Wszystko
Najnowsze
Archiwum
8
W 2020 r. zainwestowaliśmy w fotowoltaikę 10 mld zł. Ile z tego zostanie u nas?

Moc elektrowni słonecznych w Polsce wzrosła do 4 GW. W samym 2020 roku uruchomiliśmy 2,4 GW nowych instalacji PV za 10 mld zł. Ile z tych pieniędzy zostało w Polsce, wspierając naszą gospodarkę i przemysł? Sprawdzamy.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
14
Pierwszy na świecie pasażerski lot neutralny dla klimatu

Linie lotnicze KLM wykonały pierwszy na świecie lot pasażerski z wykorzystaniem syntetycznej nafty. Przy jego produkcji zrezygnowano z surowców kopalnych na rzecz wody, energii ze źródeł odnawialnych i dwutlenku węgla, pochodzącego z przemysłu i rolnictwa.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
1715
30 tys wiatrakow w niemczech przestalo pracowac - bo pogoda nie pozwala

Podobnie z milionami paneli slonecznych zasypanych sniegiem. Elektrownie weglowe pracuja obecnie na 100% mozliwosci zeby ratowac kraj przed brakami pradu.
z- 288
- #
- #
- #
- #
6
Największy producent ropy w UE buduje oazę zielonej energii

Największy producent ropy w UE ogłosił projekt sztucznej wyspy, na której będą wytwarzane alternatywne paliwa, a energia z turbin wiatrowych zasili domy 3 mln Duńczyków.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
https://www.wykop.pl/link/5944727/szwecja-zima-po-przedwczesnym-wylaczeniu-reaktorow-jadrowych-brakuje-energii/
Oryginalny wpis z fb Przemyslaw Stepien
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4335420363220398&id=100002574307782
źródło: comment_161290219971tuKSnYsIr9rIj7WnbgQh.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora
Komentarz usunięty przez autora
6
Miasto przyszłości. Jak Szwedzi stworzyli zielone osiedle

Energia z OZE, system wykorzystania wody deszczowej i mnóstwo zieleni to tylko część ekologicznych rozwiązań w Bo01 w Malmö.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
#fotowoltaika #elektryka #pv #oze
- 3
- 1
Ale ten rok tylko :) bo nadwyżkę wyprodukowaną latem odbierzesz w lutym przyszłego roku :) (o ile Ci wystarczy)
523
Polski Columbus pozwoli magazynować 100% energii z fotowoltaiki

Firma wprowadza usługę dystrybucji energii „Prąd jak Powietrze”, która pozwoli bezpłatnie magazynować w sieci nadwyżki prądu wytworzone przez instalację fotowoltaiczną i odbierać je w systemie 1:1. Niebawem energią będzie można zarządzać poprzez blockchain.
z- 163
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Jak zapewne wiecie, nadwyżki energii wyprodukowanej przez instalację zostają wysłane do sieci elektrycznej, skąd następnie prosument może sobie je odebrać – ale tylko w 80%. 20% zostaje „w elektrowni”.
Ale wchodzimy my, cali na pomarańczowo, i zmieniamy ten stan rzeczy.
źródło: comment_1612794042gUASWd7yU6dZyf3089QnPE.jpg
Pobierz@graf_zero
Co ze zużyciem w godzinach szczytu? Mogę ze stratą rozliczać ze swojej produkcji, czy muszę płacić?
Czy w jakikolwiek sposób mogę swoje szczytowe zużyie kompensować produkcją PV? Czy za to zużycie
477
Polskie kable dominują na europejskim rynku offshore

Spółki z grupy polskiego dostawcy Tele-Fonika Kable odpowiadają za 40 procent dostaw okablowania na potrzeby podłączenia morskich farm wiatrowych.
z- 50
- #
- #
- #
- #
- #
- #
1
Koronawirus nie zatrzymał rozwoju offshore w Europie

Pomimo ograniczeń związanych z koronawirusem, inwestorzy europejscy zainwestowali rekordową kwotę 26,3 mld euro w budowę nowych farm wiatrowych na morzu.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
2
Co jest dziś modne w świecie morskich wiatraków? Nowy raport pokazuje trendy

W morską energetykę wiatrową zainwestowaliśmy w Europie rekordowo dużo. Wiatraki mają coraz większą moc, instalowane i na coraz głębszych wodach – wynika z najnowszego raportu WindEurope, który widziała 300Gospodarka.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
Przecież ten artykuł i wykres stworzył Pan Mielczarski- wieczny wojownik atomu, więc zawsze stara się pokazać atom z jak najmniej korzystnej strony. Po drugie dane są sprzed... 10 lat! Od tamtej pory ceny emisji CO2 tak poszybowały w górę, że te tabelki można sobie w d.... wsadzić. Po drugie odajcie mi prosze, skąd on wziął kwotę ponad 500zł/MWh? Let me guess- z szacowanych cen w Olkiluoto/Flamanville? Tam
- 2
- 198
@Zklaster Dajcie go Terenwizji, jeśli się nie boicie ( ͡~ ͜ʖ ͡°).
My:
@kleksiq: ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wrzucę kilka fajnych
źródło: comment_16123677501vkmVM5moPRWaaqmBr9qtZ.jpg
Pobierz3
enerad.pl otrzymuje wiadomość od Edison Energia. To uruchamia lawinę wydarzeń...

Czy usuwanie komentarzy w naszym serwisie jest OK? Tego dowiecie się poznając naszą przygodę i historię Pana Piotra z firmą Edison Energia. Zapraszamy!
z- 0
- #
- #
- #
344
O pożarze w wiadrze, czyli ile kosztuje rezygnacja z atomu na przykładzie Litwy.

Urszula Kuczyńska, działaczka Lewicy Razem, pisze o doświadczeniach porzuconego atomu na Litwie, które powinny jej zdaniem przemawiać za budową elektrowni jądrowej w Polsce.
z- 69
- #
- #
- #
- #
- #
- 3
@Eray, Mirku dlaczego usunąłeś tę fajną informację o bilansowaniu 1:1 u Esoleo? Jednak tego nie będą robić? Czy Ci PR zepuliśmy? (╯︵╰,)
- 2











Nie jest to jednak prawda.
Faktycznie, w Teksasie - ze względu na potężną falę mrozów - doszło do rozległego zaniku zasilania, w wyniku którego ok. 2 miliony gospodarstw domowych nie ma dostępu do energii elektrycznej.
Jednakże spośród ok. 30 GW mocy, które wypadły z tamtejszego systemu, ok. 26 GW to elektrownie cieplne (głównie gazowe). Nie mogły pracować, gdyż
Pełne informacje widzę jedynie na portalach branżowych i pojedyncze tak jak tutaj.
Jak dla mnie to dobrze że mamy taką zimę - wszyscy przyzwyczaili się do ciepłych zim, ale od czasu do czasu możemy oberwać zimą mocniej niż ktokolwiek się spodziewa. Planując OZE trzeba