Wpis z mikrobloga

Hejka guys.
Zakupiłem dzisiaj nowy procesor który jest kompatybilny z płyta b85-G43 procesor i5 4690. Po wyczyszczeniu starej pasty z chłodzenia i zamontowaniu nowego nie wyświetla mi obrazu w monitorze. Prawdopodobnie bios jest w starej wersji, lecz nie zaktualizowałem go bo myślałem ze komputer sam zmieni ustawienia na domyślne. Po włożeniu starego procesora i5 4440 jest to samo. Nie mogę dostać się nawet do biosu. Pomoze ktoś? #pcmasterace #komputery #pomocy
  • 15
  • Odpowiedz
@bartosz-rafonikz: A masz kartę graficzną? Jak masz, to czy podłączasz do niej kabel od monitora?

Jeszcze możesz wyjąć RAM, odłączyć kompa od zasilania i wcisnąć kilka razy przycisk od włączania, potem np. przytrzymać trochę, włożyć RAM i spróbować włączyć kompa.
  • Odpowiedz
@bartosz-rafonikz: Witam serdecznie.
Płyta główna producenta MSI, model B85-G43

Problem dotyczy braku wyświetlanego obrazu po zmianie procesora na inny model.
Oba te procesory mają ten sam zintegrowany układ graficzny, ale różnią się wersją biosu, jakie te wymagają do działania.
https://cdn.discordapp.com/attachments/476854921816440873/910696149986467901/unknown.png

Nie zmienia to jednak faktu, że stary procesor powinien działać, po jego umieszczeniu w sockecie.
Pytanie zatem mam takie, czy masz zainstalowany głośniczek w złączu JFP2 na płycie głównej i czy
  • Odpowiedz
Aktualizacja : włożyłem zworke i wyczyściłem pamiec cmos. Nadal nic. Dokupiłem kabel VGa podłączyłem innna grafikę dalej nic. Po podpięci kabla vga do zintegrowanej która raczej nie działa pokazuje ze kabel dp jest włożony do drugiej karty, naciskając ok dalej brak sygnału
  • Odpowiedz
@bartosz-rafonikz: A dlaczego kolega nikogo nie woła by wątkiem się zainteresował?
Czekałem na jakieś powiadomienie o wiadomości z pańskiej strony i do głowy mi nie przyszło by tutaj zaglądać.

A tak btw. problemu - to udało się ten głośniczek załatwić?
Bez niego jest ciężko co kolwiek zdiagnozować i co należy robić by przywrócić tę płytę główną do działania.
Co do grafiki dedykowanej, to procesory posiadają integre i to na nich bym
  • Odpowiedz
@bartosz-rafonikz:
Edit. Oczywiście nie zapominamy o podłączeniu chłodzenia na procesorze do złącza CPU_FAN.
A takie zbędne rzeczy jak klawiatura, myszka, dyski, karty grafiki - nie podłączamy, bo chcemy jedynie uzyskać obraz podczas testowania komputera w procedurze POST lub co kolwiek innego wyświetlonego na ekranie i/lub sygnały dźwiękowe BIOSu.
A i jeszcze można zmieniać kość RAMu na jakąś inną jakby nie chciał wstać na tej konkretnej.
  • Odpowiedz