Klocki Z Konopi Najbardziej znana firma na całym świecie LEGO, będzie wykorzystywać klocki wyprodukowane przez konopie indyjskie. Kierownik firmy Allan Rasmussen powiada „Wygląd i charakter klocków LEGO pozostaną dokładnie takie same”. Konopie jak widać mają duże zastosowanie zaczynając od produktów spożywczych po tekstylia aż po zastosowanie w klockach. Jak wiadomo jeżeli firma LEGO zdecyduje się na rozwiązane klocków będzie to krok w 100 % naturalne i biodegradowalne. Ta opcja będzie pozwalać na
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć po jaki H zostają wdrażane kaucje na butelki plastikowe? Wszyscy już płacimy za recykling w śmieciach oraz cenie produktu by te były odpowiedni zapakowane i oznaczone do jakiego kubła produkt powinien trafić( ͡º ͜ʖ͡º). Więc po co teraz zamiast do śmietnika pod chatą mam zasuwać z workiem do sklepu?
#eko #ekologia #plastik #butelki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Rasteris Trudno jest wizerunkowo wdrożyć socjal dla menela. To teraz zamiast mieć śmietniki w parkach czy innych publicznych miejscach będziemy angażować tych co przegrali z nałogiem. Wątpliwe by której kolwiek stronie to pomogło. Jak myślę że Orlen za 1 600mln mógł w każdym większym mieście wybudować sortownie i produkować bio paliwo z odzysku lub granulat. Najlepsze będzie jak za rok czy dwa większość butelek okaże się że nie jest zwrotna tak
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KingaM: teoretycznie takie wydrukowanie 1 zł i wrzucenie do automatu jest ścigane z urzędu i grozi 25 lat więzienia (produkcja i posługiwania się fałszywymi pieniędzmi) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ostatnio czytałem że plastikowe pojemniki są szkodliwe szczególnie po podgrzewaniu. Zastanwia mi czy również są szkodliwe do przechowywania sypkie produkty?
Poza tym widziałem u znajomych że ma zgrzewarka próżniowa, chyba np mięso pakowane do worka plastikowego ...
Jestem ciekawy co sądzicie o tym? Wieszkosc rzeczy trzymam w pojemnikach plastikowych, do podgrzewania szklane.

#plastik #kuchnia #przechowywanie #jedzenie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jednym z kluczowych argumentów przeciwko plastikowym opakowaniom jest ich nieproporcjonalna wielkość w stosunku do zawartości. Często zauważamy, że opakowania kremów, chipsów czy wędlin są o wiele większe niż potrzebne, co prowadzi do marnotrawstwa materiałów i zwiększonej ilości odpadów. Zmiana przepisów, które wymusiłaby bardziej efektywne wykorzystanie plastiku w opakowaniach, mogłaby przyczynić się do natychmiastowej redukcji zużywanego plastiku i ochrony środowiska.
#ekologia #zerowaste #plastik #opakowania #
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ropa nie jest jak to się utarło z dinozaurów, ale z antycznego zooplanktonu.
Czyli też zwierzątek, ale takich drobnych.
Jakie to ma konsekwencje:
produkty z ropy—paliwa, kerozyna (nafta), plastiki, asfalt… nie są wegańskie.
No nie mogę być wegańskie, bo są odzwierzęce.
Jeżeli weganizm polega na minimalizacje produktów odzwierzęcych to wegan powinin dążyć do ograniczenia
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przed chwilą zdjąłem naklejkę z plastikowej butelki i próbowałem potraktować resztki kleju zmywaczem do paznokci z acetonem. Nie poszło więc zaraz to zmyłem i zeszło zwykłym olejem spożywczym zostawionym na 30 min. Mam natomiast pewną rozkminę - czy aceton nie reaguje jakoś źle z plastikiem i czy nie naruszyłem chemicznie budowy butelki która zacznie mnie teraz truć? Proszę kogoś kto ogarnia chemię o jakąś odpowiedź bo odpaliła mi się hipochondria (ʘ
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy da radę gdzieś zamówić 1 plastikowy pojemnik na określony wymiar? Wpisałem w google "pojemnik na wymiar" i napisałem do kilkunastu firm, m. in. do:
interplastik
imm24
b2b-partner
utzgroup
ajprodukty
aleksc - Czy da radę gdzieś zamówić 1 plastikowy pojemnik na określony wymiar? Wpisał...

źródło: pojemnik

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aleksc: pewnie zrobią taki pojemnik, ale zapłaciłbyś fortunę za nową formę i przeprogramowanie maszyn i byłby to najdroższy pojemnik na świecie, więc dlatego odpisują że nie zrobią Ci na wymiar. Co innego jakbyś chciał zamówić ileś tysięcy sztuk.
  • Odpowiedz
@aleksc czyli pojemnik z plexy. wysyłka droga bo gabaryt i pewnie umowy nie mają z kurierem na gabaryty. abcplexy spróbuj. W takich wolałbym to sam zrobić z plexy posklejać, ze szkła od szklarza lub z blachy pospawać lub nitować ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz