Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 2
@Lisaros: No 100-200k to mało. Ja wsparłem na FIG-u w sumie jako całość z dodatkami i dostępem do zamkniętej bety. Wyniki sprzedaży mogą wynikać z dwóch powodów:
1. Ludzie czekają aż wyjdzie ostatni dodatek i dopiero kupią jako całość w jakiejś promocyjnej cenie lub wydanie GOTY.
2. Ludzie po recenzjach czekają na załatanie gry i zbalansowanie walki, która przed patchem 3.0 była wymagająca na początku, ale w połowie gry robiła
1. Ludzie czekają aż wyjdzie ostatni dodatek i dopiero kupią jako całość w jakiejś promocyjnej cenie lub wydanie GOTY.
2. Ludzie po recenzjach czekają na załatanie gry i zbalansowanie walki, która przed patchem 3.0 była wymagająca na początku, ale w połowie gry robiła
@Silvaren: A mogli zrobić jak Bioware z Dragon Age. Grube miliony w marketing i nawet nie musisz się starać udawać, że robisz dobrego erpega. Niby nisza, a sprzedał się dobrze.
- 2
@Silvaren: Racja, przejęcie przez Microsoft nie wróży dobrze. Wiele wskazuje bowiem na to, że Microsoft chce dewelopera albo do robienia sieczki pod konsole, albo do robienia gier, które byłyby dostępne wyłącznie w ich sklepie, jak najnowsze Age of Empires.
Nie zgadzam się co do fragmentu o Bungie. To było fajne studio, ale tylko przy serii Myth, potem stało się jednym z najgorszych deweloperów w branży pod względem kreowania trendów, które miały
Nie zgadzam się co do fragmentu o Bungie. To było fajne studio, ale tylko przy serii Myth, potem stało się jednym z najgorszych deweloperów w branży pod względem kreowania trendów, które miały
- 1
@Lisaros: Muszę przyznać, że poznanie tego faktu to dla mnie mind blow dzisiejszego dnia...
- 14
- 2
@Dziadekmietek: pierwszy Dungeon Siege był od nich i jest to jeden z naprawdę niewielu hack’n’slashy które lubię.
Jeśli kogoś to interesuje, napisałem recenzję Pillars of Eternity II: Deadfire - Beast of Winter DLC
tl;dr? - DLC niezbędny tylko dla miłośników lore Eory i osób lubujących się w tworzeniu buildów postaci. Dla reszty graczy tylko wówczas, gdy spodobała się podstawką i chcą więcej przygód.
#crpg #pillarsofeternity #gry #obsidian
tl;dr? - DLC niezbędny tylko dla miłośników lore Eory i osób lubujących się w tworzeniu buildów postaci. Dla reszty graczy tylko wówczas, gdy spodobała się podstawką i chcą więcej przygód.
#crpg #pillarsofeternity #gry #obsidian
- 1
@CralencSeedorf: Trudno mi powiedzieć, na moim sprzęcie działa w 60 klatkach. Miałem kolosalne problemy z frameratem przy pierwszej styczności z grą (przez pomyłkę nie wsadziłem GPU do portu PCIe x16 tylko z mniejszą liczbą linii, żadna inna gra nie miała problemu, dopiero Tyranny i PoE 2). Wiem, że posiadacze Pascali Nvidii skarżyli się na działanie gry, Obsidian zaadresował, że pracują nad optymalizacją, ale nie śledziłem tematu, bo przełożenie karty do
- 2
@Althorion: Win 10.
@CralencSeedorf
Przed przepięciem GPU miałem zawrotne 20-30 fps ze spadkami poniżej 10 w walce na i5-7600k 4,5GHz, GTX 1060 6GB, 16 GB RAM i WIn 10. W sumie to głupi błąd, że karta leżała w slocie innym niż x16. Zmiana portu i trzyma 60 klatek. Co ciekawe inne bardziej wymagające gry chodziły bez problemu - m.in. Wiesiek 3 czy Andromeda i cała masa innych triple A.
@CralencSeedorf
Przed przepięciem GPU miałem zawrotne 20-30 fps ze spadkami poniżej 10 w walce na i5-7600k 4,5GHz, GTX 1060 6GB, 16 GB RAM i WIn 10. W sumie to głupi błąd, że karta leżała w slocie innym niż x16. Zmiana portu i trzyma 60 klatek. Co ciekawe inne bardziej wymagające gry chodziły bez problemu - m.in. Wiesiek 3 czy Andromeda i cała masa innych triple A.
- 2
@CralencSeedorf: Nic, robił se jaja i tyle.
@Bethesda_sucks: Głupi ten obrazek bo to co innego kompletnie przecież xD Już jakby dali Deus Ex to by było przynajmniej tematycznie ;v
#bethesda #obsidian #fallout #bethesdasucks
Bethesda>Beth>Ben>Benny
This agreement would supposedly shore up Interplay’s finances and let it realize a long-imagined project. But according to Hervé Caen’s brother (and later Interplay CEO) Eric, it was a calculated gamble for Bethesda.
Bethesda>Beth>Ben>Benny

Parę szczegółów odnośnie Beast of Winter DLC. Nowy stronnik imieniem Vatnir - kapłan Rymrganda, osada Harbinger's Watch, link do streamu developerów z pokazem jednej z nowych lokacji itp.: https://silvaren-crpg.blogspot.com/2018/07/beast-of-winter-news.html
#crpg #pillarsofeternity #obsidian
#crpg #pillarsofeternity #obsidian
Subiektywna recenzja Pillars of Eternity II: Deadfire:
https://silvaren-crpg.blogspot.com/2018/07/subiektywna-recenzja-pillars-of.html
#crpg #pillarsofeternity #deadfire #obsidian #gry
https://silvaren-crpg.blogspot.com/2018/07/subiektywna-recenzja-pillars-of.html
#crpg #pillarsofeternity #deadfire #obsidian #gry
- 1
@CorTuum: Z dump statami częściowo się udało. W PoE 1 w niektórych buildach można było odpuścić Stanowczość. W dwójce to poprawiono, bo są potyczki, w których taka postać staje się bezużyteczna albo potrafi wręcz zaszkodzić. Atrybuty są mniej istotne niż w D&D, ale wciąż trzeba zwracać na nie uwagę. To czy np. barbarzyńcy i mnichowi przydzielisz 16 Inteligencji ma faktyczne przełożenie na grę, bo oczko mniej zmniejsza obszar działania pewnych
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@loczyn: A czego byś oczekiwał po wybraniu tej opcji? Innej zarzutki na inną przygodę? Jeśli tak, to zamiast crpg polecam rpg.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 25
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 9
@Bethesda_sucks Ta zacytowana wypowiedź trochę trąci mi "Wcześniej nie miałem nic do gejów/feministek/kogokolwiek, ALE...".
Szczerze mówiąc nawet nie zauważyłem tej nadreprezentacji kobiet czy przesadnych ilości gejozy (choć trochę jej jest, ale trzeba wyraźnie chcieć w niej uczestniczyć, żeby była kontynuowana).
Pierwszy raz, gdy naprawdę poczułem zbyt duży odchył SJW był w dzielnicy biedoty, gdzie jeden towarzysz żywo komentował "jak bogaci mogą na to pozwalać", "bogaci mają tyle jedzenia i nie dzielą się
Szczerze mówiąc nawet nie zauważyłem tej nadreprezentacji kobiet czy przesadnych ilości gejozy (choć trochę jej jest, ale trzeba wyraźnie chcieć w niej uczestniczyć, żeby była kontynuowana).
Pierwszy raz, gdy naprawdę poczułem zbyt duży odchył SJW był w dzielnicy biedoty, gdzie jeden towarzysz żywo komentował "jak bogaci mogą na to pozwalać", "bogaci mają tyle jedzenia i nie dzielą się
- 6
@drzuo Z DoS2 mam największy problem, że mieli wiele świetnych rzeczy z pierwszej części i wszystkie je zepsuli. Po co? Niewiadomo.
Wyśmienity system walki z części pierwszej, który sprawiał wiele frajdy i nagradzał gracza za kreatywność, w części drugiej pozbawiony został obu tych cech. W DoS1 nie mogłem się doczekać każdej następnej walki, uwielbiałem bawić się różnymi taktykami, etc. W dwójce niby to nadal jest, ale zepsute do granic możliwości, przez
Wyśmienity system walki z części pierwszej, który sprawiał wiele frajdy i nagradzał gracza za kreatywność, w części drugiej pozbawiony został obu tych cech. W DoS1 nie mogłem się doczekać każdej następnej walki, uwielbiałem bawić się różnymi taktykami, etc. W dwójce niby to nadal jest, ale zepsute do granic możliwości, przez
Sentimentalist, znany ze świetnego artykułu o historii powstawania Fallouta, opublikował nowy wpis, w którym opisuje swoje ostateczne wyzwanie w #pillarsofeternity , udostępniając przy okazji nagrania z najtrudniejszych walk (jedno zamieściłem poniżej, uwaga na spoilery)
Ostateczne wyzwanie to najbardziej wymagające osiągnięcie w grze. Aby je zdobyć należy przejść podstawkę z dodatkami tylko jedną postacią, pokonując wszystkich najpotężniejszych bossów, w trybie Ekspert, Próba żelaza i Ścieżka potępionych. Ekstremalny poziom
Ostateczne wyzwanie to najbardziej wymagające osiągnięcie w grze. Aby je zdobyć należy przejść podstawkę z dodatkami tylko jedną postacią, pokonując wszystkich najpotężniejszych bossów, w trybie Ekspert, Próba żelaza i Ścieżka potępionych. Ekstremalny poziom

@wielooczek: Tych filmików już było parę, ludzie dawno to porobili. Właśnie podoba mi się w tej grze ta możliwość kombinacji i możliwości. Np. można niektórych bossów zauroczyć i walczą po naszej stronie wycinając swoich przydupasów. W większości gier boss jest po prostu odporny na wszystko a tu można różnych sztuczek użyć żeby trochę "oszukać" grę
- 1
@Jurigag: Chyba nie musisz. Niemniej jednak, jeżeli chciałbyś poznać fabułę pierwszej części przed ograniem drugiej, możesz obejrzeć poniższy filmik, który ją streszcza (MEGA SPOILERY)

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
A o co chodzi z tym DLC?
@moooka: http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/pillars-of-eternity-ii-expansion-dlcs-revealed.121510/
Jako że grę współfinansowali gracze, Obsidian miał odejść od polityki żądzy pieniądza i motta "księgowy ma zawsze rację", a tymczasem sami robią dokładnie to co wielkie korporacje, które niby tak ograniczały ich wolność twórczą. Wypuszczanie dziesiątek płatnych DLC to rak dzisiejszej branży cRPG, ale nie brakuje frajerów, którym to nie przeszkadza i płacą za niepełnowartościowy produkt, by za chwilę dopłacać krocie
źródło: comment_ZsY4ayONHOhpIANgCtPJmQCEL7xaiExT.jpg
Pobierz@Bethesda_sucks nie kumam tej fali hejtu na PoE w tamtym czasie nie bylo fajnych gier w tych klimatach - firma potrzebowa kasy wiec poszli w te strone + KS. Jak na gre z takim finansowaniem wyszlo spoko i widac ze jak ich sytuacja sie ustabilizowala to juz dodatki byly jeszcze lepsze.
W PoE bawilem sie lepiej niz przy wiedzminie z uwagi na wieksza liczbe mozliwosci rozbudowy druzyny i ciekawsza walke. Gra
W PoE bawilem sie lepiej niz przy wiedzminie z uwagi na wieksza liczbe mozliwosci rozbudowy druzyny i ciekawsza walke. Gra
- 10
#pillarsofeternity II: Deadfire będzie miało pełny (angielski) dubbing.
Źródło: http://www.rpgcodex.net/article.php?id=10883
#crpg #rpg #gry #baldursgate #obsidian
Źródło: http://www.rpgcodex.net/article.php?id=10883
#crpg #rpg #gry #baldursgate #obsidian
źródło: comment_wPhDijpStVWOi1h2L8fbj53DB0HfAzQj.jpg
Pobierz@wielooczek: Decline.
@Jurigag: A będzie ci się chciało ich słuchać? Jak masz tekst to czytasz własnym tempem, a tak czekasz aż aktor zrobi to za ciebie. Nawet gry AA robią się coraz bardziej debilne i jedyna nadzieja w indykach. Dubbing upraszcza rozgrywkę (patrz Fallout 4 chociażby), bo jest bardzo kosztowny, więc oszczędzają na tekście, a jak
to akurat zajebiste bo wielu dialogów w I nie chciało mi się czytać
@Jurigag: A będzie ci się chciało ich słuchać? Jak masz tekst to czytasz własnym tempem, a tak czekasz aż aktor zrobi to za ciebie. Nawet gry AA robią się coraz bardziej debilne i jedyna nadzieja w indykach. Dubbing upraszcza rozgrywkę (patrz Fallout 4 chociażby), bo jest bardzo kosztowny, więc oszczędzają na tekście, a jak
Divinity: Original Sin 2 ma pełny dubbing, ciekawe dialogi i mnóstwo questów.
@Raffael: Gdyby nie wydawano kasy na dubbing mogłaby mieć ich jeszcze więcej, a sama gra być bardziej dopracowana.
Interesujący wywiad z Leonardem Boyarskim przeprowadzony przez bardzo znanego na RPG Codex Matta Bartona. Sporo pytań to kontynuacja i rozwinięcie tego o czym mówił wcześniej tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=gCQGVPqISk0
#crpg #troika #obsidian #pcmasterrace #fallout #vtmb #arcanum
#crpg #troika #obsidian #pcmasterrace #fallout #vtmb #arcanum

2
Elite: Dangerous Obsidian Orbital Attacked by Thargoids

Elite: Dangerous Obsidian Orbital Attacked Link: https://youtu.be/Q34tT575V6I Obsidian orbital has been attacked by Thargoids seeing an incursion into the Maia system. Passenger Missions are available via the Obsidian Orbital Medical rescue frigate
z- 0
- #
- #
- 11
Interesujące - Chris L'Etoile pracuje od jakiegoś czasu w Obsidian, ponoć przy tajemniczym Projekcie Indiana. Myślałem, że Obsidian nie jest w zbyt dobrej sytuacji finansowej, tymczasem zatrudnia dosyć głośne nazwisko jednego ze scenarzystów BioWare. Jego dorobek to:
General Duties
• Developed and maintained the technical background of the Mass Effect IP. Served as go-to person for continuity and "technobabble" rationalization across multiple teams and titles.
Mass Effect
General Duties
• Developed and maintained the technical background of the Mass Effect IP. Served as go-to person for continuity and "technobabble" rationalization across multiple teams and titles.
Mass Effect
George Ziets napisał artykuł o "Masce zdrajcy" - 10-letniej grze RPG będącej dodatkiem do NWN 2, która dla wielu ma jedną z najlepszych historii jakie kiedykolwiek stworzono (przynajmniej jeśli chodzi o gry komputerowe). FYI Ziets to creative lead tego erpega i to, że nawet dziś wiele osób uważa MoB za jednego z najlepszych jest w dużej mierze jego zasługą.
http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/mask-of-the-betrayer-ten-year-anniversary-retrospective-by-george-ziets.119876/
Cały artykuł można przeczytać na jego blogu, ale na RPG Codex
http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/mask-of-the-betrayer-ten-year-anniversary-retrospective-by-george-ziets.119876/
Cały artykuł można przeczytać na jego blogu, ale na RPG Codex
- 3
@K_Jow: 24
Codex Top 70
@Bethesda_sucks: wow, to mnie zaskoczyłeś. Myślałem że masz więcej ode mnie, a ja mam 37 (i 38., Risena, w kolejce — tylko przejdę nowego Preya, bo zaskakująco dobre to to; w ogóle grę przegapiłem jak wyszła, a tu się okazało, że to taki System Shock, ale nie wkurzający).
Sentimentalist, autor świetnego artykułu traktującego o powstawaniu #fallout'a, w najnowszym wpisie na blogu opisał relację z publicznej bety #pillarsofeternity II Deadfire. Pozwoliłem sobie dodać jako znalezisko. Warty polecenia tekst dla fanów części pierwszej, przybliżający m.in. zmiany jakie zaszły w mechanice.
#crpg #rpg #gry #baldursgate #obsidian
#crpg #rpg #gry #baldursgate #obsidian
źródło: comment_06ZBUoUl7OfpnktLtpSz80GCsbU7KIdl.jpg
Pobierz@CorTuum:
Dobrze powiedziane. Detale wpływają także na odbiór tego jak realny wydaje się nam świat, do tego nie jest konieczna fotorealistyczna grafika, bo ta musiałaby być już pusta, żeby sama się udźwignąć.
Ale to w żaden sposób nie wyjaśnia co jest z tym modelem postaci nie tak. Dla mnie wyglądają świetnie, twarz jest szczegółowa, na pewno nie jak w
Za jej pomocą gra pokazuje świat przedstawiony, jego detale, UI etc.
Dobrze powiedziane. Detale wpływają także na odbiór tego jak realny wydaje się nam świat, do tego nie jest konieczna fotorealistyczna grafika, bo ta musiałaby być już pusta, żeby sama się udźwignąć.
Ale to w żaden sposób nie wyjaśnia co jest z tym modelem postaci nie tak. Dla mnie wyglądają świetnie, twarz jest szczegółowa, na pewno nie jak w
źródło: comment_6tSMmTyKGe4gVnRqkDlkHNzVEIc6opDS.jpg
Pobierz- 1
@wrag Rozstaw oczy i nos są bardzo dziwne. Trąci stylem Pathfindera, którego absolutnie nie trawię.
Brakuje mi gier opierających się na dobrych portretach, szkicach przedmiotów etc.
Brakuje mi gier opierających się na dobrych portretach, szkicach przedmiotów etc.












https://www.youtube.com/watch?v=Suvxb0OfhpQ&fbclid=IwAR2uwPhnLcphgqKVF1iYRdSET646pOvB1ONLD06Fl0qycfCRbxz8lyel_uE
#crpg #obsidian