Cześć, szukamy na stałe do naszego zespołu programistów #php.

Praca zdalna na cały etat.

Czego wymagamy oprócz umiejętności programowania i znajomości SQLa?
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krótkie pytanie do ludzi, którzy siedzą na Symfony już dłuższy czas i spróbowali kodowania w Symfony 3. Nie miałem wcześniej do czynienia z Symfony w ogóle, drugi tydzień uczę się 2.8 i idzie dość dobrze. Większość podstawowych komponentów mam już ogarniętych. Pytanie teraz: czy Symfony 3 wprowadza dużo zmian w architekturze, składni i ogólnie? Jak to wygląda Waszymi oczami?

#symfony #php
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#codeigniter #php
mirki, możecie mi powiedzieć, jak w codeigniter wyłączyć całkowicie, dla całej aplikacji cache ?
Troche to wkurzające, a próbowałem różnych metod które znalazłem w sieci.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@b__g: właśnie kończę prace i jadę zaraz do domu, ale...
po wysłaniu pliku z jakąkolwiek zmianą, przeglądarka non stop pokazuje stan przed podmianą tego pliku, czyli:

wysłany plik np: echo '1';
następnie podmieniamy ten plik na echo '2';

w przeglądarce jeszcze przez jakiś czas (zwykle kilka minut) będzie wyświetlone "1", po tych kilku minutach zobaczymy dopiero "2".
  • Odpowiedz
@Radian: jesteście pewni, że to nie cache przeglądarki?
sprawdź w przeglądarce nagłówki odpowiedzi i z jakimi kodami dostajesz całość.
  • Odpowiedz
Powiedzmy że mam tabelę w której jest 5 kolumn, każda z kolumn ma mieć wybrany jeden element z listy. Listy są różne dla kolumn. Lista ma max 10 elementów i będzie raczej niezmienna. I teraz pytanie, jak to najlepiej zrobić?

1) robię relację manyToOne, kilka dodatkowych encji, masa kodu i dostaje tabelę główną + 5 innych tabel(w których jest max po 10 rekordów), formularz dodawania się ładnie zrobi itp.
2) w formularzu ustalam wartości
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy od #php, zabieram się za nowy projekt w firmie, w której pracuje, a że będzie budowany od zera, to zastanawiam się nad technologiami do użycia. I tutaj moje pytanie, podjąć ryzyko z PHP7? Niby taki super, mega szybki, ale pewnie będzie lipa ze zgodnością?
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ext/mysql już trzeba odpuścić, czyli mysqli


@zomerstm: Toto już trzeba było olać od dawna: od 5.5 deprecated, w 7 wywalili (i słusznie). Ale co Cię to obchodzi? Każdy szanujący się ORM już dawno używa PDO.

ERP/PDF nie robiłem.
  • Odpowiedz
Chciałbym podpiąć się debugerem z IDE do built-in serwera #php

Jaki scenariusz potrzebny jest do podłączenia się debugerem z IntelliJ (Idea, phpStorm) do serwera uruchamianego z linii poleceń typu php -S localhost:8080 i z jakimi -dxdebug żeby zaskoczyło? Do tej pory jeśli próbuję skorzystać z "PHP Remote Debug" to debuger pozostaje w stanie "Waiting for incoming connection with ide key..." i żadne breakpointy nie działają. Przy uruchamianiu built-in serwera z
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szybkie pytanko z #php

Jaka jest różnica pomiędzy
$zmiena !== "costutaj"
a

$zmienna
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak najprościej(bez żadnych bibliotek dodatkowych) w #php uruchomić jakiś skrypt z dysku który wykona się jako oddzielny proces(nie interesuje mnie rezultat/output tego) ?
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jurigag: Moją jedyną radą będzie polecenie Ci nauki PHP od podstaw, bo widzę, że ich kompletnie nie ogarniasz. Mówię serio, bez złośliwości
  • Odpowiedz
@Jurigag: to nie jest asynchroniczność, a przynajmniej nie w taki sposób powinna wyglądać, ale okej...
@edit: tam w popen drugim argumentem jest 'r', wpisałem t przez przypadek
  • Odpowiedz
od ilu rekordów powinienem korzystać z whera zamiast offseta ? od jakiej liczby ma to realny wpływ na wydajność ? powinienem sobie zawracać tym głowę przy pracy inżynierskiej ?
dodam że korzystam w zapytaniu z uniona, o ile ma to jakieś znaczenie
ktoś ma może aplikacje gdzie ma setki tysięcy/miliony rekordów i byłby wstanie wrzucić jakimś przykładem ile wykonuje się zapytanie oparte na where a ile na offset ?
#php
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jurigag: Przygotuję sobie daty dla kolejnych stron z góry i na dodatek skeszuję jeśli będzie potrzeba. Liczy się funkcjonalność a oba proponowane rozwiązania oferują trochę inną. Jeśli między czasem załadowania a załadowaniem kolejnej strony dojdą, odejdą rekordy to limit wyświetli ci coś innego.
  • Odpowiedz
@Jurigag: Może tak, może nie, może użyję całkiem innego rozwiązania. Rozwiązanie będzie wypadkową wymagań i kosztów a wydajność mieści się w obu tych kategoriach.
  • Odpowiedz
Mam zrobić rozeznanie w temacie zrobienia API dla hurtowni i nie bardzie wiem jak to ugryźć. Są jakieś standardy dla hurtowniczych/sklepowych #api w Polsce? Tak żeby to sobie sklepy w miarę mogły integrować, bez obrzucania mnie inwektywami przez ich devów. Idealnie - tak, żeby sobie tylko url i dane do autoryzacji zmienili.

Z mojej strony pewnie będzie to działało na Symfony i jakimś restfulowym bundlu, ale nie wykluczam, że mogę
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki framework #php pod nieduży #cms? Podstawowe funkcje typu użytkownicy, prawa dostępu. aktualności, galerie + możliwość rozbudowy o niestandardowe funkcjonalności. Zależy mi na długim czasie wsparcia.

Lumen, Silex będą okej czy w którymś momencie pożałuję, że nie wybrałem czegoś z większymi możliwościami?

#webdev
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki co mogę w takiej sytuacji zrobić? Próbuję połączyć się z #mysql w #php przez PDO

Ale dostaję komunikat:

Error!: SQLSTATE[HY000] [2000] mysqlnd cannot connect to MySQL 4.1+ using the old insecure authentication. Please use an administration tool to reset your password with the command SET PASSWORD = PASSWORD('yourexistingpassword'). This will store a new, and more secure, hash value in mysql.user. If this user is used in
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@spoon22: nie resetowałem, ponieważ nie mam uprawnień - rzecz się dzieje na hostingu. właśnie w tym sęk, że hasło ma 16 znaków zamiast 41 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@komplik: napisałem do hostingu czekam na odpowiedź.
  • Odpowiedz
Mirki, szukam IDE podobnego do Zend w wersji 5.x, który prócz kolorowania składni i debugowania potrafiłby "na szybko" uruchomić skrypt PHP bez wcześniejszego zapisywania pliku. Mianowicie: piszę sobie php echo "test"; ? naciskam F5 i otrzymuję odpowiedź "test". Znacie coś takiego?

#webdev #ide #php
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marusz: PHPStorm / IntelliJ IDEA z pluginem PHP ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest coś takiego jak Scratch File, który nie łączy się bezpośrednio z projektem i służy jako piaskownica ;]
  • Odpowiedz
klient sobie wpadł na genialny pomysł że chce postawić aplikacje na #symfony u siebie na serwerze na windowsie, jak powiedziałem mu żeby po prostu wydzielił mi z tego maszyne wirtualną na linuxie to nie wie o co chodz(jakiś ich dział IT śmieszny) i że nie znają się na linuxie itp itd, co mirki robić ? XD
#php
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach