Wpis z mikrobloga

#programista15k #programista25k #internetmobilny Mam dostęp do domku letniskowego, nad jeziorem, w fajne lokalizacji, ale niestety z powodu tego, że ów domek jest w niecce jeziora, nie ma tam zasięgu. Jest wystarczający by odpalić mobilną stronę w komórce, ale o pracy zdalnej z tego miejsca nie ma mowy.

Jaki jest najlepszy, poza starlinkiem, sposób na dostarczenie tam internetu ? Myślę o jakimś wzmacniaczu sygnału GSM, albo jakiś internet mobilny, ale taki by była antena (satelitarna?). Ktoś coś takiego montował?
  • 20
@czupek: Starlink najtańszy. Znajomy próbował z 20 metrowym masztem z anteną i modemem GSM i miał jakieś 5MB/s na tym...

Chyba, że w okolicy ktoś dostarcza internet radiem, to możesz próbować z masztem jak masz widoczność.
@a5f5c1: Nie da się robić home office w IT, bez internetu. Wyjazd na weekend daję radę, ale chciałbym wyjechać na dłużej, i nie brać urlopu, jak mogę tam pracować.
@czupek: a testowałeś z jakimś lepszym modemem? U siebie po zmianie na huawei b818 moj net po prostu zaczal dzialac jak po kablu wiec najwieksza bolaczka zostala rozwiazana. imo kup na probe i zobacz czy ci pomoze, zawsze do tych modemow mozesz ekstra antene dokupic, ktora sobie podepniesz na maszcie na dachu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

no i tez testowanie kart roznych opeartorow jezeli tego jeszcze wczesniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@isActive: No właśnie nic nie testowałem z urządzeń. Jedynie chodziłem z telefonem i szukałem zasięgu i wyszło, że to raczej kwestia tego pagórka. Chciałbym coś poleconego kupić, podłączyć i jak zadziała to spoko, jak nie to ten zwrot 14 dni. Tylko nie wiem od czego zacząć i szukam porad
@czupek: Musisz ustawić antenę na tym pagórku. Sorry ale fizyki nie oszukasz antena musi widzieć sygnał. Najprościej użyj czegoś z mikrotika do użytku na zewnątrz a potem pociągnij skrętkę ziemną do budynku. Starlink wrócił do starych cen i raczej bez sensu.
@draki92: Mogę powiedzieć jedynie jak długi mam słupek od starej anteny telewizyjnej - koło 10m, montowane na budynku, więc antena poleci na jakieś 15m+.
Żadnego solidneg masztu stawiać nie będę, bo niestety, takie czasy, że konstrukcję trzeba demontować jak nikogo tam nie będzie.
@draki92: Właśnie maszt nie problem, kable i router ogarnę, tylko o tej antenie muszę poczytać, ale to na bank na następny sezon dopiero, bo teraz to już zbyt zimno by się bawić w pracę zdalną.