Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
@Jurigag: domyślnie produkcyjny config jest bazą dla reszty środowisk, reszta go importuje (bezpośrednio/pośrednio).
#symfony #symfony2 #php #webdev
Robię upload obrazów korzystając z tej instrukcji, jednak nie mogę zapisać plik na dysku. Otrzymuję taki błąd:
Unable to create the "/home/marek/GitProjects/eurovaistine-issukis/src/AppBundle/Entity/../../../../web/uploads/tasks" directory.
Katalog uploads i wszystkie pliki/katalogi mają ustawione chmod 777. Czy problemem może być to, że mam zrobiony symbolic link do katalogu /var/www?
Aha, korzystam z Ubuntu 14.04
Robię upload obrazów korzystając z tej instrukcji, jednak nie mogę zapisać plik na dysku. Otrzymuję taki błąd:
Unable to create the "/home/marek/GitProjects/eurovaistine-issukis/src/AppBundle/Entity/../../../../web/uploads/tasks" directory.
Katalog uploads i wszystkie pliki/katalogi mają ustawione chmod 777. Czy problemem może być to, że mam zrobiony symbolic link do katalogu /var/www?
Aha, korzystam z Ubuntu 14.04
- 1
@VR46: Mogę, ale nie pomyślałem. W poprzedniej pracy miałęm tak, że projekt korzystał z dodatkowego frameworkai do działania musiał być zrobiony symlink. Przyzwyczaiłę się do tego rozwiązania i teraz stosuję to w nowej pracy, ale rzeczywiście rozwiązanie z konfiguracją vhosta jest lżejsze :)
- 1
Mirki, szukam jakiegoś CMS'a, który pozwoliłby mi dodać na stronie obiekty z podziałem na kategorie i podkategorie, z możliwością wyszukiwania.
Przykład: http://www.3diequipment.com/process-equipment-for-sale/
#programowanie #php
Przykład: http://www.3diequipment.com/process-equipment-for-sale/
#programowanie #php
- 0
@Mortale: może chcesz zlecenie jeżeli to takie proste? :)
Komentarz usunięty przez autora
- 4
Szukam kogoś kto poprawi mi blad w szablonie. Na stronie glownej jest galeria, ktora po scrollowaniu w dol powinna ladowac kolejne wpisy/zdjecia a pokazuje ciagle te same. Place.
#wordpress #programowanie #php
#wordpress #programowanie #php
@starskaj: i co, znalazles kogos do pomocy? jak nie to moge rzucic na to okiem
- 1
#prestashop #webdev #php
Zlecenie na poprawkę w sklepie prestashop 1.6.X polegająca na dodanie funkcjonalności podmiany zdjęcia (na drugie w kolejności) podczas najechania na produkt w kategorii.
Jeśli ktoś zainteresowany to proszę na priv.
Zlecenie na poprawkę w sklepie prestashop 1.6.X polegająca na dodanie funkcjonalności podmiany zdjęcia (na drugie w kolejności) podczas najechania na produkt w kategorii.
Jeśli ktoś zainteresowany to proszę na priv.
Potrzebuje użyć prostego #php przy jednym projekcie, no i chce żeby automatycznie generowało mi linki. Mam ten kod http://pastebin.com/jLHY6EHM ale coś się popsuło i nie działa #pdk Wyświetla się zamiast linku normalny kod w HTML. Może ktoś podpowiedzieć w czym problem?
2
Artykuł: Konfiguracja serwera Apache 2.4 oraz PHP 7 FastCGI pod Windows
- 7
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Chcę na stronkę wrzucić obraz który jest przyciskiem (coś jak ciastko w cookieclicker). Po wciśnięciu przycisku dodaje +1 do liczby wciśnięć przechowywanej w sql. Czy jest możliwość napisania takiego przycisku w czystym html i php, czy trzeba używać ajax(którego nawet nie liznąłem)?
#php #html #sql #webdev
#php #html #sql #webdev
- 30
#programowanie #ksiazki #csharp #cpp #java #javascript #linux #matlab #perl #php #python #scala #sql #naukaprogramowania #nieprogramowanie
Masa darmowych książek, posortowanych po kategoriach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://github.com/vhf/free-programming-books/blob/master/free-programming-books.md
Masa darmowych książek, posortowanych po kategoriach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://github.com/vhf/free-programming-books/blob/master/free-programming-books.md
Komentarz usunięty przez autora
#facebook #webdev #programowanie #html #php Hej Mirki, pomusz mi! Mój filmik na YT ma iles tam Like'ów na swojej stronce stworzyłem guzik Like z wyświetlaczem i liczba lajków się zgadzała, nie wiem kiedy ale coś się zmieniło teraz jak zerknąłem to jakby licznik się wyrezorwał na mojej stronie, ale na YouTube nadal jest prawidłowa cyfra, facebok kojarzy like z danym adresem przecież
źródło: comment_gSUOGcs2lMn2hACIUnu05bq0sB8VZZSI.jpg
Pobierz- 1
- 1
@spicmen: tak, potrzebujesz
- 18
Luźne pytanie na weekend: co sądzicie o przyszłości single-page application? Wszyscy wiemy jak zawsze(jeszcze nie tak dawno) tworzyło się strony internetowe - #php lub coś innego generowało HTML po stronie serwera, a przeglądarka wczytywała #js, #css i tylko pewne elementy na stronie korzystały z AJAXa. Dziś mamy Angular, Ember, React i wiele innych frameworków, bibliotek i narzędzi, które zmieniły sposób tworzenia stron internetowych. Popularne
źródło: comment_8djdgW8Nq9rW4GHA1hJnPmBIcec4iies.jpg
Pobierz- 4
@5z7k9: Ja jestem wielkim fanem podejścia SPA. Jak dla mnie do zalet jeszcze można dodać (choć trochę pokrywa się z pierwszym pkt) bardzo łatwo np. zmienić język backendu. Bo od servera otrzymujemy z konkretnego urla np. jsona. Pracowałem w dwóch projektach jeden był z podejściem SPA (java + angular) drugi SOAP. Muszę powiedzieć, że dużo łatwiej się pracuje z SPA. Jednak tak jak wspomniałeś dużym minusem jest bezpieczeństwo, ale tutaj
- 5
@newblob: spokojnie, bo Ci piana leci z ust.
- 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Jest jakaś funkcja w symofny która zablokuje przeglądania zadań innych użytkowników ? Mam klasę User i Tasks, każdy user ma jakieś tam zadania ale jak w user 2 w linku podam task/5 to mogę zmieniać zadania usera 3. Da się to jakoś zablokować ?
#symfony #symfony2 #php albo co powinienem wpisać w dokumentacji symofny żeby to znaleźć ;)
#symfony #symfony2 #php albo co powinienem wpisać w dokumentacji symofny żeby to znaleźć ;)
- 1
@KaarasKar: pobierasz task i , if (!$task->getUser() != $this->getUser()) { throw new AccessDeniedHttpException("Jakiś tam tekst"); } to najprostszy sposób imho
- 2
@KaarasKar: ACL to za dużo, jak na takie proste zadanie. Poczytaj o Votersach, które zasugerował @MacDada. Tutaj masz świetnego screencasta, gdzie gość pokazuje cały temat. Ja się z tego nauczyłem bez problemu. Tutorial jest na 2.6, ale zmiany pod 2.8 doczytasz sobie z dokumentacji.
https://knpuniversity.com/screencast/symfony-voters
https://knpuniversity.com/screencast/symfony-voters
- 2
Napisałem jakiś tam system komentarzy w #php potrzebuję dopisać jeszcze system ocen "+" i "-" no nic trudnego więc nie ma problemu.
Problemem jest to że mam dopisać teraz opcję "odpowiedź" i wiadomo że jak ktoś odpowie to odpowiedź musi być pod tym komentarzem pod którym się kliknęło. I nie wiem jak to rozwiązać bo komentarze są wyświetlane z góry na dół, i pod nimi wszystkimi jest textarea w której
Problemem jest to że mam dopisać teraz opcję "odpowiedź" i wiadomo że jak ktoś odpowie to odpowiedź musi być pod tym komentarzem pod którym się kliknęło. I nie wiem jak to rozwiązać bo komentarze są wyświetlane z góry na dół, i pod nimi wszystkimi jest textarea w której
źródło: comment_7JoMo34zfPTCVJmlIW53XTLODfPi8rvr.jpg
Pobierz@DomBAD: W tabeli dodatkowe pole z ID komentarza nadrzędnego, a w strukturze strony robisz tylko jeden formularz, a dynamicznie javascriptem zmieniasz ukryte pole ID po kliknięciu na "odpowiedz" i formularz przenosisz pod dany komentarz.
- 1
@piotrekkk2: tak :)



























$1 - $2 . $3wyświetla się jak trzeba natomiast w kolejności$3 . $1 - $2pomijana jest $3 oraz $1. Ktoś mnie naprowadzi co robię źle? Chciałem się pozbyć kolejnej zmiennej w której bym odejmował $1 oraz $2.$1 = 5
$2 = -1
$3 = tekst
#php
@StayAlive: Już ogarnięte jeszcze się uczę i robię takie podstawowe błędy...