wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 0
@Attrazione: tam nie ma jakiejś opcji w ustawieniach? Bo na przykład w Ubuntu to mniej więcej 5 sekund grzebania w "Unity Tweak Tool"
- 4
Na komputerze teściowej Windows 7 nagle przestał identyfikować sieć z którą bez problemu łączył się przez prawie rok. Nie pomogło usunięcie sieci z listy zapamiętanych, nie pomogła wymiana sterownika karty sieciowej, podłączenie przez kabel, włączenie trybu awaryjnego, ręczne wpisanie ustawień sieci itd. W efekcie komputer nie łączył się z Internetem.
Na forach pojawiały się podobne problemy, lecz jedynym rozwiązaniem była reinstalacja całego systemu. Jak na złość teściowa zgubiła płytę instalacyjną Windowsa...
Zirytowany sytuacją
Na forach pojawiały się podobne problemy, lecz jedynym rozwiązaniem była reinstalacja całego systemu. Jak na złość teściowa zgubiła płytę instalacyjną Windowsa...
Zirytowany sytuacją
konto usunięte via Android
- 1
@onomatobeka: #tylkogentoo z awesome
#linux #systemyoperacyjne #elementaryos #ubuntu #debian #mint
Jakiś nowy Linux czy coś wartego uwagi pojawiło się ostatnio lub rozwinęło?? Używałem Ubuntu do wersji 10.10 przez trzy lata, a ostatnio ElementaryOs, ale chciałbym już sobie dać spokój z tym systemem. Stawiać nowego Ubuntu i zmieniać wszystko, czy może coś ciekawego polecicie?
Jakiś nowy Linux czy coś wartego uwagi pojawiło się ostatnio lub rozwinęło?? Używałem Ubuntu do wersji 10.10 przez trzy lata, a ostatnio ElementaryOs, ale chciałbym już sobie dać spokój z tym systemem. Stawiać nowego Ubuntu i zmieniać wszystko, czy może coś ciekawego polecicie?
- 0
@michalje: Co wolisz? Cinnamon czy Mate?
@Bunis: Mate jest lżejszy (na starym duronie od rodziców śmiga jak szalony). Na nowszych kompach zainstalowałem Cinnamon i też śmiga. Ciężko powiedzieć co lepsze, dużych różnic nie ma; w Mate nie ma chyba jedynie efektów (przynajmniej domyślnie, nie szukałem czy da się je włączyć, bo na słabym kompie są zbędne). Jednakże lekkość mate do mnie przemawia, i jakbym teraz instalował u siebie to chyba z mate
konto usunięte via Android
- 3
Jaki system dla dziewczyny na starszego lapka? #ubuntu #mint czy coś innego? Windows 7 zalicza konkretne lagi więc system musi być lekki. #linux #pytanie #kiciochpyta
- 3
Pomaga freetype, ale to nie jest ostateczne rozwiązanie.
@xzn_: Teraz jeszcze jest infinality a na chrome pod linuxem wszystko ładnie działa out-of-box (i to na Gentoo!)
Hej Mirki, od jakiegoś czasu chcę zmienić coś w swoim życiu. Myślę o tym nie daje mi spokoju już od kilku dni. Mam laptopa HP 6735s (2 Gb ramu, karta graficzna zintegrowana, procesor AMD DualCore 1900 MHz). Do tej pory miałem zainstalowane 32 bitowe #xubuntu . Czy jest sens przesiąść się na system 64 bitowy ? (nie wiem czy na takim sprzęcie zauważę jakąkolwiek różnicę). Jeżeli tak: to jakie #
Trochę mało RAM masz jak na 64 bit.
- 1
@Assailant: Ale za mało w sensie "nie zauważę żadnej różnicy" czy wręcz "będzie chodziło jeszcze gorzej" ? A co z długimi instrukcjami procesora, większą liczbą rejestrów, mniejszym zużycie stosu - czy nie powinno być na 64 bitach troszkę szybciej ?
- 2
#kiciochpyta #linux #mint
Mam do laptoka podpięty dysk 3.5' poprzez usb (na tym dysku są 3 partycje), zamierzam na nim zainstalować Linuxa Mint, na razie jako LiveCD- i mam pytanie, gdy do tego celu użyję LiLi usb creator i w tym programie zaznaczę na której partycji go chcę mieć, to gdy zacznie wybraną partycję formatować do systemu plików FAT32, to dane z dwóch pozostałych partycji są
Mam do laptoka podpięty dysk 3.5' poprzez usb (na tym dysku są 3 partycje), zamierzam na nim zainstalować Linuxa Mint, na razie jako LiveCD- i mam pytanie, gdy do tego celu użyję LiLi usb creator i w tym programie zaznaczę na której partycji go chcę mieć, to gdy zacznie wybraną partycję formatować do systemu plików FAT32, to dane z dwóch pozostałych partycji są
- 1
@Infrass: ja ze swojego skromnego doswiadczenia z linuxami kiedys chcialem partycje zrobic przez instalator - to mi caly dysk przemielilo. Od tamtej pory wydzielam 30gb z dysku i jakims programikiem do partycji zmieniam jej system plikow i jak dotad zadnej wpadki, choc dzielilem dysk z 500gb danymi. Troche strachu bylo, ale dziala ok
- 0
@Arytmetyk: No ja tak samo wole przygotowac dysk z systemem plikow i tylko instalatorowi go wskazac. Dzielic i zmieniac cokolwiek lepiej mu nie pozwalac ;)
#linux #mint #ubuntu
Swego czasu siedziałem na Ubuntu z Gnome. Teraz myślę, czy by na lapku nie wskoczyć na Minta, którą wersję sobie sprawić?
http://linuxiarze.pl/download_mint/
Swego czasu siedziałem na Ubuntu z Gnome. Teraz myślę, czy by na lapku nie wskoczyć na Minta, którą wersję sobie sprawić?
http://linuxiarze.pl/download_mint/
@adam-pszczynski: najnowsza, z Cinnamon.
- 0
@tockar: Ok.
- 4
- 1
@Prosty_login: Jeśli na Mincie są problemy ze stabilnością, to nie wiem co powiedzieć o tym co się dzieje na Ubuntu.
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@onomatobeka: ale Mate jest wolniejsze od Gnome Classic z zasady... Debian nie ma nowych pakietów ale nadrabia czym innym bo nie po to powstał żeby być cutting-edge: po to powstała Fedora i Arch. A Ubuntu sprawia wrażenie nowoczesnego gdy takie nie jest, lekkie oszustwo... :P
BEKA Z LUDZI KTÓRZY NA PYTANIE "JAKI LINUX TYLKO NIE UBUNTU BO MI SIĘ ZAWIESZA, ŚMIERDZI I ZJADA RAM KIEDY ŚPIĘ" PROPONUJĄ MINTA LUB ELEMENTARY, NO PRZECIEŻ TO W OGÓLE NIE JEST UBUNTU, NO GDZIE TAM, SKĄDŻE
#linux #mint #elementaryos #ubuntu #ubuntusrubuntu
#linux #mint #elementaryos #ubuntu #ubuntusrubuntu
- 1
@firencombomaster: Tylko, że mint chodzi dużo lepiej niż Ubuntu ;) Używam Linux Mint 16 Xfce na dosyć starym pc i nie narzekam.
- 1
#ubuntu #gorzkiezale
Świeża instalacja testowana przez 10 dni - nie było dnia bez freeza i resetu kompa, żadna z kilku aktualizacji nie zainstalowała się z powodu błędu -_-
macosx > #mint > windows7 >>> windows95 >>>> wywiad z korwinem >>>>>>>> #ubuntu
Świeża instalacja testowana przez 10 dni - nie było dnia bez freeza i resetu kompa, żadna z kilku aktualizacji nie zainstalowała się z powodu błędu -_-
macosx > #mint > windows7 >>> windows95 >>>> wywiad z korwinem >>>>>>>> #ubuntu
konto usunięte via Android
- 0
@Suchy_: trzeba się postarać żeby ubuntu komputer resetował sam z sobie
#mint na cryptsy - jesli jeszcze trzymacie to radze sprzedac. Ewentualnie przy pierwszej pompce na cryptsy o ile taka bedzie. Dlaczego? #cash #leaf #rpc #maxcoin i tak by mozna jeszcze dlugo - wszystko ofiary cryptsy. Jeśli sądzicie, że trudność kopania w przyszłości zwiększy jego cene, to przemyślcie to jeszcze raz.
#kryptowaluty
#kryptowaluty
- 0
@blacktyg3r: niedługo będzie tak, że jak pojawi się info o wejściu na Cryptsy to cena zacznie spadać :)
- 0
Komentarz usunięty przez autora
@klatamistrz: ja czekam
@janusz_z_krakowa: o, witam w klubie :D
- 5
Obawy że systemd całkowicie zastąpi inne rozwiązania są przedwczesne. Linuks nigdy nie podążał tylko w jednym kierunku. Obecnie istnieje 15 > initów, tak i za 10 lat ich ilość się nie zmieni.
Zaniepokojenie budzi co raz mniejsza wiedza przeciętnego użytkownika Linuksa na temat działania systemu.
90% nie wie czym jest /lib/{ld,libc}.so i co to za pies. Co to jest toolchain - binutils, libc, kompilator, nagłówki kernela i jak się go
Czytam sobie różne felietony nt #linux i różnic między #ubuntu a #mint i zdania są podzielone co do tego, która opcja lepsza. Powiedziałbym nawet, że głosy rozkładają się 50-50.
Co sądzicie Linuksiarze? :)
Chciałem zlecić złożenie stacji roboczej typowo do internetu i jakiegoś pakietu biurowego ale zastanawiam się nad systemem.
Bardziej chyba skłaniam się ku Mintowi ponieważ ponoć jest stabilniejszy?
Co sądzicie Linuksiarze? :)
Chciałem zlecić złożenie stacji roboczej typowo do internetu i jakiegoś pakietu biurowego ale zastanawiam się nad systemem.
Bardziej chyba skłaniam się ku Mintowi ponieważ ponoć jest stabilniejszy?
@worldmaster: wybrałbym xubuntu. Xfce jest bardzo stabilne, jest jedynie problem z tearingiem, ewentualnie kubuntu jeśli komuś nie przeszkadza kde.
Unity jest ciężkie i nadal nie do końca niestabilne, ale z wersji na wersję jest coraz lepiej. Unity w 13.04 było już bardzo ok. Największą jego zaletą jest bardzo dobre gospodarowanie miejscem na ekranie.
Co do minta. Wersja ubuntowa minta różni się od ubuntu jedynie tym, że niektóre aktualizowane są blokowane.
Unity jest ciężkie i nadal nie do końca niestabilne, ale z wersji na wersję jest coraz lepiej. Unity w 13.04 było już bardzo ok. Największą jego zaletą jest bardzo dobre gospodarowanie miejscem na ekranie.
Co do minta. Wersja ubuntowa minta różni się od ubuntu jedynie tym, że niektóre aktualizowane są blokowane.
@worldmaster: różnice między Ubuntu a Mint sprowadzają się właściwie jedynie do tego, które środowisko graficzne jest zainstalowane jako podstawowe.
- 0
@tockar: Mega ułætwia zycie jak przerzucasz sie do nastepnego pulpitu i nie musisz przelaczac okienek, bo masz na wierzchu ;)
@VintageRock: i prawidłowo, bo drugi monitor jest na ładną tapetę




























Xubuntu, Lubuntu, Mint?
#linux #ubuntu #xubuntu #lubuntu #mint #systemyoperacyjne #kiciochpyta #pytanie