Wpis z mikrobloga

Cześć, Mirki! Mam pytanie odnośnie wymagań przy rekrutacji na backend deva.

Niedawno wróciłem do nauki programowania. Znam podstawy C# i Javy, w obydwu lubię pisać i zastanawiam się którego uczyć się dalej. Mam średnie wykształcenie i zero doświadczenia, więc trochę słabo to wygląda na CV. Pomyślałem, że wybiorę Javę - najwięcej ofert, więc większe szanse, że znajdę firmę, która w ogóle zechce mnie zatrudnić. Wczoraj przeglądałem oferty dla java juniorów w Poznaniu na linkedin i się zdziwiłem. Bardzo dużo ofert w stylu: 2 lata dośw., dyplom inżyniera konieczny. Potem sprawdziłem jak jest z C# i mam wrażenie, że jest więcej ofert przyjaznych dla początkujących bez studiów.

Co o tym sądzicie? Jest taka zależność, czy za mało ofert widziałem i tylko mi się tak wydaje? Jeśli widzę ofertę 2lata+inżynier to zakładając, że mam wymagane umiejętności powinienem wysłać cv? Zaproszą mnie na rozmowę, czy raczej z automatu odrzucą? Z góry dzięki za odpowiedź.

#pracait #programowanie #programista15k #java #csharp #naukaprogramowania
  • 5
Ofert jest rzeczywiście dużo, ale jest też sporo chętnych. Podstawy nie wystarczą. Polecam Ci przerobić sobie materiały do certyfikatu Java na developer (Java SE 11 Programmer I 1Z0-815). Rekruterzy często idą na łatwiznę i na rozmowach pojawiają się, chwilę wcześniej wygooglane, pytania z takich egzaminów.
@Stettinboi: Na to zwracają uwagę głównie duże firmy, bo tam są procesy rekrutacyjne itp.
Z mojej perspektywy, nigdy to nie miało znaczenia podczas rekrutacji kogoś, aczkolwiek napewno wyróżni to Twoje CV, gdy nie masz doświadczenia.