#linux #mint #nerdalert Mint wyżej od Ubuntu, no i prawidłowo: http://distrowatch.com/
wpisy
Najnowsze
Archiwum

skew
- 2
konto usunięte
- 3
@skew: jakieś bazylion czasu, także #slowpoke
konto usunięte via Android
- 0
@skew: wyżej, bo więcej osób odwiedza podstronę z mintem. Distrowatch to żaden wyznacznik.
Mirki opłaca się instalacja Minta koło windows 8.1? Windows służyłby wtedy tylko do grania, jeśli w Mincie uda mi się w końcu zainstalować odpowiedni sterownik do głośników w moim lapku(Lenovo y550).
#linux #mint #windows #windows8 #kiciochpyta
#linux #mint #windows #windows8 #kiciochpyta
O tym czy się opłaca powinieneś sam zdecydować po przetestowaniu.
@czarny002: sprawdź najpierw livecd czy z pendrive'a czy wszystko jest ok. Sprawdzisz bez instalowania czegokolwiek.
Mirki, jest sens przechodzić z Ubuntu na Minta? Wiem, że jest teraz hype na niego, po Unity wszyscy cisną, jednak może to 14.04 nie będzie takie złe? Pytam, bo siedzę na 12.04, 2 miesiące do premiery kolejnego LTSa, a nie chce mi się potem znowu siedzieć i konfigurować wszystkiego na nowo, nie wspominając o niekompatybilności programów.
#linux #mint #ubuntu
#linux #mint #ubuntu
- 1
konto usunięte via Android
- 1
- 1
Mirasy potrzebuję porady. Jaki Linux będzie najlepszy dla laptopa o niezbyt imponujących parametrach (2x1.6GHz, 2 GB RAM, zintegrowane GPU)? Zależy mi przede wszystkim na szybkości i wydajności, jeśli chodzi o środowiska graficzne to tylko Xfce. Będę go używał głównie do przeglądania internetów, słuchania muzyki/oglądania filmu i kodzenia. Biorę pod uwagę: Ubuntu, Minta, Archa. Z każdym z nich miałem już wcześniej do czynienia, niestety ze względu na uczelniane duperele musiałem trochę pokorzystać z
@xaxes: co? Toż na tym cały Arch polega, że nie jest w pełni zautomatyzowany... sam z siebie się nie wypieprzył, wypieprzyłeś go ty poprzez aktualizację. ;-)
@smsrampage: Też nie. Wypieprzył dziwnym sposobem z AUR'a; Zwykłe, ważne pakiety w drzewach rozwojowych archa by mu tego nie zrobiły.
- 3
@semperfidelis: Bardzo dobry :)
@semperfidelis: Jak się nie chcesz uczyć, to dobry, a jak chcesz, to podejście @smsrampage jest znakomite.
- 6
- 4
@Maacabra: Tak, a najlepszy jest oparty na debianie :D
@Maacabra: Już nie bazuje na Ubuntu, a jedynie korzysta z repozytoriów tego systemu. Jeśli komp może być problematyczny pod względem sterowników, z mintem będzie mniej do roboty. Jak dla mnie proponowane środowiska graficzne są lepsze od unity z ubu.
- 2
- 5
@Ssssssssindriiiiiiiiiiiiiii: albo od archa :>
@marysuistyczna: No to 3 najłatwiejsze w obsłudze dystrybucje - Ubuntu (ew. Kubuntu, Goodbuntu), OpenSUSE, Mandriva. Każda z nich będzie z marszu działać i powinna być naprawdę prosta w obsłudze. Dobór środowiska graficznego - KDE lub Gnome (ew. unity), LXDE i XFCE raczj nie nadają się na desktop.
- 2
- 1
Tak planuję i planuję przesiadkę na Linuksa i nie wiem czy na podstarzałym komputerze warto jednak jebnąć Minta czy zostać przy Ubuntu z Unity, które moim zdaniem niepotrzebnie muli, ale z tym systemem mam styczność od początku, jak zaczęli wysyłać płyty jeszcze z gnome, także nie wiem czy zmiana środowiska graficznego coś mi da czy to tylko "wygląd". Boje się, że środowisko graficzne sobie, a po prostu sam Linux ŻRE.
#linux
#linux
- 0
@Windmark: Widziałem jakąś opcję doinstalowania, hm.. nie znam się ale chyba nowego GNOME do Ubuntu - warto? Chciałbym się trzymać Ubuntu, bo tu jednak doświadczę nowinek (patrz Steam zdaje się).
X mi nie leży, prędzej KDE, ale pewnie też nie z--------a.
X mi nie leży, prędzej KDE, ale pewnie też nie z--------a.
- 0
@oner: Ostatnio używałem Gnome 3.4. Działał podobnie jak Unity. Steam chodzi na wariacjach Ubuntu (sprawdzone na moim Kubuntu).
- 1
Jak do cholery wyłączyć X'y? Każda moja 'sztuczka' zawiodła. Przy próbie instalacji sterownik nadal wypluwa, że X'y działają. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#noobquestion #linux #mint #nvidia #sterowniki
#noobquestion #linux #mint #nvidia #sterowniki
@lizergamid: jest gdzies opisane ktory init do czego i dlaczego ich tyle? ;f
@anonim1133: chyba różnie to bywa :P https://en.wikipedia.org/wiki/Runlevel#Standard_runlevels
- 4
#linux #mint #ubuntu
Z rok temu instalowałem koledze na laptopie Minta, na próbę. Po jakimś czasie ten sprzęt mu ukradli i był zmuszony zmienić laptopa. Na tym był zainstalowany windows i tak go sobie kolega używał. Dzisiaj jednak powiedział mi, że na Linuksie mu się lepiej pracowało i zapytał czy bym go mu znowu nie zainstalował. No i teraz pytanie. Zależy mi bardzo na stabilności systemu,
Z rok temu instalowałem koledze na laptopie Minta, na próbę. Po jakimś czasie ten sprzęt mu ukradli i był zmuszony zmienić laptopa. Na tym był zainstalowany windows i tak go sobie kolega używał. Dzisiaj jednak powiedział mi, że na Linuksie mu się lepiej pracowało i zapytał czy bym go mu znowu nie zainstalował. No i teraz pytanie. Zależy mi bardzo na stabilności systemu,
@Failar: Mint oparty jest o Ubuntu, uważał bym więc z apgrejdem do nowszej wersji systemu ;-)
I dał bym Catalysty, nienawidzę ich, ale są lepsze od otwartych sterowników.
Choć od Linuksa 3.10(albo 11) jest już wprowadzone zarządzanie energią dla radeonów, więc nie powinien się grzać. A pod Catalystami HDMI działa jak złoto. Nie pamiętam jak z otwartymi tutaj było.
I dał bym Catalysty, nienawidzę ich, ale są lepsze od otwartych sterowników.
Choć od Linuksa 3.10(albo 11) jest już wprowadzone zarządzanie energią dla radeonów, więc nie powinien się grzać. A pod Catalystami HDMI działa jak złoto. Nie pamiętam jak z otwartymi tutaj było.
#linux #fedora #ubuntu #mint
Mam problem z każdą z w/w dystrybucji. Po konfiguracji (czyli po 2-3 resetach), po uruchomieniu systemu aktywne okno (nieważne czy to przeglądarka www, plików, ustawienia, okno terminala) mruga na biało. Dzieje się tak kilka-kilkanaście minut, po czym stopniowo ustaje.
Jak to kurde naprawić? Jak to zdebugować? Instalacja sterowników nie pomaga :<
Mam problem z każdą z w/w dystrybucji. Po konfiguracji (czyli po 2-3 resetach), po uruchomieniu systemu aktywne okno (nieważne czy to przeglądarka www, plików, ustawienia, okno terminala) mruga na biało. Dzieje się tak kilka-kilkanaście minut, po czym stopniowo ustaje.
Jak to kurde naprawić? Jak to zdebugować? Instalacja sterowników nie pomaga :<
@Dreszczyk: Unikalny ten twój problem, u mnie to się sypały systemy jak domek z kart po zobaczeniu catalysta ;f
Odpuść sobie catalysty, działaj na opensourcowych: zainstaluj nowszego kernela+mesa z jakichs backportow czy tam z ubuntowego ppa.
@roite: Dziwne, u mnie działa :->
@Linux_Shines: Zainstaluj pidgina, montuj dysk windowsa domyślnie z systemem, zrób skrót z windowsowskiego folderu konfiguracyjnego pidgina do /home/twojanazwaużytkownika/.purple - ciesz się kontaktami, dziennikiem rozmów, etc na obu systemach.
- 6
@madnes77: podstawowe pytanie - po cholerę instalować oryginalne gg z reklamami jak można używać pidgina na linuksie czy adium na macu?
















