Jadę pociągiem DB na bilecie za 9€ do #niemcy ze #szczecin Wiem, że potrzebuję biletu do pierwszej stacji w Niemczech. Po wejściu do pociągu mam się zgłosić do konduktora samemu, czy dopiero podczas kontroli? Pierwszy raz jadę niemieckim pociągiem i trochę lipa dostać karę w euro

#pkp #pociagi #podroze #kolej
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adam104100: w Szczecinie na stacji nie kupisz tego biletu. Możesz zgłosić się do konduktora, a on i tak Ci powie, że przyjdzie. Bardzo często nie ma kontroli przed stacją w Niemczech, a wtedy już nie musisz kupować.
  • Odpowiedz
Parę słów o… ODCINEK 78 – VECTRON 193
https://www.wykop.pl/link/6777553/vectron-193-miroslaw-romanski/
Mirosław Romański opowiada o lokomotywie elektrycznej Vectron produkowanej przez niemieckiego Siemensa od drugiej dekady XXI w. Nowoczesne wielosystemowe pojazdy tego typu są w coraz bardziej powszechnym użytku. Vectron jest czteroosiową lokomotywą uniwersalną o modułowej konstrukcji, która umożliwia łatwe dostosowanie jej do wymogów użytkowników i specyfiki jazdy w różnych krajach. Toteż konstruktorzy i producenci wyszli naprzeciw wymaganiom współczesnych przewoźników kolejowych, odpowiadając ich zapotrzebowaniom. Wiele
M.....T - Parę słów o… ODCINEK 78 – VECTRON 193
https://www.wykop.pl/link/6777553/ve...

źródło: comment_1660503666CfyP9zPVwwEF54GnCRruxH.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po kolei z Kuleckim - Odcinek 152 - Przepust dla bogatych
Nawet niewielki strumyk biegnący warmińskimi łakami i dolinami to poważna przeszkoda dla budowniczych linii kolejowych. A w tle - wielka historia.
M.....T - Po kolei z Kuleckim - Odcinek 152 - Przepust dla bogatych
Nawet niewielki ...
  • Odpowiedz
@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: Od zawsze uczono że ludzie wychodzą a potem się wchodzi. A tak głupi ludzie się blokują w przejściach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niby pierdoła ale 10s, 15s tam, 50s i potem płaczą ludzie bo pociągi opóźnione. A niektóre pociągi IC to mają naprawdę spięty prj jak plandeka na Żuku i nie odrobi się na szlaku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: kiedyś widziałem dziada co chciał bić konduktorkę bo nie miał gdzie siedzieć, oczywiście miał bilet bez miejscówki. Od tej pory uważam że ludzie nie zasługują na taką możliwość jak jazda bez miejscówki. Sam kupiłeś taki bilet, to siedź cicho a nie płacz pracownikom albo w Internecie. Albo powinna być doplata 100% ceny normalnego biletu jak ktoś się uprze tak jechać
  • Odpowiedz
W OpenTTD tak naprawdę oprócz samolotów i pociągów nie opłaca się nic. Najgorszej tramwaje czy autobusy bo na popularnych trasach nie ma jak regulować jazdy w taki sposób aby dwa pojazdy jeździły w w przeciwne strony bądź z jakimś zdrowym odstępem. W efekcie nawet jak zatrzymasz jeden by opóźnić to po pewnym czasie jeden będzie jeździł obok drugiego. To samo tyczy się ustawiania rozkładu by opóźnić pojazdy o kilka dni.

W pociągach
sylwke3100 - W OpenTTD tak naprawdę oprócz samolotów i pociągów nie opłaca się nic. N...

źródło: comment_1660411478lfFAP0GWK9NGPKzvbOzdKz.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@sylwke3100 Trochę się nie zgodzę. Autobusy same z siebie może dochodowe nie są, ale jeśli robi się linię po mieście i 1 przystanek na stacji kolejowej, to ta stacja ma dużo więcej pasażerów, a dodatkowo poprawia się reputacja w mieście.

Ciężarówki też się przydają żeby dowodzić z jakiejś fabryki do stacji kolejowej. Oczywiście można zwrócić pociąg, ale na początku gry nie ma na to każdy.
  • Odpowiedz
Będę jechać w przyszłym tygodniu słynnym pociągiem dla elit. Stąd też mam kilka pytań:
Czy w #pendolino obowiązuje formalny ubiór? Garnitur wystarczy czy trzeba smoking założyć?
Kwiaty wystarczą dla maszynisty czy trzeba dla każdego członka załogi?
Jak się witam z pasażerami to podawać rękę czy nie trzeba? Zaczynać powitanie od pierwszych numerów czy od najstarszych pasażerów?

#pkp #pociagi #intercity
niochland - Będę jechać w przyszłym tygodniu słynnym pociągiem dla elit. Stąd też mam...

źródło: comment_1660337690HDD2yttN5aYKLWLFsWynQu.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@niochland: Garnitur nie zaszkodzi, ale minimum koszula i spodnie w kant. Kwiaty dla żeńskiej części załogi oraz bombonierki dla męskiej części. Witasz się z każdym zaczynając od początku składu, koniecznie z maszynistą jako pierwszym (tutaj dobrze mieć poczęstunek w butelce, byle niezbyt wysoki procent - likier jest w sam raz). I pamiętaj żeby na stacji końcowej nie zapomnieć o oklaskach. Dasz radę
  • Odpowiedz
@niochland: w Pendolino zasadniczo nie musisz być ubrany w garnitur, ale musisz być ubrany schludnie. Każdy konduktor tam to arbiter elegantiarum i ma uprawnienia do wezwania policji, jeśli pasażer nie stosuje się co najmniej do wymogów stylu smart casual
  • Odpowiedz
Warto dopłacać za bilet 1 klasy w PKP Intercity?
Planuje jechać w niedziele z Wrocławia do Gdańska i się zastawiam, bo 20zl niby nie dużo ale czy cokolwiek zmieni w komforcie podróży znacząco?
#pkp #podroze #pociagi
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach