@dyktek:

Konstruktywna krytyka:

1. Pasek tytułowy przeglądarki jest kompletnie nieczytelny (te bąbelki czy cokolwiek)
2. Korzystasz ze skróconego zapisu instrukcji if - serio, w tutorialu
  • Odpowiedz
1. To chyba nie ma wielkiego znaczenia na full hd myślę że jest czytelne.


@dyktek: co do tego, uważam, że przydałby się zoom na wykorzystywany przez Ciebie aktualnie obszar roboczy. Zobacz ile jest pustego miejsca: http://i.imgur.com/YOApR2X.png Na moim monitorze 13 cali widać bardzo mało.

Zmniejsz szerokość paska z drzewkiem projektu, daj zooma na faktycznie wykorzystywany obszar. Sam akurat uczę się Symfony i przeglądałem wczoraj screencasty od KnpUniversity. Zobacz jak oni to robią -
  • Odpowiedz
załóżmy że mam już przechowywany cały obiekt w redisie, ale nie wiem co mi wynajdzie np z warunku mysql, jakie to będzie id, czy jest sens pobierać samo id z bazy, z danego warunku i potem cały obiekt z redisa(+ewentualnie odpowiednie kolumny z tego obiektu jeśli wybieram konkretne kolumny ?) czy lepiej robić pełne zapytanie i przechować to oddzielnie ? w tym 1 przypadku zawsze będę przechowywał obiekt tylko raz, w tym
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jurigag: Jak mysql zwraca ci jeden niewielki rekord to zysk będzie niewielki lub wcale (a nawet możesz stracić przez dodatkową logikę po stronie php i komunikację z dwoma serwerami). Co innego gdy do tego rekordu pobierasz/obrabiasz dodatkowe dane (joiny, subselecty, cięższe obliczenia etc.) - wtedy cache takich danych zazwyczaj ma sens.
A najszybciej i najprościej jest to po prostu sprawdzić w praktyce :)
  • Odpowiedz
Mirki z #vagrant #php #symfony

Już od 2h męczę się z konfiguracją Vagranta, żeby mieć na Windowsie folder-sync poprzez SMB.
Co wpisać tutaj na PuPHPet żeby działało.. ? W Host wpisałem swój wewnętrzny adres IP, tylko nie wiem co w folder source wpisać. Skoro na sambie, to nie mogę ścieżki np. H:/www, no nie? a //192.168.1.102/www też chyba nie?

#pytanie
Spake - Mirki z #vagrant #php #symfony

Już od 2h męczę się z konfiguracją Vagranta...

źródło: comment_SQgK23sDKIHHfKaVTDbv3DJyQsdT5lkG.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pitu120: co to NFS?


@Spake: widzę kolejny Twój wpis odnośnie konfiguracji czegoś w ostatnim czasie. Jeśli męczysz się z czymś dwie godziny i nie możesz czegoś zrobić, to według mnie... męczysz się z tym zdecydowanie zbyt krótko. Programowanie to niekoniecznie super łatwa sprawa i czasem będziesz musiał spędzić dziesiątki godzin nad z pozoru łatwymi zadaniami. Zadawanie kolejnych pytań z prośbą o nakierowanie Ciebie na właściwe tory, to ślepa
  • Odpowiedz
buduję sobie formularz :

$builder
->add('name')
->add('description')
->add('deadline','datetime',
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@www00kieee: Nawet nie chcę myśleć coś tam nakombinował. Rozumiem że user to relacja więc po co wstawiasz userId? Wstaw user, tak jak się to nazywa w relacji. Myśl o obiektach, nie o kolumnach w bazie danych.
  • Odpowiedz
@5z7k9: wszelkie zapytania z pominięciem API to złamanie regulaminu. Kilka lat temu już próbowałem - blokują IP ;)
To będzie pewnie kilka tysięcy requestów, więc trudno jest udawać, że to prawdziwy ruch od jednego usera, który zupełnie przypadkiem chodzi sobie po kilkuset profilach ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Witam mirków spod tagu #programowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tl;dr


Potrzebuje pomocy, chciałem pobawić się w stworzenie API do czegoś co nie posiada API, chciałem robić statystyki z jednego tematu na forum, ale nie wiem jak zabrać się za to w #php czy #js bo wydaje mi się, że #js też by się nadał. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na spróbowanie użyłem https://www.kimonolabs.com/ ale
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Artrix: OK, rozumiem. Chcesz z gotowego dokumentu, na podstawie selektorówc CSS utworzyć JSON.

To możesz to robić zarówno za pomocą (na pewno słyszałeś o jQuery) jak i za pomocą PHP (tutaj polecam użyć wbudowanej klasy DOMDocument). w JS wystarczy utworzyć zwykły javascriptowy obiekt a potem użyć JSON.stringify(obj), w PHP możesz utworzyć tablicę asocjacyjną a potem na niej wykonać json_encode(arr);

// edycja:
Zakładam, że masz dostęp do kodu
  • Odpowiedz
mam sprawę, mam projekt z Symfony, ogarnąłem sobie FOS userBundle i wszystko jest ok mam użytkowników rejestracje i logowanie, teraz potrzebuję zrobić drugą tabelkę z zadaniami i połączyć to z użytkownikiem o konkretnym Id i on później będzie sobie wpisywał zadania do zrobienia. Niestety nie mogę ogarnąć doctrine relations itd. Mogłby mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak zrobić relacje ManytoOne itd zeby to działało?
#symfony #symfony2 #
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podobno ta składnia ma wypisać tekst identycznie jak jest w kodzie. Uwzględniając białe znaki, wcięcia itp. Pytanie dlaczego wyrzuca mi wszystko w jednej linii?

echo <<<END
Tutaj
mam sobie jakiś
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mam problem z #symfony #symfony2 #php (tak, znowu....)

Uczę się SF od wczoraj. Pewnie problem dość powszechny, ale w Google za cholerę znaleźć nie potrafię.
Mam sobie na podstronie w jednym kontrolerze: formularz dodawania rekordu i tabelę z wszystkimi rekordami.
Jeśli dodaję rekord, jest okej, rekord dodaje się do MySQL i jest widoczny w tabeli.

Ale
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zergu: Już sobie "poradziłem", a raczej tylko w-------m, bo okazało się, że restart przeglądarki pomógł, tyle czasu w p---u (,)
  • Odpowiedz
chcę sobie zrobić z pomocą #redis cache rezultatów z #mysql, sorted sety wydają się bardzo fajne, tylko że będę korzystał z paginacji na zasadzie offset i limit, załóżmy użytkownik przechodzi do 5 strony z 1 strony, także mamy offset 40, limit 10 w mysql, jak to teraz zapisać w sorted secie w redisie ?
#php
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@5z7k9: okej już wiem jak to zrobić, dla takich gdzie będzie moje istotne id - skorzystać z hash mapy i sorted seta, dla takich gdzie nie będzie, sam sorted set
  • Odpowiedz
no przecież nie będę za każdym razem pobierał elementów na nowo :x


@Jurigag: gdyż? Masz konkretne dane, ze tu jest bottleck z ktorym cache bazy danie daje rady? Czy rozwiazujesz problem którego nie ma? Pytam, bo jestem ciekawy skad stwierdziles, ze takie proste operacje jak pobieranie rekordow potrzebuja cache
  • Odpowiedz
Mirki,
Czy jest tutaj ktoś kto ogarnia symfony2, śledzi e-sporty i scenę CS:GO i jest zainteresowany freelancerką przy pracy nad projektem z pogranicza CSGO / Twitch / Turnieje? Projekt taki duży, ludzie tacy sławni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy korzystacie z tych wszystkich opcji które oferuje redis tj tych list, setów itp itd czy korzystacie tylko z set ?
#php
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mam problem z Vagrantem i #symfony #symfony2 #php na nim.
Uruchamiam debiana 7 na nim z PHP 5.6, apache2 normalnie działa, jak wpiszę localhost w oknie przeglądarki hosta normalnie wyświetla się strona domyślna. Jeśli jednak odpalam serwer symfony2 (php app/console server:start), to jak na hoście wpiszę localhost:8000, to się nie ładuje... Jak to naprawić?
#pytanie
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@5z7k9: jak się wybiera interfejs? + widzę bardziej zorientowany w temacie jesteś, jak automatycznie odpalać serwer symfony po starcie vagranta?
  • Odpowiedz
@Spake: po prostu jak robisz vagrant up to zapyta Cię o interfejs(sieciowy).

Start serwera przy boocie(zamień ??? na resztę ścieżki do folderu z Symfony):

config.vm.provision :shell, inline: "php ???/app/console server:start &", run: "always", privileged: true
(to wstaw gdzieś obok tych ustawień sieci które
  • Odpowiedz
  • 1
@ritter: ale UUID nie ma wielu z tych zalet: nie jest k-sortable, jest 128-bitowy, nie za bardzo URL friendly, przypuszczam że generowanie UUID jest też mniej wydajne.
  • Odpowiedz