Mirki, czego używacie do zarządzania licencjami w projektach #php / #javascript?
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

singollo
- 1

singollo
- 1
@VR46: @g83kp9: @Jurigag: Generalnie obfuscowanie kodu jest bez sensu, przynajmniej dopóki nie umieszczasz w nim jakiegoś naprawdę przełomowego algorytmu. Takie przymusowe wiązanie klienta zazwyczaj skończy się jakąś woltą w myśl zasady "jak ty mnie tak jak tobie" i np. pozwami sądowymi za błędy w kodzie.
pyryz
- 0
@singollo: Tylko #opensource, jak ktoś przycebuli i będzie używał pirackich skryptów do serious business, to sam pod sobą dołki kopie.
Nie wiem czy wiecie, ale #wordpress od wersji 4.4 umożliwia dodawanie custom fields dla taksonomii. Znacie custo fields dobrze z wpisów i innych typów treści: dodajesz jakąś własną metainformację do wpisu i korzystasz z niej.
Przyklad: w WPML korzystamy z custom field by ustawić jezyk danego wpisu.
Przez długi czas ludzie prosili by podobnie było z taksonomiami, by mozna je bylo sobie organizowac w zbiory.
Przyklad:
Przyklad: w WPML korzystamy z custom field by ustawić jezyk danego wpisu.
Przez długi czas ludzie prosili by podobnie było z taksonomiami, by mozna je bylo sobie organizowac w zbiory.
Przyklad:
konto usunięte via Android
- 2
@konradk: types > wszystko
Taka prawda
Taka prawda
Mirki pracuje nad pewnym projektem i nie mam weny.. co zrobić może jakiś żeń szeń czy coś takiego mi pomoże..
#programowanie #laravel #php #smutnazaba
#programowanie #laravel #php #smutnazaba
- 2
@KrakowskiWYKOP: sen lepszy. Na siłę nic nie zdziałasz.
- 5
@KrakowskiWYKOP: na śpiąco można robić tylko mechaniczną robotę. Jak coś wymaga kreatywności to lepiej zrobić to rano.
- 10
@Marpop: ile razy jeszcze to wrzucicie? druga sprawa, że jakiś idiota powiesił to na wydziale BM a na wydziale elektrycznym gdzie jest informatyka już nie xD
- 3
@ElGovanni: żeby mnie zaraz zjechali że php to nie język programowania? Nie, dzięki ;P
- 9
@tomash-pl: Ja czasem rekrutuję. Na pewno podstawy OOP musisz obcykać na gładko, bo np. u nas to absolutne minimum: dziedziczenie, prywatne/publiczne metody. Z baz to często pytania są o różnice między JOINami oraz ja osobiście pytam się jak ktoś podszedłby do problemu dużego, złożonego zapytania i oczekuję conajmniej wspomnienia o EXPLAIN. W przypadku juniora najczęściej zadaję jakiś problem (np. posortowanie dużego pliku z liczbami z ograniczoną ilością pamięci, posortowanie tablicy
- 1
@scorpio18k: Twój znacznik końcowy pasuje do klasy znaków
[\s\S], więc jest kasowany. :)preg_replace('/\(%.*(%\)|$)/Us', '', $string)
- 1
Szukam osoby do poprawienia logowania fb w cmsie Social Engine. Wiecej info na pw.
#php #programowanie #webdev
#php #programowanie #webdev
- 1
- 1
- 1
preg_match('/\(% gallery[a-z\= ]{1,} %\)/', '(% gallery = test %)', $matches);#php
Mirki poratujcie, mam problem z funkcją simplexmlloadstring przetwarzam dane zapisane w formacie xml na tablicę w taki sposób:
Mirki poratujcie, mam problem z funkcją simplexmlloadstring przetwarzam dane zapisane w formacie xml na tablicę w taki sposób:
$xml = simplexml_load_string($data);
$arrayjak wyglada XML2Array? pewnie gdzies jest uzyta funkcja trim()
- 0
@niewiemcotuwpisac: tak właśnie kolego, w tej funkcji domyślnie i na stałe jest ucinanie spacji, bo przejrzałem klasę, w końcu użyłem innej metody do zamiany xml na tablicę i jest ok, problem rozwiązany, a nowa metoda wygląda tak:
$xml = simplexml_load_string($data, "SimpleXMLElement", LIBXML_NOCDATA);
$json = json_encode($xml);
$array = json_decode($json,TRUE);- 0
@lukasz_: dzięki, o to chodziło. Przestudiuje to.
@silver_spike: to API chyba pozwala tylko czytać dane z konta GA
@silver_spike: to API chyba pozwala tylko czytać dane z konta GA
@Wychwalany: Nie wiem, czy ta biblioteka jeszcze zadziała ale warto spróbować:
https://github.com/thomasbachem/php-ga
https://github.com/thomasbachem/php-ga
- 1
mirki, ktoś ma jakiś pomysł jak w sprytny sposób(oprócz pisania miliarda ifów) znaleźć liczbę kwartałów dla określonego zakresu dat ? przykładowo jak wybiorę cały rok żeby zwróciło mi 4 kwartały, a jak np styczeń - marzec to jeden
#php #programowanie
#php #programowanie
- 2
#php #programowanie / #skryptowanie
Szukam pracy jako Junior php. Doświadczenie komercyjne 3miesiace (staz).
Jakie zarobki Wrocław/Poznań?.
2500zł netto realne?
Szukam pracy jako Junior php. Doświadczenie komercyjne 3miesiace (staz).
Jakie zarobki Wrocław/Poznań?.
2500zł netto realne?
- 2
#webdev #php #js #css #cebuladeals
Hej, web devy!
Pewnie nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje świetne i lekkie IDE dla PHP. Co prawda nie wygląda oszałamiająco, twórcy ewidentnie nie mają poczucia dobrego designu, ale bardzo dobrze się w nim pracuje!
Posiada
Hej, web devy!
Pewnie nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje świetne i lekkie IDE dla PHP. Co prawda nie wygląda oszałamiająco, twórcy ewidentnie nie mają poczucia dobrego designu, ale bardzo dobrze się w nim pracuje!
Posiada
Nie każdy user na fb ma maila (logowanie przez telefon)
- 0
@S-Sawicka: wiem ale na 3 kontach testowych mam podpięte maile i tak nie łapie
- 5
Mirki z #zabrze #gliwice #rudaslaska i okolice. Z góry przepraszam za spam tagami, ale nie bardzo wiem jak się zabrać za #damprace dla programisty #php na mikro. W gruncie rzeczy pierwszy raz mam za zadanie znaleźć kogoś na te stanowisko i może mi podpowiecie jak (i gdzie) szukać?
Jakbym akurat trafił na zainteresowanego, lub znacie kogoś kto akurat takiej pracy szuka to zamieszczę
Jakbym akurat trafił na zainteresowanego, lub znacie kogoś kto akurat takiej pracy szuka to zamieszczę
https://gist.github.com/miedzwin/1472ebc3194c9bb5d630
Dlaczego $this->getSQL() w UserRepository zwraca mi taki SQL:
Dlaczego $this->getSQL() w UserRepository zwraca mi taki SQL:
SELECT f0_.username AS username_0, f0_.username_canonical AS username_canonical_1, f0_.email AS email_2, f0_.email_canonical AS email_canonical_3, f0_.enabled AS enabled_4, f0_.salt AS salt_5, f0_.password AS password_6, f0_.last_login AS last_login_7, f0_.locked AS locked_8, f0_.expired AS expired_9, f0_.expires_at AS expires_at_10, f0_.confirmation_token AS confirmation_token_11, f0_.password_requested_at AS password_requested_at_12, f0_.roles AS roles_13, f0_.credentials_expired AS credentials_expired_14, f0_.credentials_expire_at AS credentials_expire_at_15, f0_.id AS id_16, f0_.facebook_id AS facebook_id_17, f0_.first_name AS first_name_18, f0_.created AS created_19, f0_.updated AS updated_20,@mariecziek: nie. Nie buduje się obecnie SQLu z parametrami. Robi to już driver sam, PDO który jest zakorzeniony w samym silniku PHP.
Driver sam w miejsca pytajników stawia parametry. Dlaczego? Bo spora część programistów to debile i nie zważają na problemy z SQL injection, tak więc ogólnie jest zakazane wstawiać parametry do SQL'a 0 - a wstawiać parametry do sqla zostawia się profesjonaliście - driverowi.
Driver sam w miejsca pytajników stawia parametry. Dlaczego? Bo spora część programistów to debile i nie zważają na problemy z SQL injection, tak więc ogólnie jest zakazane wstawiać parametry do SQL'a 0 - a wstawiać parametry do sqla zostawia się profesjonaliście - driverowi.
@mariecziek: włącz sobie Symfony debug bar i masz tam liste SQLi. Następnie naciśnij na "View runabble sql"
- 1
Bawił się ktoś w tworzenie html z xml+xsl za pomocą #php?
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Czy istnieje jakaś alternatywa dla FOSRestBundle która nie jest przywiązana do symfony? Zależy mi na view layer, czyli chcę mieć kontroler który zwraca json/xml lub szablon twiga w zależności od kontekstu.
#php
#php
- 1
- 0
Przecież takie jest zadanie kontrolera - na podstawie nadesłanych danych odpowiednio sterować resztą. Po coś ma on w końcu zaimplementowany obiekt Response, prawda?
Nikt ci zresztą nie każe wszystkiego pakować do kontrolera - generowanie JSON/XML możesz wrzucić do usługi albo do repozytorium (bardzo nieeleganckie) lub użyć dedykowanych bundli, od HTML masz widoki - w kontrolerze tylko uruchamiasz odpowiednie operacje.
Nikt ci zresztą nie każe wszystkiego pakować do kontrolera - generowanie JSON/XML możesz wrzucić do usługi albo do repozytorium (bardzo nieeleganckie) lub użyć dedykowanych bundli, od HTML masz widoki - w kontrolerze tylko uruchamiasz odpowiednie operacje.





























