Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ten czas zapytania w Symfony to realny czas? Jest sens marnować ram na coś co niby trwa 0.00 ms i ładować to w cache? #php #symfony
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jurigag: prosty SELECT na MySQL faktycznie może się wykonać na szybkości, ale weź pod uwagę, że bywają też bardziej złożone zapytania. Poza tym, jeżeli masz osobny serwer na db, osobny na cache, to nie ma sensu zużywać zasobów na powtarzające się zapytania, tylko trzymać ich wynik w keszu :)
  • Odpowiedz
mirki, mam sobie formę w której edytuje również moje obiekty które są relacją, jak mogę wywołać event(postPersist) dla tych zedytowanych obiektów z relacji przy edycji ? bo aktualnie wywołuje mi tylko jeden - dla głównego obiektu a dla powiązanych w ogóle nie woła eventów doctrineowych mimo że są edytowane
#php #symfony
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kmicolo: chodziło mi od strony frontendu ze mam formę wraz z child formami dla powiązanych encji, nie jest to edytowane w formie, w sumie dodałem sobie listenera bo odpowiada on za unieważnienie danych z cache
  • Odpowiedz
Kolejne pytanie z #symfony2 #symfony do mirków z #php.

Jako, że praca zdalnie na VPS jest trochę problematyczna, chyba zastosuję jakieś lokalne rozwiązanie.

Jak programujecie lokalnie? Symfony postawione na Windowsie? Może wirtualna maszyna? A może macie po prostu linuxa do pracy postawionego lokalnie?

#pytanie
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#wordpress #webdev #php
Chciałbym mieć na swojej stronie prosty moduł, który umożliwia obsługę 2 języków. Zainstalowałem wcześniej Polylang ale odinstalowałem go, bo nie spełniał moich oczekiwań (musiałbym robić oddzielne strony na pl i en). Teraz mam qTranslate X i ma fajne tagi [:en]English Text[:][:de]Deutsch[:] ale jak edytowałem kod html wersji pl, to nie zmienił się w wersji en. Jakiego modułu powinienem poszukać? Najlepiej jakby stronę można
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@incognito_man: okej, a jak w subquery chce się odwołać do query aliasu wyżej ? może napiszę o co mi chodzi - chcę wyświetlić z bazy takie rekordy, dla których wartość jakiegoś pola powtarza się więcej niż dwa razy
  • Odpowiedz
Mireczki, czy macie jakieś rady dla początkujących w #php, którzy ukończyli kurs na codeacademy? Obecnie mam 75 procent i myślę w jaki sposób mogę kontynuować naukę, zaznaczam, że chce, aby był dobrze rozwijający. Znajomy mi podpowiada żeby robić własne mini projekty, lecz mam mały problem, aby się za to zabrać. Czy ma ktoś jakąś stronę gdzie mamy wytyczne co jest do zrobienia, dana osoba to robi, a potem jest
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witajcie mirki.

Od razu uprzedzam, że jestem zielony w #symfony

1. Mam projekt na #sf3. Zainstalowany jest fosuserbundle. Robię rejestrację użytkownika, jednak hasło jest zapisywane jako plain text. W dokumentacji jest napisane, że trzeba ustawić app/config/security.yml:
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kmicolo: Z regstracją dałem sobie radę. Musiałem zrobić override formy.
W innych projektach litewska trnslacja działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko w moich nie chce ( ͡° ʖ̯ ͡°) widać wyczuwa polską duszę…
  • Odpowiedz
Hej mirki z #php i #symfony.
Właśnie kupiłem sobie VPS pod naukę Symfony. Jak pracujecie na zewnętrznym hoscie nie bawiąc się z klientami FTP i ciągłym przerzucaniu plików?
#pytanie
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Spake: Nie pracujemy na zewnętrznych maszynach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lokalnie Vagrant/docker i deploy. Jeżeli już chcesz pracować zdalnie to IDE mają raczej tworzenie projektu z danego host i zapis pliku robi od razu transfer na ftp. PHPStorm na pewno ma taką opcję.
  • Odpowiedz
Siema mirki od #wordpress, #php lub #ruby, #rubyonrails . Przypomne się, że firma w której pracuję wciąż szuka pracowników. Praca z domu, a zarobki jakby się było #zagranico. (Do tego raz na rok sie faktycznie jest za granicą na koszt firmy + zwrot kasy za udział w WordCampach)

Link https://www.onthegosystems.com/jobs
k.....k - Siema mirki od #wordpress, #php lub #Ruby, #rubyonrails . Przypomne się, że...

źródło: comment_FHwOsFnAFg9BJjZshAZqOoBUolKPJ0rT.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy za pomocą #htaccess jestem w stanie to skrócić do jednej linii:

RewriteRule /images/(.*)/(.*)/(.*)/(.*)/(.*) image.php?link=$1_$2_$3_$4_$5 [L,QSA]
RewriteRule /images/(.*)/(.*)/(.*)/(.*) image.php?link=$1_$2_$3_$4 [L,QSA]
RewriteRule /images/(.*)/(.*)/(.*) image.php?link=$1_$2_$3 [L,QSA]
RewriteRule /images/(.*)/(.*) image.php?link=$1_$2 [L,QSA]
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #programowanie , muszę zrobić quiz w #php z tym że odpowiedzi musza być sprawdzane od razu po zatwierdzeniu (pytania mają wyświetlać się jedno po drugim, po podaniu odpowiedzi ma podświetlać prawidłową na zielono i przechodzić do następnego pytania). Mam tu problem, jak to zrobić żeby sprawdzać pytanie po pytaniu, a nie dopiero po zakończeniu całego formularza?
#naukaprogramowania
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@znacznik_meta: Robisz to po prostu:

$_POST['odp' . $_SESSION['numerpytania']]
Pamiętaj że zmienne globalne zaczynają się od znaku _. Nie kombinowałbym też z tablicami asocjacyjnymi: 'odp1', 'odp2' itd. Zamiast tego użyj zwykłej tablicy.
  • Odpowiedz
Mam takie coś:
$pamietane = $POST[zapamietane];
$
SESSION['sesja'] = $pamietane;
w funkcji, zapamietane to tablica. Przypisuje to do $SESSION['sesja']. W htmlu printuje potem $SESSION, i to co chcę się zapisuje. To jest okej, ale problem jest w tym, że gdy przejdę na inną stronę i wrócę to to znika. Dlaczego? Nie powinno zostać, aż do końca sesji? I drugie pytanie. Jeżeli mam tablicę w tablicy to jak poprzez $_SESSION
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mam pytanie. Chcę zacząć naukę jednego z frameworków #php. Moje ukierunkowania to popyt na rynku pracy, dobre wsparcie(społeczność) i "wygoda". Który framework polecacie? #laravel, #symfony, #zendframework czy jeszcze coś innego?

#pytanie
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach