@VR46: @g83kp9: @Jurigag: Generalnie obfuscowanie kodu jest bez sensu, przynajmniej dopóki nie umieszczasz w nim jakiegoś naprawdę przełomowego algorytmu. Takie przymusowe wiązanie klienta zazwyczaj skończy się jakąś woltą w myśl zasady "jak ty mnie tak jak tobie" i np. pozwami sądowymi za błędy w kodzie.
  • Odpowiedz
Nie wiem czy wiecie, ale #wordpress od wersji 4.4 umożliwia dodawanie custom fields dla taksonomii. Znacie custo fields dobrze z wpisów i innych typów treści: dodajesz jakąś własną metainformację do wpisu i korzystasz z niej.

Przyklad: w WPML korzystamy z custom field by ustawić jezyk danego wpisu.

Przez długi czas ludzie prosili by podobnie było z taksonomiami, by mozna je bylo sobie organizowac w zbiory.

Przyklad:
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, mam w piątek rozmowę na Junior PHP Dev.
Czego się spodziewać jeśli chodzi o ewentualne testy wiedzy i umiejętności na takie stanowisko?

Przyznam szczerze, że lepiej czuję się we frontendzie, a PHP to tak średnio bym powiedział, ale raz się żyje...

#php #webdev
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomash-pl: Ja czasem rekrutuję. Na pewno podstawy OOP musisz obcykać na gładko, bo np. u nas to absolutne minimum: dziedziczenie, prywatne/publiczne metody. Z baz to często pytania są o różnice między JOINami oraz ja osobiście pytam się jak ktoś podszedłby do problemu dużego, złożonego zapytania i oczekuję conajmniej wspomnienia o EXPLAIN. W przypadku juniora najczęściej zadaję jakiś problem (np. posortowanie dużego pliku z liczbami z ograniczoną ilością pamięci, posortowanie tablicy
  • Odpowiedz
#php #regex
Jak usunąć ciąg znaków od (% do %)?
Próbowałem coś takiego:

$string = preg_replace('/\(%[\s\S]+ [%\)]* /',' ',$string);
ale tylko usuwa wszystko od (% i się nie zatrzymuje.
Usuwanie ma się zatrzymać na %) ale może być tak, że akurat nie trafi na te znaki to wtedy do końca tekstu.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak w #regex #php zapisać ciąg znaków:
(% gallery=test %)
gdzie zmienny jest tylko ciąg 'test'?

Chodzi o to, że z krótkiego podglądu artykułu chcę usunąć info o galeriach.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#php

Mirki poratujcie, mam problem z funkcją simplexmlloadstring przetwarzam dane zapisane w formacie xml na tablicę w taki sposób:

$xml = simplexml_load_string($data);
$array
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niewiemcotuwpisac: tak właśnie kolego, w tej funkcji domyślnie i na stałe jest ucinanie spacji, bo przejrzałem klasę, w końcu użyłem innej metody do zamiany xml na tablicę i jest ok, problem rozwiązany, a nowa metoda wygląda tak:

$xml = simplexml_load_string($data, "SimpleXMLElement", LIBXML_NOCDATA);
$json = json_encode($xml);
$array = json_decode($json,TRUE);
  • Odpowiedz
Czy da się w #php zbierać jakieś podstawowe statystyki na konto Google Analytics?
Nie mam możliwości używania kodu js.
Może ktoś z #webdev coś się orientuje?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki, ktoś ma jakiś pomysł jak w sprytny sposób(oprócz pisania miliarda ifów) znaleźć liczbę kwartałów dla określonego zakresu dat ? przykładowo jak wybiorę cały rok żeby zwróciło mi 4 kwartały, a jak np styczeń - marzec to jeden
#php #programowanie
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#webdev #php #js #css #cebuladeals

Hej, web devy!

Pewnie nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje świetne i lekkie IDE dla PHP. Co prawda nie wygląda oszałamiająco, twórcy ewidentnie nie mają poczucia dobrego designu, ale bardzo dobrze się w nim pracuje!

Posiada
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #zabrze #gliwice #rudaslaska i okolice. Z góry przepraszam za spam tagami, ale nie bardzo wiem jak się zabrać za #damprace dla programisty #php na mikro. W gruncie rzeczy pierwszy raz mam za zadanie znaleźć kogoś na te stanowisko i może mi podpowiecie jak (i gdzie) szukać?

Jakbym akurat trafił na zainteresowanego, lub znacie kogoś kto akurat takiej pracy szuka to zamieszczę
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://gist.github.com/miedzwin/1472ebc3194c9bb5d630

Dlaczego $this->getSQL() w UserRepository zwraca mi taki SQL:

SELECT f0_.username AS username_0, f0_.username_canonical AS username_canonical_1, f0_.email AS email_2, f0_.email_canonical AS email_canonical_3, f0_.enabled AS enabled_4, f0_.salt AS salt_5, f0_.password AS password_6, f0_.last_login AS last_login_7, f0_.locked AS locked_8, f0_.expired AS expired_9, f0_.expires_at AS expires_at_10, f0_.confirmation_token AS confirmation_token_11, f0_.password_requested_at AS password_requested_at_12, f0_.roles AS roles_13, f0_.credentials_expired AS credentials_expired_14, f0_.credentials_expire_at AS credentials_expire_at_15, f0_.id AS id_16, f0_.facebook_id AS facebook_id_17, f0_.first_name AS first_name_18, f0_.created AS created_19, f0_.updated AS updated_20,
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mariecziek: nie. Nie buduje się obecnie SQLu z parametrami. Robi to już driver sam, PDO który jest zakorzeniony w samym silniku PHP.

Driver sam w miejsca pytajników stawia parametry. Dlaczego? Bo spora część programistów to debile i nie zważają na problemy z SQL injection, tak więc ogólnie jest zakazane wstawiać parametry do SQL'a 0 - a wstawiać parametry do sqla zostawia się profesjonaliście - driverowi.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy istnieje jakaś alternatywa dla FOSRestBundle która nie jest przywiązana do symfony? Zależy mi na view layer, czyli chcę mieć kontroler który zwraca json/xml lub szablon twiga w zależności od kontekstu.
#php
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przecież takie jest zadanie kontrolera - na podstawie nadesłanych danych odpowiednio sterować resztą. Po coś ma on w końcu zaimplementowany obiekt Response, prawda?

Nikt ci zresztą nie każe wszystkiego pakować do kontrolera - generowanie JSON/XML możesz wrzucić do usługi albo do repozytorium (bardzo nieeleganckie) lub użyć dedykowanych bundli, od HTML masz widoki - w kontrolerze tylko uruchamiasz odpowiednie operacje.
  • Odpowiedz