Wpis z mikrobloga

Mircy update do: https://www.wykop.pl/link/6365567/pomoc-dla-starszego-pana-oszukanego-przez-drani-od-garnkow/
Starszy pan przyszedł dzisiaj do mnie prosto z policji, gdzie go olali w 95% - w pozostałe 5 wliczam, że mimo wszystko poinformowali go, że ma wysłać odstąpienie i odesłać towar, i jak bardzo chce to może potem znowu przyjść i złożyć zawiadomienie w wydziale oszustw.
Pan dostał wydrukowane i wypełnione odstąpienie od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa (dziękuję, @kinemator ).
Dostał wydrukowany poradnik (dziękuję @andrzej-ezer), poradnik uokiku i artykuł z infor.
Rozmawiałam dzisiaj z przemiłymi, super pomocnymi paniami od Miejskiego Rzecznika Konsumentów (dziękuję @GregoryX ). Niestety nie da się w żaden sposób sprawić, żeby pan nie musiał płacić za wysyłkę towarów :[ Panie poradziły, żeby najpierw do tej firmy napisać i powiedzieć im, że mają sobie sami przyjechać i to wziąć, ale po lekturze doświadczeń wykopowiczów i kierując się własną oceną sytuacji doszłam do wniosku, że to niestety odpada. Najlepiej z nimi nawet nie rozmawiać tylko wysłać to kurierem. Najtańsza opcja, jaką znalazłam to DPD (160 zł). Pan dostał numery do DPD, DHL, FedExu i Pocztexu. W razie czego wiadomson, będzie dzwonił.

Nadal nie wiem, jakim cudem kredyt mógł zostać zaciągnięty na nieważny od kilkunastu lat dowód.
Dzwoniłam do KNFu, żeby zgłosić sytuację z bankiem IN Bank. Pani przekierowała mnie do rzecznika finansowego, jednak tam nikt nie odbierał. Wyślę po prostu mailem całą sytuację. Powiedziała, że ten bank jest u niej zarejestrowany jako AS IN Bank i ma ich licencję.

Z moich poszukiwań wynika, że jest to firma... 26 letniego chłopaka imieniem Michał Szymon Przyszlakowski z Poznania:
http://www.infoveriti.pl/firma-krs/Expectes,Poznan,Raport,o,firmie,KRS,0000865539.html

Ciężko mi w to uwierzyć, że można chcieć sobie w tak młodym wieku spieprzyć na start życie. Smutne i przerażające.

Tak czy inaczej bardzo Wam mireczki i mirabelki dziękuję, przywróciliście mi wiarę w człowieka ()

#pokazygarnkowza7tysiecy #prawo #pomocy #csiwykop
  • 8
@fegwegw @Adams_GA
1. nigdzie nie znajdziesz pracy. W każdej robocie cię prześwietlą i znajdą powiązania do firmy znanej z oszustw.
2. nie będzie przecież w nieskończoność zamykał jednej spółki z o.o. z kapitałem 5k i otwierał następnej. W końcu jeśli będzie chciał założyć inny biznes nikt z mózgiem nie będzie chciał ryzykować reputacji swojej firmy i babrać się w biznesy z szemranym człowiekiem.
3. nawet największe pieniądze się kiedyś kończą, a ludzie,
1. nigdzie nie znajdziesz pracy. W każdej robocie cię prześwietlą i znajdą powiązania do firmy znanej z oszustw.


@krab_wieprzowy: śmiem wątpić.

2. nie będzie przecież w nieskończoność zamykał jednej spółki z o.o. z kapitałem 5k i otwierał następnej. W końcu jeśli będzie chciał założyć inny biznes nikt z mózgiem nie będzie chciał ryzykować reputacji swojej firmy i babrać się w biznesy z szemranym człowiekiem.

to chyba mało w życiu widziałaś

nawet