mirasy z #linux #mint jako iż moja karta graficzna nie dała rady przynosłem laptopa i chce go użyć jako monitora (oczywiście komunikacja po sieci się odbędzie JAK!?

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirasy #linux
mam hp mini 210CA z wymienionym dyskiem 120GB SSD i dołożonym Ramem 2GB
dziś zapchałem /home i tak czuje wiosna jest to czas na zmiany
#archlinux czy zostawać przy #mint a może #debian no i jaki menadzer okien nie musi być wywalony w kosmos starczy mi móc mieć 2 aplikacje na raz na ekranie (pionowy podział) lib 1 fullscreen, Wygonda obsługa z
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#drukarka #linux #ubuntu #mint

Mam drukarke Canon ip7250, chciałbym połączyć sie z nią bezprzewodowo lapkiem na linuxie.
Połączyłem się z nią już lapkiem na windowsie więc na pewno ta funkcja działa (konfiguruje się ją poprzez załączoną płytkę CD)
Niestety na linuxie wiadomo że płytka nie odpala, więc nie mogę jej skonfigurować..
co mam teraz zrobić? ;) jest jakieś rozwiązanie?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mireczekochany: Ktoś kto robił tę stronę, powinien zapierdzielać na galerze
Z jakiejś strony:
sudo add-apt-repository ppa:michael-gruz/canon-trunk
sudo apt-get update
sudo apt-get -y install scangearmp-common cnijfilter-common cndrvcups-common
  • Odpowiedz
Chcę zainstalować Linuksa Mint na przenośnym dysku twardym USB 3.0.

Pytanie: przy podpinając dysk twardy pod różne komputery Linux będzie działać?

#linux #mint
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aspen: ja nie gram zbytnio w gry. najwyżej czasami #robocraft czy inne niszowe produkcje się trafią. ale ta gra akurat jest postawiona na Unity, które ma natywne wsparcie pod Linuksa, więc jest możliwość że nie będzie tragedii
  • Odpowiedz
@fervi: Dobra, mate zainstalowane. Trochę przycina przy niektórych czynnościach, ale nie jest tragicznie. Najważniejsze, że jest swojsko i wiadomo co gdzie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ja instalowałem wg Wiki Arch i działają e-Deklaracje normalnie
@mireczekochany:
Sprawdź jeszcze dobreprogramy i ichni blog, któryś użytkownik niedawno (ze 2 tygodnie temu) opisywał jak to zainstalować pod Ubuntu
  • Odpowiedz
mireczki jaki #linux zamiast #windows7 który się psuje coraz bardziej a potrzebny jest mi coraz mniej

nie umiem się zdecydować czy może #ubuntu czy może #mint czy jeszcze inna dystrybucja, pomóżcie
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No niestety o ile wirusów nie ma [na Linux], to mimo wszystko jesteśmy na nim bardziej szpiegowani niż przez Google.


@davidero69: Co? jakim cudem doszedłeś do tak błędnego wniosku?

Ja sam sobie screenów nie trzaskałem, więc wyjścia są dwa. Albo #firefox to z automatu robi, albo Linux po wejściu na konkretną stronę. Zakładam, że te screeny były przesyłane
  • Odpowiedz
#linux #mint #linuxmint
Mireczki pomóżcie. Jak uruchomić skrypt który znajduje się na innej partycji niż system?
Ciągle dostaje brak dostępu. Nie mogę też zmienić praw chmod na skrypcie nie zmienia jego uprawnień :<
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mefisto506: To wiele wyjaśnia, gdyż NTFS nie obsługuje unixowego systemu uprawnień i uruchamianie czegokolwiek z takich partycji jest utrudnione.
W zasadzie jedyna opcja, która powinna działać to sh bin/studio.sh lub sh ./bin/studio.sh. Jeśli mimo to to nie działa, a flaga exec jest obecna, to prościej będzie przenieść po prostu pliki Android Studio np. do katalogu domowego albo zainstalować z PPA, jeśli starczy miejsca na partycji systemowej.
  • Odpowiedz
#linux #linuks #ubuntu #mint #linuxmint
Mirki. Mam problem z menadżerem aktualizacji w Linux Mint. Wskazuje mi, że mam wszystko po aktualizowane. Jak dam
sudo rm -fv /var/lib/apt/lists/*
sudo apt-get update
to dopiero wyświetlają mi się dostępne aktualizacje.
Co jest nie tak?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elWykopek: Ciężko powiedzieć, technicznie rzecz biorąc usuwając dane z tego katalogu - usuwasz w zasadzie zbiór repozytorium, więc aktualizacji nie zrobisz
  • Odpowiedz
Mirki, czy jest jakiś sposób na zaimportowanie psd do #gimp ? Niby otwiera te pliki, ale są on ogołocone z większości danych.
Zależy mi jedynie na wyciągnięcie "inteligentnej" (wektor?) warstwy i jej bezstratne powiększenie. W gimpie jest to zwykła resterowa warstwa. Normalnie odpaliłbym #photoshop ale siedzę na #linux #mint i #wine uruchamia go tylko na chwilę, a później jest crash.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@siemanko: Przekonwertuj do wektorowego programu, Inkscape
Nie wiedziałem nawet, że takie coś można robić w PS (trochę dziwne, ale)

PS. Nigdy z Photoshopem pod wine problemów nie było po instalacji, szczególnie dobrze starsze wersje działają
  • Odpowiedz
@Indikatiwus_presentusaktiwus:

Dobrze, a wiec skrótowo. WINE ma swoj folder .wine w Twoim katalogu domowym. Tam jest dysk c i inne p------y elementy api, ktore tworza ten "system" na ktorym uruchamiasz gre. Playonlinux to program ktory pozwala na posiadanie kilku czy nawet kilkunastu różnie skonfigurowanych folderów .wine.

Korzystasz z Playonlinux i na jednym prefiksie (który ma wlasny, osobny folder np. ~./playonlinux-cod) mozesz miec np. Windows 7 i CoD, na drugim Windows
  • Odpowiedz
Dziwna sprawa. Dzisiaj odpalając kompa widzę w home pliczek video którego nie kojarzę. Odpalam go i widzę nagranie pulpitu z wczorajszego wieczoru. Nagranie trwa kilkadziesiąt minut. Czy w #linux #mint jest jakiś skrót, który mogłem przypadkiem wcisnąć, a aktywuje nagrywanie ekranu? Czy może #szpiegujo ?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@siemanko: Screen Recording

GNOME 3 comes with a built-in screen recorder. This can be activated using the Shift+Ctrl+Alt+r keyboard shortcut. A red circle is displayed in the bottom-right hand corner of the screen while recording is taking place.

Zaskakująco duży skrót by go wcisnąć przypadkiem :P

Chcesz sprawdzać bezpieczeństwo?
  • Odpowiedz
#linuxmint #mint coś mi się gryzie z #firefox
Załapałem dzisiaj już kilkanaście przymuleń podczas oglądania większych zdjęć na wykopie lub gdzie indziej.
Inny zamuł był przy oglądaniu google street view, bing itd.

Co najlepsze 2 razy zamuliło mi obraz na TV i monitor a:
- zero reakcji na CTRL+ALT+F1/F2
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach