Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords po tylu latach doczekało się upgrade'u oraz wersji na Maca i Linuxa (w tym Steam OS).

Z nowych ficzerów:
-zintegrowanie gry ze Steam Workshop, a także nawiązanie współpracy z twórcami The Sith Lords Restored Content Mod (najlepszy mod do gry, odtwarzający wyciętą/nieukończoną zawartość, która została porzucona z powodu nacisków upośledzonego wydawcy do szybszego wydania gry)
-wprowadzono osiągnięcia
-wsparcie dla
wielooczek - Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords po tylu latach ...

źródło: comment_yiXE9hqzDhnOtsIJxSs6Qx8Cs6QsMtPT.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po tym jak Obsidian pociął content Chrisa w Pillars of Eternity


@Darnath: I ten content, nawet po cięciach, był najlepszy w całej grze ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mam nadzieję, że Chris trafi do inXile i popracuje coś więcej nad Tormentem

Nad Tormentem, albo Van Burenem, o którym
  • Odpowiedz
@wielooczek: Czemu nie, tytuł zapowiada się bardzo obiecująco. Choć fakt, to mało realne. Jeśli już Avellone opuścił Obsidian, który współtworzył to wprost do projektu, nad którym będzie miał władzę.
Też od razu pomyślałem o tych rewelacjach z Van Burenem, ale to wydaje się bardzo dziwne (kiedy dopiero co skończyli prace nad Wastelandem).
  • Odpowiedz
W rozmowie z RedBull Games Feargus Urquhart zdradził, że przed ośmioma laty studio Obsidian Entertainment miało szansę realizacji cRPG-a rozgrywającego się w świecie książek George’a R. R. Martina.

Tutaj link do oryginalnego wywiadu.
A tutaj o tym w skrócie i po polsku.

Chociaż sam nie jestem największym fanem Gry o Tron (książki są niezłe, ale nie wybitne), argumentacja CEO Obsidianu, jakoby to było zbyt duże wyzwanie, bo setting jest przyziemny, magii jest mało,
D.....h - W rozmowie z RedBull Games Feargus Urquhart zdradził, że przed ośmioma laty...

źródło: comment_7jrqt7I6o4i5BYmuTrihzQza9GLb2319.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qnebra: Ja bym tam nie przekreślał produkcji Cyanide (Game of Thrones RPG), która mimo swoich licznych wad miała bardzo ciekawą historię (i jeden z mocniejszych finałów). Ale fakt, ciekawe co zrobiłby z tym Obsidian - szkoda tylko, że Feargus wycofał się z nieco prostych powodów (za mało fantasy w fantasy).
  • Odpowiedz
Recenzja Pillars of Eternity od RPG Codex (autorstwa naszego rodaka): http://www.rpgcodex.net/content.php?id=9867

Recenzja wzbudza wiele kontrowersji nawet na Codexie i stała się najbardziej dyskutowaną spośród wszystkich (wliczając w to Fallout 3). Poniżej znajdziecie linka do ponad 420 postów, w którym każdy stara się przedstawić swoje racje:
http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/rpg-codex-review-darth-roxor-on-disappointment-thy-name-is-pillars-of-eternity.98676/

#rpg #crpg #gry #pillarsofeternity #obsidian #pcmasterrace
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Regis86: Całkowicie się nie zgadzam. Może i jedzie do oporu, ale to wszystko najprawdziwsza prawda. Walka, eksploracja, Paths of Od Nua, twierdza, system rozwoju postaci, atrybuty - to wszystko jest wg mnie skopane i autor dobrze wyjaśnia czemu.

A, że można by to wypunktować? No cóż, RPG Codex jednak chyba jest najlepszym serwisem o grach RPG na świecie i taka lista na 10 linijek to raczej byłby obciach przy ich
  • Odpowiedz
@Nevardus: po dalszej analizie stwierdziłem , że gra nie odpala mi się w DX/OpenGL (nie wiem dokładnie) tylko renderuje software'owo , przez to są tak beznadziejne wyniki - możliwe więc że na przykład potrzebuje OpenGL w wersji której nie obsługuje moja karta, a może to jakiś bug który wyeliminują w wersji finalnej, pozostaje trzymać kciuki :)
  • Odpowiedz
@t3m4 @Raffael @wielooczek : Podobnie było z Larian Studios i świetnym Divinity: Original Sin. http://www.pcgamer.com/how-divinity-original-sin-almost-bankrupted-larian-studios
Prawdę mówiąc to u nich jest to jeszcze bardziej spektakularne, bo to znacznie mniejsze studio (do tego europejskie), a Obsidian miał wsparcie największych wydawców. Bankructwo im raczej nie groziło, po prostu mocno odchudziliby zespół i pewnie osiągnęliby rozmiar InXile albo Larian Studios.

Jednak to już jest nieistotne, bo PoE na bank będzie hitem, zresztą już
  • Odpowiedz
Pierwsza dłuższa opinia na bazie recenzenckiej wersji #pillarsofeternity , niestety źródło obecnie zostało usunięte z powodu embarga obowiązującego do poniedziałku.

"Hello all!

I wanted to make this thread to share some of my thoughts with Pillars of Eternity. I won't be officially reviewing the game for the 'Watch, but I would like to share some thoughts and observations I've had since playing.

So
wielooczek - Pierwsza dłuższa opinia na bazie recenzenckiej wersji #pillarsofeternity...

źródło: comment_iq2HVktZ4tO2Hha6CjKDZzlIwbciaqfV.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wg ostatnich doniesień, build #pillarsofeternity dla prasy cechuje się lepszą wydajnością niż ostatnia beta dostępna dla darczyńców z KS. Zapewne optymalizację kodu zostawili na sam koniec.

Backer beta : 30-90 fps

Press Patch: 80-150 fps (diff maps tho)


Dodatkowo gra do dnia premiery doczeka się wielu usprawnień względem wersji rozesłanej recenzentom. Póki co poprawiono następujące rzeczy:
wielooczek - Wg ostatnich doniesień, build #pillarsofeternity dla prasy cechuje się l...

źródło: comment_IA31E4JScoaeMfh7RKlwdkyjaUv61zeo.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kilka ciekawostek o nadchodzącym #pillarsofeternity

TL;DR:
1. Skrypt narratora okazał się tak duży, że aktor przerobił tylko połowę w trakcie jednej sesji (na tylu Obsidiani planowali skończyć) nagraniowej; większość dotyczyła samego epilogu, który będzie odmienny, w zależności od naszych wyborów w grze.

2. W trakcie gry, podjęte przez nas decyzje zostaną uwzględnione w generowanej na bieżąco biografii naszego bohatera.
wielooczek - Kilka ciekawostek o nadchodzącym #pillarsofeternity

TL;DR:
1. Skrypt...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dla miłośników #pillarsofeternity #crpg #kickstarter #obsidian

Pierwsza informacja o Kickstarterze Pillars of Eternity pojawiła się na naszym Wortalu 14 września 2012 roku. Teraz, po ponad dwóch latach, jesteśmy już zaledwie mały krok od premiery. Zanim jednak weźmiecie miecze w dłoń i wyruszycie w świat, by odwiedzić najdalsze zakątki Wschodnich Rubieży, mamy dla was mały przewodnik początkującego podróżnika. Znajdziecie w nim informacje o klasach, rasach,
D.....h - Dla miłośników #pillarsofeternity #crpg #kickstarter #obsidian

Pierwsza ...

źródło: comment_NQaXwugY7DzAdZNd7e7A7nj2AXOwnmhV.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wielooczek: Czytałem już o tym.

Ja oprócz zakupu własnego egzemplarza gry być może (ale to jeszcze nie jest pewne) zrobie też jakeś rozdajo na wykopie, w którym będzie do wygrania 1-2 egzemplarze gry na steam.
  • Odpowiedz
@Camel665: Premiera dokładnie za dwa tygodnie, 26 marca.

Najtaniej można chyba wyrwać edycję awanturnika za 114zł.

@smieszko_pierwszy: Ogólnie cała zawartość gry jest już ukończona, wiele bugów wskazanych przez społeczność została załatana, teraz Obsidiani mają dwa tygodnie na załatanie całej reszty, żeby na premierę gra była możliwie wolna od błędów.
wielooczek - @Camel665: Premiera dokładnie za dwa tygodnie, 26 marca.

Najtaniej mo...

źródło: comment_viEQOCJ6USD5wviZydDQ1IFrGHXDFZRa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz