Wpis z mikrobloga

Będę jechać w przyszłym tygodniu słynnym pociągiem dla elit. Stąd też mam kilka pytań:
Czy w #pendolino obowiązuje formalny ubiór? Garnitur wystarczy czy trzeba smoking założyć?
Kwiaty wystarczą dla maszynisty czy trzeba dla każdego członka załogi?
Jak się witam z pasażerami to podawać rękę czy nie trzeba? Zaczynać powitanie od pierwszych numerów czy od najstarszych pasażerów?

#pkp #pociagi #intercity

niochland - Będę jechać w przyszłym tygodniu słynnym pociągiem dla elit. Stąd też mam...

źródło: comment_1660337690HDD2yttN5aYKLWLFsWynQu.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@niochland: Garnitur nie zaszkodzi, ale minimum koszula i spodnie w kant. Kwiaty dla żeńskiej części załogi oraz bombonierki dla męskiej części. Witasz się z każdym zaczynając od początku składu, koniecznie z maszynistą jako pierwszym (tutaj dobrze mieć poczęstunek w butelce, byle niezbyt wysoki procent - likier jest w sam raz). I pamiętaj żeby na stacji końcowej nie zapomnieć o oklaskach. Dasz radę
@niochland: z paniami pocałunek w dłoń, a z panami na niedźwiedzia. Marynarka obowiązkowo, krawat/muszka opcjonalnie. Przygotuj się też na paradę, bo przed wejściem jest czerwony dywan, masa zdjęć i trochę wywiadów (ale niedużo, dwa, trzy zazwyczaj). Pamiętaj, żeby po wejściu przejść na salę bankietową, bo tam jest oficjalne powitanie. Powodzenia!
@niochland: Zależy- jak jedziesz I klasą, to możesz siętak ubrać.
Jak z bydłem i nawalonymi januszami z KDRami, studentami i innym zniżkowym plebsem, to możesz ubrać obsrane gacie i nikt nie zauważy, bo brajanki będą darły #!$%@?ę, a janusze kursowały po browary do WARSu.