7 zdań, które musi usłyszeć każde dziecko:

1. Kocham Cię
2. Jestem z Ciebie dumny
3. Przepraszam
4. Wybaczam Ci
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cześć. jakiś czas temu pisałem tutaj o inicjatywie wrocławskiej grupy Rusta, która organizuje właśnie konferencję online.

konferencja zaczyna się za nieco ponad 2 tygodnie - 27 lipca. i będzie darmowa dla wszystkich (forma webinarów). początkowo był plan na 5 prelekcji w 5 dni, ale okazuje się, że finalnie będzie to 8 prelekcji w 5 dni :)

agenda myślę, że jest bardzo, ale to bardzo ciekawa:
- Steve Klabnik będzie mówił o "Ruście 2021"
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, Mirki! Jestem tu nowy. Mam pytanie odnośnie wymagań przy rekrutacji na backend deva.

Niedawno wróciłem do nauki programowania. Znam podstawy C# i Javy, w obydwu lubię pisać i zastanawiam się którego uczyć się dalej. Mam średnie wykształcenie i zero doświadczenia, więc trochę słabo to wygląda na CV. Pomyślałem, że wybiorę Javę - najwięcej ofert, więc większe szanse, że znajdę firmę, która wogóle zechce mnie zatrudnić. Wczoraj przeglądałem oferty dla java juniorów
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, Mirki! Mam pytanie odnośnie wymagań przy rekrutacji na backend deva.

Niedawno wróciłem do nauki programowania. Znam podstawy C# i Javy, w obydwu lubię pisać i zastanawiam się którego uczyć się dalej. Mam średnie wykształcenie i zero doświadczenia, więc trochę słabo to wygląda na CV. Pomyślałem, że wybiorę Javę - najwięcej ofert, więc większe szanse, że znajdę firmę, która w ogóle zechce mnie zatrudnić. Wczoraj przeglądałem oferty dla java juniorów w Poznaniu
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Stettinboi: Na to zwracają uwagę głównie duże firmy, bo tam są procesy rekrutacyjne itp.
Z mojej perspektywy, nigdy to nie miało znaczenia podczas rekrutacji kogoś, aczkolwiek napewno wyróżni to Twoje CV, gdy nie masz doświadczenia.
  • Odpowiedz
@becvvv: w C switch był zaimplementowany bardzo łopatologicznie:
- każda gałąź to instrukcja warunkowego skoku do sprawdzenia warunku następnej gałęzi
- koniec switcha to labelka końcowa
- break skacze do labelki końcowej

Skutkiem ubocznym było to, że dało się robić różne kombinacje (patrz moje poprzednie komentarze) - a że powstało sporo kodu z tego korzystającego to zostawiono to jako standard, więc jak powstawało C++ to przejęło takie działanie.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Musi być last Boss Ostry Cień Mgły.
Poza tym jest taka gra symulator PAD co na stół wlatują ustawy do podpisania ale trzeba uważać na ustawy LGBT i Gazetę Wyborcza
  • Odpowiedz
#naukaprogramowania
Na chrome i firefox wszystko działa dobrze. Wchodzę sobie na brama domyślna laptopta + port live servera i patrzę na komórce jak to wygląda. No i jest gorzej, animacje nie działają płynnie (nie mam ich dużo, dopiero piszę stronę), nie ma zachowanych odległości niektórych między elementami itd. To czym mam się sugerować??? Stronami na laptopie które dobrze pokazują, czy komórką która pokazuje źle na brama domyślna laptopta + port
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemka. Programuję 90% w Pythonie, ale chciałbym stworzyć program komercyjny.
Jego przewidywanie cechy:
- uniwersalny
- szybki w działaniu (praca zależna od użyczonych na niego procków i pamięci)
- GUI
- zamknięty kod źródłowy
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#naukaprogramowania #javascript
Jak zrobić,aby nawigacja wysuwająca się z lewej strony po naciśnięciu linku schowała się i dopiero strona przechodzi do danej sekcji np. o mnie, kontakt itd??? Bo teraz mam tak, że jak kliknę w link to widok odrazu się tam przenosi w czasie chowania nawigacji.
handleClick to powoduje wjazd z lewej nawigacji albo wyjazd. Przechodząc do danej sekcji używam ID i href do danego id

https://codepen.io/JuniorWeb/pen/mdVXZge
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TeflonDon: mógłbyś pomóc z tym smooth slide?? rozumiem, że pobieram wszystkie tagi <a href="#costam"
Później na każde daje zdarzenie click, później scrolluje do tego href w czasie 1 sekundy. Czemu mi to nie działa???
Wklejam ten cały kod i wyskakuje, że smoothScroll nie jest zdefiniowany. Czym jest ten smoothScroll ????

document.querySelectorAll('a[href^="#"]').forEach(function (anchor) {
anchor.addEventListener('click',
  • Odpowiedz
Jak mam backend w django i front w vue, a chciałbym to trzymać na githubie to dwa osobne repo muszę zrobić, czy jakoś inaczej, żeby nad tym zapanować? Jak wcześniej miałem w jednym to potem na heroku nie mogłem wrzucić, bo nie wykrywało języka itd.
#naukaprogramowania
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach