Jaka może być przyczyna niedziałania gotowca z w3schools do wrzucania plików na serwer z użyciem php?
Nawet jeżeli wszystko mam identycznie skopiowane to cholera nie działa.
Wyrzuca ostatni z błędów:

echo "Sorry, there was an error uploading your file.";

Strzelam, że pewnie muszę coś dokonfigurować, ale nie jestem pewien co i gdzie. Serwer działa na debianie.
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki pytanie jaką przyjąć strukturę aplikacji w silex'ie, nie mam pojęcia jak się za to zabrać, nie siedzę w php za bardzo, znam jedynie codeigniter, tam było wszystko jasne, a tutaj nie czaje jak to rozwiązać? Ktoś zapoda jakiś przykładzik, który mi to rozjaśni?
#webdev #php #silex
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W PHP są entity, service, repository, helpery itd. A jak powinna się nazywać klasa, które pobiera jakieś entity i wyciąga z niego kilka pól, żeby potem zwrócić je w formie tablicy i wysłać JSONem? Myślałem że mapper (np UserMapper), ale jak zacząłem szukać w google to mapper to jednak coś innego. Jakieś pomysły?
#webdev #php
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zaszczyk: W takim wypadku nadal będzie to repozytorium. Inne, bo encje nie są mapowane z bazą 1 do 1. Nie musisz polegać na repozytorium pełnych zestawów danych (z prywatnymi polami).
  • Odpowiedz
Mirki, pytanie do #php i #bazydanych #mysql , czysto praktyczne.
Załóżmy, że mam tabelę z zamówieiami w CMSie napisanym przez siebie.

Czy zamówienia niezrealizowane upychać w jednej tabeli z tymi zrealizowanymi, czy zrobić osobną tabelę na "archiwum" zamówień?
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ludzik: Dla mnie to słaby argument żeby z jego powodu tworzyć nową tabelę. Jeśli pewne informacje są dostępne dopiero po zakończeniu całej transakcji, to po prostu robisz te kolumny nullable i tyle.
  • Odpowiedz
#wordpress #php #programowanie

Dobra mirasy. Ja z racji ze jestem joomlaboy od jakiegoś czasu bawię się w wordpressa i nawet mi sie podoba, ale jest problem i chyba go nie rozwiążę pluginami. Da się zrobić jakoś by homepage wyświetlał np. 3 wpisy z kategori X pod spodem 3 wpisy w kategorii Y a jeszcze nizej z kategorii Z? Trzeba chyba templatke przemodzic i recznie kod zaklikac
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@menstuffpl: Pluginem raczej nie, ale kod bardzo prosty. Na www.sochaczew24.info mam tak zrobione przy użyciu wtyczki ale wcześniej i tak trzeba było zdefiniować ręcznie miejsca pod widgety. Dziś zrobił bym to właśnie kodem a nie wtyczką.
  • Odpowiedz
Dlaczego i z jakiego powodu w #php mogę mieć pole i metodę o takich samych nazwach, które na domiar złego działają poprawnie? @_@

class Foo
{
private
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HalEmmerich: jak dla mnie to zastanawianie się czemu tak można jest tak samo bez sensu jak nazywanie pól i metod tak samo. Najprostszym przykładem mogą być gettery i settery, którymi określasz metodę np. getExample(), a pole nazwiesz example, nie getExample. Chyba, że metodę chcesz nazwać również example(), co nie jest dobrym pomysłem.
  • Odpowiedz
@HalEmmerich: w javie jest tak samo jak w PHP, że możesz mieć właściwość i metodę o tej samej nazwie,

powodem tego jest to że nazwy funkcji, zmiennej i właściwość w CPP to tak naprawdę wskaźnik na obszar pamięci, więc w CPP ciężko by było wywnioskować dla takiej samej nazwy czy chcesz się odwoływać do obszaru pamięci dla funkcji, zmiennej czy właściwości, w Javie i PHP nazwy nie są wskaźnikiem na
  • Odpowiedz
Problem z kodowaniem znaków w php ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dokumenty mam zapisane w UTF-8 bez BOM. Jak zapisać UTF-8 bez BOM "po komputerowemu"? Muszę wskazać funkcji kodowanie znaków, a samo UTF-8 generuje później błędy.

#php #programowanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, znowu mam problem (ʘʘ)
Kopie google od 2dni w poszukiwaniu działąjcego skryptu #php <3 / #javascript który zwróci mi link do pierwszego wyszukanego obrazka przez google image. funkcja ($keyword) return $url; :)
Ma ktoś działający skrypcik? Bo nic z gotowych skryptów by google mi nie działało ()
#programowanie #bugsierodzi
Dzięki :D
matth95 - Mirki, znowu mam problem (ʘ‿ʘ)
Kopie google od 2dni w poszukiwaniu działąj...

źródło: comment_rzJucGOIvfcPqaT9FnHRJZkMAz5sAHpz.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kopie google od 2dni w poszukiwaniu działąjcego skryptu #php <3 / #javascript który zwróci mi link do pierwszego wyszukanego obrazka przez google image. funkcja ($keyword) return $url; :)


@matth95: tozto do napisania w 20 minut jest
  • Odpowiedz
@adiqq @matth95 jeżeli jest to robione po stronie klienta, dla klienta, w ramach tego że klient sam próbuje to wyszukać (albo pośrednio - skrypt to za niego robi ale przez jego przegladarke) - to można tak szukać obrazków.
  • Odpowiedz
#programowanie #php

Mirki od klepania stronek, pytanie ode mnie. Nie znam się na PHP totalnie, mam ogólnie alergię na takie webowe pieprzenie, bo nie jara mnie to w najmniejszej mierze, ale mam do zrobienia projekt na zaliczenie, więc muszę zacisnąć zęby i się tego dotknąć.

Do zrobienia jest prosta witryna na której będzie można sobie zrobić konto (akurat to mam w domyśle, bo mowa była o udostępnianiu imiennym
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę zrobić logowanie przez openid i korzystać z FOSUserBundle.
Znalazłem bibliotekę FpOpenIdBundle i próbuję zrobić przykład który jest tam podany Basic setup, robie kopiuj-wklej (prócz instalacji). I kuźwa cały czas mam błąd "Endless redirection!".

Co może być nie tak? Skoro robię z przykładu to dlaczego takie coś się pokazuje.

Jak inaczej zrobić logowanie przez openid +
A.....W - Chcę zrobić logowanie przez openid i korzystać z FOSUserBundle. 
Znalazłem...

źródło: comment_D7LdZ3DSVBuK5sHUl7xesrZ4hDekmApS.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co myślicie o hardkodowaniu aplikacji #php pod jakiś htaccess (dostosowanie adresów css, js itp)?
Moi koledzy z pracy tak zrobili i moim zdaniem to gówniany pomysł. Wg. mnie aplikacja powinna być niezależna od htaccessa tak aby dawało się to uruchomić np. wbudowanym serwerem php. Albo nginxem.
A może jestem w błędzie?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jojne_Zimmerman: jedyny sensowny sposob moim zdaniem to baza danych/inne źródło i generowanie takiego htaccessa w miare potrzeby (np. deploj) z commanda. Wtedy dałoby się to jakoś utrzymać i może nawet miałoby ręce i nogi. Ale pisanie z palca każdorazowe to proszenie się o kłopoty :)
  • Odpowiedz
#programowanie #php #ckeditor
Użytkownik na stronie może sobie wrzucić zdjęcie, napisać tekst, który może sformatować (pogrubienie, wyjustowanie, przekreślenie, nagłówek Hn, kolor czcionki), a także dodać listę wypunktowaną oraz prostą tabelę. Jak na każdym blogu może sobie wrzucić zdjęcie (tylko z mojej domeny).

Czy istnieje już jakieś rozwiązanie, które odrzuci mi wszystko czego nie będę chciał?
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach