Ta cała Naczelna Izba Lekarska wypowiada się co najmniej tak jak gdyby była jakimś ramieniem władzy ustawodawczej a prawda jest taka, że wystarczy zmienić jedną ustawę żeby rozgonić to towarzystwo

Byłby to niewątpliwie bardzo dobry krok na drodze do normalizacji środowiska lekarskiego i zahamowania wyciągania milionowych kwot z naszych podatków. Sytuacja, w której szpitale zadłużają się, stają się niewypłacalne, często nie mają środków na zakup leków, sprzętu etc; chorzy czekają miesiącami na
kyloe - Ta cała Naczelna Izba Lekarska wypowiada się co najmniej tak jak gdyby była j...

źródło: Obrazek 78

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ta cała Naczelna Izba Lekarska wypowiada się co najmniej tak jak gdyby była jakimś ramieniem władzy ustawodawczej


@kyloe: a nie jest?
To nie ramię, to niewidzialna ręka układów, kolesiostwa i lobbingu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Nie uwierzycie. Zacząłem się zastanawiać jakbym wyglądał, gdybym poszedł na lekarskie. Może udałoby się zostać jakimś koordynatorem SORu, pracować w kilku placówkach medycznych, a nawet zostać radnym jeśli by się poszczęściło. Możliwe, że zarabiałbym kupę kasy. Ta ciekawość nie dała mi spokoju i wrzuciłem do AI swoje przemyślenia i pytanie "Jakbym wyglądał gdyby moje życie się tak potoczyło?" no i wyszło to... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#lekarz100k
Guzinek - Nie uwierzycie. Zacząłem się zastanawiać jakbym wyglądał, gdybym poszedł na...

źródło: jakisbiedak

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#bekazlewactwa


@typ53B: Zapytaj rodziców czy tylko lewak ze znajomościami może mieć szybsze terminy u lekarzy. Dlaczego rodziców? Bo jakbyś był starszy to byś ogarniał, że nie ważne są poglądy, a znajomości. Bo to one załatwiają sprawy. Nieważne czy masz legitymację KO, PiSu, Konfederacji czy Kółka Gospodyń Wiejskich, jak masz znajomości to sprawy idą do przodu.

A wiesz co jest najlepsze? Że robiąc z tego wojenkę partyjną NIC SIĘ
  • Odpowiedz
Pamiętam jak dyskutowaliśmy z dyrekcją na temat naszych dyżurów w szpitalu (pracujemy w dziale IT). Chcieliśmy zawrotne 500 złotych netto dla osoby, która miałaby cały dyżurny telefon, a więc i w razie jakiegokolwiek problemu na szpitalu by mogła pomóc. Wiadomo, miejsce takie że musi działać 24/7, więc musi mieć stałą pomoc. Ale dyrekcja stwierdzała, że to za dużo, że pracujemy z domu, że posiadanie takiego telefonu to tylko gotowość do pracy, ale
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gimemoa dla takiego szefostwa dział IT ma tylko dwa stany:
1. Nic nie działa - to za co ja właściwie ci płacę?
2. Wszystko SAMO działa - więc po co ja właściwie ci płacę?
  • Odpowiedz
Streszczenie - "Patologia zarobkow w sluzbie zdrowia" (joemonster.org)

Glowna teza

Polski system ochrony zdrowia jest pelen patologii zarobkowych - lekarze potrafia zarabiac gigantyczne sumy przez laczenie kontraktow NFZ, praktyki prywatnej i rozliczania procedur, podczas gdy jakosc opieki pozostaje niska, a pacjent dostaje kilka minut konsultacji.

Kluczowe
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Komentarze - "Polskie szpitale to fabryki pieniedzy" (joemonster.org, 187 komentarzy)

Najlepsze komentarze (wyroznione przez serwis)

- bozygivt (+144 / -29) - "To jest juz takie odklejenie..." - lider dyskusji, oburzenie na oderwanie lekarzy od rzeczywistosci zwyklych pacjentow.
- sorvek (+110 / -6) - "Ameryka doskonale pokazuje..." - przestroga, ze prywatyzacja i komercjalizacja prowadzi do amerykanskiego modelu, gdzie leczenie rujnuje finansowo.
  • Odpowiedz
Pluje na #nfz, 3 miesięczne dziecko dostało skierowanie do neurologa w trybie pilnym aby wystawił skierowanie na USG przezciemiaczkowe, pediatra nie może wystawić skierowania na USG (kurla jakieś jaja) Termin? Październik 2027, a w trybie normalnym 2030. A te kuhwy #lekarze milionami obracają.
Spalić w p---u to wszystko.
Ha tfu na was i H wam w D #lekarz #medycyna #lekarz100k #
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najlepsze jest jak konowałom będą chcieli wprowadzić rejestrację czasu pracy,
i już nie będzie mógł biedny lekarz robić 11 dni w tygodniu.

A on taki pracowity przecie.

No i wracając to najlepsze jak im będą chcieli go wprowadzić to będzie oczywiście p-----l3nie, że to będzie miało negatywne skutki dla pacjetów.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MakiawelicznyAltruista: ja bardzo chętnie, już się nie mogę doczekać aż dyrektorowi będzie d--a palić jak połowa oddziałów nie będzie miała obstawy dyżurowej, albo jak po 24h będzie się wychodzić od razu do domu, a nie jeszcze pracować do 10 bo trzeba zrobić wizytę zlecenia itp.
  • Odpowiedz
#sluzbazdrowia #nfz #afera

A spróbujcie sobie ustawić wizytę w prywatnej sluzbie zdrowia za którą płacą korpo i macie w formie benefitu. Na abonament brak wizyt albo za 2-3 tyg a jak zapłacić to proszę bardzo dziś pan się dostanie, jutro i z pocałowaniem rączki od zaraz.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GrzegorzPorada:
1. Izba po prostu wydaje dokument. Zdasz studia, zdasz egzamin, składasz papiery, dostajesz pwz na czas stażu. Zdasz staż, składasz papiery, dostajesz pełne pwz.
2. Sądy lekarski sądzi tylko w kwestiach zawodowych a nie karnych
3. Z tym kodeksem etyki to jest różnie, bo takie miękkie rzeczy przechodzą i trzeba grubo odwalić żeby
4. Jaka niejawność? Rejestr jest jawny, możesz sobie sprawdzić lekarza po imieniu i nazwisku albo pwz.
  • Odpowiedz