Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 3
Komentarz usunięty przez moderatora
- 2
@robercik_kubica___: A zebys wiedzial, chce zrobic klon tumblra wlasnie z takimi obrazkami :P
@edward_szatera: nie bardzo ,bo dla komentarzy phpstorm nie udostepnia zmiennych ${TIME} i ${DATE}
https://www.jetbrains.com/phpstorm/help/creating-and-editing-file-templates.html
https://www.jetbrains.com/phpstorm/help/creating-and-editing-file-templates.html
konto usunięte via iOS
- 0
@edward_szatera: ale w since się wpisuje wersje raczej, datę w vcs możesz sprawdzić
Próbuję odpalić silex'a na serwerze lokalnym i dostaje coś takiego jak na screenie. Mam utworzony wirtualny host:
ServerName test.dev
DocumentRoot /var/www/html/test/projekt/web
AllowOverride All
źródło: comment_KSElDQGtjx3yS1fDg1tUKT9iTsCrYb74.jpg
Pobierz- 2
@sarveniusz: a routing dla / jest?
- 1
@sarveniusz: nic nie robisz źle, lul
- 1
W PHP są entity, service, repository, helpery itd. A jak powinna się nazywać klasa, które pobiera jakieś entity i wyciąga z niego kilka pól, żeby potem zwrócić je w formie tablicy i wysłać JSONem? Myślałem że mapper (np UserMapper), ale jak zacząłem szukać w google to mapper to jednak coś innego. Jakieś pomysły?
#webdev #php
#webdev #php
- 0
@Zaszczyk: jak dla mnie tablica składająca się z zbioru entity powinna być jako oddzielna klasa która by miała po prostu metodę w stylu ->toArray()
- 1
@Zaszczyk: W takim wypadku nadal będzie to repozytorium. Inne, bo encje nie są mapowane z bazą 1 do 1. Nie musisz polegać na repozytorium pełnych zestawów danych (z prywatnymi polami).
- 3
Mirki, pytanie do #php i #bazydanych #mysql , czysto praktyczne.
Załóżmy, że mam tabelę z zamówieiami w CMSie napisanym przez siebie.
Czy zamówienia niezrealizowane upychać w jednej tabeli z tymi zrealizowanymi, czy zrobić osobną tabelę na "archiwum" zamówień?
Załóżmy, że mam tabelę z zamówieiami w CMSie napisanym przez siebie.
Czy zamówienia niezrealizowane upychać w jednej tabeli z tymi zrealizowanymi, czy zrobić osobną tabelę na "archiwum" zamówień?
@Spake: Nie widzę większego sensu trzymać praktycznie tego samego (tylko z innymi statusami) w dwóch różnych tabelach.
@ludzik: Dla mnie to słaby argument żeby z jego powodu tworzyć nową tabelę. Jeśli pewne informacje są dostępne dopiero po zakończeniu całej transakcji, to po prostu robisz te kolumny nullable i tyle.
#wordpress #php #programowanie
Dobra mirasy. Ja z racji ze jestem joomlaboy od jakiegoś czasu bawię się w wordpressa i nawet mi sie podoba, ale jest problem i chyba go nie rozwiążę pluginami. Da się zrobić jakoś by homepage wyświetlał np. 3 wpisy z kategori X pod spodem 3 wpisy w kategorii Y a jeszcze nizej z kategorii Z? Trzeba chyba templatke przemodzic i recznie kod zaklikac
Dobra mirasy. Ja z racji ze jestem joomlaboy od jakiegoś czasu bawię się w wordpressa i nawet mi sie podoba, ale jest problem i chyba go nie rozwiążę pluginami. Da się zrobić jakoś by homepage wyświetlał np. 3 wpisy z kategori X pod spodem 3 wpisy w kategorii Y a jeszcze nizej z kategorii Z? Trzeba chyba templatke przemodzic i recznie kod zaklikac
@menstuffpl: Pluginem raczej nie, ale kod bardzo prosty. Na www.sochaczew24.info mam tak zrobione przy użyciu wtyczki ale wcześniej i tak trzeba było zdefiniować ręcznie miejsca pod widgety. Dziś zrobił bym to właśnie kodem a nie wtyczką.
@menstuffpl:
Nietestowane. Ja bym to zarejestrował jako shortcode:
Nietestowane. Ja bym to zarejestrował jako shortcode:
//pętla po tablicy kategorii
foreach (array('cat1', 'cat2', 'cat3') as $term) {
$args
konto usunięte via Android
- 7
@bialekwciagarogale: ale to była wina cache. Tylko niewiadomą jest czym spowodowana.
@bialekwciagarogale: fakty są takie ,że 70% internetu to php. Nie masz pojęcia o czym mówisz
- 2
Są jakieś gotowe skrypty w php/javascript do wyboru daty w formularzach?
#php #javascript #programowanie
#php #javascript #programowanie
@HalEmmerich: jak dla mnie to zastanawianie się czemu tak można jest tak samo bez sensu jak nazywanie pól i metod tak samo. Najprostszym przykładem mogą być gettery i settery, którymi określasz metodę np. getExample(), a pole nazwiesz example, nie getExample. Chyba, że metodę chcesz nazwać również example(), co nie jest dobrym pomysłem.
- 4
@HalEmmerich: w javie jest tak samo jak w PHP, że możesz mieć właściwość i metodę o tej samej nazwie,
powodem tego jest to że nazwy funkcji, zmiennej i właściwość w CPP to tak naprawdę wskaźnik na obszar pamięci, więc w CPP ciężko by było wywnioskować dla takiej samej nazwy czy chcesz się odwoływać do obszaru pamięci dla funkcji, zmiennej czy właściwości, w Javie i PHP nazwy nie są wskaźnikiem na
powodem tego jest to że nazwy funkcji, zmiennej i właściwość w CPP to tak naprawdę wskaźnik na obszar pamięci, więc w CPP ciężko by było wywnioskować dla takiej samej nazwy czy chcesz się odwoływać do obszaru pamięci dla funkcji, zmiennej czy właściwości, w Javie i PHP nazwy nie są wskaźnikiem na
- 1
Przechwytywanie POST i wysyłanie innego, zmodyfikowanego. Jak tego dokonać?
Jakiś automat by mnie interesował.
#informatka #php #webdev
Jakiś automat by mnie interesował.
#informatka #php #webdev
@undream: zostaw ten komputer i chodź chociaż na opłatek :/
- 0
@KaszaGryczana: vpn?
- 3
Problem z kodowaniem znaków w php ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dokumenty mam zapisane w UTF-8 bez BOM. Jak zapisać UTF-8 bez BOM "po komputerowemu"? Muszę wskazać funkcji kodowanie znaków, a samo UTF-8 generuje później błędy.
#php #programowanie
Dokumenty mam zapisane w UTF-8 bez BOM. Jak zapisać UTF-8 bez BOM "po komputerowemu"? Muszę wskazać funkcji kodowanie znaków, a samo UTF-8 generuje później błędy.
#php #programowanie
- 2
- 1
ostatni
@c2d628ba98ed491776c9335e988e2e3b: Nie ostatni, generalnie Laravel obrywa od dłuższego czasu.
- 3
Mirki, znowu mam problem (ʘ‿ʘ)
Kopie google od 2dni w poszukiwaniu działąjcego skryptu #php <3 / #javascript który zwróci mi link do pierwszego wyszukanego obrazka przez google image. funkcja ($keyword) return $url; :)
Ma ktoś działający skrypcik? Bo nic z gotowych skryptów by google mi nie działało (╥﹏╥)
#programowanie #bugsierodzi
Dzięki :D
Kopie google od 2dni w poszukiwaniu działąjcego skryptu #php <3 / #javascript który zwróci mi link do pierwszego wyszukanego obrazka przez google image. funkcja ($keyword) return $url; :)
Ma ktoś działający skrypcik? Bo nic z gotowych skryptów by google mi nie działało (╥﹏╥)
#programowanie #bugsierodzi
Dzięki :D
źródło: comment_rzJucGOIvfcPqaT9FnHRJZkMAz5sAHpz.jpg
Pobierz- 2
Kopie google od 2dni w poszukiwaniu działąjcego skryptu #php <3 / #javascript który zwróci mi link do pierwszego wyszukanego obrazka przez google image. funkcja ($keyword) return $url; :)
@matth95: tozto do napisania w 20 minut jest
- 1
- 4
#programowanie #php
Mirki od klepania stronek, pytanie ode mnie. Nie znam się na PHP totalnie, mam ogólnie alergię na takie webowe pieprzenie, bo nie jara mnie to w najmniejszej mierze, ale mam do zrobienia projekt na zaliczenie, więc muszę zacisnąć zęby i się tego dotknąć.
Do zrobienia jest prosta witryna na której będzie można sobie zrobić konto (akurat to mam w domyśle, bo mowa była o udostępnianiu imiennym
Mirki od klepania stronek, pytanie ode mnie. Nie znam się na PHP totalnie, mam ogólnie alergię na takie webowe pieprzenie, bo nie jara mnie to w najmniejszej mierze, ale mam do zrobienia projekt na zaliczenie, więc muszę zacisnąć zęby i się tego dotknąć.
Do zrobienia jest prosta witryna na której będzie można sobie zrobić konto (akurat to mam w domyśle, bo mowa była o udostępnianiu imiennym
Komentarz usunięty przez autora
Komentarz usunięty przez autora
#programowanie #php #zend #mysql?
1. Otwieram transakcję.
2. Mam kilka modeli tabel.
3. Do każdej z tych tabel zapisuję dane.
4. Na jednym z adapterów
1. Otwieram transakcję.
2. Mam kilka modeli tabel.
3. Do każdej z tych tabel zapisuję dane.
4. Na jednym z adapterów
@anonim1133: w takim razie łącze się w żalu i cierpeniu cumplu :) Niech PSR i inne standardy będą po twojej stronie mocy :>
- 4
@Klopsztanga: Do niedawna jeszcze wszystko było na mssql, ale powoli można będzie uciekać od niego. Dlatego wybieram postgress, kolego.
Chcę zrobić logowanie przez openid i korzystać z FOSUserBundle.
Znalazłem bibliotekę FpOpenIdBundle i próbuję zrobić przykład który jest tam podany Basic setup, robie kopiuj-wklej (prócz instalacji). I kuźwa cały czas mam błąd "Endless redirection!".
Co może być nie tak? Skoro robię z przykładu to dlaczego takie coś się pokazuje.
Jak inaczej zrobić logowanie przez openid +
Znalazłem bibliotekę FpOpenIdBundle i próbuję zrobić przykład który jest tam podany Basic setup, robie kopiuj-wklej (prócz instalacji). I kuźwa cały czas mam błąd "Endless redirection!".
Co może być nie tak? Skoro robię z przykładu to dlaczego takie coś się pokazuje.
Jak inaczej zrobić logowanie przez openid +
źródło: comment_D7LdZ3DSVBuK5sHUl7xesrZ4hDekmApS.jpg
Pobierz@AVAW: boze jak ja nie lubie bundli od FOS xD
- 0
ZAMYKAM ( ͡º ͜ʖ͡º)
Okazało się że podałem URL bez slasha na końcu
Okazało się że podałem URL bez slasha na końcu
Co myślicie o hardkodowaniu aplikacji #php pod jakiś htaccess (dostosowanie adresów css, js itp)?
Moi koledzy z pracy tak zrobili i moim zdaniem to gówniany pomysł. Wg. mnie aplikacja powinna być niezależna od htaccessa tak aby dawało się to uruchomić np. wbudowanym serwerem php. Albo nginxem.
A może jestem w błędzie?
Moi koledzy z pracy tak zrobili i moim zdaniem to gówniany pomysł. Wg. mnie aplikacja powinna być niezależna od htaccessa tak aby dawało się to uruchomić np. wbudowanym serwerem php. Albo nginxem.
A może jestem w błędzie?
- 0
- 1
@Jojne_Zimmerman: jedyny sensowny sposob moim zdaniem to baza danych/inne źródło i generowanie takiego htaccessa w miare potrzeby (np. deploj) z commanda. Wtedy dałoby się to jakoś utrzymać i może nawet miałoby ręce i nogi. Ale pisanie z palca każdorazowe to proszenie się o kłopoty :)
#programowanie #php #ckeditor
Użytkownik na stronie może sobie wrzucić zdjęcie, napisać tekst, który może sformatować (pogrubienie, wyjustowanie, przekreślenie, nagłówek Hn, kolor czcionki), a także dodać listę wypunktowaną oraz prostą tabelę. Jak na każdym blogu może sobie wrzucić zdjęcie (tylko z mojej domeny).
Czy istnieje już jakieś rozwiązanie, które odrzuci mi wszystko czego nie będę chciał?
Użytkownik na stronie może sobie wrzucić zdjęcie, napisać tekst, który może sformatować (pogrubienie, wyjustowanie, przekreślenie, nagłówek Hn, kolor czcionki), a także dodać listę wypunktowaną oraz prostą tabelę. Jak na każdym blogu może sobie wrzucić zdjęcie (tylko z mojej domeny).
Czy istnieje już jakieś rozwiązanie, które odrzuci mi wszystko czego nie będę chciał?
- 2
@Kajakiem_przez_Tybet: ckeditor
@Kajakiem_przez_Tybet: na githubie popatrz jeszcze, ja w ostatnim projekcie uzywalem czegos takiego ale nie było tam chyba dodawania zdjęć - jak będę w domu to podrzucę Ci link























Nawet jeżeli wszystko mam identycznie skopiowane to cholera nie działa.
Wyrzuca ostatni z błędów:
Strzelam, że pewnie muszę coś dokonfigurować, ale nie jestem pewien co i gdzie. Serwer działa na debianie.
Dzięki @5z7k9 za pomoc. Chłopak połączył się ze mną, trochę pogrzebał i znalazł błąd.
Komentarz usunięty przez autora