Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, od jakiegoś czasu chcę zmienić coś w swoim życiu. Myślę o tym nie daje mi spokoju już od kilku dni. Mam laptopa HP 6735s (2 Gb ramu, karta graficzna zintegrowana, procesor AMD DualCore 1900 MHz). Do tej pory miałem zainstalowane 32 bitowe #xubuntu . Czy jest sens przesiąść się na system 64 bitowy ? (nie wiem czy na takim sprzęcie zauważę jakąkolwiek różnicę). Jeżeli tak: to jakie #linux 'a wybrać ? Mam ochotę przetestować tego zachwalanego #mint 'a . Czy jest sens robić to właśnie teraz czy może poczekać na wydanie nowej dystrybucji ?

Może chociaż #minecraft będzie chodził szybciej na 64 bitowej wersji javy ? :)

#kiciochpyta
  • 5
  • Odpowiedz
@Lukasz16a: Większość programów na Linux jest pisana już pod x64 więc teoretycznie powinny działać szybciej. Cudów nie będzie, ale myślę że i tak warto.
  • Odpowiedz
@Assailant: Ale za mało w sensie "nie zauważę żadnej różnicy" czy wręcz "będzie chodziło jeszcze gorzej" ? A co z długimi instrukcjami procesora, większą liczbą rejestrów, mniejszym zużycie stosu - czy nie powinno być na 64 bitach troszkę szybciej ?
  • Odpowiedz
@Lukasz16a: ja korzystam z Xubuntu x64 na 2GB RAMu, ale nie dawno się przesiadłem z Windows XP 32 bitowego i mogę powiedzieć, że chodzi szybciej i więcej kart mogę miec otwarty, ale to jest #porownaniezdupy dwa systemy róźne.

Ja zainstalowałem z myślą, że kiedyś może jednak dokupie dodatkowy RAM, a wtedy nie będzie mi się chciało instalować od nowa systemu.
  • Odpowiedz