Mirki szybkie pytanie, bo sprawa pewnie banalna a ja zielony.
Mam dwa pliki:
src/MyBundle/Resources/views/layout.html.php
src/MyBundle/Resources/views/index/index.html.php

w layouts.html.php:
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki pomóżcie, próbuję postawić sobie ownCloud na home.pl, udało mi się wgrać plik przez total commandera instalke na serwer ftp jakoś ale ni jak nie chce mi sie uruchomić, jak próboje dać w taki sposób : www.twoja_domena/setup-owncloud.php to wyskakuje mi 404. Jak to zrobić? :< Korzystam z tego: http://pcdron.home.pl/jadepodgore/instalacja-owncloud. #php #serwery #nieumiem
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest tu ktoś z Londynu lub okolic Londynu? Planuje z zona i córką (5 lat) przeprowadzić sie w tym roku (konkretnie lipiec) do Anglii. Bierzemy pod uwagę Londyn lub okolice. Interesuje mnie gdzie najlepiej szukać mieszkania. W jakich częściach (dzielnicach) Londynu lub w jakich miastach pod Londynem. Na start bedziemy mieli około 30k zł oszczędności, wiec nie musimy brać byle czego na początek. #londyn #it #anglia
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to podwojne zmiany? Raz na 8 raz na 16 do roboty? :) No o kariere chodzi. Jade tam głównie sie czegoś w zyciu dorobic i zapewnić lepszą przyszłość córce.
  • Odpowiedz
Witam, mam szybkie noob question ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam Controller, który daje return w json, dałoby rade jakoś zrobić, żeby to np. generowało view albo coś? Najlepiej by było użyć bootstrapowego col-md-2, wypełnić jakimś kolorem, i wyciągnąć nazwę z jsona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#laravel #php
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#php #programowanie

Mirki jak zrobić, żeby zależnie od tego czy cookie jest ustawione pokazywały się użytkownikowi różne rzeczy? Tzn. mam już zrobione to całe ustawianie cookiesów. Teraz chcę sprawdzić czy jest jakieś ustawione. Jeśli nie ma, to ma się pojawić HTMLowe form action z submitami "Zarejestruj" i "Zaloguj". No a jak jest, to ma odczytać co tam w tym cookie jest i się pojawić po prostu "zalogowano jako
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam taki problem, potrzebuję stworzyć kalendarz na podstawie pewnych danych. Ma być on przygotowany do druku, czyli albo bezpośrednie drukowanie, albo pdf i dopiero wtedy. Zastanawiam się jak to najlepiej ogarnąć, początkowo zamierzałem to ładnie ostylować i w js generować pdf lub bezpośrednio drukować, ale tak widzę, że to nie będzie zbyt dobre rozwiązanie, może jednak zrobić to w php i TCPDF?

#webdev #php #javascript
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jurigag: jak ja to widzę. Jeżeli tag miał jakąkolwiek historię to z miejsca jest zablokowany i nikt go nie może wziąć, jeśli to nowy tag to droga wolna. Później ewentualne wnioski do moderacji o odblokowanie tagu dla jego właściciela jeśli ktoś używał swojego tagu przed zmianą
  • Odpowiedz
Możliwe że moderatorami zostaną ci z największą iloscią wpisów pod tagiem (to by miało najwięcej sensu)

@SystemHalted: to zaczynam pisać do tego bota ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 6
Salary £50 000 pa

Chassam recruitment are currently recruiting for a Senior PHP Developer for a software house based in Sheffield, they have expanded rapidly in the last couple of years and are now looking to add a new developer to the team. They are based in the city centre and the office is easily commutable from surrounding areas such as Doncaster, chesterfield and Leeds.

You will be working alongside the development team, planning,
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sorek: bardzo dobra stawka jak za permie PHP poza Londynem

Kolega od tego 4k funtów to jak 4k PLN to z tych co 'nie znam się ale się wypowiem'

Lubie też gimbohejt na PHP. Każdy język jest do czegoś ale trzeba trochę porobić w branzuni żeby się do tego poglądu przekonać. Też kiedyś miałem moje hejka na języki.
  • Odpowiedz
@klocus: fajny wpis, dzięki. Dodaję tag do obserwowanych - ostatnio na rozmowie rekrutacyjnej spytali mnie co ciekawego i gdzie wyczytałem. Teraz będę mógł powiedzieć, że na Mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@klocus: O stary, co najmniej z 4 linki przewijały się tu wielokrotnie. Ale przy tym to już poległem:

Wiecie, że Firefox ma specjalną wersję skierowaną do web deweloperów?

No shit :P
  • Odpowiedz
Mam problem z wordpressem odpalonym na dockerze, nie mogę uploadować plików większych niż 2MB, mimo ustawienia 64MB w .htaccess i php.ini, co to może być ?
#komputery #php #wordpress #docker
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanko z #php #symfony #symfony2

Mam takie coś: https://gist.github.com/miedzwin/6a1ee657fa1e3c7cadf4
Jestem zalogowany przez facebooka, przechodzę do edycji profilu użytkownika. Z pola z imieniem usuwam całą zawartość i wysyłam formularz. Wszystko działa, tak jak powinno, tzn. wyłapuję, że jest błąd i podświetlam z imieniem na czerwono, ale problem jest taki, że zarówno z formularza jak i ze zmiennej user znika mi firstName. Jeżeli odświeżę stronę (bez ponownego wysłania formularza), wszystko
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mariecziek: jest to normalne zachowanie, pole firstName jest mapowane a Ty robiąc $this->createForm(UserProfileType::class, $user); bindujesz tą zmienną z tym formularzem, w momencie handleRequest() zmienna user jest aktualizowana danymi z formularza a że jest to referencja do obiektu to w kontrolerze twój user będzie zmieniony. Jak chcesz sie dobrać do oryginalnego usera to $em->refresh($user) albo bawić się unit of workiem od doctrine
  • Odpowiedz
Szukam skryptów podobnych do SocialEngine, moga byc mniej rozbudowane ale musza miec integracje z fb jak logowanie i udostepnianie na tablicy przez api z wykorzystaniem uprawnienia publish_actions
#php #webdev #cms
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Używa ktoś z was #jenkins'a do deploymentu apek w #php? Jeśli tak to czy macie jakiś mechanizm szybkiego revertu? Np. Capistrano przechowuje na serwerze kilka ostatnich kopii kodu i revert to kwestia milisekund a z tego co widzę, do Jenkinsa nie ma gotowych rozwiązań.

#programowanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@InnyKtosek: Jak masz miejsce to buduj projekt w osobnym katalogu. I jeśli wszystko pójdzie ok, to albo ln -s, albo kopiuj. Jak się coś wywali, to jesteś bezpiecznym imo. Jak Ci nie zależy na czasie deploymentu, to moim zdaniem takie coś jest w stanie działać. Pytanie jaka to apka.
  • Odpowiedz
@regyam: Ja sobie to wyobrażam tak:

Mam Jenkinsa i skonfigurowanego Apache tak by kierował na jego workspace'y (jak tu: https://github.com/reload/phing-drupal-template/wiki/Exposed-workspaces-through-Apache )

I jak na serwerze z Jenkinsem stwierdzę, że kod jest ok to wciskam jakiś przycisk przy buildzie i wtedy Jenkins łączy się po SSH z produkcją i klonuje repozytorium używając id commita użytego w buildzie. Wykonuje skrypt który musiałby być dołączony do każdego projektu (np. build.sh) i jeśli on się
  • Odpowiedz
#programowanie #php

Mirki jak prawilnie robi się zapamiętywanie logowania na stronach? W sensie, że user się loguje, dane są porównywane z tym co jest w bazie danych i od tej pory widnieje jako zalogowany? W jaki sposób ta informacja jest przechowywana, że to jest użytkownik ten i ten, i jak odświeży stronę to zobaczy już to co widzi zalogowany użytkownik, i będzie to widział także w razie odświeżenia
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serwus Mirki,

Od jakiegoś czasu się zastanawiałem i szukałem na necie, ale bez wielkich sukcesów. W jaki sposób tworzone są skrypty które przykładowo obserwują jakąś stronke(np. sklep) i w zależności od ustawień przy zmianach dokonują akcji(np. robią zamówienie)
Wiem, że są nawet sklepy które mają automatycznie zmapowane ceny ze stron hurtowni, narzucają prowizje i wystawiają na swojej stronce.
Czy to jest po prostu napisany jakiś kod w JS albo PHP?
Pod jakim hasłem można znaleźć
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@panodzupy: tak. zalogowanie to nic innego jak wysłanie zapytania POST i zapisanie w ciasteczkach sesji. kiedyś pisałem coś podobnego jako bot do plemiona.pl. mogę poszukać tego skryptu jeśli chcesz
  • Odpowiedz
Witajcie mirki.
Mam stronkę na #wordpress i mam zrobioną paginację w taki sposób:

paginate_links(array(
'base' => preg_replace('/\?.*/', '/', get_pagenum_link(1)) . '%_%',
'format' => 'page/%#%/',
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach