą albo nie zna się na rzeczy .... Klasyczny typ, który nie
  • Odpowiedz
@amelciAR: To było najlepsze, kiblostonoga. Ogólnie to oglądam Joela od lat, jest absolutnie walniety. Lubisz jego streamy? xD

@evolved: Ja najwięcej w WWP grałem na PlayStation z kolegą xD
Idąc w temat konsol, często sobie gram w masę gier na NDS, GBA, SNES, albo PlayStation na telefonie, a moja ulubiona gra kiedykolwiek to Chrono Trigger :D
  • Odpowiedz
Z konsol mam tylko GB i GBC, tak to zawsze miałem PC, także nie kojarzę Chrono Trigger, ale wygląda cholernie nostalgicznie ;)


@evolved: Chrono Trigger dostało tyle portów, że można zagrać właściwie wszędzie, jest pewnie też na Steamie. Polecam, to jest piękna gra ʕʔ
  • Odpowiedz
  • 11
The Legend of Zelda na konsolę NES sprzedana za 870,000$ !
Jest to o 200,000$ więcej od ostatnio sprzedanego cartridge z Super Mario Bros, którego cena wyniosła 660,000$ - https://www.wykop.pl/wpis/56609239

https://www.theverge.com/2021/7/9/22570401/legend-of-zelda-nes-sealed-copy-heritage-auctions-most-expensive-game
NieR - The Legend of Zelda na konsolę NES sprzedana za 870,000$ !
Jest to o 200,000$ ...

źródło: comment_1625856096yVFwowZTrNwr4MlvlXdAMA.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kosiek30: szkoda że omówił tylko Cataclysma (tak tak, osobista lista), bo główna linia Homeworlda jest zdecydowanie bardziej klimatyczna i po prostu... lepsza, choć to z kolei moja opinia. Warto ograć remastery.
  • Odpowiedz