Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wujek_p: jak na moje bardzo drogo.
Najzwyczajniej w świecie przysiadłes do tego i liczyłeś kiedy Ci się zwróci?

ile ty płacisz na rok za prąd? 2 tysiące?
To nawet z moim prądem i jakimiś innymi ulgami w podatkach będziesz czekal przynajmniej z 7 lat zanim wyjdziesz na zero.
I to przy śmiałym założeniu że PiS niczego nie spieprzy w systemie opustów bo to też nic pewnego.

Jak już się napaliles na
  • Odpowiedz
@nunu85 dzieki za komentarz. jestem na etapie zbierania ofert - ta jest tansza z dwoch, ktore dostalem (inna to ok 21k, wiec ta i tak jest tansza). na rok rzeczywiscie wychodzi ok. 2 tys i orientuje sie ze bedzie sie splacac ok. 7-8 lat (panele dzialaja z 20, wiec to nie problem). ryzyko zawsze jest ale patrzac jak sie ceny zmieniaja (i brak perspektyw na stabilizacje) nawet w takim wypadku mysle ze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wujek_p: napisz skąd jesteś, może jakiś wykopek poleci ci sprawdzona firme z okolicy.

Ja mam instalacje 10kw i z początku jak do mnie różni cwaniacy i akwizytorzy przyjeżdżali, to też się wszyscy cenili na 50k plus.
Wziąłem lokalsow sprawdzonych przez sąsiada i mi założyli za 36k. ( Longi i growatt).
Montaż bardzo dokładny, wszystko idealnie rowniutko jak spod linijki, działa jak należy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: rozumiem, ze jak mała instalacja to wychodzi drożej za kw. Dlatego nie napisałem limitu na 4kzl tylko 4500. I da się za tyle spokojnie zrobić i to na sensownych podzespolach co potwierdził kolega @kolejny_wolny_nick.
A jak ktoś chce na prestiżowych podzespołach, to ok, można przyjąć max cenę 5k.

No ale nie 6, jak kolega dostal.
Tym bardziej że longi to nie żaden prestiż, tylko sensowny średniaczek
  • Odpowiedz
panele dzialaja z 20, wiec to nie problem


@wujek_p: Będę złośliwy ;) ile znasz osób które mają instalacje powyżej 10 lat ?
Załóż żywotność taką jaką obiecuje producent w gwarancji
  • Odpowiedz
@Mateos2: nie znam nikogo kto był w kosmosie ale jestem dość pewien, że istnieje ;) a tak poważnie - to można tak założyć patrząc na spadki wydajności ale wiem co mam na myśli :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wujek_p: pochwal się co ci koledzy wykopki powysylali za oferty. Z samej czystej ciekawości. Absolutnie nie musisz mówić konkretnie która oferta jest czyja.

Ot tak po prostu w celach informacyjnych.

I taka sugestia, jakbym był na Twoim miejscu to wziąłbym instalacje nie na styk,, a coś koło 4kw.
A nuż przyjdzie Ci kiedyś do głowy założyć np klimatyzator bo upały dadzą się we znaki, to będzie jak znalazł.

A skoro byłeś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wujek_p: oferta 1- nie mam pojęcia co to za firma Fox ess, pierwsze słyszę, na sieci też poza marketingowym bełkotem mało co do poczytania.

Oferta 2- miało być taniej a tu ci wysłali praktycznie taka sama cenę jak pierwotna, która tu zbesztalismy jako zdzierstwo.

I tak jeszcze całościowo ja osobiście nie uznaje, żeby falownik był wyraźnie słabszy niż panele. no max 10 procent bym zaakceptował, ale falownik 3kw a panele 3,42,
  • Odpowiedz
@nunu85: z tych wszystkich ofert najlepiej wypada ta na Huaweiu ale nad 3 fazami bym pomyślał jesli jest tak jak @nunu85 mówi

o foxes jest głośno bo dopiero od stycznia weszli na polski rynek i bardzo pilnują marketingu, a ekipy dostały bonusy od firmy za wciskanie ich falownikow

Przy wyborze paneli warto patrzeć na sprawność a w tych ofertach tylko 1 firma konkretnie określiła model ( _)
  • Odpowiedz
@wujek_p: Za duży jest składowych na ostateczną wycenę, żeby ocenić tę którą masz. A może zapytaj alterantywnie w innej firmie. Od siebie dodam, że w ads green znają się na rzeczy. Jestem juz pół roku po montażu. U nas w Wielkopolsce dali mi najlepsza ofertę. Ale z tego co wiem działają i w Opolskiem i łódzkiem...na stronie ich znajdziesz
  • Odpowiedz