konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mieli, mam zakupiony bilet PKP Intercity ale chciałbym zmieniać termin wyjazdu - jeżeli zmienię to mogę stracić miejsce siedzące?

Muszę przejechać przez całą Polskę więc się boje że stracę to miejsce bo nie przeżyje 10 godzin na korytarzu :(

#pkp #pytanie #pytaniedoeksperta #intercity #pociagi
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzień dobry wszystkim. Witam w kolejnym etapie życia człowieka dwie lewe ręce.

Dla osób które zaglądną tu pierwszy raz.
Poniżej mirek będzie uczony jak korzystać z google i odkryjecie że ludzie potrafią mieć problem ze zrozumieniem prostych rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chodźcie zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ale chciałbym zmieniać termin wyjazdu - jeżeli zmienię to mogę stracić miejsce siedzące?


@Lesrley: miejsce jest przypisane do danego wyjazdu, jeśli zmienisz bilet to stracisz miejsce z danego pociągu na rzecz biletu na inny pociąg
  • Odpowiedz
W #berlin dworzec główny w naszym rozumowaniu #pkp kupie bilet do warszawy bez przesiadek w automacie? Czy fizycznie w okienku trzeba? Bede mial bardzo malo czasu na przesiadke a jadąc teraz z #frankfurt #frankfurtnadmenem mam mieszane uczucia. Nikt na dworcu nie wiedział gdzie są sprzedawane bilety, to jakis cud ze za 3 razem wogole automat do sprzedaży biletów działał poprawnie #pociagi #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ocinek: Przygotuj się na wszystko, pokonywałem tę trasę (FFM-Polska z przesiadką w Berlinie) parokrotnie pociągiem aż w końcu przerzuciłem się na samolot ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Berlin HBF i Berlin HBF (tief) to ten sam budynek ale w pokazują się jak 2 różne (jeden to podziemia, drugi góra). Jakby co - pytaj - niestety co do automatów nie odpowiem bo zawsze kupowałem online.
  • Odpowiedz
  • 0
Cześć, W sobotę będę wracał pociągiem z Berlina do Polski, jednakże osoba, która miała wziąć bilety ich zapomniała. Czy orientuje się ktoś czy w takim przypadku jest możliwość uzyskania kopii biletu bądź ma pomysł na jakieś inne rozwiązanie? #pkp #pkpintercity #bilety #pociagi #podroze
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@daszek21:
Opóźnienie ma być powyżej 60 minut na stacji docelowej twojej podróży. Jeśli miał 80 min na stacji początkowej, ale w trakcie wygonił i zmniejszył do do 59 minut, to wtedy nie.
  • Odpowiedz
Jadę pociągiem DB na bilecie za 9€ do #niemcy ze #szczecin Wiem, że potrzebuję biletu do pierwszej stacji w Niemczech. Po wejściu do pociągu mam się zgłosić do konduktora samemu, czy dopiero podczas kontroli? Pierwszy raz jadę niemieckim pociągiem i trochę lipa dostać karę w euro

#pkp #pociagi #podroze #kolej
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adam104100: w Szczecinie na stacji nie kupisz tego biletu. Możesz zgłosić się do konduktora, a on i tak Ci powie, że przyjdzie. Bardzo często nie ma kontroli przed stacją w Niemczech, a wtedy już nie musisz kupować.
  • Odpowiedz
Parę słów o… ODCINEK 78 – VECTRON 193
https://www.wykop.pl/link/6777553/vectron-193-miroslaw-romanski/
Mirosław Romański opowiada o lokomotywie elektrycznej Vectron produkowanej przez niemieckiego Siemensa od drugiej dekady XXI w. Nowoczesne wielosystemowe pojazdy tego typu są w coraz bardziej powszechnym użytku. Vectron jest czteroosiową lokomotywą uniwersalną o modułowej konstrukcji, która umożliwia łatwe dostosowanie jej do wymogów użytkowników i specyfiki jazdy w różnych krajach. Toteż konstruktorzy i producenci wyszli naprzeciw wymaganiom współczesnych przewoźników kolejowych, odpowiadając ich zapotrzebowaniom. Wiele
M.....T - Parę słów o… ODCINEK 78 – VECTRON 193
https://www.wykop.pl/link/6777553/ve...

źródło: comment_1660503666CfyP9zPVwwEF54GnCRruxH.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po kolei z Kuleckim - Odcinek 152 - Przepust dla bogatych
Nawet niewielki strumyk biegnący warmińskimi łakami i dolinami to poważna przeszkoda dla budowniczych linii kolejowych. A w tle - wielka historia.
M.....T - Po kolei z Kuleckim - Odcinek 152 - Przepust dla bogatych
Nawet niewielki ...
  • Odpowiedz
@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: Od zawsze uczono że ludzie wychodzą a potem się wchodzi. A tak głupi ludzie się blokują w przejściach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niby pierdoła ale 10s, 15s tam, 50s i potem płaczą ludzie bo pociągi opóźnione. A niektóre pociągi IC to mają naprawdę spięty prj jak plandeka na Żuku i nie odrobi się na szlaku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: kiedyś widziałem dziada co chciał bić konduktorkę bo nie miał gdzie siedzieć, oczywiście miał bilet bez miejscówki. Od tej pory uważam że ludzie nie zasługują na taką możliwość jak jazda bez miejscówki. Sam kupiłeś taki bilet, to siedź cicho a nie płacz pracownikom albo w Internecie. Albo powinna być doplata 100% ceny normalnego biletu jak ktoś się uprze tak jechać
  • Odpowiedz