Mirki pomóżcie, próbuję postawić sobie ownCloud na home.pl, udało mi się wgrać plik przez total commandera instalke na serwer ftp jakoś ale ni jak nie chce mi sie uruchomić, jak próboje dać w taki sposób : www.twoja_domena/setup-owncloud.php to wyskakuje mi 404. Jak to zrobić? :< Korzystam z tego: http://pcdron.home.pl/jadepodgore/instalacja-owncloud. #php #serwery #nieumiem
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@stacktrace: No na serwerze mam już zainstalowne tylko zostało mi stworzyc dysk w moim komputerze. Nie wiem o czym piszesz, nigdy takich rzeczy nie tykalam
@TheSchizoo: To w takim razie nie będzie to działać. Jeśli możesz to zmień hosting.
- 1
Jest tu ktoś z Londynu lub okolic Londynu? Planuje z zona i córką (5 lat) przeprowadzić sie w tym roku (konkretnie lipiec) do Anglii. Bierzemy pod uwagę Londyn lub okolice. Interesuje mnie gdzie najlepiej szukać mieszkania. W jakich częściach (dzielnicach) Londynu lub w jakich miastach pod Londynem. Na start bedziemy mieli około 30k zł oszczędności, wiec nie musimy brać byle czego na początek. #londyn #it #anglia
Mireczki, chciałbym zamówić zrobienie takiej strony internetowe dla firmy w której pracuję :
http://www.wearevariable.com/
Pytanie do osób które się na tym znają :
Ile
http://www.wearevariable.com/
Pytanie do osób które się na tym znają :
Ile
- 1
@Podprogowiec: serio? nie rozumiesz zasadniczo działania MVC... poczytaj jeszcze dokumentację Laravel. Wszystko jest wyłożone bardziej niż na tacy.
- 0
@Podprogowiec: dodaj widok, przekaż dane z tablicy do widoku, wyrenderuj widok, zwróć html w kontolerze
- 1
#php #programowanie
Mirki jak zrobić, żeby zależnie od tego czy cookie jest ustawione pokazywały się użytkownikowi różne rzeczy? Tzn. mam już zrobione to całe ustawianie cookiesów. Teraz chcę sprawdzić czy jest jakieś ustawione. Jeśli nie ma, to ma się pojawić HTMLowe form action z submitami "Zarejestruj" i "Zaloguj". No a jak jest, to ma odczytać co tam w tym cookie jest i się pojawić po prostu "zalogowano jako
Mirki jak zrobić, żeby zależnie od tego czy cookie jest ustawione pokazywały się użytkownikowi różne rzeczy? Tzn. mam już zrobione to całe ustawianie cookiesów. Teraz chcę sprawdzić czy jest jakieś ustawione. Jeśli nie ma, to ma się pojawić HTMLowe form action z submitami "Zarejestruj" i "Zaloguj". No a jak jest, to ma odczytać co tam w tym cookie jest i się pojawić po prostu "zalogowano jako
@Khaine: nie ma limitu ale prawdopodobnie masz błąd w HTML'u i nie ogarnia formularzy (np. nie zamknąłeś innego tagu i wysyła to jako inny formularz).
- 0
Mirki mam taki problem, potrzebuję stworzyć kalendarz na podstawie pewnych danych. Ma być on przygotowany do druku, czyli albo bezpośrednie drukowanie, albo pdf i dopiero wtedy. Zastanawiam się jak to najlepiej ogarnąć, początkowo zamierzałem to ładnie ostylować i w js generować pdf lub bezpośrednio drukować, ale tak widzę, że to nie będzie zbyt dobre rozwiązanie, może jednak zrobić to w php i TCPDF?
#webdev #php #javascript
#webdev #php #javascript
- 5
moderacja tagami będzie też na zwykłych tagach czy tylko autorskich ? nie mogę się odczekać tych wzajemnych banów ludzi z #php którzy w jednym wpisie stosują #programowanie oraz ludzi z #programowanie którzy piszą że #php to nie język programowania ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#nowywykop2016 #wykop
#nowywykop2016 #wykop
@Jurigag: jak ja to widzę. Jeżeli tag miał jakąkolwiek historię to z miejsca jest zablokowany i nikt go nie może wziąć, jeśli to nowy tag to droga wolna. Później ewentualne wnioski do moderacji o odblokowanie tagu dla jego właściciela jeśli ktoś używał swojego tagu przed zmianą
- 1
Możliwe że moderatorami zostaną ci z największą iloscią wpisów pod tagiem (to by miało najwięcej sensu)
@SystemHalted: to zaczynam pisać do tego bota (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Salary £50 000 pa
Chassam recruitment are currently recruiting for a Senior PHP Developer for a software house based in Sheffield, they have expanded rapidly in the last couple of years and are now looking to add a new developer to the team. They are based in the city centre and the office is easily commutable from surrounding areas such as Doncaster, chesterfield and Leeds.
You will be working alongside the development team, planning,
Chassam recruitment are currently recruiting for a Senior PHP Developer for a software house based in Sheffield, they have expanded rapidly in the last couple of years and are now looking to add a new developer to the team. They are based in the city centre and the office is easily commutable from surrounding areas such as Doncaster, chesterfield and Leeds.
You will be working alongside the development team, planning,
@handler: bullshit
@sorek: bardzo dobra stawka jak za permie PHP poza Londynem
Kolega od tego 4k funtów to jak 4k PLN to z tych co 'nie znam się ale się wypowiem'
Lubie też gimbohejt na PHP. Każdy język jest do czegoś ale trzeba trochę porobić w branzuni żeby się do tego poglądu przekonać. Też kiedyś miałem moje hejka na języki.
Kolega od tego 4k funtów to jak 4k PLN to z tych co 'nie znam się ale się wypowiem'
Lubie też gimbohejt na PHP. Każdy język jest do czegoś ale trzeba trochę porobić w branzuni żeby się do tego poglądu przekonać. Też kiedyś miałem moje hejka na języki.
- 60
Wybaczcie, że w tym tygodniu tak późno publikuję poniższe zestawienie ;)
➊ Prosty debugger #css. Wystarczy, że wkleicie jedną linię kodu do konsoli:
http://bit.ly/1CPR2aW
➋ Wiecie, że Firefox ma specjalną wersję skierowaną do web
➊ Prosty debugger #css. Wystarczy, że wkleicie jedną linię kodu do konsoli:
http://bit.ly/1CPR2aW
➋ Wiecie, że Firefox ma specjalną wersję skierowaną do web
źródło: comment_jLRPOVlCpa88yFnK5WzNXfLJ4ZO9fXAR.jpg
Pobierz- 3
@klocus: fajny wpis, dzięki. Dodaję tag do obserwowanych - ostatnio na rozmowie rekrutacyjnej spytali mnie co ciekawego i gdzie wyczytałem. Teraz będę mógł powiedzieć, że na Mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 5
@klocus: O stary, co najmniej z 4 linki przewijały się tu wielokrotnie. Ale przy tym to już poległem:
No shit :P
Wiecie, że Firefox ma specjalną wersję skierowaną do web deweloperów?
No shit :P
- 1
zmieniles uploadmaxfilesize oraz postmaxsize?
- 1
@niewiemcotuwpisac: Dziś samo się naprawiło, dziwny przypadek :P. Ale dzięki za pomoc
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Leihto: Są pewnie takie system i nawet tacy programiści php, ale podejrzewam, że nie ma ich za dużo.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Pytanko z #php #symfony #symfony2
Mam takie coś: https://gist.github.com/miedzwin/6a1ee657fa1e3c7cadf4
Jestem zalogowany przez facebooka, przechodzę do edycji profilu użytkownika. Z pola z imieniem usuwam całą zawartość i wysyłam formularz. Wszystko działa, tak jak powinno, tzn. wyłapuję, że jest błąd i podświetlam z imieniem na czerwono, ale problem jest taki, że zarówno z formularza jak i ze zmiennej user znika mi firstName. Jeżeli odświeżę stronę (bez ponownego wysłania formularza), wszystko
Mam takie coś: https://gist.github.com/miedzwin/6a1ee657fa1e3c7cadf4
Jestem zalogowany przez facebooka, przechodzę do edycji profilu użytkownika. Z pola z imieniem usuwam całą zawartość i wysyłam formularz. Wszystko działa, tak jak powinno, tzn. wyłapuję, że jest błąd i podświetlam z imieniem na czerwono, ale problem jest taki, że zarówno z formularza jak i ze zmiennej user znika mi firstName. Jeżeli odświeżę stronę (bez ponownego wysłania formularza), wszystko
@mariecziek: jest to normalne zachowanie, pole firstName jest mapowane a Ty robiąc $this->createForm(UserProfileType::class, $user); bindujesz tą zmienną z tym formularzem, w momencie handleRequest() zmienna user jest aktualizowana danymi z formularza a że jest to referencja do obiektu to w kontrolerze twój user będzie zmieniony. Jak chcesz sie dobrać do oryginalnego usera to $em->refresh($user) albo bawić się unit of workiem od doctrine
- 1
Wyniki dla hasła: SocialEngine
http://friendica.com/download
https://www.opensource-socialnetwork.org/
-----------------------------------------------------------------
Powered by KaszaOS v1.1 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@starskaj:
http://friendica.com/download
https://www.opensource-socialnetwork.org/
-----------------------------------------------------------------
Powered by KaszaOS v1.1 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@starskaj:
źródło: comment_jzKOOFoGbYRhzATJAyh0f5VXvttDw7jV.jpg
PobierzUżywa ktoś z was #jenkins'a do deploymentu apek w #php? Jeśli tak to czy macie jakiś mechanizm szybkiego revertu? Np. Capistrano przechowuje na serwerze kilka ostatnich kopii kodu i revert to kwestia milisekund a z tego co widzę, do Jenkinsa nie ma gotowych rozwiązań.
#programowanie
#programowanie
@InnyKtosek: Jak masz miejsce to buduj projekt w osobnym katalogu. I jeśli wszystko pójdzie ok, to albo ln -s, albo kopiuj. Jak się coś wywali, to jesteś bezpiecznym imo. Jak Ci nie zależy na czasie deploymentu, to moim zdaniem takie coś jest w stanie działać. Pytanie jaka to apka.
- 0
@regyam: Ja sobie to wyobrażam tak:
Mam Jenkinsa i skonfigurowanego Apache tak by kierował na jego workspace'y (jak tu: https://github.com/reload/phing-drupal-template/wiki/Exposed-workspaces-through-Apache )
I jak na serwerze z Jenkinsem stwierdzę, że kod jest ok to wciskam jakiś przycisk przy buildzie i wtedy Jenkins łączy się po SSH z produkcją i klonuje repozytorium używając id commita użytego w buildzie. Wykonuje skrypt który musiałby być dołączony do każdego projektu (np. build.sh) i jeśli on się
Mam Jenkinsa i skonfigurowanego Apache tak by kierował na jego workspace'y (jak tu: https://github.com/reload/phing-drupal-template/wiki/Exposed-workspaces-through-Apache )
I jak na serwerze z Jenkinsem stwierdzę, że kod jest ok to wciskam jakiś przycisk przy buildzie i wtedy Jenkins łączy się po SSH z produkcją i klonuje repozytorium używając id commita użytego w buildzie. Wykonuje skrypt który musiałby być dołączony do każdego projektu (np. build.sh) i jeśli on się
- 2
#programowanie #php
Mirki jak prawilnie robi się zapamiętywanie logowania na stronach? W sensie, że user się loguje, dane są porównywane z tym co jest w bazie danych i od tej pory widnieje jako zalogowany? W jaki sposób ta informacja jest przechowywana, że to jest użytkownik ten i ten, i jak odświeży stronę to zobaczy już to co widzi zalogowany użytkownik, i będzie to widział także w razie odświeżenia
Mirki jak prawilnie robi się zapamiętywanie logowania na stronach? W sensie, że user się loguje, dane są porównywane z tym co jest w bazie danych i od tej pory widnieje jako zalogowany? W jaki sposób ta informacja jest przechowywana, że to jest użytkownik ten i ten, i jak odświeży stronę to zobaczy już to co widzi zalogowany użytkownik, i będzie to widział także w razie odświeżenia
- 4
Serwus Mirki,
Od jakiegoś czasu się zastanawiałem i szukałem na necie, ale bez wielkich sukcesów. W jaki sposób tworzone są skrypty które przykładowo obserwują jakąś stronke(np. sklep) i w zależności od ustawień przy zmianach dokonują akcji(np. robią zamówienie)
Wiem, że są nawet sklepy które mają automatycznie zmapowane ceny ze stron hurtowni, narzucają prowizje i wystawiają na swojej stronce.
Czy to jest po prostu napisany jakiś kod w JS albo PHP?
Pod jakim hasłem można znaleźć
Od jakiegoś czasu się zastanawiałem i szukałem na necie, ale bez wielkich sukcesów. W jaki sposób tworzone są skrypty które przykładowo obserwują jakąś stronke(np. sklep) i w zależności od ustawień przy zmianach dokonują akcji(np. robią zamówienie)
Wiem, że są nawet sklepy które mają automatycznie zmapowane ceny ze stron hurtowni, narzucają prowizje i wystawiają na swojej stronce.
Czy to jest po prostu napisany jakiś kod w JS albo PHP?
Pod jakim hasłem można znaleźć
- 5
@sliwson: pytasz o web crawling, web spiders? Ale tak jak @wytrzzeszcz: pisze, to sprowadza się do zapytań http i parsowania strony czymkolwiek, np. scrapy'm (http://scrapy.org/ )
- 4
@panodzupy: tak. zalogowanie to nic innego jak wysłanie zapytania POST i zapisanie w ciasteczkach sesji. kiedyś pisałem coś podobnego jako bot do plemiona.pl. mogę poszukać tego skryptu jeśli chcesz
- 1
Laravel 5.2: Pytanie jak przekazać w middleware cookie żeby wygenerowaniu zwrócił wynik return $next($request) z ciastkiem ?
http://wklej.to/8ApC3
#laravel #php
http://wklej.to/8ApC3
#laravel #php
Witajcie mirki.
Mam stronkę na #wordpress i mam zrobioną paginację w taki sposób:
Mam stronkę na #wordpress i mam zrobioną paginację w taki sposób:
paginate_links(array(
'base' => preg_replace('/\?.*/', '/', get_pagenum_link(1)) . '%_%',
'format' => 'page/%#%/',@mariecziek: spróbuj tak http://pastebin.com/xkzdzdfV
@mariecziek: a spróbuj usunąć str replace w funkcji, a dodaj przy wyświetlaniu


























Mam dwa pliki:
src/MyBundle/Resources/views/layout.html.php
src/MyBundle/Resources/views/index/index.html.php
w layouts.html.php: