Wpis z mikrobloga

#linux #systemyoperacyjne #elementaryos #ubuntu #debian #mint

Jakiś nowy Linux czy coś wartego uwagi pojawiło się ostatnio lub rozwinęło?? Używałem Ubuntu do wersji 10.10 przez trzy lata, a ostatnio ElementaryOs, ale chciałbym już sobie dać spokój z tym systemem. Stawiać nowego Ubuntu i zmieniać wszystko, czy może coś ciekawego polecicie?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qnebra: Unity jakieś ciężkie.. Gnome 3 (Shell) lepsze.. ale moim zdaniem nadal brakuje szybkiego dostępu do programów.. A jak docka dam, to po co mi przeglądarka plików Gnome 3... Kiedyś było lepiej :)
  • Odpowiedz
@Bunis: Ostatnio zainstalowałem Minta 13 z Cinnamon na 2 kompach i jeden z MATE. chodzi bardzo fajnie i jest 'normalny' - żadnych udziwnień jak unity (pasek po boku), czy dock jak w elementary, który po 2 miesiącach zaczął mnie wkur@$iać. Na dłuższą metę tylko normalny standardowy pulpit moim zdaniem
  • Odpowiedz
@Bunis: Mate jest lżejszy (na starym duronie od rodziców śmiga jak szalony). Na nowszych kompach zainstalowałem Cinnamon i też śmiga. Ciężko powiedzieć co lepsze, dużych różnic nie ma; w Mate nie ma chyba jedynie efektów (przynajmniej domyślnie, nie szukałem czy da się je włączyć, bo na słabym kompie są zbędne). Jednakże lekkość mate do mnie przemawia, i jakbym teraz instalował u siebie to chyba z mate
  • Odpowiedz