Chciałbym zapytać czy kojarzy ktoś chipsy w małej paczce o kszstałcie prostokąta. Paczki były kolorów czarnych (chyba). 3 smaki -cebula, papryka, serowe.
Miały kształty taki małych kuleczek ale każdy miał inne wypustki. Paczki dało się z góry idealnie rozerwać i mieściła sie w dłoni. Są to chipsy moje dzieciństwa i nie mogę ich znaleźć nigdzie a znajomi mi już mówią że one nie istnieją. Proszę niech ktoś mi pomoże. Muszę wiedzieć czy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak prać kurtkę puchową? słyszałam o piłeczkach tenisowych ale jak bez nich sie upierze i sie puch zbije to chyba i tak da sie to ogarnąć?
nie mam piłek
i koniecznie jakiś płyn specjalny do puchu czy to piszą w internetach bo im płacą za reklamy? xd
#pytanie #zima #kurtka #pomocy #modadamska #modameska
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#niebieskiepaski #rozowepaski proszę o pomoc! mam qnapa 251 - chcę korzystać z niego zdalnie co co muszę zrobić / kupić żebym mógł z niego korzystać zdalnie? szukałem rozwiązanie w google ale nic nie widzę na ten temat albo źle szukam.
chcę pojechać na 2 koniec Polski ale potrzebuję korzystać z qnapa. #informatyka #komputery #programowanie #programista15k #pomocy #pytaniedoeksperta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pavl_: możesz np postawić serwer VPN u siebie i otworzyć port do niego na ruterze. Możesz też otworzyć bezpośrednio port do NASa na routerze i się z nim łączyć wpisując swoje IP publiczne i port.

VPN bezpieczniejszy i wtedy jak się łączysz z vpnem to jakbyś był u siebie w domu i wpisujesz adresy lokalne.
Pewnie można na qnapie postawić, a jak nie to raspberry pi 3b+
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Miruny z #elektronika #automatyka #elektryka
Pytanie: jak fachowo nazywa się urządzenie, które generuje sygnał 4-20mA w zależności od wejścia biernego?
W sensie naciskam i trzymam przez (powiedzmy) 4 sekundy przycisk (np. otwieranie) to przez te cztery sekundy na wyjściu prąd zmienia wartość z początkowych 4mA do 9mA, a jak przytrzymam drugi przycisk to prąd się będzie zmniejszać.
#pomocy #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rayman_s: to czego szukasz to zadajnik prądowy 4-20mA
ale nie wiem czy są gotowe zadajniki które dekodują wejście binarne do 4-20mA

Musiałbyś coś takiego zbudować sobie.
  • Odpowiedz
Czy ktoś może mi doradzić jak w teamsach znaleźć wszystkie wiadomości z czatu od danej osoby z danego dnia? Ale nie żaden zakres. Po prostu np. wszystkie wiadomości z 02.11.2021. Nawet nie musi to być jakiś specjalny mechanizm wyszukiwania tylko po prostu coś w stylu opcji "jump to". Żebym nie musiał scrollować 30 minut czatu. Idealnie było dla mnie na slacku, gdzie po prostu klika się na datę i otwiera się kalendarz,
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak o tym myślę to krew mnie zalewa i nie wiem jak pomóc

Dziewczyna pracuje w domu kulturze, szefostwo, kierownictwo i pozostała 20 obsadzeni po znajomości i z urzędem miasta...Ona pracuje po 10godzin dziennie i tak kończy pracę o 18:00, od 3 lat na umowie śmieciowej, marne pieniądze aby tylko była najniższa krajowa ()
#pomocy #praca
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kevin_sam_w_piwnicy: btw skoro różowa pracuje w takim miejscu 10h za minimalną. To nie lepiej iść do żabki albo biedronki? Osobiście gdybym miał teraz ciężką sytuacje był bym gotów zanieść nawet CV do Mc :v
  • Odpowiedz
Hejka guys.
Zakupiłem dzisiaj nowy procesor który jest kompatybilny z płyta b85-G43 procesor i5 4690. Po wyczyszczeniu starej pasty z chłodzenia i zamontowaniu nowego nie wyświetla mi obrazu w monitorze. Prawdopodobnie bios jest w starej wersji, lecz nie zaktualizowałem go bo myślałem ze komputer sam zmieni ustawienia na domyślne. Po włożeniu starego procesora i5 4440 jest to samo. Nie mogę dostać się nawet do biosu. Pomoze ktoś? #pcmasterace #komputery
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartosz-rafonikz:
Edit. Oczywiście nie zapominamy o podłączeniu chłodzenia na procesorze do złącza CPU_FAN.
A takie zbędne rzeczy jak klawiatura, myszka, dyski, karty grafiki - nie podłączamy, bo chcemy jedynie uzyskać obraz podczas testowania komputera w procedurze POST lub co kolwiek innego wyświetlonego na ekranie i/lub sygnały dźwiękowe BIOSu.
A i jeszcze można zmieniać kość RAMu na jakąś inną jakby nie chciał wstać na tej konkretnej.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@L24D A tą drugą zaokrągloną płaszczyzną, która ma kształt taki sam jak wycięcie tą wypustką tak żeby wskoczyła w otwór nie pasuje? Bo ta z rogami 90 stopni pewnie ma być od zewnątrz.
  • Odpowiedz
Słuchajcie, mam taki problem z laptopem, ze po jakims update armory (taki programik w asusach który zajmuje się procesorem@i pamięcią) nie działa mi klawiatura. Chciałem zresetować kompa to teraz nie mogę wpisać w ogóle hasła. Co robić? #komputery #pomocy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, pomocy,
Zdalne nam dali na 10 dni w klasie i się nie mogę do tych transów zalogować a jutro na 7:30 -_-
Sytuacja wygląda tak: wpisuję maila, którego otrzymałem od wychowawczyni, wszystko jest git, więc wpisuję hasło, które wcześniej ustaliłem. Wychodzi info o weryfikacji. Pobieram aplikację weryfikacyjną z Microsoftu, chcę się zalogować, wychodzi identyczną informacja jak na teamsach – że trzeba przejść weryfikację. Tylko jak to zrobić skoro nie mogę się
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@squirrel666: nie no bez przesady w 3 technikum jestem nie będę rodzica prosił xD Mam typa który się zajmuje tymi teamsami itd, no i napisałem do niego ale chyba trochę za późno się za to wziąłem więc nie wiadomo kiedy mi odczyta także obstawiam że na kilka pierwszych lekcji nie dotrę xd
  • Odpowiedz
Jest ktoś kto mógłby pomóc z problemem karty dźwiękowej?
Nowo złożony komp, płyta MSI MAG Z490 TOMAHAWK - mimo podłączenia głośników pod wejście, nie mam możliwości wybrania ich jako urządzenia do odtwarzania. Kupiłem kartę pod PCIe - to samo.
Dzisiaj odpaliłem sobie Minta i pod linuxem dźwięk jest...
#komputery #pomocy #pytanie #pcmasterrace
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co sie dzieje z tym #windows10 chce wyłaczyć zapore systemu bo nie daje mi pobrac torrenta, próbując to zrobić dowiaduję sie ze jakiś adinistrator IT nie pozwala mi tego zrobić. Mam sie z nim skontaktować. Kto to do wuja jest ten mój administrator IT skoro komputer jest prywatny? #pomocy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,

Zwracam się do Was z pytaniem, co mogę zrobić w następującej sytuacji.

Jestem windykatorem w dużej korporacji. Za kilka miesięcy wracam do pracy po urlopie macierzyńskim, ale zostałam poinformowana przez mojego przełożonego o tym, że w dziale, w którym jestem obecnie zatrudniona nie ma już miejsca i bardzo chętnie mnie przyjmą z powrotem, ale na stanowisko w obsłudze klienta. Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć, z czym praca w obsłudze klienta się
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

i jak bardzo chce to może potem znowu przyjść i złożyć zawiadomienie w wydziale oszustw.


@krab_wieprzowy: Napisać maila bk@policja.gov.pl

Zadanie 10 - przyjmowanie, rozpatrywanie i załatwianie skarg i wniosków - to równolegle z tym co robisz.

Zawołam jeszcze @IgorK z prośbą o pomoc i podpowiedź co jeszcze można zrobić - nie bij.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja zawsze doradzam składanie zawiadomienia na piśmie, listem poleconym, na adres właściwej jednostki Policji. Jedyny wyjątek to sytuację gdy może dojść do utraty dowodów - ale to głównie dotyczy przestępstw stricte kryminalnych.
  • Odpowiedz