Wpis z mikrobloga

Cześć, Mirki! Jestem tu nowy. Mam pytanie odnośnie wymagań przy rekrutacji na backend deva.

Niedawno wróciłem do nauki programowania. Znam podstawy C# i Javy, w obydwu lubię pisać i zastanawiam się którego uczyć się dalej. Mam średnie wykształcenie i zero doświadczenia, więc trochę słabo to wygląda na CV. Pomyślałem, że wybiorę Javę - najwięcej ofert, więc większe szanse, że znajdę firmę, która wogóle zechce mnie zatrudnić. Wczoraj przeglądałem oferty dla java juniorów w Poznaniu na linkedin i się zdziwiłem. Bardzo dużo ofert w stylu: 2 lata dośw., dyplom inżyniera konieczny. Potem sprawdziłem jak jest z C# i mam wrażenie, że jest więcej ofert przyjaznych dla początkujących bez studiów.

Co o tym sądzicie? Jest taka zależność, czy za mało ofert widziałem i tylko mi się tak wydaje? Jeśli widzę ofertę 2lata+inżynier to zakładając, że mam wymagane umiejętności powininem wysłać cv? Zaproszą mnie na rozmowę, czy raczej z automatu odrzucą?

#programowanie #naukaprogramowania #programista15k #java #csharp #pracait
  • 15
@Stettinboi: Nie zauważyłem, żeby oferty c#, a Java się jakoś szczególnie różniły. Jestem c# devem ale stawiałbym na jave, więcej ofert. Co dylematu czy wysyłać cv czy nie to nic się nie stanie jak wyślesz. Dużo znajomych dosłownie spamowało cv do każdej znalezionej firmy (nawet jak firma nie szukała pracownika - jeden z kumpli tak znalazł pracę, bo firma dopiero zamierzała wystawić ofertę). Konkurencja jest ogromna, to fakt, ale zainwestujesz odpowiednią
@blc132: Mam pytanie o C# czy książka Visual C# dla zupełnie początkujących. Owoce programowania. To dobra pozycja na start do nauki tego języka? Chcę zacząć programować i to mi polecono.
@kam966: Nie słyszałem wcześniej o tej książce, więc nie odpowiem. Ze swojej strony polecam kursy z pluralsight czy udemy, a do poczytania dokumentację mdsn o C#. Przerób jakiś kurs online, a potem wymyśl jakiś swój projekt i zacznij go robić. Podczas robienia projektu dokumentacja + google/stackoverflow (kopiowanie kodu to nic złego, nie ma sensu wynajdywać koła na nowo, ale orientuj się jak działa to co przeklejasz).
@yggdrasil: Zgadzam się w 100%. Rynek "juniorski" się przesycił, bo teraz każdy myśli że po kilku miesiąc jako takiej pracy można być #programista15k. Kiedyś było załóżmy 5 kandydatów na stanowisko i tych 5 było z odpowiednimi kwalifikacjami, a teraz jest 20 kandydatów po kilku miesiącach w samym IT (nie mówiąc o stricte programowaniu) i 5 kandydatów z odpowiednimi kwalifikacjami.
Sorry, że 2 razy zapostowałem to samo, ale wczoraj raz postuję - znika, nie widzę tego w odpowiednich tagach ani w moich akcjach, potem drugi raz to samo. Dopiero dzisiaj wchodzę i widzę, że 2 razy wstawiłem. Nie wiem co to za problem.