gdy inicjujesz nowy obiekt w konstruktorze, bóg zabija kotka.


@Avario: hahaha :D
spoko, to tylko do testów było napisane na szybko.
btw problem rozwiązałem już - zapomniałem wywołać motodę logowania...
  • Odpowiedz
@komplik: Używam czasem, ale wolę phpMyAdmina, bo działa tak jak przeglądarka (np działają w nim gesty myszy). Że nie wspomnę o tym, że na większości serwerów mysql/marię mam z zablokowanym wyjściem na świat. No i jak wyżej - Win only.

A TwigTechnology to z wykładu Douglasa Adamsa o tym jak to małpy opanowały technologię używania gałązek i dało im to ewolucyjną przewagę. Templatki akurat bonusowo, aczkolwiek używam i bardzo lubię.
  • Odpowiedz
@progreso: Generalnie plan mam taki żeby pokazać najpierw najprostszą formę php (prymitywną). Kolejnym etapem po tym cyklu będzie implementacja mvc podczas której będę starał się wskazywać co to polepsza w odniesieniu do poprzedniej prymitywnej wersji. Kolejny etap to frameworki, a co później to jeszcze nie wiem. Implementacje mvc będziemy robić na komponentach sf.
  • Odpowiedz
@pitu-pr: APC nie jest rozwijany i nie jest wspierany przez nowsze PHP, chyba, że chodziło o APCu. Po sprawdzeniu zdecydowaliśmy, że opcache będzie dla nas lepsze.
  • Odpowiedz
Potrzebuję pomocy w wycenie, bo nowy into #webdev

Mam do stworzenia prostą aplikację webową, której zadaniem jest rejestracja czasu pracy pracowników. Pracownik wchodzi na stronę, loguje się i uzupełnia prosty formularz, który dodaje kolejny rekord do bazy danych. Jest możliwość podejrzenia poprzednich wpisów i ich edycji. Na razie to tyle. Chcę zrobić to albo w php, albo w ROR.

#programowanie #php #pytaniedoeksperta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuję otworzyć plik .json za pomocą gephi, jak to mam zrobić? Trzeba wrzucić ten plik na serwer, pobrać jakieś wtyczki do gephi czy co? Mam dane z wtyczki lightbeam i zadanie, żeby je uruchomić poprzez program Gephi, który ma wygenerować tabelę i matrycę. Może to też być inny program Open Source. Problem w tym, że przekopałem pół Google i nic co by mnie naprowadziło na rozwiązanie tego problemu, wiem jak eksportować pliki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, mam #pytanie o #paypal do programistów #php

Czy PayPal udostępnia jakieś API, jak np. DotPay? Tzn. jeśli dostanie przelew, wysyła informację $_POST na moją stronę?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stacktrace: jak wywołasz taką funkcję z innym typem parametru to dostaniesz exception, więc nie wiem o co psioczysz i nie wiem czemu nie ma w php5 getType w FunctionParameter
  • Odpowiedz
gdy dodałam link do obrazka w post (jako drugi parametr) np. http:/www.im.pl/os.png to dziala. ale gdy podaje lokalizacje z dysku to juz nie chce...
  • Odpowiedz
rozszerzam sobie w #phalcon funkcjonalność ACL o możliwość dodania funkcji przy definiowaniu dostępu, czyli coś na zasadzie:

$acl->allow('Jakaś rola','Jakiś resource','Jakaś akcja',function($a,$b){
// tutaj zwraca true lub false;
});

W innej metodzie programista sprawdza czy dana rola ma dostęp do resourcea i danej akcji. I teraz się zastanawiam, co jeśli nie przekaże argumentów ? W teorii powinien zwracać deny, ale czy nie powinna to być konfigurowalna opcja co ma wtedy robić
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #programowanie ktoś coś jest w stanie pomóc, wyjaśnić?

1. struktura drzewiasta ma umożliwiać działanie na dowolnej ilości poziomów,
2. funkcje jakie mają być dostępne dla administratora: dodawanie, edycja, usuwania, sortowanie (zarówno węzłów jak i liści), przenoszenie węzłów do innych gałęzi,
3. powinna być możliwość rozwinięcia całej struktury lub wybranych węzłów,
4. powinny zostać zastosowane zabezpieczenia uniemożliwiające wprowadzanie nieprawidłowych danych,
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wuha: Wiersz_prawa_sukaj to liczba wynik_lewa_prawa, więc nie wiem skąd masz tam klucz nazwa ani klucz prawa - To zdanie w pełni oddaje jakość tego kodu.
  • Odpowiedz
Cześć Mirki z pod tagu #webdev poszukuję dzisiaj kilku specjalistów odnośnie #magento. Budujemy duży zespół projektowy, gdzie będą nam potrzebne osoby takie jak:

- programista #php
- #frontend owiec :) czyli jeśli ogarniasz #html5 #css #javascript (to zapraszam)

NIE, NIE SZUKAMY OSOBY KTÓRA BĘDZIE PROGRAMISTĄ BACKEDNU I FRONTU JEDNOCZEŚNIE - szukamy kilku osób do teamu - kilku programistów
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach