#php
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
powinno się zostawiać linię dostępu dla pól które posiadają phpdoca czy nie ?
#php
#php
- 14
12
Prepared statements - jak zabezpieczyć się przed SQL Injection? -...
Poradnik skierowany głównie dla nowicjuszy w programowaniu w webowym PHP. Zostało objaśnione co to jest SQL Injection oraz jak się przed nim obronić używając *prepared statements* w MySQLi i PDO. #php #programowanie #bezpieczeństwo
z- 9
- #
- #
- #
- 1708
Mireczki, wygrałem przetarg wart ok. 3 mln zł na stworzenie platformy dla administracji publicznej. Musi być wykonana w PHP. Poczytałem, dość ciekawy język. Jaki kurs PHP w sieci polecacie? Mam 45 dni.
#programowanie #php
#programowanie #php
- 503
@onomatobeka: po co Ci kurs, zainstaluj wordpressa
- 850
mirki czy to prawda, że zatrudniając programistów #php dostaje się dofinansowanie z PFRONu?
#programowanie #wlasnafirma #pdk
#programowanie #wlasnafirma #pdk
- 11
@poszlo_wyszlo: nic mi o tym nie wiadomo, ale słyszałem, że pracodawcy szukają jak p------i takich devów, co zamiast pracować, to tylko bóldupią na języki, do pisania w których i tak nikt ich nie zmusza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zdupydomordyzaur: zaorane
@zdupydomordyzaur: zaorane
- 3
Mirki pomóżcie. Od kilku dni walczę z permalinkami i rewritem custompostow w WordPressie. Co chcę osiągnąć:
/strona/NAZWASTRONY - zwykłe strony
Pierwszy typ custompost1:
/%TAXONOMIA1%/ - archiwum taksonomii dla tego custompost1 (taksonomia dynamiczna) - obecnie 404
/%TAXONOMIA2%/ - archiwum taksonomii dla tego
/strona/NAZWASTRONY - zwykłe strony
Pierwszy typ custompost1:
/%TAXONOMIA1%/ - archiwum taksonomii dla tego custompost1 (taksonomia dynamiczna) - obecnie 404
/%TAXONOMIA2%/ - archiwum taksonomii dla tego
- 0
@edward_szatera: próbowałem, zmiana kolejności nic nie dała :( Taaa, na każdy sposób to obudowałem template'owo. Niestety ale nawet na wordpressowym stack exchange nie uzyskalem pomocy...
Komentarz usunięty przez autora
Hejże Mirki z #php
Jako tako sobie z tym radzę, ale mam proste pytanie: w jaki sposób zrobić tak, że mam jakiś skrypcik (powiedzmy, że generujący galerię z użyciem bazy danych) w pliku gallery.php.
Da się zrobić to tak, żeby w pliku html'owskim (jakiś przykładowy ze stroną) doinkludować tego phpa żeby w miejscu jego dołączenia był właśnie output?
include 'plik.php'; chyba nie załatwi tego, bo próbuję i nie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jako tako sobie z tym radzę, ale mam proste pytanie: w jaki sposób zrobić tak, że mam jakiś skrypcik (powiedzmy, że generujący galerię z użyciem bazy danych) w pliku gallery.php.
Da się zrobić to tak, żeby w pliku html'owskim (jakiś przykładowy ze stroną) doinkludować tego phpa żeby w miejscu jego dołączenia był właśnie output?
include 'plik.php'; chyba nie załatwi tego, bo próbuję i nie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 2
@Wyrewolwerowanyrewolwer: da się, zmień rozszerzenie pliku html na php i tam daj output. bo nie wiem o co chodzi.
@Wyrewolwerowanyrewolwer: galerie pakujesz do tablicy. Potem plik z htmlem tez musi miec rozszerzenie .php. Na poczatku robisz include "gallery.php". Robisz sobie htmlem jakis tam np kontener php echo $gallery[] ?
Mirki znowu mam problem z silexem. Mam w katalogu /web/ pliki index.php i .htaccess
Options -MultiViews
RewriteEngine On
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f- 1
@sarveniusz: A tak w ogóle jeżeli masz nowszego Apache (bodaj powyżej 2.2.16 z obsługą mod_dir), to możesz .htaccess skrócić do tej formy:
Co jest równoznaczne z tymi czterema linijkami które wkleiłeś wcześniej :P.
.htaccess siedzi oczywiście tam gdzie DocumentRoot?
FallbackResource /index.phpCo jest równoznaczne z tymi czterema linijkami które wkleiłeś wcześniej :P.
.htaccess siedzi oczywiście tam gdzie DocumentRoot?
- 0
@surma: Nic nie dało, w logach nic nie ma, a serwer wyrzuca 404.
Edit:
Dobra działa, okazało się, że w apache2.conf było AllowOverride None, poprawiłem na All i śmiga, dzięki za pomoc.
Edit:
Dobra działa, okazało się, że w apache2.conf było AllowOverride None, poprawiłem na All i śmiga, dzięki za pomoc.
Powiedzmy mam sobie na stronie infinity scroll. Przewijając stronę pojawiają się następne elementy. Czy jest możliwość policzenia ile z tych elementów widział użytkownik strony?
Powiedzmy na stronie wyświetliło się 20 elementów. Użytkownik przewinął stronę do 15 elementu. Dla tych 15 elementów w bazie danych zwiększam licznik wyświetleń, a dla ostatnich 5 nie, mimo że zostały załadowane na stronie. Da się to jakoś zrobić czy nie ma szans?
#php #javascript
Powiedzmy na stronie wyświetliło się 20 elementów. Użytkownik przewinął stronę do 15 elementu. Dla tych 15 elementów w bazie danych zwiększam licznik wyświetleń, a dla ostatnich 5 nie, mimo że zostały załadowane na stronie. Da się to jakoś zrobić czy nie ma szans?
#php #javascript
@mariecziek: da się
- 2
@mariecziek: Da, bindujesz do dokumentu event scroll i sprawdzasz pole scrollTop, wtedy bierzesz posortowaną listę elementów, które Cię interesują(bo mogą być w jakimś containerze, nie?) i sprawdzasz, czy scrollTop jest większe lub równe ich offsetTop, czyli pozycji od góry.
Options -MultiViews
RewriteEngine On
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^ index.php [QSA,L]Linki z cos.com/index.php/test działają, ale cos.com/test/ już nie, coś w tym htaccess jest nie tak?
- 0
@nieznajomy: nie działa nadal ;/
Dlaczego są tak duże rozbieżności płac w sektorze IT w Polsce? W Anglii widełki są proste 20 - 30 k dla podstawowego programisty PHP, 30 - 45 k dla zaawansowanego 45 - ... dla managera
#php, #programistaza15k #programowanie #zend
#php, #programistaza15k #programowanie #zend
@AtakObcych: To nie kwestia rozbieżności w sektorze, a umiejętności negocjacyjnych. Czasami ma też znaczenie moment w którym dołączyłeś do firmy (suche/tłuste lata - im większy natłok pracy tym łatwiej jest wynegocjować wyższą stawkę).
- 14
@AtakObcych: Skoro za tyle pracujesz to znaczy, że Ci taka stawka odpowiada.
Mam w bazie danych tabelę z nazwami miast. Muszę dodać do tego powiaty. W jaki sposób można zrobić tak, że wklepuję komendę w konsoli i dane trafiają do bazy danych? Myślałem użyć do tego fixtures, ale jak uruchomiłem fixtures, o wywaliło mi tablicę z użykownikami, a w tabeli z miastami co prawda dodało nowe rekordy, ale zostały stare + nowe przez co powstały dublikaty.
#symfony2 #php #webdev
#symfony2 #php #webdev
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@kmicolo: wiem co to migracje. W teorii. Jeszcze nie miałem okazji wypróbować to na własnej skórze :)
- 9
- 6
@Damian1998: mam nadzieje ze 98 to nie Twój rok urodzenia ;)
@normanos: też mam taką nadzieję :)
- 10
- 2
@malinowaapp: ja nie pije, to do posiłku ;)
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@MetroStation: nie, tam wyskakuje okienko do logowania, już się zdążyli pogubić ;)
2
Agile Methodology - How Does it Bite?

This article will provide readers with an introduction to the statistical and dynamic analysis of code. However, before proceeding to analysis, we must first understand the concept of agile methodologies for code development. To begin, we’ll start with an exploration of agile/scrum...
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Ktoś może podpowie jak w JS podanym niżej umieścić kod PHP podany pod komentarzem?
http://wklej.org/hash/1f6f248bd03/
#php #javascript
http://wklej.org/hash/1f6f248bd03/
#php #javascript
@mrevilek: mam nadzieję, że źle zrozumiałem i nie chcesz javascriptem wklejać pehapa do wyrenderowanej już strony...
@mrevilek: poczytaj sobie, czym jest ajax, a do autocomplete najprościej będzie ci ogarnąć coś w tym stylu: https://jqueryui.com/autocomplete/
- 7
Mój kolega jest fanatykiem microsoftu. Mówię serio - bojówkarz Microsoft Lumia, ma zawsze najnowszego patcha do windowsa, tylko visual studio itp.
I przekonuje mnie, że jak chcę uczyć się webdevu, to koniecznie, podkreślam koniecznie, powinienem sięgnąć po "najnowsze rozwiązania" w tej kwestii i uczyć się jedynego słusznego asp .net, i nawet nie patrzeć na pisanie stron w php i html.
Dodam, że z sukcesem napisałem jakąś stronę testową w php (logowanie, sklep,
I przekonuje mnie, że jak chcę uczyć się webdevu, to koniecznie, podkreślam koniecznie, powinienem sięgnąć po "najnowsze rozwiązania" w tej kwestii i uczyć się jedynego słusznego asp .net, i nawet nie patrzeć na pisanie stron w php i html.
Dodam, że z sukcesem napisałem jakąś stronę testową w php (logowanie, sklep,

























Zobacz sobie. Tu masz przykład tego jak powinno to wyglądać.