Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
- 3
@Jurigag: prosty SELECT na MySQL faktycznie może się wykonać na szybkości, ale weź pod uwagę, że bywają też bardziej złożone zapytania. Poza tym, jeżeli masz osobny serwer na db, osobny na cache, to nie ma sensu zużywać zasobów na powtarzające się zapytania, tylko trzymać ich wynik w keszu :)
- 1
@VR46: w sumie jak tak się zastanowić to tylko zapytanie, potem orm itp jeszcze dochodzi do tego?
- 1
@SystemHalted: ach, to dlatego nie chciało się wczoraj skompilować na moim #pcmasterrace...
- 0
- 1
mirki, mam sobie formę w której edytuje również moje obiekty które są relacją, jak mogę wywołać event(postPersist) dla tych zedytowanych obiektów z relacji przy edycji ? bo aktualnie wywołuje mi tylko jeden - dla głównego obiektu a dla powiązanych w ogóle nie woła eventów doctrineowych mimo że są edytowane
#php #symfony
#php #symfony
konto usunięte via Android
- 0
@Jurigag: w serwisie, zależy co robisz
- 0
@kmicolo: chodziło mi od strony frontendu ze mam formę wraz z child formami dla powiązanych encji, nie jest to edytowane w formie, w sumie dodałem sobie listenera bo odpowiada on za unieważnienie danych z cache
Miraski z #programowanie i #php, byłby ktoś tak miły i mi to odkodował? UWAGA, to jest na 100% jakiś złośliwy kod, więc z ostrożnością. Kod tutaj: http://pokazywarka.pl/sle9sn/
konto usunięte via Android
- 2
tak
- 1
Kolejne pytanie z #symfony2 #symfony do mirków z #php.
Jako, że praca zdalnie na VPS jest trochę problematyczna, chyba zastosuję jakieś lokalne rozwiązanie.
Jak programujecie lokalnie? Symfony postawione na Windowsie? Może wirtualna maszyna? A może macie po prostu linuxa do pracy postawionego lokalnie?
#pytanie
Jako, że praca zdalnie na VPS jest trochę problematyczna, chyba zastosuję jakieś lokalne rozwiązanie.
Jak programujecie lokalnie? Symfony postawione na Windowsie? Może wirtualna maszyna? A może macie po prostu linuxa do pracy postawionego lokalnie?
#pytanie
- 2
@Klopsztanga: chce Ci się ciągle po każdej modyfikacji wysyłać pliki FTPem? + czym jest ten vagrant i docker?
- 1
@Klopsztanga: Ale po co? Przecież Vagrant ma https://docs.vagrantup.com/v2/synced-folders/nfs.html
- 1
Mirasy programery jest sprawa. Krótko: co polecacie do nauki PHP obiektowego tak dla zielonek?
#programowanie #php #phpobjektowe #naukaprogramowania
#programowanie #php #phpobjektowe #naukaprogramowania
#wordpress #webdev #php
Chciałbym mieć na swojej stronie prosty moduł, który umożliwia obsługę 2 języków. Zainstalowałem wcześniej Polylang ale odinstalowałem go, bo nie spełniał moich oczekiwań (musiałbym robić oddzielne strony na pl i en). Teraz mam qTranslate X i ma fajne tagi [:en]English Text[:][:de]Deutsch[:] ale jak edytowałem kod html wersji pl, to nie zmienił się w wersji en. Jakiego modułu powinienem poszukać? Najlepiej jakby stronę można
Chciałbym mieć na swojej stronie prosty moduł, który umożliwia obsługę 2 języków. Zainstalowałem wcześniej Polylang ale odinstalowałem go, bo nie spełniał moich oczekiwań (musiałbym robić oddzielne strony na pl i en). Teraz mam qTranslate X i ma fajne tagi [:en]English Text[:][:de]Deutsch[:] ale jak edytowałem kod html wersji pl, to nie zmienił się w wersji en. Jakiego modułu powinienem poszukać? Najlepiej jakby stronę można
@Kajakiem_przez_Tybet: tylko WPML
- 0
- 1
- 0
@incognito_man: okej, a jak w subquery chce się odwołać do query aliasu wyżej ? może napiszę o co mi chodzi - chcę wyświetlić z bazy takie rekordy, dla których wartość jakiegoś pola powtarza się więcej niż dwa razy
- 1
@incognito_man: a dobra, having a nie where xD w sumie nawet subquery nie potrzebuje
Mireczki, czy macie jakieś rady dla początkujących w #php, którzy ukończyli kurs na codeacademy? Obecnie mam 75 procent i myślę w jaki sposób mogę kontynuować naukę, zaznaczam, że chce, aby był dobrze rozwijający. Znajomy mi podpowiada żeby robić własne mini projekty, lecz mam mały problem, aby się za to zabrać. Czy ma ktoś jakąś stronę gdzie mamy wytyczne co jest do zrobienia, dana osoba to robi, a potem jest
- 3
Mireczki, czy macie jakieś rady dla początkujących w #php, którzy ukończyli kurs na codeacademy
@SPRZEDAWCA_DEKODEROW: tak - zmien jezyk. Serio.
Komentarz usunięty przez autora
Witajcie mirki.
Od razu uprzedzam, że jestem zielony w #symfony
1. Mam projekt na #sf3. Zainstalowany jest fosuserbundle. Robię rejestrację użytkownika, jednak hasło jest zapisywane jako plain text. W dokumentacji jest napisane, że trzeba ustawić app/config/security.yml:
Od razu uprzedzam, że jestem zielony w #symfony
1. Mam projekt na #sf3. Zainstalowany jest fosuserbundle. Robię rejestrację użytkownika, jednak hasło jest zapisywane jako plain text. W dokumentacji jest napisane, że trzeba ustawić app/config/security.yml:
- 0
@kmicolo: Z regstracją dałem sobie radę. Musiałem zrobić override formy.
W innych projektach litewska trnslacja działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko w moich nie chce ( ͡° ʖ̯ ͡°) widać wyczuwa polską duszę…
W innych projektach litewska trnslacja działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko w moich nie chce ( ͡° ʖ̯ ͡°) widać wyczuwa polską duszę…
@mariecziek: musisz usunąć cache ręcznie, bo nawet w środowisku dev cache tłumaczeń się nie czyści... Przynajmniej tak było w 2.8
- 4
- 5
@Spake: Nie pracujemy na zewnętrznych maszynach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lokalnie Vagrant/docker i deploy. Jeżeli już chcesz pracować zdalnie to IDE mają raczej tworzenie projektu z danego host i zapis pliku robi od razu transfer na ftp. PHPStorm na pewno ma taką opcję.
Lokalnie Vagrant/docker i deploy. Jeżeli już chcesz pracować zdalnie to IDE mają raczej tworzenie projektu z danego host i zapis pliku robi od razu transfer na ftp. PHPStorm na pewno ma taką opcję.
Chcesz tylko testować skrypty PHP? Xampp i localhost, a dopiero jak potem wrzucać na hosting przez FTP...
@Romantyczny_Roman: symfony ma swój serwer(znaczy korzysta z phpowego, ale swój:P) www.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Siema mirki od #wordpress, #php lub #ruby, #rubyonrails . Przypomne się, że firma w której pracuję wciąż szuka pracowników. Praca z domu, a zarobki jakby się było #zagranico. (Do tego raz na rok sie faktycznie jest za granicą na koszt firmy + zwrot kasy za udział w WordCampach)
Link https://www.onthegosystems.com/jobs
Link https://www.onthegosystems.com/jobs
źródło: comment_FHwOsFnAFg9BJjZshAZqOoBUolKPJ0rT.jpg
Pobierz- 1
@gienek_: raczej tak. w moim teamie mamy dwa spotkania tygodniowo na google hangout, ale są teamy gdzie jest codzienne poranne spotkanie (takie w ramach scrum)
Czy za pomocą #htaccess jestem w stanie to skrócić do jednej linii:
RewriteRule /images/(.*)/(.*)/(.*)/(.*)/(.*) image.php?link=$1_$2_$3_$4_$5 [L,QSA]
RewriteRule /images/(.*)/(.*)/(.*)/(.*) image.php?link=$1_$2_$3_$4 [L,QSA]
RewriteRule /images/(.*)/(.*)/(.*) image.php?link=$1_$2_$3 [L,QSA]
RewriteRule /images/(.*)/(.*) image.php?link=$1_$2 [L,QSA]@Wladyslaw_Jagiello: nie da
Komentarz usunięty przez autora
Mirki z #programowanie , muszę zrobić quiz w #php z tym że odpowiedzi musza być sprawdzane od razu po zatwierdzeniu (pytania mają wyświetlać się jedno po drugim, po podaniu odpowiedzi ma podświetlać prawidłową na zielono i przechodzić do następnego pytania). Mam tu problem, jak to zrobić żeby sprawdzać pytanie po pytaniu, a nie dopiero po zakończeniu całego formularza?
#naukaprogramowania
#naukaprogramowania
- 1
@znacznik_meta: Robisz to po prostu:
Pamiętaj że zmienne globalne zaczynają się od znaku
$_POST['odp' . $_SESSION['numerpytania']]Pamiętaj że zmienne globalne zaczynają się od znaku
_. Nie kombinowałbym też z tablicami asocjacyjnymi: 'odp1', 'odp2' itd. Zamiast tego użyj zwykłej tablicy.@znacznik_meta: Sprawdź czy na pytanie została już udzieloną odpowiedz - jeżeli tak, wyświetl komunikat o błędzie i następne pytanie.
- 1
Mam takie coś:
$pamietane = $POST[zapamietane];
$SESSION['sesja'] = $pamietane;
w funkcji, zapamietane to tablica. Przypisuje to do $SESSION['sesja']. W htmlu printuje potem $SESSION, i to co chcę się zapisuje. To jest okej, ale problem jest w tym, że gdy przejdę na inną stronę i wrócę to to znika. Dlaczego? Nie powinno zostać, aż do końca sesji? I drugie pytanie. Jeżeli mam tablicę w tablicy to jak poprzez $_SESSION
$pamietane = $POST[zapamietane];
$SESSION['sesja'] = $pamietane;
w funkcji, zapamietane to tablica. Przypisuje to do $SESSION['sesja']. W htmlu printuje potem $SESSION, i to co chcę się zapisuje. To jest okej, ale problem jest w tym, że gdy przejdę na inną stronę i wrócę to to znika. Dlaczego? Nie powinno zostać, aż do końca sesji? I drugie pytanie. Jeżeli mam tablicę w tablicy to jak poprzez $_SESSION
- 0
@bialekwciagarogale: bez bom
@Arveit: no źle stuknąłem sory
- 1
Mirki, mam pytanie. Chcę zacząć naukę jednego z frameworków #php. Moje ukierunkowania to popyt na rynku pracy, dobre wsparcie(społeczność) i "wygoda". Który framework polecacie? #laravel, #symfony, #zendframework czy jeszcze coś innego?
#pytanie
#pytanie
- 4
@Spake: Jak to ktoś kiedyś ładnie powiedział - trzeba rozważyć wszystkie zalety i wady i wybrać Symfony.
- 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

















#bitcoin #programowanie #php
Komentarz usunięty przez moderatora