Mirki pomocy $1 - $2 . $3 wyświetla się jak trzeba natomiast w kolejności $3 . $1 - $2 pomijana jest $3 oraz $1. Ktoś mnie naprowadzi co robię źle? Chciałem się pozbyć kolejnej zmiennej w której bym odejmował $1 oraz $2.

$1 = 5
$2 = -1
$3 = tekst

#php
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MenToSCK: $3 i $1 nie są "pomijane" tylko konkatenowane, wynikły string rzutowany jest prawodpodobnie do zera, od którego odejmujesz $2. A w ogóle to można używać w PHP zmiennych o nazwach składających się z cyfr?
  • Odpowiedz
Mam problem z czytaniem obcego kodu, analizowaniem działania aplikacji. Też tak mieliście na początku kariery czy tylko ja jestem taki upśledzony (,)

#php #webdev
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Też tak mieliście na początku kariery


Tak

czy tylko ja jestem taki upśledzony (,)


@AVAW: ale tego też nie można wykluczyć ( )
  • Odpowiedz
mirki - mam w symfony na produkcji ustawionego monologa do wysyłania błędów na maila w aplikacji jeśli jakieś się pojawią, jest to ustawione w config_prod, ktoś ma pomysł czemu wysyła mi te maile też testując na lokalnej maszynie mimo że korzystam z środowiska dev ? #php #symfony #webdev
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#symfony #symfony2 #php #webdev

Robię upload obrazów korzystając z tej instrukcji, jednak nie mogę zapisać plik na dysku. Otrzymuję taki błąd:
Unable to create the "/home/marek/GitProjects/eurovaistine-issukis/src/AppBundle/Entity/../../../../web/uploads/tasks" directory.
Katalog uploads i wszystkie pliki/katalogi mają ustawione chmod 777. Czy problemem może być to, że mam zrobiony symbolic link do katalogu /var/www?
Aha, korzystam z Ubuntu 14.04
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@VR46: Mogę, ale nie pomyślałem. W poprzedniej pracy miałęm tak, że projekt korzystał z dodatkowego frameworkai do działania musiał być zrobiony symlink. Przyzwyczaiłę się do tego rozwiązania i teraz stosuję to w nowej pracy, ale rzeczywiście rozwiązanie z konfiguracją vhosta jest lżejsze :)
  • Odpowiedz
Szukam kogoś kto poprawi mi blad w szablonie. Na stronie glownej jest galeria, ktora po scrollowaniu w dol powinna ladowac kolejne wpisy/zdjecia a pokazuje ciagle te same. Place.
#wordpress #programowanie #php
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#prestashop #webdev #php

Zlecenie na poprawkę w sklepie prestashop 1.6.X polegająca na dodanie funkcjonalności podmiany zdjęcia (na drugie w kolejności) podczas najechania na produkt w kategorii.

Jeśli ktoś zainteresowany to proszę na priv.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuje użyć prostego #php przy jednym projekcie, no i chce żeby automatycznie generowało mi linki. Mam ten kod http://pastebin.com/jLHY6EHM ale coś się popsuło i nie działa #pdk Wyświetla się zamiast linku normalny kod w HTML. Może ktoś podpowiedzieć w czym problem?
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę na stronkę wrzucić obraz który jest przyciskiem (coś jak ciastko w cookieclicker). Po wciśnięciu przycisku dodaje +1 do liczby wciśnięć przechowywanej w sql. Czy jest możliwość napisania takiego przycisku w czystym html i php, czy trzeba używać ajax(którego nawet nie liznąłem)?
#php #html #sql #webdev
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#facebook #webdev #programowanie #html #php Hej Mirki, pomusz mi! Mój filmik na YT ma iles tam Like'ów na swojej stronce stworzyłem guzik Like z wyświetlaczem i liczba lajków się zgadzała, nie wiem kiedy ale coś się zmieniło teraz jak zerknąłem to jakby licznik się wyrezorwał na mojej stronie, ale na YouTube nadal jest prawidłowa cyfra, facebok kojarzy like z danym adresem przecież
K.....1 - #facebook #webdev #programowanie #html #php Hej Mirki, pomusz mi! Mój filmi...

źródło: comment_gSUOGcs2lMn2hACIUnu05bq0sB8VZZSI.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Luźne pytanie na weekend: co sądzicie o przyszłości single-page application? Wszyscy wiemy jak zawsze(jeszcze nie tak dawno) tworzyło się strony internetowe - #php lub coś innego generowało HTML po stronie serwera, a przeglądarka wczytywała #js, #css i tylko pewne elementy na stronie korzystały z AJAXa. Dziś mamy Angular, Ember, React i wiele innych frameworków, bibliotek i narzędzi, które zmieniły sposób tworzenia stron internetowych. Popularne
5z7k9 - Luźne pytanie na weekend: co sądzicie o przyszłości single-page application? ...

źródło: comment_8djdgW8Nq9rW4GHA1hJnPmBIcec4iies.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@5z7k9: Ja jestem wielkim fanem podejścia SPA. Jak dla mnie do zalet jeszcze można dodać (choć trochę pokrywa się z pierwszym pkt) bardzo łatwo np. zmienić język backendu. Bo od servera otrzymujemy z konkretnego urla np. jsona. Pracowałem w dwóch projektach jeden był z podejściem SPA (java + angular) drugi SOAP. Muszę powiedzieć, że dużo łatwiej się pracuje z SPA. Jednak tak jak wspomniałeś dużym minusem jest bezpieczeństwo, ale tutaj
  • Odpowiedz
Jest jakaś funkcja w symofny która zablokuje przeglądania zadań innych użytkowników ? Mam klasę User i Tasks, każdy user ma jakieś tam zadania ale jak w user 2 w linku podam task/5 to mogę zmieniać zadania usera 3. Da się to jakoś zablokować ?
#symfony #symfony2 #php albo co powinienem wpisać w dokumentacji symofny żeby to znaleźć ;)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Napisałem jakiś tam system komentarzy w #php potrzebuję dopisać jeszcze system ocen "+" i "-" no nic trudnego więc nie ma problemu.

Problemem jest to że mam dopisać teraz opcję "odpowiedź" i wiadomo że jak ktoś odpowie to odpowiedź musi być pod tym komentarzem pod którym się kliknęło. I nie wiem jak to rozwiązać bo komentarze są wyświetlane z góry na dół, i pod nimi wszystkimi jest textarea w której
DomBAD - Napisałem jakiś tam system komentarzy w #php potrzebuję dopisać jeszcze syst...

źródło: comment_7JoMo34zfPTCVJmlIW53XTLODfPi8rvr.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DomBAD: W tabeli dodatkowe pole z ID komentarza nadrzędnego, a w strukturze strony robisz tylko jeden formularz, a dynamicznie javascriptem zmieniasz ukryte pole ID po kliknięciu na "odpowiedz" i formularz przenosisz pod dany komentarz.
  • Odpowiedz