OK., wracamy do rzeczywistości.
1. najbliższe miesiące - formalizmy z próbą stworzenia rządu przez pis, itd. potra kilka miesięcy zanim zostanie powołany rząd po-psl-lew-hołownia
2. zaraz jak tylko się to uda, ruszą komisje sejmowe, komisje śledcze, itd. z których nic nie wyniknie ale będą pokazywane w TV i wyjdzie sporo brudu
3. wszelakie próby przejęcia RMN, TVP itd będą blokowane. Pis ma 2 mechanizmy: 1. veto prezydenta, 2. dla bardziej "zawiłych" spraw
Nie będzie rządów "opozycji" bo to strasznie egzotyczny sojusz i nie wyobrażam sobie w jednym rządzie Giertycha, Zandberga, Jachiry, Kołodziejczaka, Zielonych, PSLu, Nowoczesnej i Hołowni xD

Albo koalicja PiS-PSL/Lewica, albo nowe wybory na wiosnę i wtedy już PO ma duże szanse na to, by podebrać elektorat Trzeciej Drodze i wygrać, jeśli wyniki tych wyborów będą bliskie.

#polityka #wybory
Jeżeli Konfederacja+PO+TD będą mieć 230 posłów to sytuacja nie jest tragiczna, pozwoli to zmniejszyć poziom socjalizmu w przyszłej kadencji, bo Lewica będzie się musiała liczyć z tym, że jest alternatywa dla nich. Bardzo dobrze by było też, gdyby Konfederacja mogła utworzyć klub, wtedy to już byłbym zadowolony, bo będzie można szantażować Tuska tym, że nie głosuje za dobrymi ustawami.
#konfederacja #wybory #polityka
Już jest nowe oświadczenie na stronie KO
#wybory #polityka

>Szanowni Państwo, drodzy Wyborcy,


Jako Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, chciałbym przeprosić za zamieszanie i nieścisłości, które miały miejsce podczas wiecu wyborczego. W tamtym momencie, pełen emocji i nadziei, ogłosiłem wyniki wstępne oparte na sondażach exit poll, które sugerowały nasze zwycięstwo.


Z pełną świadomością przyjmuję odpowiedzialność za te słowa i rozumiem, że mogły one wprowadzić Państwa w błąd, szczególnie biorąc pod uwagę, że