➊ Darmowe narzędzie do konwertowania ikon SVG i PNG na czysty #css.
http://iconizr.com

➋ Jeżeli zapiszecie się do Microsoft Visual Studio Dev Essentials, to otrzymacie bezpłatny dostęp przez 6 miesięcy do platformy Pluralsight. Znajdziecie tam masę kursów, np. #javscript, #php, tworzenia aplikacji mobilnych, animacji 2D + 3D, node.js i wiele, wiele
klocus - ➊ Darmowe narzędzie do konwertowania ikon SVG i PNG na czysty #CSS.
http://...

źródło: comment_L8YcEuQf2O0tUZ7G1szxdhKYNQFGPDEE.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@klocus: Dobra, to narzędzie z pierwszego linku raczej brudzi kod. Według mnie nie idzie się odczytać.
Przykładowy plik.svg (dwie kreski, obrócony fragment elipsy i krzywa beziera)
  • Odpowiedz
@klocus: @rukh: @TwigTechnology: Ja polecam do ikonek icomoon.io . Potrafi generować deklaracje svg, a również icon-fonta, nie ma jakiejś śmiesznej kolejki, czy oczekiwania. Poza tym svg jest fajne i w ogóle, ale jeśli jest dużo ikonek to font będzie mniejszy niż svg.
  • Odpowiedz
#homebrew takie n---------e, #php tak bardzo r-------y...

Instaluje człowiek phpa z --with-apache żeby mieć pewność że wszystko będzie jak trzeba a brew automatycznie podmienia to na --without-apache i teraz - gdzie jest mod_php5? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Także ostrożnie z flagami bo cuda się dzieją.

#apple #programowanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co to za dziwny format zapisu checkboxów w Wordpresie do bazy danych?

a:2:{s:64:"wpcf-fields-checkboxes-option-4e81104f40c0afabaf3366a7277767ba-1";a:1:{i:0;s:2:"A4";}s:64:"wpcf-fields-checkboxes-option-1458b24cf087c2e9de5f6abb27899e1f-1";a:1:{i:0;s:2:"A5";}}
Gdzie A4 i A5 to zaznaczone checkboxy - jak to w ogóle odczytać? Jak sortować po tym? Ktoś coś, poratujcie linkiem :(

#wordpress #programowanie #mysql #php
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Łączył się ktoś ze Sferą Subiekta Nexo Pro przez php?
Jakie jest jego AppID?

W starym Subiekcie GT można było się połączyć przez
$gt = new COM("InsERT.GT") or die("Cannot create an InsERT GT object");
a przy nexo nie mogę się wbić (Fatal error: Uncaught exception 'com_exception' with message Failed to create COM object).
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem z wysyłaniem maili w #laravel tak, aby zapisywały się w logu. Otworzyłem wątek na #stackoverflow, przeglądałem podobne tematy, niestety nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Gdy próbuję wyłsać email po przez contact form dostaje błąd:

SwiftTransportException in AbstractSmtpTransport.php line 383: Expected response code 250 but got code "530", with message "530 5.7.1 Authentication required "


Kod formularza i funkcji wysyłającej -
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niecny: 5.2
Jeśli chcesz widziec jak wygląda email bez wysyłania go to lepiej uzyc mailcatcher. Po pierwsze zobaczysz jak faktycznie będzie wyglądał wizualnie wysyłany email i w razie potrzeby podejrzysz sobie wygenerowany kod.
  • Odpowiedz
Kiedyś zrobiłem własną stronę internetową, opisywać za wiele nie trzeba, po wejściu na nią widać do czego może służyć, mowa o www.motoalbum.pl
Jako że nic się na niej nie działo, to po prostu zapomniałem o niej. Teraz - po prawie 2 latach nie wchodzenia na nią - wszedłem i coś tam się jednak dzieje. Jak ostatnio tam byłem bo było 2 tys. użytkowników, teraz ponad 32 tys.
Może jednak warto w nią
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thymusPL: Bo ja ogólnie lubię webdev. Chciałem kiedyś stworzyć grę przeglądarkową a'la footballteam, przeczytałem że do zaprogramowania tego używa się php. Było to dosyć dawno, teraz ulepszona z JS chyba jest. No i ten php mi tak został. W sumie nawet łatwy jest. Jak chcesz popytać to pisz śmiało pw :)
  • Odpowiedz
Cześć, szukamy na stałe do naszego zespołu programisty #php.
Praca zdalna na cały etat.

Czego wymagamy oprócz umiejętności programowania i znajomości SQLa?
- Znajomości #wordpress
- Znajomości popularnych systemów ecommerce (np. presta,
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #php, a raczej #mysql. Jest w MySQL odpowiednik operatora += ? Tzn. np UPDATE users SET wallet += 30 WHERE id = 1
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witaj Mirko, załóżmy czysto-teoretycznie że mam jakiś system z bazą danych i np. 100 użytkowników. Każdy użytkownik ma swój unikalny ID w bazie. Do bazy można dodawać jakiś rodzaj informacji, taki sam dla wszystkich użytkowników. Jak przechowywać te dane w bazie? Najprościej jest stworzyć jedną tabelę np.:| idrow | userid | jakieś dane |, ale co jeśli każdy ze 100 userów stworzy np. po 30 wierszy? Macie jakieś pomysły na
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jakuba94: @Avario: @TajemniczyDonPedro: szczerze mówiąc to moim zdaniem to przesadzona stawka (mieszkam w Warszawie, programuję w PHP, zdalnie). Roczne doświadczenie to nie wiele ale zależy też czy wcześniej programowałeś w czymś innym czy zupełnie nie ? Jedna osoba po roku może wiedzieć już sporo, a inna poznać tylko wordpressa.

Moim zdaniem realne jest 3-6k, a nie 7-10.
  • Odpowiedz
Coś się, coś się popsuło? Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego na tle tagu "programowanie" widać "<?php"? Co to w ogóle jest za pseudokod? Ludzie, wspierajmy normalne języki programowania...

#php #programowanie
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest jakaś funkcja w #php zaokrąglająca wszystkie liczby mniejsze niż 1 do 1? np. 0.25 = 1, 0.67 = 1 ale powyżej 1 nie rusza? Wiem, że można użyć ceil do czegoś takiego, ale może jest coś innego z funkcją maksymalnej liczby? Zagnieździło mi się w skrypcie takie coś i szukam żeby usunąć.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znacie jakieś algorytmy full-text search możliwe do zaimplementowania bez dodatkowego back-end'u(dlatego Solr itp. odpadają)?

Pytam o taką "bibliotekę", która tworzy indeks w dowolnej bazie danych(MySQL/NoSQL/Redis) i można napisać ją w każdym języku bez konieczności stawiania dodatkowego serwera gdzieś z tyłu. Obsługa wielu języków, najlepiej coś w rodzaju operatorów(np. AND, OR, cudzysłów), autocomplete(?).

W PHP(xD) istnieje Zend Search Lucene i wydaje mi się że działa na takiej zasadzie, ale to jest jakiś staroć
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalfranc: używając PCRE(które działają w większości[?] tak samo w różnych językach) + np. metaphone(implementacje dostępne w wielu językach) i soundex(też dostępne) można zrobić token-based index który zadziała w różnych warunkach(key-value, MySQL, itd.), ilość zapytań przy szukaniu zależy od ustawień(w produkcji można zastosować cache dodatkowo), obsłuży większość języków na przyzwoitym poziomie(z metaphone + soundex przy szukaniu "kowalskiego" znajdzie "kowalski"[chodzi o odmiany słów], a i tak można to zrobić lepiej), bez problemu
  • Odpowiedz