Nie potrafię pogodzić się z tym że najlepiej zarabiają ci co najwięcej krzyczą, a nie ci co są najlepsi technicznie. Jaka tam kasa leci w tym całym AI dla tych wielkich AI Engineerów co to pojawili się po udostępnieniu ChatGPT... Tak bardzo bym chciał żeby w IT najwięcej zarabiało się za techniczne umiejętności, a nie te marketingowe, ale niestety świat tak nie działa. #programowanie #programista15k #sztucznainteligencja
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
@FedoraTyrone: dobrzy techniczni chłopacy są zwalniani, a marketingowcy w przebraniu zbijają kokosy.
Komentarz usunięty przez moderatora
#programista15k
Oficjalnie kończę obserwowanie tego tagu. Podziękujcie sami sobie.
Oficjalnie kończę obserwowanie tego tagu. Podziękujcie sami sobie.
@slgdfhsdhjfbs: 👍
@slgdfhsdhjfbs: ja już od dawna nie obserwuję, tylko raz na tydzień/dwa przeglądam ten cringe
- 10
✨️ Jak przetrwać jako junior developer z minimalną pensją? Ⓘ
Udało mi się jakimś cudem "wejść do IT" około rok temu, ciężka sprawa, długo szukałem pracy a większość znajomych ze studiów dalej nic nie znalazła albo zupełnie porzuciła nadzieję na wejście do branży.
Jak można się domyślić ze względu na sytuację podchodząc do rozmowy o pracę nie miałem zbyt wysokich oczekiwań finansowych bo wiedziałem że nie mogę sobie na nie pozwolić skoro i
Udało mi się jakimś cudem "wejść do IT" około rok temu, ciężka sprawa, długo szukałem pracy a większość znajomych ze studiów dalej nic nie znalazła albo zupełnie porzuciła nadzieję na wejście do branży.
Jak można się domyślić ze względu na sytuację podchodząc do rozmowy o pracę nie miałem zbyt wysokich oczekiwań finansowych bo wiedziałem że nie mogę sobie na nie pozwolić skoro i
źródło: 298
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mirko_anonim: Nikt nie ma szklanej kuli. Może być jakiś boom na IT w najbliższych latach albo będzie dalej postępujące załamanie na rynku. Prace zdobywa się znajomościami. Na początku drogi o to jest bardzo ciężko ale chodzi o to, że masz sprawiać wrażenie gościa który ogarnia i ciągnie projekty czy to przez skille miękkie czy techniczne. Jeśli masz zamiar być zwykłym klepaczem który robi swoją robotę i nie wybija się żadnym,
- 120
#medycyna #programowanie #it #pracait #programista15k #korposwiat #pracbaza #praca #studia
160 zł dla matematycznego mózga, seniora z 7+ lat doświadczenia w tym 5 lat studiów na politechnice, łacznie 12 lat nauki. XDD
160zł/h tyle zarabia najgorszy lekarz miernota na słuchawce od razu po skończeniu studiów medycznych, bez doświadczenia, na teleporadach.
Tipsiary za tipsy biorą 200 zł, 160 zł
160 zł dla matematycznego mózga, seniora z 7+ lat doświadczenia w tym 5 lat studiów na politechnice, łacznie 12 lat nauki. XDD
160zł/h tyle zarabia najgorszy lekarz miernota na słuchawce od razu po skończeniu studiów medycznych, bez doświadczenia, na teleporadach.
Tipsiary za tipsy biorą 200 zł, 160 zł
źródło: 999
Pobierz@p0melo: No tu akurat prawda. Byle jaki wyrobnik co ma swoją firmę, niekoniecznie budowlaną może osiągnąć taki pułap zarobków. Bycie specem od "AI" | LLM'ow (twórcą tych narzędzi) to są unikatowe umiejętności. Promil wszystkich inzynierów jest w stanie tego się nauczyć. To najczęściej doktorzy matematyki | fizyki.
@wypok_wypok: konwolucyjne sieci neuronowe, computer vision, mowi to panu cos? Zaczeto to grubiej niz 7 lat temu
- 4
Co myslicie o tym aby na informatyke wprowadzic limity tak samo jak ja kierunek lekarski? Aktualnie mamy niekontrolowana nadprodukcjd studentow informatyki. Polska nie jest na drodze tylko juz marnuje miliardy i potencjalnych pracownikow na edukacje bezrobotnych informatykow. Aktualnie co roku mamy 12k absolwentow informatyki co jest zdecydowana nadwyzka. Powinnismy ustalic realne i sensowne limity. Ja bym proponowal zaczac od skokowego zmniejszenia ilosci miejsc na informatyke do 1000 i ewentualnie pozniej dopasowywac do
@lx200: ale wiesz że żeby pracować w IT nie trzeba kończyć studiów informatycznych więc takie limity nic by nie zmieniały?
- 3
@znowuzapomnialemhasla: moznaby wprowadzic licrncje jak u lekarzy prawo do wykonywania zawodu i przynajmniej ludzie konczacy informatyke byliby bardziej konkurencyjni i dyplom by cos znaczyl
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Karmengulo: Leci plusik za dokończenie / pokazanie projektu, ale na litość - skróć ten opis. Ja nie mam 400 lat na czytanie tego.
konto usunięte via Wykop
- 2
@Karmengulo: @szefczyk Dać tą aplikację kodojebcom Sprintowym, będą więcej dowozić.
- 11
A zatem minął kolejny rok gdy AI nie zabrało pracy programistom. To już ponad 7 lat gdy pierwszy raz usłyszałem, że "za max 5 lat AI zastąpi programistów". Wygląda na to, że w 2026 roku nie zmieni się zbyt wiele.
- W sumie to w 2025 używałem AI dużo częściej, czasem potrafi fajnie nakierować na inny sposób rozwiązania problemu. Jednak nadal nawet najlepsze modele z Windsurfa trzeba pilnować bo przy prostych refactorach hindusują
- W sumie to w 2025 używałem AI dużo częściej, czasem potrafi fajnie nakierować na inny sposób rozwiązania problemu. Jednak nadal nawet najlepsze modele z Windsurfa trzeba pilnować bo przy prostych refactorach hindusują
A zatem minął kolejny rok gdy AI nie zabrało pracy programistom. To już ponad 6 lat gdy pierwszy raz usłyszałem, że "za max 5 lat AI zastąpi programistów". Wygląda na to, że w 2025 roku nie zmieni się zbyt wiele i AI nadal będzie co najwyżej podpowiadać kolejną
A zatem minął kolejny rok gdy AI nie zabrało pracy programistom. To już ponad 7 lat gdy pierwszy raz usłyszałem, że "za max 5 lat AI zastąpi programistów". Wygląda na to, że w 2026 roku nie zmieni się zbyt wiele.
@Ilirian: To sobie popytaj ludzi na studiach jak wyglądają rekrutacje na juniorów... skończyły się. Eldorado się skończyło. I to się będzie pięło w górę.
@Ilirian: Zależy co rozumiesz przez "zabierze pracę". Aktualnie zapotrzebowanie na programistów wynosi 10% tego co parę lat temu a jednocześnie 90% kodu jest generowana przez AI. Z tego wprost wynika, że AI zabrało pracę 9 na 10 potencjalnym pracownikom nawet jeśli nikogo wprost nie zwolniono z powodu AI
@MakeLifeGreatAgain: Czyli zmieniamy hasło z: 15 511 210 043 330 985 984 000 000 na: 403 291 461 126 605 635 584 000 000
- 42
@Chrystus: Za mało znaków lepiej zmienić na
00010100 00010110 00010011 00000110 00010010 00011111 00010001 00000110 00010100 00010000 00010001 00000110 00010001 00010100 00010110 00000110 00010110 00010110 00010101 00000110 00010110 00010101 00010101 00000110 00010101 00011110 00010100 00000110 00010000 00010110 00010000 00000110 00010000 00010110 00010000- 125
Moje postanowienia na 2026 rok są dokładnie takie same jak w poprzednim roku:
- nie pomagać nikomu za darmo
- nie doszkalać się po godzinach
- nie klepać LeetCode
- nie pracować nad żadnymi projektami Open Source
- nie pomagać nikomu za darmo
- nie doszkalać się po godzinach
- nie klepać LeetCode
- nie pracować nad żadnymi projektami Open Source
@BlackpillMonster nie pomagać nikomu za darmo? Bzdura. Jesli pracujesz z normalnymi ludźmi to każdy pomoże jeśli wie i wzajemnie. U tzveeli natomiast prawidłowo, z tym, że po co się męczyć w takim środowisku. Co do reszty zgoda - nic związanego z pracą po pracy.
@wcaleniepchamsiewmultikonto: ale w pracy ci płacą (mam nadzieję) więc nie jest za darmo
- 1
#programista15k szczęśliwego nowego roku Julka i Oskar proszę oto premia za cały rok panie Kamilu a co pan tu robi ? z związku z tym że firma w święta jest zamknięta pana działalność gospodarcza nie może świadczyć usług w ten dzień
A wam życzę happy new year
A wam życzę happy new year
konto usunięte via Wykop
- 1
@trinty: xDDD
Praca na dziś na B2B skończona
To co kodzimy z pasji moi drodzy?
Uczymy się nowego frameworka, a o północy odpalamy FajerwerkiTheadPoolExecutor?
#programowanie #programista15k #pracait #pracbaza #korposwiat #sprintyjacka #kryzysit
To co kodzimy z pasji moi drodzy?
Uczymy się nowego frameworka, a o północy odpalamy FajerwerkiTheadPoolExecutor?
#programowanie #programista15k #pracait #pracbaza #korposwiat #sprintyjacka #kryzysit
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@BlackpillMonster: chyba w komisie samochodowym, a nie salonie
@BlackpillMonster: fejk, lekarze nie kupują Dacii
- 1
Cena stelaża 1599zł
- regulacji wysokości 62 - 126 cm
- regulacja szerokości 120 - 200cm
- maksymalny udźwig 200 kg
- sugerowana szerokość blatu 110 - 220 cm
- sugerowana głębokość blatu 80 - 90 cm
- regulacji wysokości 62 - 126 cm
- regulacja szerokości 120 - 200cm
- maksymalny udźwig 200 kg
- sugerowana szerokość blatu 110 - 220 cm
- sugerowana głębokość blatu 80 - 90 cm
źródło: Stelaz-biurka-elektryczny-2-silnikowy-200-kg-udzwig-Ekran-dotykowy-200cm
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 224
@nieocenzurowany88: identyko zrobiłem i czuje sie tak samo, mastermind.
@nieocenzurowany88: kiedyś też tak zrobiłem i dostałem w spadku do dokończenia pilne taski po ludziach co poszli na urlop xD
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@PrzyjaznyMireczek: niestety nie przechodzisz dwunastego etapu rekrutacji
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#klawiatura #komputery #programista15k
Jaki zestaw klawiatura + mysz do 500-600 PLN polecacie? Myślałem nad mx combo troszkę ponad budżet, ale zdania są podzielone. Mało gram, więc głównie do pracy. Chciałbym, aby oba sprzęty działały bez dongla USB bezprzewodowo. Praca to dużo excela, pisania itp. Musi być numpad na klawiaturze i dodatkowe przyciski boczne ma myszce, ale myślę że to standard.
Jaki zestaw klawiatura + mysz do 500-600 PLN polecacie? Myślałem nad mx combo troszkę ponad budżet, ale zdania są podzielone. Mało gram, więc głównie do pracy. Chciałbym, aby oba sprzęty działały bez dongla USB bezprzewodowo. Praca to dużo excela, pisania itp. Musi być numpad na klawiaturze i dodatkowe przyciski boczne ma myszce, ale myślę że to standard.
@WiecznyDesperat to niestety. Widziałem jakieś projekty na raspberry pi gdzie robili "translację" BT -> USB HID I wtedy przez hub KVMa można to podłączyć ale chyba trochę za dużo pieprzenia. Szczególnie jeśli nie planował byś KVMa
@WiecznyDesperat: myszki microsoftu sprawiają wrażenie najtańszych z marketu (mam jeszcze też ich inne kombo), ale ta kulista jest bardzo wygodna, jak po niej używam mastera to on sprawia wrażenie niewygodnej cegły ;) mam wrażenie, że jest trochę mało precyzyjna, ale odnoszę takie wrażenie odnośnie wszystkich biurowych, najlepiej zobacz sobie jakieś recenzje na YT. Też widziałem narzekania, że sprzęty MS w przypadku popsucia się dongla są do wyrzucenia, na szczęście w





















#programista15k
jak wolicie b2b
Ale z doświadczenia powiem, że ciężko to wychodzi i przy każdym 'braniu' wolnego masz z tyłu głowy, że 'tracisz' dniówkę, co przekłada się w dłuższej perspektywie na zdrowie, gorsze samopoczucie, itp (bierzesz wolne jak faktycznie musisz).
Mam doświadczenie w obu scenariuszach i dużo lepiej wspominam, to z płatnym urlopem.
(W przypadku większej kasy na początku faktycznie
Teraz dostaję proporcjonalnie mniej i mam 30 dni urlopu do wybrania. Obniżki z miesiąca na miesiąc nie czuć, ale za to urlop