mirasy z #linux #mint jako iż moja karta graficzna nie dała rady przynosłem laptopa i chce go użyć jako monitora (oczywiście komunikacja po sieci się odbędzie JAK!?
wpisy
Najnowsze
Archiwum

wytrzzeszcz
- 3

wytrzzeszcz
- 1
@fervi: Nop :(

wytrzzeszcz
- 1
@fervi: teraz to się zrypao i nie chce gadać wcale XFree68_vt mowi ze nie ma argumetnu :(
- 1
@Wyrewolwerowanyrewolwer: znaczy zalogowany jestem na PC ale i tak wynik różne
@wytrzzeszcz: Nie wiem, nie kombinowałem z więcej niż dwoma monitorami. W dokumentacji xrandra na bank będzie coś na temat 3 monitorów na raz. Potem tylko rozpoznajesz wyjścia, podajesz w pliku konfiguracyjnym umiejscowienie każdego z wyjść, jego rozdzielczość i lecisz z tematem.
https://awesome.naquadah.org/wiki/Using_Multiple_Screens
https://wiki.archlinux.org/index.php/Xrandr
https://awesome.naquadah.org/wiki/Using_Multiple_Screens
https://wiki.archlinux.org/index.php/Xrandr
mirasy #linux
mam hp mini 210CA z wymienionym dyskiem 120GB SSD i dołożonym Ramem 2GB
dziś zapchałem /home i tak czuje wiosna jest to czas na zmiany
#archlinux czy zostawać przy #mint a może #debian no i jaki menadzer okien nie musi być wywalony w kosmos starczy mi móc mieć 2 aplikacje na raz na ekranie (pionowy podział) lib 1 fullscreen, Wygonda obsługa z
mam hp mini 210CA z wymienionym dyskiem 120GB SSD i dołożonym Ramem 2GB
dziś zapchałem /home i tak czuje wiosna jest to czas na zmiany
#archlinux czy zostawać przy #mint a może #debian no i jaki menadzer okien nie musi być wywalony w kosmos starczy mi móc mieć 2 aplikacje na raz na ekranie (pionowy podział) lib 1 fullscreen, Wygonda obsługa z
- 1
- 1
@xda_: Jest wygodny :)
#drukarka #linux #ubuntu #mint
Mam drukarke Canon ip7250, chciałbym połączyć sie z nią bezprzewodowo lapkiem na linuxie.
Połączyłem się z nią już lapkiem na windowsie więc na pewno ta funkcja działa (konfiguruje się ją poprzez załączoną płytkę CD)
Niestety na linuxie wiadomo że płytka nie odpala, więc nie mogę jej skonfigurować..
co mam teraz zrobić? ;) jest jakieś rozwiązanie?
Mam drukarke Canon ip7250, chciałbym połączyć sie z nią bezprzewodowo lapkiem na linuxie.
Połączyłem się z nią już lapkiem na windowsie więc na pewno ta funkcja działa (konfiguruje się ją poprzez załączoną płytkę CD)
Niestety na linuxie wiadomo że płytka nie odpala, więc nie mogę jej skonfigurować..
co mam teraz zrobić? ;) jest jakieś rozwiązanie?
@mireczekochany: Spoko.
#linux #mint #ubuntu jak zainstalować sterowniki z tej strony na linuxie? http://www.canon-europe.com/support/consumer_products/products/printers/inkjet/pixma_ip_series/pixma_ip7250.aspx?type=download&language=PL&os=Linux
- 1
@mireczekochany: Ktoś kto robił tę stronę, powinien zapierdzielać na galerze
Z jakiejś strony:
sudo add-apt-repository ppa:michael-gruz/canon-trunk
sudo apt-get update
sudo apt-get -y install scangearmp-common cnijfilter-common cndrvcups-common
Z jakiejś strony:
sudo add-apt-repository ppa:michael-gruz/canon-trunk
sudo apt-get update
sudo apt-get -y install scangearmp-common cnijfilter-common cndrvcups-common
- 0
- 1
@Zatwardzenie: w wiekszosci przypadkow 99.9%
- 1
Mireczki! Gra ktoś z Was w #citiesskylines na linuxie? U mnie do tej pory wszystko funkcjonowało ok, ale dzisiaj gra się wyłącza zaraz po wejściu do menu. Jak tam u Was? #mint #ubuntu #steam
Komentarz usunięty przez autora
- 0
@zwierzak2003
Co ciekawe gra działa, gdy steam jest w trybie offline.
Co ciekawe gra działa, gdy steam jest w trybie offline.
- 3
do przesyłania plików i danych z komputer-telefon, komputer-komputer na #linux #mint w sieci lokalnej polecam pakiecik Dukto http://www.msec.it/blog/?page_id=11
co ważne programik jest na licencji open-source
#ubuntu
co ważne programik jest na licencji open-source
#ubuntu
- 1
- 0
@fervi: Dobra, mate zainstalowane. Trochę przycina przy niektórych czynnościach, ale nie jest tragicznie. Najważniejsze, że jest swojsko i wiadomo co gdzie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
Ja instalowałem wg Wiki Arch i działają e-Deklaracje normalnie
@mireczekochany:
Sprawdź jeszcze dobreprogramy i ichni blog, któryś użytkownik niedawno (ze 2 tygodnie temu) opisywał jak to zainstalować pod Ubuntu
@mireczekochany:
Sprawdź jeszcze dobreprogramy i ichni blog, któryś użytkownik niedawno (ze 2 tygodnie temu) opisywał jak to zainstalować pod Ubuntu
- 0
AIR zainstalowało się, ale e-deklaracja nie odpala się pod wine.
@kto_ma_potrzymac_dwie_dychy: innowacyjna gospodarka, program współfinansowany przez UE ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
- 3
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@drag_op: a to jest jakaś różnica?
- 3
@jestem_bordo: jakby nie było, to bym nie pytał.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
No niestety o ile wirusów nie ma [na Linux], to mimo wszystko jesteśmy na nim bardziej szpiegowani niż przez Google.
@davidero69: Co? jakim cudem doszedłeś do tak błędnego wniosku?
Ja sam sobie screenów nie trzaskałem, więc wyjścia są dwa. Albo #firefox to z automatu robi, albo Linux po wejściu na konkretną stronę. Zakładam, że te screeny były przesyłane
@mefisto506: To wiele wyjaśnia, gdyż NTFS nie obsługuje unixowego systemu uprawnień i uruchamianie czegokolwiek z takich partycji jest utrudnione.
W zasadzie jedyna opcja, która powinna działać to
W zasadzie jedyna opcja, która powinna działać to
sh bin/studio.sh lub sh ./bin/studio.sh. Jeśli mimo to to nie działa, a flaga exec jest obecna, to prościej będzie przenieść po prostu pliki Android Studio np. do katalogu domowego albo zainstalować z PPA, jeśli starczy miejsca na partycji systemowej.- 1
- 3
Mirki, czy jest jakiś sposób na zaimportowanie psd do #gimp ? Niby otwiera te pliki, ale są on ogołocone z większości danych.
Zależy mi jedynie na wyciągnięcie "inteligentnej" (wektor?) warstwy i jej bezstratne powiększenie. W gimpie jest to zwykła resterowa warstwa. Normalnie odpaliłbym #photoshop ale siedzę na #linux #mint i #wine uruchamia go tylko na chwilę, a później jest crash.
Zależy mi jedynie na wyciągnięcie "inteligentnej" (wektor?) warstwy i jej bezstratne powiększenie. W gimpie jest to zwykła resterowa warstwa. Normalnie odpaliłbym #photoshop ale siedzę na #linux #mint i #wine uruchamia go tylko na chwilę, a później jest crash.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
@Indikatiwus_presentusaktiwus: Podejrzewam ze to wina złośliwego oprogramowania jakie zainstalowałeś niechcący.
- 1
@Indikatiwus_presentusaktiwus:
Dobrze, a wiec skrótowo. WINE ma swoj folder .wine w Twoim katalogu domowym. Tam jest dysk c i inne p------y elementy api, ktore tworza ten "system" na ktorym uruchamiasz gre. Playonlinux to program ktory pozwala na posiadanie kilku czy nawet kilkunastu różnie skonfigurowanych folderów .wine.
Korzystasz z Playonlinux i na jednym prefiksie (który ma wlasny, osobny folder np. ~./playonlinux-cod) mozesz miec np. Windows 7 i CoD, na drugim Windows
Dobrze, a wiec skrótowo. WINE ma swoj folder .wine w Twoim katalogu domowym. Tam jest dysk c i inne p------y elementy api, ktore tworza ten "system" na ktorym uruchamiasz gre. Playonlinux to program ktory pozwala na posiadanie kilku czy nawet kilkunastu różnie skonfigurowanych folderów .wine.
Korzystasz z Playonlinux i na jednym prefiksie (który ma wlasny, osobny folder np. ~./playonlinux-cod) mozesz miec np. Windows 7 i CoD, na drugim Windows
- 2
Dziwna sprawa. Dzisiaj odpalając kompa widzę w home pliczek video którego nie kojarzę. Odpalam go i widzę nagranie pulpitu z wczorajszego wieczoru. Nagranie trwa kilkadziesiąt minut. Czy w #linux #mint jest jakiś skrót, który mogłem przypadkiem wcisnąć, a aktywuje nagrywanie ekranu? Czy może #szpiegujo ?
- 2
@siemanko: Screen Recording
GNOME 3 comes with a built-in screen recorder. This can be activated using the Shift+Ctrl+Alt+r keyboard shortcut. A red circle is displayed in the bottom-right hand corner of the screen while recording is taking place.
Zaskakująco duży skrót by go wcisnąć przypadkiem :P
Chcesz sprawdzać bezpieczeństwo?
GNOME 3 comes with a built-in screen recorder. This can be activated using the Shift+Ctrl+Alt+r keyboard shortcut. A red circle is displayed in the bottom-right hand corner of the screen while recording is taking place.
Zaskakująco duży skrót by go wcisnąć przypadkiem :P
Chcesz sprawdzać bezpieczeństwo?
- 1
@fervi: Tak to jest to! Eclipse ma pokręcone skróty klawiaturowe :)
#linuxmint #mint coś mi się gryzie z #firefox
Załapałem dzisiaj już kilkanaście przymuleń podczas oglądania większych zdjęć na wykopie lub gdzie indziej.
Inny zamuł był przy oglądaniu google street view, bing itd.
Co najlepsze 2 razy zamuliło mi obraz na TV i monitor a:
- zero reakcji na CTRL+ALT+F1/F2
Załapałem dzisiaj już kilkanaście przymuleń podczas oglądania większych zdjęć na wykopie lub gdzie indziej.
Inny zamuł był przy oglądaniu google street view, bing itd.
Co najlepsze 2 razy zamuliło mi obraz na TV i monitor a:
- zero reakcji na CTRL+ALT+F1/F2


















