LUDZIE! OBSIDIAN ZEBRAŁ HAJS OD LUDZI NA PILLARS OF ETERNITY 2! :D
Ale wygląda na to, że tym razem będą wydawać samopas i polska wersja jest zagrożona brakiem wpłat na zbiórkę :<
Tak czy siak polecam - pierwszy sequel Obsidiana do ich własnej gry i jeden z fajniejszych nowożytnych cRPG. No i można tanio wyrwać. Więcej szczegółów w linku powyżej.


RADUJMY SIĘ :D
ja-jasiek - LUDZIE! OBSIDIAN ZEBRAŁ HAJS OD LUDZI NA PILLARS OF ETERNITY 2! :D
Ale w...

źródło: comment_oGWY196NOcqpsrMUEG3YsaTpfuctdGLM.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ja-jasiek: Nawet gdyby jakimś cudem nie osiągnęli tego progu, na 99,99% znalazłby się polski dystrybutor (Cenega? Byle nie CDP), który spolszczyłby grę.

Dla mnie ważniejsze jest podniesienie level capu, bo oznacza to dodanie do gry zawartości uwzględniającej wyższe poziomy. Mam nadzieję na zajefajnych opcjonalnych bossów jak w dodatkach do jedynki.
  • Odpowiedz
@ja-jasiek: Co to za pierdzielenie autora tego newsa, że polskie wersje są z google translatora? Kaman, może były takie przypadki kiedyś, ale to jakiś nikły procent. Zwykłe podczepianie się pod hurdur ja umne angielski i polonizacje som złe.

A co do samej gry i polskiej wersji, to nie martw się. Gra na 100% będzie miała polską wersję. Jedynka zebrała ze 4 miliony, a zbiórka dwójki idzie chyba nawet szybciej.
  • Odpowiedz
#obsidian się z nami droczy przez tę stronę: http://www.obsidian.net/la/

Oczywistym jest, że nawiązuje do Pillars of Eternity (2), kryptonim Project Louisiana. Dodatkowo, na forum firmy użytkownicy zajrzeli w kod strony, a tam znaleźli ukryte grafiki znaków z alfabetów różnych nacji w grze- po rozszyfrowaniu i połączeniu układają się w napis "Deadfire", a więc można śmiało zakładać, że akcja drugiej części PoE będzie się rozgrywała w Archipelagu martwego ognia.

No
wielooczek - #obsidian się z nami droczy przez tę stronę: http://www.obsidian.net/la/...

źródło: comment_xRe8qk67Fbb4UkyNbI6IpCdC1T0iiGcw.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wielooczek: Akurat na RPG Codex mało kto ten news obchodzi, bo PoE było słabe, tam jest jedynie garstka osób, którym tak mdła gra się podobała. Ja już od jakiegoś czasu nie czekam na nic spod znaku tej firmy, choć może to się zmieni gdy w końcu ujawnią projekt nad którym pracują Tim Cain i Boyarsky (wciąż liczę na to, że Paradox da im robić kolejną grę w świecie WoD albo
  • Odpowiedz
@ithilcrack: Podobnie jak w Tyranny, interakcja jest niemal zerowa, nie ma większych opcji co do wykonywanych zadań (w takim Age of Decadence każde zadanie można było wykonać na co najmniej 3, zupełnie różne sposoby, w tym niemal zawsze była opcja niesiłowego załatwienia sprawy), a walki ssą. Porównywanie gier turowych do tych z aktywną pauzą mija się z celem, bo pierwszy system pozwala na taktyczne podejście, a drugi to nudna klikanina,
  • Odpowiedz
http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/underrail-the-incline-awakens-released.105387/page-237#post-4712764

I przede wszystkim: http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/underrail-the-incline-awakens-released.105387/page-238#post-4714129 (tak, to ten Tim Cain od Fallouta 1, Arcanum, itd.)

Mam nadzieję, że nie podpuszcza, ale biorąc pod uwagę fakt, że Boyarsky niedawno dołączył do Obsidian, a on sam jeszcze nie miał swojego projektu w Obsidian, jest nadzieja.

#gry #rpg #crpg #troika #obsidian
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Asterling: Nic, po prostu Tim Cain odpowiedział w wątku Underrail, który ma taką nazwę. Tim Cain rzadko się wypowiada dlatego można domniemywać, że nie wodziłby za nos bez powodu (taką mam nadzieję :D). Po prostu odpowiedział na post ghostdoga, który zalinkowałem, jak klikniesz na pierwszy link, a potem na drugi to będziesz miał wyjaśnienie. Nic konkretnego nie powiedział i możliwe, że troluje (wątpliwe, to poważny człowiek), ale dla fanów erpegów
  • Odpowiedz
Świeża rozmowa z Joshem Sawyerem z Obsidian. Słyszał o Fallout 1.5 Resurrection i wolałby zrobić kolejną grę z serii Fallout niż z serii Star Wars...
Ciekawe czy Todd Howard zgodziłby się na rozmowę z ludźmi z tak małego i nieznanego kanału ;)

#fallout #newvegas #vanburen #obsidian #rpg
Sagez - Świeża rozmowa z Joshem Sawyerem z Obsidian. Słyszał o Fallout 1.5 Resurrecti...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pojawiły się "wstępniaki" (preview) nowego erpega od Obsidian, czyli Tyranny. Na razie nie wygląda to zbyt dobrze, taki klon PoE. Walka wygląda na równie (nie)ciekawą, a dialogi są dość ubogie i nie widać tych konsekwencji wyborów, którymi tak chwalił się Obsidian. Pomysł, tzn. granie złymi dla odmiany, był nie najgorszy , ale z tego co widzę to nie będzie tego szło odczuć, po prostu zmieniły się etykietki.

http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/tyranny-e3-2016-previews-gameplay-footage-screenshots.109467/
#gry #
Bethesda_sucks - Pojawiły się "wstępniaki" (preview) nowego erpega od Obsidian, czyli...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@inrzynier: problemem wersji na Wii U jest wczytywanie obiektów, są mocne pop-iny i czasem spadk fpsów, spodziewam się i liczę, że będą próbować to naprawić w wersji na nx, choć wiadomo możesz mieć rację. Zresztą teraz Aonuma i Miyamoto stwierdzili, że Zelda od początku była planowana pod NX a GamePad w wersji na Wii U zaburza rozgrywkę ( w co akurat wierzę xD), co brzmi podejrzanie
  • Odpowiedz
Chris Avellone nie sądzi, że powstanie spin-off Fallouta, jak to było przy New Vegas. Uważa, że Bethesda nikomu już nie odda prac przy tej marce. W sumie na to się zapowiadało. Obsidian zajmuje się Tyranny (grą dla Paradoxu) i swoimi Pillarsami, Avellone pracuje dla Larian i pomaga przy nowym Tormencie. Zatem już parę dni temu było wiadomo, że szanse na nowe New Vegas są marne.

Link do wątku na reddicie


#
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wiedmolol: główną przeszkodą byłby pewnie system dialogów. Nie rozumiem jak można było pokpić tak z tym sprawę. Najlepsze jest to, że nie trzeba było nic zmieniać, stary system działał dobrze. Cóż, Bethesda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Obsidian, wspólnie z Paradox Interactive zapowiedzieli nowego erpega, który ukaże się jeszcze w przyszłym roku (twierdzą, że w tym, ale ja im nie wierzę, zresztą nawet jeśli to znając Obsidian i tak trzeba będzie czekać kilka miechów, by gra została odpowiednio zbalansowana i spaczowana).

Erpeg ten wyróżnia przede wszystkim fabuła, gdzie to zło, a nie dobro zwyciężyło, a my jesteśmy jednym z dowódców władcy ciemności. Patrząc na screeny będzie co najmniej
Bethesda_sucks - Obsidian, wspólnie z Paradox Interactive zapowiedzieli nowego erpega...

źródło: comment_qeW7CdGCS4fI5QEW58KhQLKqaekOx3Bm.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bethesda_sucks: jeżeli chodzi o setting to nie mogli lepiej wybrać. Mam nadzieję, że nie tylko sam świat będzie mroczny, ale też my staniemy po stronie zła. Tak mało gier na to pozwala, koronnym przykładem jest Dungeon Keeper. W Blood Omen 1 wyszło to też bardzo dobrze, kapitalna gierka. Overlord w ogóle mi nie podszedł, wszystko było bajkowe, a sama mechanika gry, choć była nowatorska, to niespecjalnie mi się podobała. Bycie
  • Odpowiedz
Po przejęciu przez #paradox , White Wolf Publishing zarejestrowało markę Vampire The Masquerade z komentarzem, że dotyczy #gry wideo.

Mam nadzieję na następcę wyśmienitego Bloodlines, koniecznie w wykonaniu Obsidian Entertainment (ci mają zapowiedzieć nową grę w ciągu najbliższych miesięcy; może nowy Wampir?) lub CD Projekt RED.

#crpg #rpg #obsidian #cdprojektred
wielooczek - Po przejęciu przez #paradox , White Wolf Publishing zarejestrowało markę...

źródło: comment_NxTfMFPypMxo6ZDI1YMcBUxOCVuRMLfn.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sad_Statue: Dodam tylko, że Tim Cain miał bardzo mały udział przy Vampire: Bloodlines; tutaj akurat najwięcej dla ogólnego klimatu produkcji zrobił Leonard Boyarsky, który pracuje teraz w Blizzardzie (swoją drogą też ciekawy kierunek dla licencji) i bodaj Brian Mitsoda (pracujący ostatnio nad własnym projektem i m. in. Tormentem).

Tim to sympatyczny gość, ale to raczej programista (chyba największy udział miał przy Świątyni Pierwotnego Zła). Nie wiem czy ktoś w obecnym
  • Odpowiedz
W tym wpisie zachwycałem się nad pierwszym Kotorem i jego ponadczasowością. Polecono mi "Dwójkę".

Obawiałem się jej, ponieważ słyszałem, że jest gorsza od pierwowzoru. Nic bardziej mylnego!
Kotor 2 co najmniej tak samo dobry jak pierwowzór, albo i nawet lepszy. Głównie dzięki cięższemu klimatowi, lepiej zaprojektowanym członkom drużyny oraz braku tego "ciśnienia" i pompatyczności, gdyż nie jesteśmy ostatnią deską ratunku całej Republiki.

Grę ukończyłem wraz z modem TSLRCM, oraz M4-78. Z racji tego, że
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sebastian-koziel: KOTOR 2 był dlatego uważany za gorszy - gdyż w momencie premiery nie był nawet gotową grą. Ciężko zrobić dobre wrażenie jeżeli produkcja ugina się pod ciężarem bugów i co gorsza - wyciętych całych fragmentów fabuły. Dopiero dużo później to naprawiono.
  • Odpowiedz