Wszystko
Najnowsze
Archiwum
7
W Dartach i Flirtach powstanie Strefa Ciszy

Po wprowadzeniu specjalnych Stref Ciszy w pociągach Pendolino PKP Intercity planuje uruchomić podobne rozwiązania również w innych swoich składach kolejowych. Przewoźnik już od 4 września zapewni dostęp do tego rodzaju stref pasażerskich w składach typu Dart oraz Flirt jeżdżących w kategorii IC.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Dzięki za linka do czcionek, przyda się :3
3
This old steam railway is more important than you think [ENG]
![This old steam railway is more important than you think [ENG]](https://wykop.pl/cdn/c3397993/link_1659806843ikTp0nsZY78IbdDwJIcUdt,w220h142.jpg)
Przejażdżka kolejką podpiętą pod wiekowy parowóz. Można popatrzeć jak taka "cjuchcia" działa w praktyce. PS: jest tu nieco łatwiej niż w lokomotywie w której swego czasu jechał Jeremy Clarkson jako ładowacz węgla w jednym z odcinków TG. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
z- 0
- #
- #
- #
- #
- 0
Od kolejnego miesiąca kończy się promocja i zastanawiam się czy nie skorzystać z cebuli( ͡° ͜ʖ ͡°)
A kolejny weekend będzie jeszcze wydłużony...
#niemcy #wakacje #weekend #kolej #cebuladeals #bilety #pociagi
- 17
4
EPO5-23 w drodze na Poland Rock Festival 2022. Kołobrzeg

Podsył wagonów na Poland Rock Festival 2022 z Warszawy do Szczecinka. Pociąg specjalny z drugą wizytą EP05 w Kołobrzegu. Przyjazd z 3 h opóźnieniem , następnie z dwoma wagonami Czesiu gna w kierunku Szczecinka. Pozdrowienia dla miłych mechaników i do zobaczenia niebawem w Pile.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#pkp #pkpintercity #pociagi
- 9
Czemu ludzie mają problem dostosować się do zasad ?
@KrasnalzEg: bo to nie są ludzie tylko zwykłe zwierzęta
- 2
- 5
Niby #kolej się poprawia, ale trzeba mieć sporo hajsu żeby nią jeździć.
#pociagi
- 1
- 1
1. Przypominam, że w tej cenie można przejechać ponad 500 km najszybszym pociągiem na tym kontynencie w kraju o wiele od Polski bogatszym.
2. 170 zł za osobę za 280 km na popularnym kierunku to zdzierstwo
3. Raz mówisz że nie ma mowy o braku dostępności a potem że się wyprzedają, zaprzeczasz sam sobie.
4. Mówiłem że nie ma biletów na IC, bo IC jest w normalniejszej cenie.
5. DO CHOLERY. To czy
10
Trudny poranek na dworcu Poznań Główny. Aż 18 opóźnionych pociągów...

Kilkusetminutowe opóźnienia notują pociągi PKP Intercity przejeżdżające przez stację Poznań Główny. Nałożyło się na siebie kilka czynników, które trapią różne połączenia. Od rana opóźnionych było 18 pociągów.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 381
- 0
534
Tani jednolity bilet na wszystkie rodzaje transportu. „Nie jesteśmy na to gotowi

Niemcy wprowadzili - pilotażowo - bilet za 9 euro, uprawniający do przejazdów komunikacją miejską, aglomeracyjną i regionalną w całym kraju przez miesiąc kalendarzowy. Ta atrakcyjna oferta okazała się sukcesem, więc pojawiły się pytania, dlaczego by nie spróbować z podobnym rozwiązaniem w...
z- 174
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 27
- 3
12
Konińskie krokodyle czyli lokomotywy EL2

Parę ujęć jedynych w Polsce lokomotyw serii EL2 należących do Kopalni Węgla Brunatnego w Koninie. Lokomotywy zostały wyprodukowane w NRD w zakładach LEW Hennigsdorf. Z racji ich nietypowego wyglądu zwane są krokodylami. 00:00 - EL2-13 z ładownym składem opuszcza posterunek odgałęźny...
z- 1
- #
- #
- #
- #
7
Co Was irytuje podczas podróży pociągiem?

Nie każdy z tych elementów, jakie współtworzą inni podróżni, zyskuje naszą i ogólna aprobatę. Część z nich jest irytująca. Co Wam najbardziej przeszkadza?
z- 21
- #
- #
- #
- #
- #
- #
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/strefa-ciszy-nie-tylko-w-pendolino-bedzie-tez-w-pociagach-dart-i-flirt-109285.html
#kolej #pociagi #pkp #intercity
źródło: comment_1659714118GwHjmmC3oWzpJCAUT9JZ0P.jpg
PobierzNa telefonie nie otwiera mi linku ale zgaduję, że w strefie ciszy będę mógł sobie spokojnie puścić na głośniku japoński back metal i nikt mi nie zwróci uwagi bo ludzie tam powinni być cicho?


















Potrzebuje pociągu z Katowic do Kołobrzegu, nigdy nie korzystałem z PKP i nie rozumiem dlaczego gdy wybiorę miasto z którego chcę jechać i docelowe a następnie przechodzę dalej to nie mam żadnych informacji?
Na tym etapie nie wiem z której stacji mam jechać i na której mam wysiąść, nie wiem jakie perony, no i mogę nie mieć miejsca siedzącego przez tyle godzin jazdy? :/
Zaczynam
źródło: comment_1659949196jnYLvRc49Z0snppXWw5ZcI.jpg
PobierzW Katowicach jest tylko jedna stacja o nazwie Katowice, tak samo w Kolobrzegu.