Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 2
#homebrew takie n---------e, #php tak bardzo r-------y...
Instaluje człowiek phpa z
#apple #programowanie
Instaluje człowiek phpa z
--with-apache żeby mieć pewność że wszystko będzie jak trzeba a brew automatycznie podmienia to na --without-apache i teraz - gdzie jest mod_php5? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Także ostrożnie z flagami bo cuda się dzieją.#apple #programowanie
- 1
Co to za dziwny format zapisu checkboxów w Wordpresie do bazy danych?
Gdzie A4 i A5 to zaznaczone checkboxy - jak to w ogóle odczytać? Jak sortować po tym? Ktoś coś, poratujcie linkiem :(
#wordpress #programowanie #mysql #php
a:2:{s:64:"wpcf-fields-checkboxes-option-4e81104f40c0afabaf3366a7277767ba-1";a:1:{i:0;s:2:"A4";}s:64:"wpcf-fields-checkboxes-option-1458b24cf087c2e9de5f6abb27899e1f-1";a:1:{i:0;s:2:"A5";}}Gdzie A4 i A5 to zaznaczone checkboxy - jak to w ogóle odczytać? Jak sortować po tym? Ktoś coś, poratujcie linkiem :(
#wordpress #programowanie #mysql #php
Łączył się ktoś ze Sferą Subiekta Nexo Pro przez php?
Jakie jest jego AppID?
W starym Subiekcie GT można było się połączyć przez
a przy nexo nie mogę się wbić (Fatal error: Uncaught exception 'com_exception' with message Failed to create COM object).
Jakie jest jego AppID?
W starym Subiekcie GT można było się połączyć przez
$gt = new COM("InsERT.GT") or die("Cannot create an InsERT GT object"); a przy nexo nie mogę się wbić (Fatal error: Uncaught exception 'com_exception' with message Failed to create COM object).
Mam problem z wysyłaniem maili w #laravel tak, aby zapisywały się w logu. Otworzyłem wątek na #stackoverflow, przeglądałem podobne tematy, niestety nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Gdy próbuję wyłsać email po przez contact form dostaje błąd:
Kod formularza i funkcji wysyłającej -
SwiftTransportException in AbstractSmtpTransport.php line 383: Expected response code 250 but got code "530", with message "530 5.7.1 Authentication required "
Kod formularza i funkcji wysyłającej -
@Niecny: 5.2
Jeśli chcesz widziec jak wygląda email bez wysyłania go to lepiej uzyc mailcatcher. Po pierwsze zobaczysz jak faktycznie będzie wyglądał wizualnie wysyłany email i w razie potrzeby podejrzysz sobie wygenerowany kod.
Jeśli chcesz widziec jak wygląda email bez wysyłania go to lepiej uzyc mailcatcher. Po pierwsze zobaczysz jak faktycznie będzie wyglądał wizualnie wysyłany email i w razie potrzeby podejrzysz sobie wygenerowany kod.
@Niecny: config/mail.php
źródło: comment_Q0m6lfbKQg1Ygm2oycAwaXIJXEmXoDaF.jpg
Pobierz- 6
Kiedyś zrobiłem własną stronę internetową, opisywać za wiele nie trzeba, po wejściu na nią widać do czego może służyć, mowa o www.motoalbum.pl
Jako że nic się na niej nie działo, to po prostu zapomniałem o niej. Teraz - po prawie 2 latach nie wchodzenia na nią - wszedłem i coś tam się jednak dzieje. Jak ostatnio tam byłem bo było 2 tys. użytkowników, teraz ponad 32 tys.
Może jednak warto w nią
Jako że nic się na niej nie działo, to po prostu zapomniałem o niej. Teraz - po prawie 2 latach nie wchodzenia na nią - wszedłem i coś tam się jednak dzieje. Jak ostatnio tam byłem bo było 2 tys. użytkowników, teraz ponad 32 tys.
Może jednak warto w nią
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
- 3
@tinka69: pytasz o to nas - osoby, które z tej strony nigdy nie korzystały i ogólnie nie wiedzą o co chodzi...
Patrzcie jakie fajne warunki
http://www.pracuj.pl/praca/junior-php-developer-warszawa,oferta,4290746
#praca #pracbaza #php
http://www.pracuj.pl/praca/junior-php-developer-warszawa,oferta,4290746
#praca #pracbaza #php
- 1
@thymusPL: Bo ja ogólnie lubię webdev. Chciałem kiedyś stworzyć grę przeglądarkową a'la footballteam, przeczytałem że do zaprogramowania tego używa się php. Było to dosyć dawno, teraz ulepszona z JS chyba jest. No i ten php mi tak został. W sumie nawet łatwy jest. Jak chcesz popytać to pisz śmiało pw :)
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
konto usunięte via Android
- 10
@Zdalny: Mówili idź na programistę PHP mówili, będziesz zarabiał 15k mówili ;(
@Zdalny: no ja nie zaplace 500zl za paliwo a ty 3000 za duze biuro :)
- 1
Witaj Mirko, załóżmy czysto-teoretycznie że mam jakiś system z bazą danych i np. 100 użytkowników. Każdy użytkownik ma swój unikalny ID w bazie. Do bazy można dodawać jakiś rodzaj informacji, taki sam dla wszystkich użytkowników. Jak przechowywać te dane w bazie? Najprościej jest stworzyć jedną tabelę np.:| idrow | userid | jakieś dane |, ale co jeśli każdy ze 100 userów stworzy np. po 30 wierszy? Macie jakieś pomysły na
@Jurigag: ok ale chodzi o samą ideę ;)
#programowanie #php #ebook #laravel
Darmowa "Laravel Design Patterns and Best Practices"
https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning
Darmowa "Laravel Design Patterns and Best Practices"
https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning
- 1
@UberWygryw: ta książka to trochę zabytek ;)
- 0
@normanos: najlepszego praktyki sie nie starzeja :)
Ile w Warszawie lub w pracy zdalnej może zarabiać programista php z rocznym doświadczeniem?
#webdev #php #programowanie
#webdev #php #programowanie
@TajemniczyDonPedro: 7-10 +VAT na B2B w Wawie spokojnie
- 10
@jakuba94: @Avario: @TajemniczyDonPedro: szczerze mówiąc to moim zdaniem to przesadzona stawka (mieszkam w Warszawie, programuję w PHP, zdalnie). Roczne doświadczenie to nie wiele ale zależy też czy wcześniej programowałeś w czymś innym czy zupełnie nie ? Jedna osoba po roku może wiedzieć już sporo, a inna poznać tylko wordpressa.
Moim zdaniem realne jest 3-6k, a nie 7-10.
Moim zdaniem realne jest 3-6k, a nie 7-10.
- 1
Funkcja wzięta z php gd. Nakłada znak wodny na podany obrazek. Przynajmniej powinna. Dlaczego nie dziala?
http://pastebin.com/6iRrdcy3
Gdy w imagepng zamiast $im dam $stamp to ten stamp sie ładnie zapisuje, ale $im nie chce.
#pytanie #php #webdev
http://pastebin.com/6iRrdcy3
Gdy w imagepng zamiast $im dam $stamp to ten stamp sie ładnie zapisuje, ale $im nie chce.
#pytanie #php #webdev
- 1
Skrót piszący literkę "ć" otwiera mi konsolę. Jak to ładnie wyrzucić ze skrótów?
#phpmyadmin #php #sql
#phpmyadmin #php #sql
- 5
Coś się, coś się popsuło? Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego na tle tagu "programowanie" widać "<?php"? Co to w ogóle jest za pseudokod? Ludzie, wspierajmy normalne języki programowania...
#php #programowanie
#php #programowanie
- 6
@5z7k9: !#usunkonto
źródło: comment_vPdhZry74QtK70ieNL66r0rTABH1JeeD.gif
Pobierz- 1
Jest jakaś funkcja w #php zaokrąglająca wszystkie liczby mniejsze niż 1 do 1? np. 0.25 = 1, 0.67 = 1 ale powyżej 1 nie rusza? Wiem, że można użyć ceil do czegoś takiego, ale może jest coś innego z funkcją maksymalnej liczby? Zagnieździło mi się w skrypcie takie coś i szukam żeby usunąć.
- 1
@halucynmenda: @g83kp9: max(1, min(1, $i)) ;)
- 2
Znacie jakieś algorytmy full-text search możliwe do zaimplementowania bez dodatkowego back-end'u(dlatego Solr itp. odpadają)?
Pytam o taką "bibliotekę", która tworzy indeks w dowolnej bazie danych(MySQL/NoSQL/Redis) i można napisać ją w każdym języku bez konieczności stawiania dodatkowego serwera gdzieś z tyłu. Obsługa wielu języków, najlepiej coś w rodzaju operatorów(np. AND, OR, cudzysłów), autocomplete(?).
W PHP(xD) istnieje Zend Search Lucene i wydaje mi się że działa na takiej zasadzie, ale to jest jakiś staroć
Pytam o taką "bibliotekę", która tworzy indeks w dowolnej bazie danych(MySQL/NoSQL/Redis) i można napisać ją w każdym języku bez konieczności stawiania dodatkowego serwera gdzieś z tyłu. Obsługa wielu języków, najlepiej coś w rodzaju operatorów(np. AND, OR, cudzysłów), autocomplete(?).
W PHP(xD) istnieje Zend Search Lucene i wydaje mi się że działa na takiej zasadzie, ale to jest jakiś staroć
- 0
@michalfranc: używając PCRE(które działają w większości[?] tak samo w różnych językach) + np. metaphone(implementacje dostępne w wielu językach) i soundex(też dostępne) można zrobić token-based index który zadziała w różnych warunkach(key-value, MySQL, itd.), ilość zapytań przy szukaniu zależy od ustawień(w produkcji można zastosować cache dodatkowo), obsłuży większość języków na przyzwoitym poziomie(z metaphone + soundex przy szukaniu "kowalskiego" znajdzie "kowalski"[chodzi o odmiany słów], a i tak można to zrobić lepiej), bez problemu
#php
Znacie jakieś IDE o możliwościach phpstorm ale napisane w c++ ?
Znacie jakieś IDE o możliwościach phpstorm ale napisane w c++ ?
@edward_szatera: Nie porzucaj Storma, nic lepszego CIę nie spotka!
- 3
@singollo: corowe pliki Wordpressa mają nawet >5000 linii a tego akurat nie mogę ruszyć





















http://iconizr.com
➋ Jeżeli zapiszecie się do Microsoft Visual Studio Dev Essentials, to otrzymacie bezpłatny dostęp przez 6 miesięcy do platformy Pluralsight. Znajdziecie tam masę kursów, np. #javscript, #php, tworzenia aplikacji mobilnych, animacji 2D + 3D, node.js i wiele, wiele
źródło: comment_L8YcEuQf2O0tUZ7G1szxdhKYNQFGPDEE.jpg
PobierzPrzykładowy plik.svg (dwie kreski, obrócony fragment elipsy i krzywa beziera)