Wpis z mikrobloga

@sphere: znam takich, ich praca to ciągle kombinowanie jak coś ciągnąć dłużej, co powiedzieć na daily, jak nie wdzwaniać się na spotkanie :D
Jak dla mnie lepiej się wyskillowac i znaleźć jeden zajebisty kontrakt dla jakiegoś projektu w UK/Szwakcarii/Skandynawii niż kombinować co zrobić żeby nic nie zrobić w dwóch projektach w korpo.

No ale to zależy od tego kto ma jakie ambicje, znam ludzi dla których siedzenie w 2 gówno projektach
@sphere: był taki u mnie w firmie, nie sprawdzał się, jak się wydało to wyleciał z obydwu firm i jest spalony "na mieście", zostaje mu praca zdalna, gdzie jeszcze wieść nie doszła ;)
@sudety: przecież Anglicy raczej nie chcą zatrudniać ludzi na kontrakt spoza UK. Jakim cudem udało Ci się coś znaleźć na reed, skoro tam wszyscy mówią, że przyjmują tylko ludzi mieszkających w UK?
@bart40404: Jak to skąd? Przecież na wykopie każdy jest wybitny. Ostatnio jakiś gość pisał, że wypłata 30k PLN b2b to mało i że można spokojnie 200k USD ciągnąć pracując remote z PL, oczywiście sam pracuje w taki sposób dla firmy z Sillicon Valley oraz ma znajomków-polaków, którzy też tak pracują xD Na wykopie zbiera się elita elit.
@bart40404: ostatnie 3 kontrakty miałem z firmami/kontraktorniami z UK i nie zauważyłem tego problemu, choć fakt że idealny czas na takie kontrakty był podczas lockdownu. Teraz ofert full remote outside ir35 jest trochę mniej, ale wciąż da się załapać
@Pudzianator321: 6 lat expa w javie/spring/doświadczenie z GCP/AWS/Kubernetes/Azure + skille devopsowe. 100% remote, dostałem się do spoko projektu z Drezna (złapane w https://swissdevjobs.ch/jobs mimo że Drezno nie jest w Szwajcarii :D), ale Niemcy mają jakiś fetysz spotkań w biurze. Oferta była 100% remote, a na samym końcu jak już wysłali kontrakt to mi powiedzieli że musiałbym przyjeżdżać do biura raz w miesiącu. Dlatego polecam dokładnie dopytywać na samym początku żeby potem
@imdmb

Ostatnio jakiś gość pisał, że wypłata 30k PLN b2b to mało i że można spokojnie 200k USD ciągnąć pracując remote z PL, oczywiście sam pracuje w taki sposób dla firmy z Sillicon Valley oraz ma znajomków-polaków, którzy też tak pracują xD Na wykopie zbiera się elita elit.


To nie jest mało, tylko nie jest to stawka dla specjalisty, niezależnie czego specjalista jest dana osoba, niekoniecznie w IT. Specjalista jesteś na każdej
znam takich, ich praca to ciągle kombinowanie jak coś ciągnąć dłużej, co powiedzieć na daily, jak nie wdzwaniać się na spotkanie :D

Jak dla mnie lepiej się wyskillowac i znaleźć jeden zajebisty kontrakt dla jakiegoś projektu w UK/Szwakcarii/Skandynawii niż kombinować co zrobić żeby nic nie zrobić w dwóch projektach w korpo.


@sudety: oj tak, +1
a dodatkowo odpowiadasz całym majątkiem.


@RapIArbuzy: jak tego uniknąć? Masz jakieś rozeznanie odnośnie tego, czy kontraktownie/firmy chętnie podpisują umowy z Sp. z o.o.? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@RapIArbuzy: Średnia zarobków seniora to 16-17k na B2B. Trochę daleko do tych 30k, a nawet bardzo daleko, bym powiedział.

Prawdziwy specjalista, może i faktycznie może liczyć na globalne stawki. Ale tym prawdziwym specjalistą to zapewne jest jakiś 1% osób. Tyczy się to każdej branży. Zatem ma się to nijak do ogółu.

Większość rynku IT wygląda tak, że możesz liczyć na zarobki takie, jakie są w Twoim regionie lub lekko ponad na
Średnia zarobków seniora to 16-17k na B2B.


@imdmb: wątpię, żeby była to prawda wśród wykopowiczów ( ͡º ͜ʖ͡º) Wśród ogółu możliwe, że tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)