Wolicie mniej na rękę, ale płatne dni urlopowe czy więcej na rękę, ale każdy dzień wolny to mniejsza faktura? Zakładając, że wykorzystywałbyś zawsze tyle samo dni i po przeliczeniu jest ta sama kasa to co u was działa lepiej psychicznie? Niby człowiek nic nie traci biorąc ten urlop, bo sobie wliczył to w stawkę, ale jednak to nie daje spokoju. Pomijamy kwestie czy to prawdziwe B2B, ZUS, PIP itd.

#programista15k

jak wolicie b2b

  • mniej na reke ale platne wolne 55.3% (251)
  • wiecej na reke ale nieplatne wolne 44.7% (203)

Oddanych głosów: 454

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 10
@FedoraTyrone: jeżeli nadwyżkę kasy będziesz odkładał na 'urlop', to może coś z tego będzie.
Ale z doświadczenia powiem, że ciężko to wychodzi i przy każdym 'braniu' wolnego masz z tyłu głowy, że 'tracisz' dniówkę, co przekłada się w dłuższej perspektywie na zdrowie, gorsze samopoczucie, itp (bierzesz wolne jak faktycznie musisz).
Mam doświadczenie w obu scenariuszach i dużo lepiej wspominam, to z płatnym urlopem.

(W przypadku większej kasy na początku faktycznie
  • Odpowiedz
Pracowałem 8 lat w trybie, więcej na rękę, darmowe wolne. To nie było dobre, bo każde wakacje podświadomie traktowałem jak "obniżkę" wypłaty. Nie tylko wystawiłem o połowę mniejszą fakturę na koniec miesiąca to do tego wychodziły wyższe wydatki związane z wakacjami więc bolało to dwa ray. Unikałem wręcz brania wolnego.

Teraz dostaję proporcjonalnie mniej i mam 30 dni urlopu do wybrania. Obniżki z miesiąca na miesiąc nie czuć, ale za to urlop
  • Odpowiedz
Nie potrafię pogodzić się z tym że najlepiej zarabiają ci co najwięcej krzyczą, a nie ci co są najlepsi technicznie. Jaka tam kasa leci w tym całym AI dla tych wielkich AI Engineerów co to pojawili się po udostępnieniu ChatGPT... Tak bardzo bym chciał żeby w IT najwięcej zarabiało się za techniczne umiejętności, a nie te marketingowe, ale niestety świat tak nie działa. #programowanie #programista15k #sztucznainteligencja
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Jak przetrwać jako junior developer z minimalną pensją?
Udało mi się jakimś cudem "wejść do IT" około rok temu, ciężka sprawa, długo szukałem pracy a większość znajomych ze studiów dalej nic nie znalazła albo zupełnie porzuciła nadzieję na wejście do branży.

Jak można się domyślić ze względu na sytuację podchodząc do rozmowy o pracę nie miałem zbyt wysokich oczekiwań finansowych bo wiedziałem że nie mogę sobie na nie pozwolić skoro i
mirko_anonim - ✨️ Jak przetrwać jako junior developer z minimalną pensją? Ⓘ
Udało mi ...

źródło: 298

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Nikt nie ma szklanej kuli. Może być jakiś boom na IT w najbliższych latach albo będzie dalej postępujące załamanie na rynku. Prace zdobywa się znajomościami. Na początku drogi o to jest bardzo ciężko ale chodzi o to, że masz sprawiać wrażenie gościa który ogarnia i ciągnie projekty czy to przez skille miękkie czy techniczne. Jeśli masz zamiar być zwykłym klepaczem który robi swoją robotę i nie wybija się żadnym,
  • Odpowiedz
#medycyna #programowanie #it #pracait #programista15k #korposwiat #pracbaza #praca #studia

160 zł dla matematycznego mózga, seniora z 7+ lat doświadczenia w tym 5 lat studiów na politechnice, łacznie 12 lat nauki. XDD

160zł/h tyle zarabia najgorszy lekarz miernota na słuchawce od razu po skończeniu studiów medycznych, bez doświadczenia, na teleporadach.
Tipsiary za tipsy biorą 200 zł, 160 zł
p0melo - #medycyna #programowanie #it #pracait #programista15k #korposwiat #pracbaza ...

źródło: 999

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@p0melo: No tu akurat prawda. Byle jaki wyrobnik co ma swoją firmę, niekoniecznie budowlaną może osiągnąć taki pułap zarobków. Bycie specem od "AI" | LLM'ow (twórcą tych narzędzi) to są unikatowe umiejętności. Promil wszystkich inzynierów jest w stanie tego się nauczyć. To najczęściej doktorzy matematyki | fizyki.
  • Odpowiedz
Co myslicie o tym aby na informatyke wprowadzic limity tak samo jak ja kierunek lekarski? Aktualnie mamy niekontrolowana nadprodukcjd studentow informatyki. Polska nie jest na drodze tylko juz marnuje miliardy i potencjalnych pracownikow na edukacje bezrobotnych informatykow. Aktualnie co roku mamy 12k absolwentow informatyki co jest zdecydowana nadwyzka. Powinnismy ustalic realne i sensowne limity. Ja bym proponowal zaczac od skokowego zmniejszenia ilosci miejsc na informatyke do 1000 i ewentualnie pozniej dopasowywac do
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A zatem minął kolejny rok gdy AI nie zabrało pracy programistom. To już ponad 7 lat gdy pierwszy raz usłyszałem, że "za max 5 lat AI zastąpi programistów". Wygląda na to, że w 2026 roku nie zmieni się zbyt wiele.

- W sumie to w 2025 używałem AI dużo częściej, czasem potrafi fajnie nakierować na inny sposób rozwiązania problemu. Jednak nadal nawet najlepsze modele z Windsurfa trzeba pilnować bo przy prostych refactorach hindusują
@Ilirian +57
A zatem minął kolejny rok gdy AI nie zabrało pracy programistom. To już ponad 6 lat gdy pierwszy raz usłyszałem, że "za max 5 lat AI zastąpi programistów". Wygląda na to, że w 2025 roku nie zmieni się zbyt wiele i AI nadal będzie co najwyżej podpowiadać kolejną
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A zatem minął kolejny rok gdy AI nie zabrało pracy programistom. To już ponad 7 lat gdy pierwszy raz usłyszałem, że "za max 5 lat AI zastąpi programistów". Wygląda na to, że w 2026 roku nie zmieni się zbyt wiele.


@Ilirian: To sobie popytaj ludzi na studiach jak wyglądają rekrutacje na juniorów... skończyły się. Eldorado się skończyło. I to się będzie pięło w górę.
  • Odpowiedz
@Ilirian: Zależy co rozumiesz przez "zabierze pracę". Aktualnie zapotrzebowanie na programistów wynosi 10% tego co parę lat temu a jednocześnie 90% kodu jest generowana przez AI. Z tego wprost wynika, że AI zabrało pracę 9 na 10 potencjalnym pracownikom nawet jeśli nikogo wprost nie zwolniono z powodu AI
  • Odpowiedz
@Chrystus: Za mało znaków lepiej zmienić na

00010100 00010110 00010011 00000110 00010010 00011111 00010001 00000110 00010100 00010000 00010001 00000110 00010001 00010100 00010110 00000110 00010110 00010110 00010101 00000110 00010110 00010101 00010101 00000110 00010101 00011110 00010100 00000110 00010000 00010110 00010000 00000110 00010000 00010110 00010000
  • Odpowiedz
Moje postanowienia na 2026 rok są dokładnie takie same jak w poprzednim roku:

- nie pomagać nikomu za darmo
- nie doszkalać się po godzinach
- nie klepać LeetCode
- nie pracować nad żadnymi projektami Open Source
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programista15k szczęśliwego nowego roku Julka i Oskar proszę oto premia za cały rok panie Kamilu a co pan tu robi ? z związku z tym że firma w święta jest zamknięta pana działalność gospodarcza nie może świadczyć usług w ten dzień
A wam życzę happy new year
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#klawiatura #komputery #programista15k

Jaki zestaw klawiatura + mysz do 500-600 PLN polecacie? Myślałem nad mx combo troszkę ponad budżet, ale zdania są podzielone. Mało gram, więc głównie do pracy. Chciałbym, aby oba sprzęty działały bez dongla USB bezprzewodowo. Praca to dużo excela, pisania itp. Musi być numpad na klawiaturze i dodatkowe przyciski boczne ma myszce, ale myślę że to standard.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WiecznyDesperat to niestety. Widziałem jakieś projekty na raspberry pi gdzie robili "translację" BT -> USB HID I wtedy przez hub KVMa można to podłączyć ale chyba trochę za dużo pieprzenia. Szczególnie jeśli nie planował byś KVMa
  • Odpowiedz
@WiecznyDesperat: myszki microsoftu sprawiają wrażenie najtańszych z marketu (mam jeszcze też ich inne kombo), ale ta kulista jest bardzo wygodna, jak po niej używam mastera to on sprawia wrażenie niewygodnej cegły ;) mam wrażenie, że jest trochę mało precyzyjna, ale odnoszę takie wrażenie odnośnie wszystkich biurowych, najlepiej zobacz sobie jakieś recenzje na YT. Też widziałem narzekania, że sprzęty MS w przypadku popsucia się dongla są do wyrzucenia, na szczęście w
  • Odpowiedz