załóżmy że mam już przechowywany cały obiekt w redisie, ale nie wiem co mi wynajdzie np z warunku mysql, jakie to będzie id, czy jest sens pobierać samo id z bazy, z danego warunku i potem cały obiekt z redisa(+ewentualnie odpowiednie kolumny z tego obiektu jeśli wybieram konkretne kolumny ?) czy lepiej robić pełne zapytanie i przechować to oddzielnie ? w tym 1 przypadku zawsze będę przechowywał obiekt tylko raz, w tym
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
2
Who’s Who in the World of Agile?

In the article The Evolution of a Technical Information Professional Keatron wrote about the development of each of us in information security is impossible to disagree with in that it takes place in this way. But in the case of persons employed in the production of software, to put it...
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
- 0
@MarcusPlinius: tam widzę jest samo klucz - wartość, a redis oferuje troszkę więcej opcji :)
- 0
@Jurigag: Jak mysql zwraca ci jeden niewielki rekord to zysk będzie niewielki lub wcale (a nawet możesz stracić przez dodatkową logikę po stronie php i komunikację z dwoma serwerami). Co innego gdy do tego rekordu pobierasz/obrabiasz dodatkowe dane (joiny, subselecty, cięższe obliczenia etc.) - wtedy cache takich danych zazwyczaj ma sens.
A najszybciej i najprościej jest to po prostu sprawdzić w praktyce :)
A najszybciej i najprościej jest to po prostu sprawdzić w praktyce :)
- 1
Mirki z #vagrant #php #symfony
Już od 2h męczę się z konfiguracją Vagranta, żeby mieć na Windowsie folder-sync poprzez SMB.
Co wpisać tutaj na PuPHPet żeby działało.. ? W Host wpisałem swój wewnętrzny adres IP, tylko nie wiem co w folder source wpisać. Skoro na sambie, to nie mogę ścieżki np. H:/www, no nie? a //192.168.1.102/www też chyba nie?
#pytanie
Już od 2h męczę się z konfiguracją Vagranta, żeby mieć na Windowsie folder-sync poprzez SMB.
Co wpisać tutaj na PuPHPet żeby działało.. ? W Host wpisałem swój wewnętrzny adres IP, tylko nie wiem co w folder source wpisać. Skoro na sambie, to nie mogę ścieżki np. H:/www, no nie? a //192.168.1.102/www też chyba nie?
#pytanie
źródło: comment_SQgK23sDKIHHfKaVTDbv3DJyQsdT5lkG.jpg
Pobierz- 2
@pitu120: co to NFS?
@Spake: widzę kolejny Twój wpis odnośnie konfiguracji czegoś w ostatnim czasie. Jeśli męczysz się z czymś dwie godziny i nie możesz czegoś zrobić, to według mnie... męczysz się z tym zdecydowanie zbyt krótko. Programowanie to niekoniecznie super łatwa sprawa i czasem będziesz musiał spędzić dziesiątki godzin nad z pozoru łatwymi zadaniami. Zadawanie kolejnych pytań z prośbą o nakierowanie Ciebie na właściwe tory, to ślepa
- 1
@Spake: pracuję na PHP na Windowsie i OSX-ie. Uwierz, nie ma dużej różnicy, jeśli masz dobrze przygotowane środowisko ;).
buduję sobie formularz :
$builder
->add('name')
->add('description')
->add('deadline','datetime',@www00kieee: typ
entity. Formularze się robi jako osobne klasy żeby nie syfić w kontrolerach.@www00kieee: Nawet nie chcę myśleć coś tam nakombinował. Rozumiem że user to relacja więc po co wstawiasz userId? Wstaw user, tak jak się to nazywa w relacji. Myśl o obiektach, nie o kolumnach w bazie danych.
Warto pchać sie w #codeception czy lepiej czyste #phpunit ?
#pytanie #php i oczywiście #programowanie
#pytanie #php i oczywiście #programowanie
@gajowy_marucha: zostaw #php i zacznij programować
- 1
- 1
@5z7k9: wszelkie zapytania z pominięciem API to złamanie regulaminu. Kilka lat temu już próbowałem - blokują IP ;)
To będzie pewnie kilka tysięcy requestów, więc trudno jest udawać, że to prawdziwy ruch od jednego usera, który zupełnie przypadkiem chodzi sobie po kilkuset profilach ( ͡º ͜ʖ͡º)
To będzie pewnie kilka tysięcy requestów, więc trudno jest udawać, że to prawdziwy ruch od jednego usera, który zupełnie przypadkiem chodzi sobie po kilkuset profilach ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 1
- 1
Witam mirków spod tagu #programowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tl;dr
Potrzebuje pomocy, chciałem pobawić się w stworzenie API do czegoś co nie posiada API, chciałem robić statystyki z jednego tematu na forum, ale nie wiem jak zabrać się za to w #php czy #js bo wydaje mi się, że #js też by się nadał. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na spróbowanie użyłem https://www.kimonolabs.com/ ale
tl;dr
Potrzebuje pomocy, chciałem pobawić się w stworzenie API do czegoś co nie posiada API, chciałem robić statystyki z jednego tematu na forum, ale nie wiem jak zabrać się za to w #php czy #js bo wydaje mi się, że #js też by się nadał. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na spróbowanie użyłem https://www.kimonolabs.com/ ale
@Artrix: szukaj pod "parsowanie html"
@Artrix: OK, rozumiem. Chcesz z gotowego dokumentu, na podstawie selektorówc CSS utworzyć JSON.
To możesz to robić zarówno za pomocą (na pewno słyszałeś o jQuery) jak i za pomocą PHP (tutaj polecam użyć wbudowanej klasy
// edycja:
Zakładam, że masz dostęp do kodu
To możesz to robić zarówno za pomocą (na pewno słyszałeś o jQuery) jak i za pomocą PHP (tutaj polecam użyć wbudowanej klasy
DOMDocument). w JS wystarczy utworzyć zwykły javascriptowy obiekt a potem użyć JSON.stringify(obj), w PHP możesz utworzyć tablicę asocjacyjną a potem na niej wykonać json_encode(arr);// edycja:
Zakładam, że masz dostęp do kodu
mam sprawę, mam projekt z Symfony, ogarnąłem sobie FOS userBundle i wszystko jest ok mam użytkowników rejestracje i logowanie, teraz potrzebuję zrobić drugą tabelkę z zadaniami i połączyć to z użytkownikiem o konkretnym Id i on później będzie sobie wpisywał zadania do zrobienia. Niestety nie mogę ogarnąć doctrine relations itd. Mogłby mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak zrobić relacje ManytoOne itd zeby to działało?
#symfony #symfony2 #
#symfony #symfony2 #
@incognito_man: tak, od wczesnych 2.coś są w CLI dostępne.
Dla niekojarzących d:s:u = doctrine:schema:update, generalnie pierwsze litery jeżeli nie ma konfliktów komend, w przypadku d:g:e jest :)
Dla niekojarzących d:s:u = doctrine:schema:update, generalnie pierwsze litery jeżeli nie ma konfliktów komend, w przypadku d:g:e jest :)
- 1
- 1
Podobno ta składnia ma wypisać tekst identycznie jak jest w kodzie. Uwzględniając białe znaki, wcięcia itp. Pytanie dlaczego wyrzuca mi wszystko w jednej linii?
echo <<<END
Tutaj
mam sobie jakiś
echo <<<END
Tutaj
mam sobie jakiś
- 2
@undream: jeżeli do przeglądarki, to wiedz, że ona ignoruje białe znaki i musisz użyć odpowiedniego tagu "
". Na szczęście w PHP ktoś o tym pomyślał za Ciebie, wystarczy tylko użyć http://php.net/manual/en/function.nl2br.php
". Na szczęście w PHP ktoś o tym pomyślał za Ciebie, wystarczy tylko użyć http://php.net/manual/en/function.nl2br.php
- 0
@uirapuru: Słowo klucz to przeglądarka ignorująca białe znaki.
Mirki szybkie pytanko, czy korzystacie z wyzwalaczy i procedur przy tworzeniu baz danych dla prostych serwisów, stron?
#webdev #php #mysql #bazydanych
#webdev #php #mysql #bazydanych
- 6
@mariecziek: moim zdaniem trzeba odsuwac jak najdalej w czasie używanie jakiejkolwiek implementacji na bazie danych
- 4
Mirki, mam problem z #symfony #symfony2 #php (tak, znowu....)
Uczę się SF od wczoraj. Pewnie problem dość powszechny, ale w Google za cholerę znaleźć nie potrafię.
Mam sobie na podstronie w jednym kontrolerze: formularz dodawania rekordu i tabelę z wszystkimi rekordami.
Jeśli dodaję rekord, jest okej, rekord dodaje się do MySQL i jest widoczny w tabeli.
Ale
Uczę się SF od wczoraj. Pewnie problem dość powszechny, ale w Google za cholerę znaleźć nie potrafię.
Mam sobie na podstronie w jednym kontrolerze: formularz dodawania rekordu i tabelę z wszystkimi rekordami.
Jeśli dodaję rekord, jest okej, rekord dodaje się do MySQL i jest widoczny w tabeli.
Ale
- 1
chcę sobie zrobić z pomocą #redis cache rezultatów z #mysql, sorted sety wydają się bardzo fajne, tylko że będę korzystał z paginacji na zasadzie offset i limit, załóżmy użytkownik przechodzi do 5 strony z 1 strony, także mamy offset 40, limit 10 w mysql, jak to teraz zapisać w sorted secie w redisie ?
#php
#php
- 0
@5z7k9: okej już wiem jak to zrobić, dla takich gdzie będzie moje istotne id - skorzystać z hash mapy i sorted seta, dla takich gdzie nie będzie, sam sorted set
- 0
no przecież nie będę za każdym razem pobierał elementów na nowo :x
@Jurigag: gdyż? Masz konkretne dane, ze tu jest bottleck z ktorym cache bazy danie daje rady? Czy rozwiazujesz problem którego nie ma? Pytam, bo jestem ciekawy skad stwierdziles, ze takie proste operacje jak pobieranie rekordow potrzebuja cache
Pracuje nad rozwiązaniami do https://projecteuler.net/.
Najnowsze rozwiązania będę publikował tutaj: https://gist.github.com/kamilsj/c426c1e44871509e352d
#python #eulerproject #php
Najnowsze rozwiązania będę publikował tutaj: https://gist.github.com/kamilsj/c426c1e44871509e352d
#python #eulerproject #php
- 0
@5z7k9: dziele się wiedzą, moze ktoś się dołaczy i poda lepsze rozwiązania :)
- 0
@childofpeace: pep8!
- 1
Mirki,
Czy jest tutaj ktoś kto ogarnia symfony2, śledzi e-sporty i scenę CS:GO i jest zainteresowany freelancerką przy pracy nad projektem z pogranicza CSGO / Twitch / Turnieje? Projekt taki duży, ludzie tacy sławni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy jest tutaj ktoś kto ogarnia symfony2, śledzi e-sporty i scenę CS:GO i jest zainteresowany freelancerką przy pracy nad projektem z pogranicza CSGO / Twitch / Turnieje? Projekt taki duży, ludzie tacy sławni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 2
czy korzystacie z tych wszystkich opcji które oferuje redis tj tych list, setów itp itd czy korzystacie tylko z set ?
#php
#php
@Jurigag: To zależy od tego w jaki sposób wykorzystujesz Redisa, bo ma znacznie więcej zastosowań niż tylko cache
- 1
Mirki, mam problem z Vagrantem i #symfony #symfony2 #php na nim.
Uruchamiam debiana 7 na nim z PHP 5.6, apache2 normalnie działa, jak wpiszę localhost w oknie przeglądarki hosta normalnie wyświetla się strona domyślna. Jeśli jednak odpalam serwer symfony2 (php app/console server:start), to jak na hoście wpiszę localhost:8000, to się nie ładuje... Jak to naprawić?
#pytanie
Uruchamiam debiana 7 na nim z PHP 5.6, apache2 normalnie działa, jak wpiszę localhost w oknie przeglądarki hosta normalnie wyświetla się strona domyślna. Jeśli jednak odpalam serwer symfony2 (php app/console server:start), to jak na hoście wpiszę localhost:8000, to się nie ładuje... Jak to naprawić?
#pytanie
- 1
@5z7k9: jak się wybiera interfejs? + widzę bardziej zorientowany w temacie jesteś, jak automatycznie odpalać serwer symfony po starcie vagranta?
- 0
@Spake: po prostu jak robisz
Start serwera przy boocie(zamień
(to wstaw gdzieś obok tych ustawień sieci które
vagrant up to zapyta Cię o interfejs(sieciowy).Start serwera przy boocie(zamień
??? na resztę ścieżki do folderu z Symfony):config.vm.provision :shell, inline: "php ???/app/console server:start &", run: "always", privileged: true(to wstaw gdzieś obok tych ustawień sieci które
- 39
jak mnie zawsze śmieszą ludzie na wykopie co śmieją się z #php pisząc o tym w portalu napisanym w PHP xD
#programowanie #webdev
#programowanie #webdev
@besiege: mnie jeszcze bardziej śmieszą ludzie którzy śmieją się z php a w swoim uber modnym nowoczesnym języku są na etapie "Hello World" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w portalu który jest kulawy i nie działa tak jak trzeba, wszystko się zgadza
@MirkoStats: braki w funkcjonalności i wadliwy kod można tworzyć w dowolnym języku
- 8
**Mireczki, jak generujecie ID(nie chodzi o auto_increment) w bazach NoSQL/rozproszonych bazach danych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)**
Podoba mi się Twitter Snowflake(Scala, ale jest wiele implementacji, nawet w PHP): https://github.com/twitter/snowflake/tree/scala_28
Podoba mi się Twitter Snowflake(Scala, ale jest wiele implementacji, nawet w PHP): https://github.com/twitter/snowflake/tree/scala_28






















#odzeradowebdeva #php #symfony
Konstruktywna krytyka:
1. Pasek tytułowy przeglądarki jest kompletnie nieczytelny (te bąbelki czy cokolwiek)
2. Korzystasz ze skróconego zapisu instrukcji if - serio, w tutorialu
@dyktek: co do tego, uważam, że przydałby się zoom na wykorzystywany przez Ciebie aktualnie obszar roboczy. Zobacz ile jest pustego miejsca: http://i.imgur.com/YOApR2X.png Na moim monitorze 13 cali widać bardzo mało.
Zmniejsz szerokość paska z drzewkiem projektu, daj zooma na faktycznie wykorzystywany obszar. Sam akurat uczę się Symfony i przeglądałem wczoraj screencasty od KnpUniversity. Zobacz jak oni to robią -