Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jaka jest ścieżka rozwoju na architekta? Jestem full-stack dev z 8 letnim expem. Chciałbym pójść w stronę architektury, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Szczerze mówiąc to lata pracy przy developmencie nie spowodowały, że umiem/mógłbym zaplanować jakąś architekturę. Totalnie brakuje mi pomysłu. Programowanie wchodziło mi prawie samo, a z architekturą nawet nie wiem od czego zacząć. Kolejne pytanie, jak z pierwszą robotą? Można być junior devem, któremu każdy pomaga. Architekt musi zawsze robić dobrą robotę. Fajnie by było popracować z kimś doświadczonym, tylko jak? Gdy będę devem to zawalą mnie taskami, a z architektem nawet dużo nie pogadam. Jakieś sugestie? #programowanie #programista15k #programista20k #programista25k #it

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63615839dbaf114ed5dbc944
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jaka jest ścieżka rozwoju na archit...
źródło: comment_1667325742tcxwgy9eMp3L0y6g9Yw2TR.jpg
  • 6
Programowanie wchodziło mi prawie samo, a z architekturą nawet nie wiem od czego zacząć. Kolejne pytanie, jak z pierwszą robotą? Można być junior devem, któremu każdy pomaga. Architekt musi zawsze robić dobrą robotę. Fajnie by było popracować z kimś doświadczonym, tylko jak? Gdy będę devem to zawalą mnie taskami, a z architektem nawet dużo nie pogadam. Jakieś sugestie?


@AnonimoweMirkoWyznania: System design to naturalna część pracy u każdego inżyniera oprogramowania w sensownych
@AnonimoweMirkoWyznania: temat "architekt" jest naprawdę ciężki do zdefiniowania.
Wszystko zależy od specyfiki firmy i aktualnych potrzeb:

- Architekt od podejmowania decyzji i rozmów z dostawcami
- Architekt od projektowania i dokumentowania rozwoju systemów (sieć, hardware, software)
- Architekt od wszystkiego: pogadać z klientem, roztoczyć wizję, napisać ofertę, wycenić pracochłonność, wybrać technologię/stack, znaleźć zespół i jeszcze dostarczyć pod klucz.

Generalnie trzeba wszystko wiedzieć bo nigdy nie wiadomo kiedy się może przydać.